Nieuwe aanvraag hinderwetvergunning bekneld 'Hotam wenst mini-Zuidplein' 'Mode is spiegel van de tijd, waarin wij leven Spaarders aller landen vieren WERELDSPAARDAG 'de 3e dinsdag' 17 oktober op deze dag ontvangt iedere nieuwe inlegger(ster) bij een eerste inleg van 25,- een premie van 7,50 BONDSSPAARBANK SCHIEDAM W i HK w lm Yalse sleutel: stereo weg Schiedam m Diefstal met een luchtje WOENSDAG 11 OKTOBER 1978/HET VRIJE VOLK/PAGINA2 SCHIEDAM De protesten tegen het tankerschoon- "maakbedrijf „Tankercleaning" B. V. zijn allerminst verstomd. Dat bleek gisterochtend tijdens een hoorzit ting van het Openbaar Lichaam Rijnmond over de aanvraag van het bedrijf om een hinderwetvergun ning. Wim van Meenen en Herman Elshof (links) van bewo- De tankercleaning-directie met in het midden Mr. H. nersvereniffing Schiedam-zuid H. Kronenberg Gedupeerde dameskapper Wim Holland: ,^Al die tijd ben ik al huilerig en kan ik niet meer helder nadenken." Dameskapsalon Lilian noodgedwongen gesloten zal worden, Dameskapsalon Lilian De advertentie op 5 oktober in Schiedam-Extra van het Vrije Volk. "Mooi de klos' Z SCHIEDAM - B. en VV. hebben besloten de vaca ture van het voormalige open-jongerencentrum De Tempel te splitsen In twee parttime functies. Als het Ministerie van CRM akkoord gaat, kan er in één van de oude wij ken een Jialve" opbouw werker benoemd worden. De andere helft zou ge bruikt kunnen worden om een parttime functio naris ten behoeve van het open-jongerenwerk aan te stellen. Het is volgens wethouder Posthoorn niet uitgesloten, dat beide functies door één en de zelfde man of vrouw wor den vervuld. Meegenomen "Tijdloze" mode van Academie de Couture inde 4 Molens. V Protesten tegen Tankercleaning nog niet verstomd Schriftelijke bezwaren waren ingediend door de Vereniging tegen milieubederf in en om het. Nieuwe Waterweggebied en het' college van burgemeester en wethouders van Schiedam, ter wijl woordvoerders van bewo- nersverenlging Schiedam-zuid en de verenigingen van eigena ren van de flatgebouwen 2S'e- reus, Triton en Poseidon hun bezwaren mondeling toelicht ten De hoorzitting werd gehou den. omdat de gemeente Schie dam haar hinderwetbevoegdhe- dén heeft overgedragen aan Rijnmond. Daarom heeft Tan kercleaning bij Rijnmond een nieuwe hinderwetvergunning aangevraagd. Zoals bekend heeft de gemeente Schiedam in oktober 1975 geweigerd de voor lopige hinderwetvergunning te verlengen: een besluit waarte gen TC bij de Kroon in beroep is gegaan. In juli 1978 is dat beroep verworpen. Namens het bedrijf betoogde Mr. H. H. Kronenberg, dat de aard van het bedrijf inmiddels drastisch gewijzigd is. „Het gaat thans niet meer om grote zee schepen met kroet Dat waren schepen die explosiegevaar op leverden. Thans gaat het om vee) kleinere schepen die voor namelijk eetbare oliën bevat ten". zei ze. Volgens de advocaat zou het aantal klachten over het bedrijf sterk zijn afgenomen. „Het gaat thans om een totaal andere aanvraag dan twee a drie jaar geleden'. zei ze. De heer G. van der Windt be streed namens de verenigingen van flateigenarcn, dat het be drijf geen overlast meer ople vert. „Er zijn heel veel klachten geweest", zei hij, „maar de men sen bellen niet meer. Van de zo mer konden we veertien dagen de deur niet opendoen. Het is geen stijl om Tankercleaning pal bij de huizen te zetten." De heer P. Smits, vice-voor- zitter van de vereniging van eigenaren van flatgebouw Ne- reus. zei dat het bedrijf tegen woordig meer op een raffinade rij lijkt. „Het is een hele toer om gezond te blijven", betoogde hij. Mede namens de andere twee verenigingen maakte hij be zwaar tegen de aanvraag. „On begrijpelijk zo'n aanvraag. TC spant de kroon. Een bedrijf zo dicht bij de stad: dat is te gek om los te lopen." Tenslotte voerde Herman Els- hof namens bewonersvereni ging Schiedam-zuid het woord. Hij verwees naar een oude nota van de werkgroep Wijk en Mi lieu van de vereniging „Een schone aanzet in een vervuild milieu", waarin het bedrijf vol strekt onaanvaardbaar wordt genoemd. Hij zei in de nieuwe aanvraag niets gevonden te hebben over veiligheidsmaatre gelen en een eerste-hulppost voor het personeel. Verder noemde hij het schoonmaken van schepen met kerosine en benzine en LPG-carriers ontoe laatbaar. Een half uur na de aanvang van de hoorzitting, die gehouden werd in de recreatiezaal van het Stadskantoor, sloot Rijnmond- gecommitteerde voor milieuza ken P. A. de Ruiter de zitting met de mededeling, dat nog tot 19 oktober schriftelijke bezwa ren kunnen worden ingediend bij het Openbaar Lichaam Rijn mond. SCHIEDAM - De 56-jarige ad junct-inspecteur E. V. uit Rhoon van de Scheepvaart-Inspectie is gisteren dodelijk gewond ge raakt bij inspectiewerkzaamhe den aan boord van de „Prinses Beatrix" van de Maatschappij Zeeland. De man controleerde de koolzuur alarminstallatie in de machinekamer van het schip, dat bij de Scheepsbouw Maat- schapp.j Nieuwe Waterweg B.V. ligt. Tijdens zijn controlewerk zaamheden moest hij verschil lende malen een automatisch sluitende hydraulisch werkende deur passeren, die in een water dicht schot zit. Door nog onbe kende oorzaak raakte hij be kneld tussen deur en deurpost De man is per ambulance naar het Dijkzigt Ziekenhuis ver voerd, waar hij vannacht is overleden. Dameskapper Wim Holland moet eruit Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM - Dameskap salon Lilian moet sluiten. Met ingang van 16 oktober gaat de laatst nog in gebruik zijnde winkelruimte in het vormalige pand van bakke rij Vlug aan het Broersveid dicht. Projektontwikke- lingsmaatschappij Hotam b.v. uit Hilversum heeft het gebouw opgekocht en wil er een soort „Mini-Zuidplein" 3: van $maken. Voor dames kapper Wim Holland bete kent dat het einde. Op 49-ja rige leeftijd za! hij z'n schaar erbij neer moeten leggen. Geld voor een nieu we zaak heeft hij niet. maakt bekend dat m.i.v. 16 oktober onze zaak na 18 jaar. in verband met de „projectontwikkeling van ene firma Hotam B.V. Langs deze weg neem ik. met spijt, afscheid van nvjn geachte cliénten. Namens medewerksters er» mijzelf dank ik U voor hef vertrouwen dat u al die ti|d in ons gesteld hebt. w.C, Holland Evenmin geeft hij zichzelf kans om ergens als kapper nog een baan te krijgen. „Per 20 oktober moet ik eruit zijn", zegt hij. „Dan moet hê pand veegschoon opgeleverd worden en gaan de tussenmuren weg." „Hotam b.v. heeft mij wel af. gekocht, maar ik had gehoopt dat de heer Stuijts van Hotam wel het fatsoen zou hebben mij een nieuw huurpand aart te bie den. Nu ben ik ten dode opm.' schreven, omdat Ik niet genoeg geld heb om een zaak te kopen» „Deze sluiting heb ik al twee jaar aan zien komen, maar ifc kon niet weg", vertelt Wim Hoi- land teneergeslagen. „Al die tijd ben ik at huilerig en kan ik niet meer heider nadenken." „Deze zaak heb ik in 1964 van mijn baas overgenomen voor 45.000 gulden. Geld had ik niet en dus moest ik het lenen. Al die jaren heb ik met schulden ge leefd. Betalen kon ik ze wel maar er bleef niet veel voor me zelf over." „Toen werd de markt van het Broersveid naar de Lange Kerk- straat verplaatst Dat betekende minder klandizie. Sindsdien is deze hele buurt aan het verpau peren." „Verder heb ik in juni de meisjes loonsverhoging moeien geven. Twee van lien werden toen ook een jaar ouder en dus vielen ze meteen in een veel ho gere loongroep. dat moest van de winst af." „Natuurlijk ben ik op zoek ge weest naar een andere winkel ruimte. In Den Haag had ik iets op het oog, maar de eigenaar wilde dat alleen als verkoop- pand aanbieden. Voor mij is dat financieel ondenkbaar. Ik kreeg van Hotam wel een afkoopsom van 7.000 gulden, maar dat is te wei'iig." „Voor 5000 gulden kon ik kap salon Ria, ook aan het Broers veid overnemen. De kapper moest het kwijt, anders kreeg hij geen uitkering voor zijn ar beidsongeschiktheid. Maar ook dat ging niet door omdat de eigenaar van het pand het liever verkocht." _-\l met al ben ik mooi de klos. Het is voor mij echt overmacht Iemand van Sociale Zaken was pas nog hier en die stelde voor om de zaak te laten saneren, dat wil zeggen dat ik een uitkering krijg als ik de zaak sluit Voor waarde daarbij is dat tijdens dt behandeling van die aanvraag de zaak draaiende blijft En ik ben net met Hotam overeenge komen dat ik per 16 oktober dicht gaf' j „Ik sta nu ingeschreven bij het arbeidsbureau en zal mis schien nog wel naar de bijstand moeten. Kapper zal ik niet kun nen blijven- De jongeren witten niet geknipt worden ddbr iemand van 49 jaar. Ik kan mijn werk dan wel zo goed mogelijk doen, toch vinden ze het niet aantrekkelijk. Dat is de natuur. Bij h*>t arbeidsbureau zeiden ze al: „We zullen u maar niet a1". kapper inschrijven. Concierge of huisbaas lijkt ons veel beter voor u!" „Mijn personeel'is in ieder ge val onder de pannen. De meisjes hebben alledrie een andere baan." r- „Eigenlijk had ik nog wet'tot januari door kunnen gaan met de zaak, maar ik ben toch wel blij dat het nu achter de rug is. Ik zou'het, kort gezegd, liever /andaag opgeven, dan volgende week maandag!" SCHIEDAM - Uit een winkel aan de Rotterdamse dijk is in de nacht van vijf op zes oktober een stereo installatie gestolen. De inbreker, die vermoedelijk met een valse sleutel binnen is gekomen, deed ook een greep in de kas. Dat leverde hem 185 gul den op College wil vacature 'De Tempel' splitsen De parttime opbouwwerker zou in dienst komen van de Stichting Schiedams Werkge versinstituut ten behoeve van Opbouwwerk (SSWOl. Deze stichting is momenteel bezig een geschikte kandidaat te selecte ren voor de functie van op- bouwwerrrer in Schiedam-zuid. Voorzitter van die stichting. Wim van Meenen, noemt de splitsing van de vacature „wel jammer". „We hebben vier opbouwwer kers aangevraagd en er tot nu toe één gekregen", zegt hij. „Er is bij het overleg tussen de wij ken duidelijk aan het licht ge komen, dat er in alle wijken be hoefte is aan een opbouwwer ker. Ik mis in het besluit van het college elke beleidsmotivatie. Wat kun je in de praktijk doen met een halve kracht? Een halve kracht is meer dan niets, maar hoe kun je zo iemand zelfstan dig voor een wijk laten opere ren? Dat is ontzettend moeilijk. Een halve opbouwwerker is een welkome aanvulling, maar het is tegelijk een beetje onzinnig, ook voor het open-jongeren werk." Aanmerkelijk positiever is de eerste reactie van Piet Penning, lid van de stichting Open Jonge ren Centrum Schiedam-Noord (in oprichting). „Persoonlijk voel ik daar wel wat voor", zegt hij. „Ik zeg niet: een halve kracht is geen kracht. Alles is meegenomen." Overigens zit er nog weinig schot in de voorbe reidingen voor een open-jonge rencentrum in Noord. Er is nog geen zicht op een eigen accom modatie en zo zegt Piet Penning „het moeilijke punt is nu het geld". Het enige lichtpuntje is, dat de stichting binnenkort offi cieel wordt opgericht SCHIEDAM - Zeven tien dozen met alter sha ve en er.u de toilette zijn in het weekend ont-.. vreemd bij een drogist aan de BroersvesL Een onbekende kwam het. pand binnen door een ruitje aan de achterzijde" van de winkel te vemie- len en zo het raam te ope nen. Behalve de geurwater- tjes nam de onbekende ook een bedrag van 500 gulden uit de kassa mee en 450 gulden uit het kan toortje. Totale schade bedraagt 1465 gulden. (Van «en medewerkster) SCHIEDAM - „Dat idee moet de wereld maar eens uit Het is niet betaalbaar", aldus me- vrouw Koning, dlrek trice van "de Academie de Couture in RW- terdam, gistermiddag In Dien stencentrum de 4 Molens. Door «en drietal mannequins van de- «e Academie werd een twlntig- «al ontwerpen van onder andere japonwen, mantelpakjes, rokken «q blouses getoond. Veel applaus oogstten de maatoreoties die met veel elan 'werden gedragen. De ruime, fij ne eenvoudige mantelpakjes en japonnen waren gemaakt van zuivere scheerwol, zijde en ka toen. Vooral de japonnen van het zogenaamde (glans) katoen deden het publiek opgri«g*» Fësgsfrea. voor de baretten en hoeden, die evenals al het geshowde, op de academie vervaardigd werden* De klassiek, sportief en altijd draagbare mode. die aan de al iets ouder wordende aanwezi gen voorbijging, bleekredelijk betaalbaar te aijn- wieder kir- dingstuk H uniek. WIJ leveren de stof erbij, die niet in de win kels te krijgen is", verduidelijk te mevrouw Maaskant, lerares aan de Academie. Zij onderhield de enkele tien tallen geïnteresseerde vrouwen voor de pauze «ok met een «eer uitgebreid, begrijpelijk verhaal over de geschiedenis van de mo de. Dia's werden vertoond om de veelomvattendheid van het be grip mode wat duidelijker te la ten zien. .„Mode is de spiegel van de tijd waarin we leven", con- cludeerde zij, terwijl de ge showde creaties juist allemaal erg tijdloos" aandeden.

Het Vrije volk | 1978 | | pagina 2