Bewoner Swammerdamsingel zwaar gewond C/ Raadslid Van Kleef: 'Leegstandmelding weer invoeren' Postzegels gestolen Duitsers op strooptocht Schilderes Maijo van Soest in de prijzen Nieuw raadslid Luud Snel: Nieuw in de raad Vergadering werkgroep ruimtelijke ordening Brand in slooppand Bingo-avond Rietzeilers m schiedam Sportraad bijeen Dames onwel Onder invloed i1 DINSDAG 19 SEPTEMBER 1978/HET VRIJE VOLK/PAGINA? SCHIEDAM - Een ontploffing in de kelder van een woonhuis aan de Swammerdamsingel heeft gisterrmd- I dag om kwart over vijf een groot deel van het Singelk wartier opgeschrikt. Door de ontploffing, die een grote ravage aanrichtte, werd de 26-jarige bewoner Wim van Wijnen zwaar gewond. Hij is na eerste hulp in het Noletziekenhuis met eerste-, tweede- en derdegraads brandwonden opgenomen in het brandwondencen trum van het Zuiderziekenhuis te Rotterdam. Zijn echtgenote kwam met de schrik vrij. Gaslucht JSOB. Ciml Wc w.m»,n a. „.taprii, w d« J.n, inent jI|l» 1 v* «Mg -v.rïvt' De gasontploffing richtte een enorme ravage aan. Redactie editie Schiedam: Hoogstraat 76 .Schiedam Telefoon (010) 265205 266646 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Nieuw lid van de CDA-fractie in de Schiedamse ge meenteraad is de 45-ja- rige Luud Snel. Luud is een echte Schiedammer. Met zijn zes broers en zusters groeide hij op in Schiedam-oost waar zijn vader een eigen be drijfje had. Zelf heeft I Luud nu ook een eigen zaak en hij is vader van zeven kinderen. Een po litiek verleden heeft hij niet. „Mijn ouders wa ren geen bewuste, aan hangers van een politie ke stroming", zegt hij. „Ikzelf ben pas sinds kort lid van het, CDA, of beter gezegd van de KVP, want pas 1980 wordt het één partij. Men kan mij dan ook geen rasecht politicus noemen", spot hij. Weinig contact Luud Snelde tijd van de aalmoes is voorbij 1i t Vt Enorme ravage t«' i, na ontploffing Na de ontploffing, waarvan de trillingen in een deel van het Singelkwartier voelbaar waren, kwamen van alle kanten nieuwsgierigen toegestroomd om te kijken wat er gebeurd was. De politie had dan ook handenvol werk om het publiek op een afstand te houden. De politie tast nog in het duis ter omtrent de oorzaak van de ontploffing De ontploffing vond plaats toen Van Wijnen, omdat hij een gaslucht rooi de kelder ingtng om naar de gasmeter te kijken. Op het moment, aal hij de t.l -buis aandeed, ontplofte de zaak en ontstond een steek vlam. Als gevolg van de hitte smolten allerlei piastic voor werpen en de klap nchtte een aanzienlijke schade aan. De ruiten aan de achter- en voorzijde, werden letterlijk het huis uitgeblazen. Glasscherven kwamen zelfs in het gras aan de overzijde van de straat terecht. De tussenmuur tussen de gang van de begane grond en de op gang, naar de eerste verdieping SCHIEDAM - De Sportraad komt weer bijeen. Op woensdag 27 september is een vergadering uitgeschreven in het stadskan toor. Op de agenda staat onder meer een voorstel tot verhoging van de tarieven van de sportac- comodaties. SCHIEDAM - In het week einde zijn twee dames onwel ge worden tijdens het winkelen. De 69-jarige mevrouw N. C. werd op de Broersvest met goed en is ter observatie naar het Gemeen te Ziekenhuis gebracht. Op de Burg. Honnerlage Grethelaan werd de 80-jarige mevrouw G. H R- K. onwel. Zijn werd naar de hartbewakmgsafdeling van het Noïet-ziekenhuis gebracht. SCHIEDAM - De politie heeft in het weekeinde acht automo bilisten aangehouden die te veel hadden gedronken. Aan vier van hen werd een rijverbod op gelegd. De vier anderen gingen over de streep en bij hen werd een, bloedproef genomen. Een van hen was niet m het bezit van een rijbewijs en was al eer der voor eenzelfde feit aange houden. Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM - Het nieuwe PvdA-raadslid Hans van Kleef vraagt het college van B en W van Schiedam waarom de ge meenteverordening op de mel dingsplicht van leegstaande wo ningen met meer wordt toege past. De verordening, die eist dat leegstand binnen drie dagen wordt opgegeven, zou Van Kleef weer ingevoerd willen zien voor een beter woningvordenngsbe- leid, „Zou zo'n verordening effek- tief willen werken, dan moet de gemeente ook regelmatig een lijst publiceren met woningen die langer dan zes maanden leeg staan", aldus Hans van Kleef. Herman Noordegraaf, raadslid van de PPR, heeft vorige week al laten weten dat hij de rege ling weer toegepast wil zien. SCHIEDAM - De 21-jarige snackbarhouder N. K. ontdekte dat er zaterdagmorgen bij hem werd ingebroken. Hij kon de da der op heterdaad betrappen. Toch wist deze te ontkomen met 900 gulden. De 51-jarige directeur C. L. kwam tot de ontdekking dat in brekers zich in de periode van 15 tot 17 september hadden eigen gemaakt van zijn verzameling postzegels. Deze waren opgesla gen m een kast van zijn woning .aan de Haverschmidtlaan. De zegels hadden een waarde van 2500 gulden. SCHIEDAM - Twee jeugdige Duitsers, de 23-jarige P. J. R en de 24-jarige A. S„ begonnen up j september aan een vakantie in Nederland. Na een week waren de centen op waarna het tweetal op 10 september besloot vanuit Scheveningen naar Hoek van Holland te gaan lopen. Die af stand viel nogal tegen waarna besloten werd in Den Haag twee fietsen te ontvreemden. Aangekomen in Hoek van Holland ontvreemdde het duo uit een geparkeerd staande auto een tent Die tent werd in Schie- 'dam opgezet langs de Polder vaart in de buurt van de volks tuinen. Omdat de nacht koud was probeerden de twee uit de tuinhuisjes dekens te ontvreem den. Tevens werd gezocht naar eten. Bij hun strooptocht wer den de Duitsers ontdekt door een vogelwacht, die hen aan c politie overleverde. Beiden zijn voor de officier van justitie ge leid. werd weggeslagen De muren tussen gang en huis- en slaap kamer werden ontzet, het pla fond werd beschadigd en diver se deuren werden uit hun schar nieren gelicht. Politie, brandweer, gemeente lijke technische bedrijven en bouwpolitie stelden ter plaatse een eerste onderzoek in Nader onderzoek zal de preciese oor zaak van de ontploffing moeten vaststellen Waarschijnlijk zal daarbij de hulp worden ingeroe pen van het gerechtelijk labora torium uit Rijswijk. Tot laat in de avond werd gisteravond ge werkt om de ergste ravage te verwijderen -XV XE V SCHIEDAM De Werkgroep Ruimtelijke Ordening van de Stichting Samenlevingsopbouw Schiedam Noord vergadert van avond, 19 september, in het Kruisgebouw, Bachplein 588. Op de agenda staat het volgende: voorstellen van het nieuwe be stuur; mededelingen over ak- tuele zaken, .waaronder Woud- hoek-Noord, inspraak na fase IA en beroepsmogelijkheden; jongerenontmoetingscentrum; herindeling straten en pleinen in Groenoord; Noordelijke ver bindingsweg Schiedam-Vlaar- dingen; parkeermogelijkheden vrachtwagens in Kethel; infor matieteam Schiedam-Noord; zwembadnota; aanstelling ver tegenwoordiger voor R.O. in nieuwe bestuur en het S.S.S.N. SCHIEDAM - Zondagmorgen even voor zes uur werd een uit slaande brand ontdekt iF het pand Buitenhavenweg 162. De brandweer was met 15 man per soneel, een ladderwagen en twee tankauto's aanwezig. Het pand werd niet bewoond en stond op de nominatie om ge sloopt te worden. SCHIEDAM - De Schiedamse Carnavalsvereniging „De riet- zeilers" houdt morgenavond, 20 september, een bingo-avond in de grote zaal van de Christelijke Sociale Belangen, Lange Haven 73 Schiedam. De opbrengst gaat naar de gehandicapten in Schie dam. Iedereen die ouder is dan 16 jaar is van harte welkom. De bingoliefhebbers hoeven "geen lid te zijn van de Rietzeilers. De avond begint om 20.00 uur, de zaal is om 19.00 uur open. (Van een onzer verslaggevers) OOSTENDE - De beide Schiedamse kunstehaars Marjo van Soest en Sjef Henderickx hebben zaterdag in Oostende hun prijzen in ontvangst geno men. Prijzen die zij behaalden tijdens de tentoonstelling Euro prijs voor de Schilderkunst 1978. De uit negen' personen be staande internationale jury kende Marjo van Soest een der de prijs toe, groot 2.800 gulden, voor haar ingestuurde schilde rijen. Sjef Henderickx kreeg een bronzen medaille. De eerste prijs was voor Yoshio Watanabe uit Parijs en de tweede prijs ging naar Lut Lenoir uit Belgie. De tentoonstelling Europrijs voor de Schilderkunst wordt in de Kurzaal van het Casino in Oostende nog gehouden tot en met 15 oktober. "CDA moet meer naar buiten treden „Voor het bestaan van het. CDA was ik politiek niet ac tief", vertelt hij. „Ik vond dat christelijke partijen met el kaar moesten samenwerken. Tegen mijzelf zei ik altijd: „Als er nog eens een soort Christen Democratische Unie tot stand komt, word ik lid! En dat gebeurde. Daarnaast kwam ik er nooit toe om de politiek in te gaan. Ik had mijn zaak en mijn gezin met zeven kinderen. Pas nu ze groot zijn kom ik er eindelijk toe". In de fractie houdt Luud zich met onderwijs, cultuur en recreatie bezig. Ook zit hij in de sportraad en de begelei dingscommissie voor het Pas sage-theater. Om zijn taak ais raadslid zo goed mogelijk te volbrengen volgt hij in Utrecht een cursus gemeente politiek voor raadsleden. „Het CDA koos ik, omdat ik christen ben", zegt Luud, „en als aan mij nu gevraagd wordt wat christelijke poli tiek is, kan ik daar niet zo'n mooi antwoord op geven als professor Steenkamp het kan. Het CDA is geen belangen- .partij, en dat spreekt mij aan. Katholiek betekent Universeel en dat is wat het CDA ook is. De een heeft meer rechtse sympathieën, de ander heeft een linkse voorkeur. Dat moet kunnen. Ieder heeft zijn eigen verantwoordelijkheid en kan naar eigen geweten handelen, want christen zijn doet ieder op zijn manier", meent hij. „Het CDA is tegenwoordig een sociaal ingestelde partij", vertelt Luud verder. „De tijd van aalmoes is echt echt voor bij en daarom kunnen we het hier in Schiedam goed met de Partij van de Arbeid vinden. De huidige samenwerking is ontzettend belangrijk om in de raad snel te kunnen beslis sen. Natuurlijk-hangt dat af van hoe de PvdA onze enige wethouder, mevrouw Tarver- ne, bejegent". Wat Luud bij het CDA toch, wel een beetje dwars zit is het weinige kontakt met de ach terban. In dat opzicht is hij jaloers op de PvdA. „Ik ben een erg groot voorstander van - het- meer naar buiten treden1 van de partij. De vorige CDA- frakties hadden daar niet zo'n behefte aan. Die zaten voor zichzelf in de raad. Als ze iets" bereikt hadden klopten ze" 'zichzelf op de borst cn meen den: „dat heb ik gedaan". Dat. is jammer, zegt hij. Nadat' voor de verkiezingen de kie slijst samengesteld was, zei ik in een vergadering „We moe ten de mensen laten zien op wie ze dadelijk'ai of niet gaan' stemmen. We moeten niet al-, leen het portret van mevrouw' Taverne laten zien, maar de portretten-van alle lijsttrek kers". Zo kwam ik op het idee van de sticker-actie", zegt hij. „Daarom is het goed dat er- steeds nieuwe, frisse en onbe: voordeelde raadsleden ko-, men", besluit Luud Snel die hoopt nog lang raadslid te zul-, ien blijven. 'fsfcï't,- Zt'j 5^ - V+S 1 twauS1*» Us w?. «ft

Het Vrije volk | 1978 | | pagina 2