Brand leverde geld voor leuke reis op Voederactie voor vo, Geldlade automaat geforceerd VRIJDAGS JANUARI 19791HET VRIJE VOLK/PAGINA SCHIEDAM - Overeen week of twee gaat het Ontmoetingscentrum in de Overschiesestraat open. Dit trefpunt voor mensen zonder werk be vat een ruimte, waarin men koffie kan drinken, een kaartje leggen of ge woon wat praten met col lega-werklozen. Het be vat een creatieve werk plaats en een ruimte voor cursussen en gespreks-- groepen. Eind deze maand gaan er een praatgroep voor mensen zonder werk, een serie informa tiebijeenkomsten over Sociale Wetgeving en een bestuurskadercursus van start. Praatgroep De ontmoetingsruimte trefpunt voor mensen zonder werk. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM - „Ik was dronken, stond er bij en keek er naar". Kort en krachtig ontkende Jacob N. (31) uit Vlaardingen gisteren bij de rechtbank ook maar enig aandeel te hebben in de brand, die buurman Hans O. (25) op 16 augustus in zijn eigen woning stichtte. Hans Verlinde SCHIEDAM - De Dierenbescherming is een grootscheepse actie begonnen om vogels van de hongerdood te ■redden. Er is behoefte aan brood, fruit, groen te of vogelvoer. Er zijn mensen nodig die op de Hargahoeve willen meehelpen brood 'te snijden en er zijn adressen nodig van de pothouders; mensen bij. wie men voedsel voor de vogels kan inleve ren. Het gaat goed met de COOP. Hier de supermarkt aan de Laan vatk Bol'Es. SCHIEDAM - Burgers die de vergaderingen van de raadscommissie voor vorming en recreatie bij wonen, mogen voortaan aan de discussies deelne men. Zij hoeven niet meer te wachten tot het eind van de vergadering om tijdens het vragenhalfuur toehoorders het woord te mogen voeren. Wethouder Posthoorn maakte deze primeur de ze week bekend tijdens de rondvraag van een verga dering van de raadscom-' missie voor vorming on recreatie. Hij deed deze mededeling naar aanlei ding van een besluit van het college van B en W om in zijn commissie daar mee ervaring op te doen. Zijn de ervaringen gun stig, dan overweegt het college dezelfde regeling ook bij de andere com missies toe te passen Momenteel wordt aan het Ontmoetingscentrum de laatste hand gelegd. Een vrij ingrijpen de verbouwing is bijna achter de rug en twee ruimtes zijn klaar. Het centrale punt is de ontmoetingsruimte. „Dat is een ruimte waar het mogelijk moet zijn voor mensen zonder werk om die dingen te doen, die ze zelf willen doen", zegt Hans Verlinde, coordinator van het project. „Ze kunnen er koffie dnnken, de krant lezen, een kaartje leggen en met anderen praten. Dat laatste is belangrijk, want veel werklozen denken dat ze de enigen zijn, die met pro blemen zitten of zich door de buurt voelt aangekeken. Dat aangekeken voelen is helemaal niet nodig. Werkloosheid is in mijn ogen iets, waar jaren in een grote boog omheen is gelopen. Maar we moeten zo langzamerhand erkennen, dat er werkloosheid is. Een van de functies van het centrum is'om werklozen, die zich thuis zitten op te vreten, de mogelijkheid te bieden, om »r KW eens uit te komen. De tijd dat men werkloos is. hoeft met al leen maar een periode te zijn van balen, thuis hangen of in het dienstencentrum biljarten. Die tijd kan juist heel zinvol be steed worden. Werklozen hoe ven hier met elke dag van 9 tot 5 uur binnen te zijn. Het is een plaats waar ze naar toe kunnen. Het is een ontmoetingsruimte waar ze met lotgenote'n in cont act kunnen komen. klaar We starten aan het eind van de maand drie eigen activitei ten. Hoe vaak komt het niet voor. dat verenigingen kampen met een tekort aan bestuursle den? Vaak zijn er maar een paar en die werken ook nog overdag. Voor veel mensen zonder werk of ouderen zou het een goede zaak zijn om een bestuursfunc-- tie te gaan vervuilen. Tegen zo'n functie hoef je met op te kijken. Onze cursus geeft een stukje training in het besturen. De cur sus duurt vijftien maal twee uur. Het eerste uur bestaat uit theorie en praktische oefenin gen en m het tweede uur doen we simulatiespelen. Er worden geen boeken gebruikt. Bij de informatiebijeenkoms ten over de sociale wetgeving gaan we naar aanleiding van vragen van cursisten in op za ken waar iemand die werkloos is, mee te maken kan hebben. De deelnemers bepalen zelf het grootste deel Van het cursuspro gramma. Medewerkers van de sociale dienst, *het arbeidsbu reau en het GAK zijn als gast sprekers uitgenodigd. Tenslotte beginnen we met een praatgroep voor mensen zonder werk. We starten met een kennismakingsbijeenkomst, waar we ervaringen uitwisselen en eikaars verhalen en proble men kunnen herkennen. Daarna praten we door over problemen, rond werkloosheid, zoals erva ringen met diverse instanties. solliciteren, vrije tijdsbesteding enz." Deze week is het cursuspro gramma voor mensen zonder werk verspreid. Het boekje be vat met alleen de drie eerder ge noemde activiteiten van het Ontmoetingscentrum, maar het geeft ook informatie over cur sussen van de Schiedamse Ge meenschap, Stichting Huishou delijke en Gezinsvoorlichting en Instituut Pont. Aan al deze cur sussen kunnen mensen, die een uitkering krachten's de W.W., W.W.V. of R.W.W. hebben, gra tis deelnemen. Het centrale punt bij al deze activiteiten is het Ontmoetings centrum aan de Overschiese straat Een centrum dat vrij toe gankelijk is: niet alleen vóór werklozen, maar ook voor WAO'ers en AAW'ers en dat zelfs met verboden is voor mefi- sen met werk. Het ontmoetingscentrum voor mensen zonder werk is dage lijks- geopend van 9 tot 17 uur (met uitzondering van zaterdag en zondag). Het.isgeyestigd aan de Overschiesestraat 44, tel. 263569. Hans O. had al eerder de ben brand te stichten om aan brandweer handenvol werk be- geld voor zijn tweede reis naar zorgd. Van de verzekeringspen- Bangkok te kunnen komen. „Ik ningen was hij toen een poosje ben alleen maar meegegaan, naar Thailand gegaan. „Hans Wanneer je nuchter bent, doe je wilde nu hetzelfde doen. Hij had zoiets natuurlijk met", zo merk- de tickets al op zak", aldus Ja- te Jacob N. wat verongelijkt op. cob N„ die eveneens ontkende dat O. hem voor zijn medewer king een beloning m het voor uitzicht had gesteld. Buurman Hans, na verblijf in een inrichting spoorloos ver dwenen, „li^t 'het bij de recht bank afwetgn. Hij zou Jacob N. na een - drankgelag verteld heb-( Jacob N. echter: „Geen sprake van. We hebben een stapel Ip's en een portret uit de" woning meegenomen. We klommen aan de achterkant van het huis over4 een schutting. Daarbij liep ik een winkelhaak in mijn panta lon op. Hans beloofde me toen een nieuw pak. Niet meer en niet minder. Maar dat pak heb ik nog steeds niet gekregen." Officier Van Justitie mr. J. Schoonaard meende dat Hans O. geen enkele reden had om Jacob er bij te lappen. Hij eiste tegen N. wegens medeplegen van brandstichting drie maanden De brand was gesticht door uit gevangenisstraf. De raadsvrou- een in de gang staande brommer we van Jacob N. betoogde, dat benzine te laten lopen en aan te haar cliënt geen enkele uitvoe- steken. Hans O. had aanvanke- nngshandeling had gepleegd en lijk alle schuld op Jacob N. af ge- dat er derhalve niet van mede- wenteld. Hij verklaarde nader- plichtigheid kon worden ge- Jjand, dat Hans er „alleen maar sproken. Zij drong aan op vrij-- een lucifer bij had -gehouden",'spraak.-Vonnis op 18 januari. De Hans hield ook vol, dat hij zijn zaak tegen Hans O. zal later aan buurman geld had"' toegezegd, de orde komen. L«oop-omzet komt boven 40 milioen Wuïsman. Laagland 13: me vrouw Swinkels, Zwarte- waalsestraat 22b; mevrouw LankeSter, Schiedamseweg 13 en familie Blokland, Villa- straat 17. Voor het vervoer van het voedsel van het depot naar de Hargahoeve wordt ge zorgd. Gisteren is de eerste container met oud brood ge arriveerd en gisteravond is het brood gesneden. Van middag heeft de eerste voè- dering plaatsgevonden. Dc dierenbescherming vraagt inwoners van de wij ken, waar' nóg geen depots zijn, zich op te geven als de pothouder. Dat kan via tele foonnummer 714151. Voedsel kan ook worden ingeleverd bij de Hargahoeve, Sportlaan 2 (tegenover Novo te!) en bij het hoofdbureau van politie in de Lange Nieuwstraat Wie mee wil helpen met broodsmjden, wordt ver zocht zich te melden bij de Hargahoeve, tel. 714151 Tot nu toe hebben acht mensen zich opgegeven als depothouder. Het zijn: me vrouw Pluymers, Bnelse- straat 19; de heer Monster, Smetanalaan 64: mevrouw De Veld, Hargplein 38; me vrouw Kruse, v.d. Duyn van Maasdamstraat 89; mevrouw irgers mogen meepraten de raadscommissies SCHIEDAM - De geldlade van de sigarettenautomaat van Duliaards sigarenhandei aan de Mgr Nolenslaan is woensdag nacht geforceerd Een onbeken de heeft er 111 gulden uitge haald. Schade bedraagt 50 gul den De 50-jarige J P D. heeft aangifte gedaan. De 31-jarige commercieel medewerker HJ.V heeft aan gifte gedaan van de diefstal van een autoradio en een bontvel uit zijn auto De wagen stond ge parkeerd op het Bachplein. De diefstal is woensdagnacht ge pleegd De waarde van het ge- slolene bedraagt 150 gulden. O Een onbekende heeft woens dagnacht een poging gedaan uit de auto van de 24-jarige J S. een autoradio en een toerenteller te slopen De wagen stond gepar keerd op het Schubertplein. Het portiei raampje is aan gruzele menten geslagen Totale schade lx uraagt 250 gulden. houder de discussies meer gaan stroomlijnen en reglementeren „We moeten maar kijken hoe het loopt", zei hij tegen de com missieleden, die over het alge meen enthousiast reageerden op de nieuwe regeling. Alleen PvdA-raadshd Peet van der Lulibe vond het feit, dat de wet houder de rondvraag gebiuikte om het experiment aan te kon digen, watvieemd Posthoorn zag met al te veel problemen in de nieuwe rege ling „Als je met vijftig mensen zit, zullen we staande de verga- deling wet wat regels moeten afspreken, maar zo ver zal het wel met komen", zei hij De mogelijkheid om aan de discussies deel te nemen, is Als zou blijken, dat toehoor ders in gioten getale de verga- dei mgen van Posthoorns com missie gaan bezoeken en mee willen spreken, dan zal de wet- Sommige commissies kennen - twee vragenkwartiei tjes eén aan het begin van de vergade- ring en een aan het einde voor de rondvraag. Andere cornmis- - .sies kennen een zogenaamd vra- genhalfuurtje helemaal aan het eind van de vergadering Dat - betekent, dat toehoorders soms -» ui en moeten wachten voordat ze g aan het word komen. s j Voorlopig blijft deze regeling bestaan met uitzondering van •de twee commissies voor vor ming en recieatie De ene com missie houdt zich bezig met on- derwijszaken. terwijl de andere commissie praat over zaken met betrekking tot cultuur, sport en g jeugdwei k nieuw voor onze stad. Tot nu toe was het alleen mogelijk om tij dens, het zogenaamde vragen- •haltuurtje of -kwartiertje het (woord te voeren. In de praktijk betekende dat, dat iemand het .woord voerde, vriendelijk werd aangehoord en dat er vervolgens rustig werd doorgegaan met de vergadering. Het-kwam zelden voor, dat commissieleden in de bat traden met zo iemand en vaak reageerde de wethouder alleen met een bedankje. Een enkele keer ontstond er wel eens een geanimeerde discussie, zoals twee maanden geleden toen een deputatie van watersportver eniging De Schie een vergade- i ing van de raadscommissie voor Financien bezocht. 20.30 uur kon de wagen weer overeind gezet worden. Daar voor werd de lading overge pompt in andere tankwagens. Een klein deel van de sia-ohe kwam op het wegdek terecht. De toch al gladde weg werd daardoor nog slechter berijd baar. De brandweer s-trooide zand om verdere ongelukken te voorkomen. Het verkeer uit Vlaardingen richting Maassluis werd omge leid via de oprit bij Holy. Auto's die bij de afslag Vlaardingen de weg wilden verlaten moesten doorrijden naar Maassluis en via de andere weghelft terugke ren'naar Vlaardingen. (Van een onzer verslaggevers) r VLAARDINGEN - Een om geslagen tankwagen heeft giste ren voor een urenlange strem ming van de oprit de rijks-weg naar Maassluis gezorgd. Ook de afslag Vlaardingen werd voor het verkeer gesloten. De be- -sluurder var. de met 20.000 hter "slaolie gevulde tankwagen, zag vermoedelijk door de sneeuw, -een betonnen randje langs de kant van de afslag niet. De wa gen reed er tegen aan. raakte in een slip en kantelde. De chauf feur kwam met de schrik vrij. j /-"Het ongeluk ydnd plaats om streeks jdrie uur./s middags. Pas halverwege deavond. omstrppks

Het Vrije volk | 1979 | | pagina 2