D66 en CD A in gemeenteraad: Overdracht van erfpachtrecht aan De Groot houdt raad lang bezig Hartaanval achter stuur Winkel tijden op kaart SCHOOL- SCHAKEN Minder gegadigden voor woning, toch meer Schiedammers Jaarboek haven 1979 avonden m sporthal Drinkebroer rijdt door na aanrijding Spreekuur voor ouderen D'66 kiest fractie- raad Praten over creatieve werkplaats Hang- sloten door- geknipt j Afscheid Begrotings wijzigingen goedgekeurd Wiedus komt DINSDAG 17 OKTOBER 1978/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM - De verkeersoverlast van de stadsbus sen die de bewoners van de Singel al jaren parten speelt kreeg gisteravond in de Schiedamse gemeente raad de nodige aandacht. D'66 raadslid Hijmans stelde voor om, zolang nog geen definitieve oplossing voor het probleem op tafel ligt, de bussen in ieder geval 's avonds en in de ochtenduren om te leiden. „Waarom zouden wij daarmee wachten", vroeg hij zich af. Raadslid Hijmans (links): „We kunnen de bussen op de Singel in ieder geval 's avonds en 's morgens omlei den.'" Raadslid Poot (rechts): vernieuw het wegdek voorlopig". "V» SCHIEDAM - In het Ontmoetingscen trum aan de Overschiesestraat kunnen ge- interesseerden op donderdagmiddag 19 ok tober hun ideeën naar voren brengen voor de invulling van een programma voor een creatieve werkplaats voor werklozen. 4s Neem tijdelijke maatregelen tegen overlast Singel Op die manier zouden de Sin gelbewoners over een goede nachtrust kunnen beschikken. De heer Poot van het CDA stel de voor om het wegdek van de Singel, nu ontsierd door een twintigtal Uithollingen over dwars door de aanleg van nieu we leidingen, te vernieuwen. Het dreunen van de zware bus sen zou dan een stuk worden weggenomen. De bewoners van de Singel, de straat vanaf het N.S. station naar het Emmaplein, worden al jarenlang geteisterd door de stank en overlast van het langs rijdende zware verkeer. Vracht wagens zijn weliswaar verbo den, maar de stadsbussen zor gen voor de meeste hinder. De huizen verzakken en de mensen komen niet meer aan hun slaap toe. Foutief geparkeer de auto's en late cafébezoekers doen daar doorgaans nog een schepje el lende bovenop. De gemeente heeft beloofd de straat binnen twee jaar auto-luw te maken, maar dat is de bewoners niet snei genoeg. In ieder geval eisen zij dat de bussen zo snel moge- W/MZ;- is» awijs- lijk verdwijnen. In hun wanhoop hebben zij in september een brief gestuurd aan de officier van justitie. Ant woord bleef uit. Vorige week stuurden ze een brief naar de RET en zelfs naar Rijkswater staat Vorige week vrijdag vond ook een gesprek plaats met wet houder Zijdeveld. „Van hem zijn wij niet veel wijzer gewor den", zei aktieleider Willem Grónefeld toen. Diezelfde wethouder Zijde veld zag gisteravond in de raad de suggesties van de twee raadsleden niet zo zitten. „De inventieve bijdrage van de heer Heijmans roept toch bezwaren op in verband met een dan aan te leggen busbaan op de Hor- vathweg", zei hij. Herasfaltering van het weg dek had volgens hem evenmin veel zin. „Het ligt in de bedoe ling om de Singel te reconstrue ren. Als we de straat nu ver nieuwen en later opnieuw moe ten gaan aanpakken, maken we dubbele kosten!" merkte hij op. Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM - Het voorstel om het erfpachtsrecht van de grond van café-restaurant Europoort aan de Maasboulevard over te dra gen van gemeente naar horeca-ondernemer en koper van het res taurant Jan de Groot heeft de Schiedamse gemeenteraad gister avond onverwacht lang beziggehouden. Raadslid Henk Engelsman van de PvdA wilde in het raadsbesluit strenge voorwaarden stellen over de horecabestemming van de grond. Het college van B en W moest zich bij een eventuele toekomstige overdracht van de grond van de Groot aan een ander sterk maken om verdere afspraken te maken. SCHIEDAM - Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland heb ben de volgend wijzingen in de Schiedamse begroting over 1978 goedgekeurd: 18.700 gulden voor herstel van de boerderij Kerk- weg. 105; 860.000 gulden voor de aanschaf van röntgenappara tuur voor het Gemeentezieken huis; 79.000 gulden voor aanpas sing van het Educatief Centrum M. C. M. de Groothuis voor ge bruik door diverse instellingen en 28.000 gulden voor het inrich ten van een prakticumlokaal voor biologie in de Willem de Zwijgerschool I voor mavo. De begroting over 1979 zal door de gemeenteraad van 18 tot 21 december behandeld worden. Zijn suggestie deed de gemoe deren van burgemeester Lems en wethouder Scheeres aardig oplaaien. De burgemeester raadde de raad af het voorstel over te nemen, omdat de onder handelingen met de heer De Groot nu juist gelukt waren. Een nieuw element in de be sluitvorming zou de belangen schaden. Overigens vond hij dat een bestemmingsplan de eis van horcca-grond al genoeg vastleg de en dat dat niet expliciet in het raadsbesluit hoefde voor te komen. Wethouder Scheeres vond „het sop de kool niet waard". Hij snapte niet waar de heer En gelsman zo'n drukte over maak te. .Tiet doel is niet zozeer een café-restaurant", zei hij. „In het bestemmingsplan staat name lijk aangegeven „voor bijzonde re aard." voor enige speculatie zou volgens hem geen mogelijk heid bestaan, zoals de heer En gelsman eerder suggereerde. De raad nam de aanmerkin gen van het PvdA-raadslid toch over en stemde met 17 tegen 13 stemmen voor het opnemen van de eisen in het besluit. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM - De 66-jarige J.W.E. Monhemius uit Rotter dam is gisteravond achter het stuur van zijn auto onwel ge worden. De man botste tegen een geparkeerde auto in de Plu- viusstraat In het Zuiderzieken huis bleek de man te zijn over leden. De politiewagen die op weg was naar het ongeluk kreeg op het kruispunt van de Reyerdijk en de Kreekhuizenlaan een on geluk. Een agent moest met hoofdwonden naar het Clarazie- kenhuis. De bestuurder van de personenauto moest in het zelf de ziekenhuis worden opgeno men De politie vraagt getuigen van dit laatste ongeval zich te melden bij het politicbureau Groot IJssel monde, telefoon 143144, toestel 5503. SCHIEDAM - Vanaf woens dag 1 november moet op elke winkeldeur een kaart met de toegestane openingstijden zit ten. Dat is het gevolg van de winkelsluitingswet 1976, die op 1 november in werking treedt. De aankondigingen met ope ningstijden moeten door de ge meente gewaarmerkt zijn. Voor een aantal winkels, zoals rijden dewinkels, is geen kaart nodig. SCHIEDAM - „Schaak mat". Dat wapenfeit was gis teren in de bovenzaal van de Sporthal Margriet tientallen keren te horen. Het traditio nele schoolschaaktoernooi u>as bezig. Dertig scholieren van het middelbaar onder wijs bestreden elkaar in drie poules. Ieder speelde negen partijen. Algeheel winnaar werd Je roen van der Slik, hij mocht de beker in ontvangst ne men. Tweede werd Ab van de Ende, derde Michael Hockx. Wedstrijdleider Kettelaar van de Damclub Schiedam zei: „De belangstelling viel dit jaar eigenlijk wat tegen, waarschijnlijk door de wei nige publiciteit op de scho len." Op de foto's beelden van de eindstrijd en de enige vrou welijke deelnemer, Els Mo- ret. SCHIEDAM - Eind september stonden er bij het Bureau Huisvesting 43 woningzoekenden minder ingeschreven dan eind augustus. De daling komt voor rekening van de niet- Schiedammers. Het aantal Schiedammers dat bij het huis vestingsbureau stond ingeschreven steeg niettemin met 151 tot 4305. Totaal staan er nu 4986 ingeschreven. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM - De Haven koerier heeft het jaarboek voor de haven Rotterdam/Europoort 1979 uitgegeven. In de Haven koerier zijn de Stichting Haven- belangen en de Kamer van Koophandel verenigd om de voorlichting over stad en haven te bevorderen. Het boek, de achttiende uitga ve inmiddels, bevat vierhonderd pagina's en is een gids voor hen, die de weg zoeken in haven, in dustrie, handel en vervoer in Rotterdam/Europoort SCHIEDAM - De Sportraad organiseert deze herfst op de woensdagavonden sport- en speiinstuiven. De eerste avond is woensdag 18 oktober van ne gen tot elf uur. Tot januari is de toegang voor sportieve trim mers gratis. Deelnemers, die twintig jaar zijn of ouder en hun conditie op peil willen hou den, kunnen onder deskundige leiding van de Landelijke dienst voor Spel- en recreatiesport te recht in de sporthal. Het gaat er tijdens de avonden niet om dat elke deelnemer een bepaald programma afwerkt of dat een wedstrijd moet uitmaken wie de sterkste is. De opzet is sportief bezig te zijn. SCHIEDAM - Nadat hij op de kruising van de Ridderkerkse- straat en de Nieuwe Maasstraat een geparkeerde auto had aangere den, ging de 32-jarige H. van S. uit Schiedam er vandoor. De politie kon hem later aanhouden doordat een getuige het signalement van zijn auto kon doorgeven. De man bleek veel te veel gedronken te hebben. Hij weigerde in het zakje te blazen, evenmin wilde hij een bloedproef toestaan. Ook bleek dat hij reed in een periode waarin hem de rijbevoegdheid was ontzegd. SCHIEDAM - De Stichting Raad voor het Bejaardenwerk organiseert sinds vorige week in nauwe samenwerking met de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen (ANBO) een spreekuur voor ouderen in de socièteitsruimte van de ANBO, Lange Nieuwstraat 181 (Blaauwhuis). Elke donderdag van 14.30 tot 15.30 uur is een me dewerkster van de Stichting present om die informatie te verstrekken die van belang is voor onze ouder wordende stadsgenoten. Daarnaast kan aan de bezoe kers van dit spreekuur de weg worden gewezen naar de ver schillende instanties in Schie dam op het gebied van de be jaardenzorg. Aan dit spreekuur zijn geen kosten verbonden. Ook niet-leden van de ANBO zijn welkom. SCHIEDAM - De Afdeling Schiedam van D'66 houdt don derdagavond om kwart over acht in gebouw Irene aan de Nieuwe Haven 155 een algemene ledenvergadering. Het afde lingsbestuur doet een voorstel tot instelling van een fractie- raad. Deze raad moet de ge meenteraadsfractie adviseren. De fractieraad kan de raadsver gaderingen voorbereiden en na bespreken, het college van B W kritisch volgen en meehelpen bij de voorbereiding van initia tiefvoorstellen van de fractie. Verder kan de raad de fractie op tal van andere terreinen steu nen. Het afdelingsbestuur heeft al enkele kandidaten voor de frac tieraad. Andere kandidaten kunnen zich tot een kwartier voor de vergadering opgeven bij de secretaris. SCHIEDAM - Het Rotter damse kindertheater Wiedus speelt op woense agmiddag 18 oktober "Daar speel je niet mee!" in De Rank, Schiedamse- weg 122. De voorstelling begint om 14 uur. Toegansprijs 1,50. Telefonisch reserveren is moge lijk via nummer 702207. Verder zijn vanaf 13 uur kaarten aan de zaal verkrijgbaar voor zover voorradig. Begin dit jaar zijn er in het Dienstencentrum Vier Molens bijeenkomsten geweest om te praten over de mogelijkheden van een ontmoetingscen trum en ht oprichten van een creatieve werk plaats. De gemeente heeft nu geld beschikbaar gesteld voor de inrichting van zo'n centrum. Door een paar werklozen zijn al wat plannen opge steld, maar nu willen zij anderen ook in de gele genheid stellen ideeën te opperen. De aanvang is om 2 uur. Ruim negen honderd woning zoekenden hebben een GGD-ur- gentierapport. Meer dan de helft van alle woningzoekenden be staat uit mensen die al zelfstan dig wonen in Schiedam. Bijna vijf honderd mensen die bin nenkort, willen gaan trouwen zijn woningzoekend. Hethuisvestmgsburau heeft 192 aanvragen van gehuwden die nu nog inwonend zijn. 567 bejaarden wachten op een wo ning. Het aantal alleenstaanden dat een woning zoekt steeg tot 463. Eén van hen kreeg vorige maand een woonvergunning. In september kregen m totaal 44 niensen een woonvergunning. 22 van hen kwamen in een ge meentewoning terecht. Negen woningzoekenden kregen een woning van een woningbouw vereniging. In dertien gevallen werd een vergunning afgegeven omdat de hoofdbewoner van de woning door huwelijk, overlij den, echtscheiding of wonin- gruil veranderde. SCHIEDAM - Uit een in j aanbouw zijnde kantoor- j ruimte in een open loods aan j de Van Heekstraat zijn in het weekend twee hete-Iuchtap- paraten ter waarde van 3700 gulden gestolen. Om in het kantoortje te komen moest een aantal schotten worden 1 weggebroken. Daardoor 5 werd voor 1300 gulden scha- 5 de aangericht. De heer C.J.L, heeft namens aannemings- i maatschappij Nelis uit Haar- lem aangifte gedaan. Q Dok in het weekend zijn diverse gereedschappen ge- f stolen uit een voorraadcon- tainer, die aan de Algera- J straat staak Daarbij zijnUe t hangsloten doorgeknipt De gestolen spullen behoren aan t de firma Merwestroom uit f Dordrecht en Verkerk uit Zwijndrecht. 5 ©De heer F.B. (43) heelt" aangifte gedaan van de- diefstal van zijn blauwe jg auto, merk Audi» kenteken 07-TD-76. De wagen stond f, geparkeerd aan de Grave- landseweg. De 29-jarige A.B, heelt" aangifte gedaan van de-J diefstal van een radiocasset-' j terecorder, zonnebrillen en ij diverse cassettebandjes uit, J zijn wagen. Die stond voor j zijn woning aan de Marconi-, straat geparkeerd. i Het VVD-raadsiid Bakkers nam gisteravond afscheid van de Schiedamse gemeenteraad. Hij is gekozen tot lid van het dagelijks^ bestuur van het Openbaar Lichaam Rijnmond. Hij krijgt daar d^. taak Financiën, uiteraard zijn specialiteit, onder de hoede. v ,,U was in de raad op een ruim terrein bezig", zei burgemeester; Arie Lems tot de vertrekkende. „U wist de weg in stapels papier en' bracht een buitengewone kennis van zaken naar voren. Ik hoop", zeil hij, „dat U in Rijnmond nog veel verstandige dingen zult zeggen." De heer Bakkers noemde zijn vier jaar durende raadslidmaat^ schap een "vruchtbare periode". „Als ik niet in de raad had geze-^ ten", zei hij met nadruk, „dan had ik het waarschijnlijk niet tot ge-j eommiteerde van Rijnmond gebracht!" Mevrouw Renskes-Maas zal de heer Bakkers in de raad opvolgen.-

Het Vrije volk | 1978 | | pagina 2