Vrouwenraad als politieke wegwijzer Opnieuw °P bezoek in bowling erkplan PvdA-bestuur valt goed ■m' Wie wil bejaarden helpen? AGENDA 1 liet Hof roorzitter ;erngroep looie Vrouwen? IP Hans van jZelm stopt Gevaarlijk ijs mmmm Schiedam titel:» ■4 DONDERDAG 11 JANUARI 1979/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM - Op 8 mei zal SVV 75 jaar bestaan en dat zal heel Schiedam weten. Een jubileumcommissie heeft een zeer uitgebreid feestprogramma in elkaar gezet waarvan in de allereerste plaats de leden van SVV zullen profiteren, maar daarnaast zal ook de be volking van Schiedam in het jubileum worden betrok ken. ■y- ?W, nu nog ondergesneeuwd, gaat haar 75-jarig bestaan uitgebreid vieren. VLAARDINGI 'voor het derde achU eenvolgende jaar de Vlaardingse Vrou-" wenraad de vrouwelij ke bevolking in een cursus wegwijs maken in de (parlementaire) politiek. Gezien het succes van de vooraf gaande jaren is het aantal cursussen zelfs met één uitgebreid en gekomen op vijf. Voor zitster Jantje Kieboom: „We hebben nog een wachtlijst van tachtig vrouwen uit de vorige cursus. Daar willen we nu vanaf." SCHIEDAM Nico van der Ree. bedrijfsleider van bowling De Walvis wordt er moedeloos van. In drie weken tijd hebben inbrekers drie keer een bezoek gebracht aan de bowling, die is gelegen aan de Nieuwe Haven. Huisvesting ppreekhokje èr. Redactie editie Schiedam: Hoogstraat 76 Schiedam Telefoon (010) 266205 266646 Wethouder Taverne nog steeds niet te spreken voor huisvestingszaken; een steen des aanstoots in de ogen van dén der PvdA-leden. De betoverende en sexy Misty treedt vrijdagen zaterdag op in De Teerstoof. ZOLDERTHEATER IN DE TEERSTOOF POPPENTHEATER IN DE TEERSTOOF ft -i ■4 Zondagmiddag: Vrije Entree in Dienstencentrum De 4 Molens. W betrekt heel chiedam bij jubileum yV: s-:< Sportief hoogtepunt moet worden een wedstrijd tussen het eerste team van SVV en een En gelse topploeg. Onderhandelin gen met die Engelse ploeg zijn nog gaande. Om de Schiedammers op de hoogte te stellen wat SVV was en is, wordt een huis-aan-huis- krant verspreid in geheel Schie dam, Rotterdam West en in Vlaardingen Oost. Deze krant zal in de eerste week van mei de deur uitgaan. Op zaterdag 28 april begint het feest met een groot pupillen- toernooi op Sportpark Harga met daarop aansluitend op 5 mei een juniorentoernooi. Een bui tengewone algemene ledenver gadering zal plaatsvinden op 7 mei. Dit wordt de zogenaamde "Oudejaarsavond". Dit gebeu ren vindt plaats in Bowling Mu- sus Sacrum aan de Lange Ha ven. Voor deze avond zijn oud leden, ex-spelers en trainers van SVV uit het verleden uitge nodigd. Er zal een onderlinge bowlingwedstrijd worden ge houden en Jan Blaaser zal het geheel leiden. ROTTERDAM - Het Rottcr- pamse PvdA-raadslid Riet Hof- Brouwer maakt een goede kans Voorzitter te worden van de idelijke Kerngroep Rooie /rouwen van de Partij van de rbeid. Zij zou daar Pijkei fchröder moeten opvolgen. Over de werkwijze van me- -•rouw Schroder, die ai vier.jaar [••oorzitter is, bestaat ontevre denheid bij een aantal Rooie /rouwen. Tijdens het congres tan de Rooie Vrouwen op 10 fe bruari in Amersfoort willen zij broberen mevrouw Hof-Brou- |ver op de voorzittersstoel te rijgen. Als zij gekozen wordt zegt ze daar raadslidmaatschap in Rot- erdam op. De funktie van voor- itter is een volledige dagtaak. Van onze sportredactie VLAARDINGEN/MAAS- -UIS Hans van Zelm gaat lan het einde van dit handbal- Éeizoen het Maassluise Unitas Verlaten. De Schiedamse oefen- aeester, die nu 25 jaar handbal- ainer is, heeft het bestuur van Jhitas deze week bericht, dat ^et kontrakt niet verlengd zal vorden. Hans van Zelm is nu lan zijn vierde seizoen bezig bij |e Maassluise vereniging. Het ziet er overigens naar uit, (at Hans van Zelm stopt als Trainer. „Ik ben een beetje moe lan al het handballen in de af- lelopen jaren, de tijd lijkt aan- lebroken, dat ik er wat afstand |an moet gaan nemen". Tot het einde van dit seizoen |lijft hij ook de trainer van het liedamse WF: „Maar aan het linde van het seizoen wil ik ook laar stoppen". Dat lijkt voorló- lig het afscheid van Hans van |elm als handbaltrainer in deze egio. (Van een onzer verslaggevers) Het waarom van de cursus is niet veranderd. Politiek beïnvloedt het leven zo di rect, dat bij diegene waar het bewustwordingsproces nog niet op gang is gebracht, dat moet gebeuren. Daarbij richt de Vrouwenraad zich uiter aard op de vrouwen. Volgens mevrouw Kieboom verkeren vrouwen nog steeds op het gebied van de politiek in een grote achterstandssituatie. „Ik geloof er niets van dat vrouwen een snelle ontwik keling zouden doormaken," onderstreept zij de- filosofie achter de cursus. De cursus richt zich dit jaar op Europa (met de ver kiezingen). de gemeente, po litieke partijen, een vrij on derwerp en spelvormen. Zo zal bijvoorbeeld „gemeente raadje" gespeeld worden. Over alle aan de orde ko- 'ïende onderwerpen krijgen ]e cususisten vooraf infor- atiemateriaal, zodat nie- iand onbeslagen ten ijs zal 'hoeven te verschijnen. Bo vendien zal een boekentafel worden ingericht, waarvan literatuur mee naar huis ge nomen mag worden. De leidsters van de cusus- sen hebben nagnoeg allemaal iets dergelijks al eens ge daan. Wat hun politieke richting betreft, is er op toe gezien dat er een zeer gemê leerd gezelschap ontstaan is. Mevrouw Kieboom prijst zich dan ook zeer gelukkig dat binnen de Vrouwenraad waar dertien vrouwenver enigingen onder resorteren zo harmonieus samenge werkt wordt. Van de vijf cursussen (qua inhoud gelijk aan elkaar) worden er twee 's avonds en drie 's morgens gehouden. De plaats van handeling is steeds hetzelfde: de Burgerzaal van het stad huis. De tijden respectieve lijk van 20 tot 22 uur en van 9.15 tot 11.15 uur. De kosten zijn 20,-. Per cursus kunnen 35 vrouwen van jong tot oud meedoen. In totaal zullen zij zes keer om de veertien da gen bij elkaar komen. Wie mee wil doen kan zich (voor 20 januari) telefonisch of schriftelijk opgeven bij: Jo v.d. Mark, Soendalaan 44, tel. 343640 of Jopie Schumacher, Berkendreef 93, tel. 743751. Indien blijkt, dat teveel vrouwen in de ochtenduren geen tijd vrij kunnen maken, dan zal wellicht een ochtend cursus in een avondcursus worden omgezet. Van een onzer verslaggevers i-: „In de laatste week van de cember twee keer, en nu. in de nacht van dinsdag op woensdag opnieuw. Steeds gaat het om geld, want iedere keer wordt de speelautomaat opengebroken. Dat moet een bekende zijn, dat kan bijna niet anders." Naast de speelautomaat is ook de sigarettenautomaat doelwit van dieven. Door het forceren van de voordeur komen ze bin nen, en maken daarna - zo is te merken - rustig een rondgang door de bowling. „Kijk," zegt Van der Ree, „ze hebben rustig de geluidsinstallatie weggescho ven, om te kijken of daarachter misschien geld lag. En hier, deze kast met zekeringen ziet eruit als een kluis, maar is het niet Ook die wordt steeds openge broken." Na drie keer is scheepsrecht gaat de bowling De Walvis maatregelen nemen. „Liever ga ik met een paar mensen wacht houden, maar dat is zo intensief, en als het bekende zijn hebben ze dat snel in de gaten. Ik denk dat we over zullen gaan tot stil alarm. Of we nemen glas in de buitendeur, zoals dat bij juwe liers het geval is. Kijk, we gaan er niet failliet van, maar de rommel die ze maken en de schade iedere keer, dat is niet mooi meer." SCHIEDAM - Het werkplan van het nieuwe Pvda- stuur is goed ontvangen door Ie leden van de PvdA, Schie- |am. Vooral het plan van het' stuur om actief nieuwe leden gaan werven, viel in goede larde. Ook het voornemen om lieuwe leden te gaan bezoeken hen een informatiepakket te leven, kon de goedkeuring van |e leden wegdragen. Dat bleek deze week tijdens en ledenvergadering van de /dA, een vergadering die wat linder goed bezocht werd dan lormaal. Het bestuur maakte Indermeer bekend, dat het uit- |odigingen heeft verstuurd aan jsterpartijen in Schiedams lartnersteden om op 1 mei naar Ichiedam te komen. Dit houdt lerband met de Europese ver- iiezingen die dit jaar in juni T'orden gehouden. De ledenver- laderlngen besteedde deze maal leel aandacht aan het agenda- lunt plaatselijke politiek. uur) met de opmerking, dat de wethouder van sociale zaken mevrouw Taverne nog steeds niet te spreken is voor huisves- tingszaken. Deze moeten schrif telijk worden aangekaart en ze worden behandeld door een aparte commissie. „Onze leden hebben de grootste problemen met hun huisvesting, maar ze kunnen nergens naar toe", be toogde ze. „Aals: het college openstaat voor zijn burgers, moet je er ook terecht kunnen voor huisvestingsproblemen. Of moeten ze soms naar de dominee of pastoor? Het college moet open oren hebben voor huisves tingsproblemen". Tiny Krikke reageerde op de lieuwe spreekuurregeling van lurgemeester en wethouder en maandelijks open spreek- |ur naast het afspraakspreek- Voorts merkte ze op, dat wan neer iemand in het Bureau Huisvesting met één der amb tenaren spreekt, alle wachten den kunnen horen wat er gezegd wordt. Dit vond ze een verslech tering vergeleken bij de vorige behuizing, waar aparte spreek- hokjes waren. Arie Verlinde be loofde het onderwerp vanavond ter sprake te zullen brengen tij dens de fractievergadering. „We zuilen bekijken wat er even tueel aan te doen is", zei hij. 'yZ'/ 'ff- 7 y Op 12 mei wordt het jeugd- toernooi voortgezet voor de B-junioren en de A-junioren. Ook de jeugdleiders worden niet vergeten. Zij spelen op 13 mei een wedstrijd tegen jeugdlei ders van andere verenigingen. De jeugd komt op 17 en 19 mei weer volledig aan hun trekken want dan worden opnieuw grote jeugdtoernooien gehouden. Het derde en vierde team van SVV zal een nederlaagserie spe len tegen standaardteams van andere Schiedamse verenigin gen. De nederlaagserie zal wor den verspeeld van 24 april tot en met 29 mei. In samenwerking met de Rotterdamse atletiek vereniging Metro wordt in de maand mei een grote prestatie loop gehouden over verschillen de afstanden waaraan iedereen kan deelnemen. Een veteranentoernooi van spelers die ouder zijn dan 35 jaar wordt gehouden op donder dag 24 mei. Zaterdag 26 mei zal in Novotel een grote receptie worden ge houden van 15.00 uur tot 18.00 uur. Nog een van de hoogtepun ten van de jubileumviering zal zonder meer het Luilakkentoer- nooi worden. Op zondag 27 mei zullen alle seniorleden van SVV om zes uur in de ochtend op Harga aanwezig zijn om deel te nemen aan een sportdag. Het bestuur zal er dan nog eerder moeten zijn omdat het feestpro gramma zegt dat alle deelne mers om zes uur door het be stuur zullen worden begroet. Deze sportdag zal bestaan uit een zogenaamde Zeskamp. Naast nog verschillende ande re toernooien die ter gelegen heid van het 75-jarige bestaan worden gehouden zal er ook ruimte zijn voor een groot feest. Op 29 september worden de fes tiviteiten afgesloten met een da verende feestavond in de Sport hal Margriet. Dat zal een bewe gend feest worden. In .samenwerking met .SZC, Dé Korenbeurs, NOAD, SWV Harga en de hengelsportvereni ging Schiedam en Omstreken wordt een sportieve Zeskamp gehouden waarvoor alle Schie damse voetbalverenigingen zijn uitgenodigd. Er zal worden deelgenomen aan tafeltennis, wielrennen, zwemmen, vissen, hardlopen en voetbal. Kortom: er is een programma in elkaar gezet dat veel werk vraagt, maar waarmee SVV wil tonen na 75 jaar nog steeds springle vend te zijn. SCHIEDAM - Het ijs van de singels in Groenoord, Kethel, Nieuwland, het Prinses Beatrix- park en de singel langs de Fok kerstraat wordt extra onbe trouwbaar en gevaarlijk, zodra de dooi inzet Gemeentewerken moet dan namelijk gaan malen om het overvloedige water kwijt te raken. Zodra de dooi is ingetreden wordt de polderbemaling in werking gesteld. Wanneer dat precies zal gebeuren, valt op dit moment nog niet te zeggen. Wel is duidelijk, dat er een grote hoeveelheid water in de singels zit, die moet worden afgevoerd. De technische werkplaats van de afdeling bemaling van ge meentewerken waarschuwt daarom om, zodra het niet meer vriest, de genoemde singels te mijden. SCHIEDAM - De Dienst Warme Maaltijden van de Stichting Raad voor het Bejaar- denwerk heeft dringend vrij willigers nodig om éénmaal in de veertien dagen twee uurtjes beschikbaar te zijn voor het rondbrengen van warme maal tijden. Hierdoor kan het werk van de Dienst Warme Maaltijden blij ven funktioneren. De door auto bezitters verbruikte benzine (zes gulden per rit) wordt vergoed. Wie zich wil melden kan dat te lefonisch doen bij Dienstencen trum De 4 Molens onder num mer 705500. Mevrouw Köhler is iedere dag met uitzondering van de woensdagmiddag - aan wezig voor het verstrekken van nadere informatie. Het zoldertheater start het nieu we jaar hartverwarmend en sexy met een optreden van Misty and The Sunday Eve ning Orchestra. Misty, die in het gewone leven Nico van Geerenstein heet, brengt er onder begeleiding van een uitstekend zeven mans orkest een selectie uit het wereldre pertoire van ongeveer een halve eeuw van populaire en sentimentele songs, schlagers en chansons. Zij zingt „Ich bin von Kopf bis Fuss" van Mar iene Dietrich en liedjes van Josephine. Mistinguette, Jac queline, Gloria, Billy, Mae, Eartha, Sara en nog vee! meer vrouwen. Toegangsprijs tien gulden; Pas 65/CJP acht gulden. Re serveringen maandag tot en met vrijdag via het VVV, tel. 266000; vrijdagavond en zater dag vanaf 13 uur via het thea ter, tel. 269455. Gereserveerde kaarten dienen uiterlijk een kwartier voor de voorstelling te worden afgehaald. De voor- stelliirt'g begint óp vrijdag "12. en zaterdag 13 januari om 21 uur. Op 19 en 20 januari komt ca baret Zonder Filter met het programma „Hallo badmuts". In de foyer: expositie van eigén werken, georganiseerd door Cursisten van de Schie damse Gemeenschap van de cursussen spinnen, verven, weven en batikken. De wer ken blijven tot en met met za terdag 13 januari hangen in de foyer. Zaterdag 13 januari speelt poppentheater Francine Ab- bing het wonderlijke verhaal van een steenhouwer voor kinderen vanaf zes jaar in De Teerstoof, Nieuwstraat 12. Dit verhaal, dat een bewerking is van een eeuwenoud Japans verhaal, is ooit naverteld door Multatuli. Het vertelt over een man die met weinig niet tevreden is, daarna rijk wordt en dan tot de slotsom komt, dat zijn vroegere bestaan niet eens zo gek was. \Voor reserveringen zie boven.- Toegangsprijs drie gulden. Zaterdag 20 januari komt pop pentheater Jos Spanbroek met het programma „De Kra keling", bestemd voor kinde- i ren vanaf 4 jaar. AULA MUSEUM Op 14 januari geeft René Rakier een pianoconcert in* de aula van het museum. Aanvang 1430 uur. Op 18 januari houdt drs. J. E. de Rooy een lezing over de histo rie van het streekmuseum Heinenoord. Aanvang 20 uur. STEDELIJK MUSEUM Tot en met 14 januari zijn er twee tentoonstellingen in het museum. Allereerst de gra fiekmanifestatie. Deze geeft een beeld van de Nederlandse grafiek van de laatste drie jaar. De tentoonstelling be staat uit 369 werken van 127 grafici. Verder pentekeningen van Octave DeConinck, een expositiegeorganiseerd door de Historische Vereniging Schiedam. Ze geven een beeld van het oude Schiedam. Openingstijden: maandag tot en met zaterdag van 10 tot 17 uur; zondag van 12.30 tot 17 uur. Toegang gratis. ©Q.T.? Zaterdag 13 januari vindt een filmvoorstelling plaats in so ciëteit "Q.T.?", Nieuwstraat 12. Vertoond wordt de film "Deliverance" met in de hoofdrollen Burt Reynolds en Jon Voight. PASSAGE THEATER Zondag 14 januari organiseert de Nederlandse Orgel Federa tie haar maandelijks theater- orgelconcert in het Passage Theater. De jonge Amster damse organist Hans Nottrot bespeelt het Standaart orgel. Aanvang 10.30 uur, zaal open 10 uur. Prijzen der plaatsen: niet-leden 3,50; leden, 65-plussers, CJP-houders en kinderen tot en met 12 jaar 2. Kaarten zijn dagelijks ver krijgbaar aan de kassa van het theater, bij P. Foncke, van Ruysdaellaan 35a en op zon dagmorgen vanaf 9.30 uur aan de kassa Op 16 januari komen Jan Blaa ser, Rita Corita, Robert Paul en Tobi Rix met hun Humor festival naar het Passage. Het trio Cas Oosthoek zorgt voor de muzikale begeleiding. Toegangsprijzen: ƒ15, ƒ12,50 en 10. CJP en Pas 65-plus zijn geldig. Plaatsbespreking aan de kassa van het theater dage lijks vanaf 12.30 uur. Tel. 269563. Aanvang 20.15 uur. ode KREEK Dinsdag 16 januari is er een bingo-avond in De Kreek. Lange Haven 92. Iedereen ouder dan zestien jaar is van harte welkom. Er zijn leuke prijzen te winnen en er is ook tijd voor een praatje en een plaatje. De zaal gaat om 20 uur open én de eerste ronde start om 20.30 uur. Toegang gratis. ©NIVON Op donderdag 18 januari komt de heer. Stuurman uit Rotter dam met een diakiankbeeld naar de afdeling Schiedam van het NIVON. In zaai l van "Irene", Nieuwe Haven 155 neemt hij de aanwezigen mee voor een reis door Zuidoost Europa. Aanvang 20 uur. En- treekaarten a één gulden zijn 's avonds verkrijgbaar aan de zaal. CAFE QUIBUS Zondag 14 januari geeft de tweemans theatergroep "Plok" uit Den Haag een voorstel.mg met mime en ge luid in de Quibus. Lange Ha ven 28. De béide jongelui wer ken vanuit de kleuren zwart, wit en rood. Aanvang 21.30 uur. VRIJ ENTREE Zondag 14 januari is er van 14 tot 17 uur weer een Vrij En tree middag indienstencen trum De 4 Molens. Nieuwe Damlaan 766. De volksdans groep van het dienstencen trum geeft een demonstratie volksdansen. Belangstellen den kunnen ook meedoen. Verder is er een tentoonstel ling van tekeningen, die door leerlingen van de tekenklas van het dienstencentrum ge maakt zijn. In een van de za len worden een ruilbeurs ge houden van postzegels, mun ten e.d. Zoals altijd is de toe gang gratis. VIER MOLENS Dinsdag 16 januari is er een disco-middag in het diensten centrum De 4 Molens, N ieuwe Damlaan 766. Aanvang 14 uur. Toegangsprijs 50 cent. Dinsdag 16 januari organi seert wijkvereniging Nieuw land een bingoavond in het dienstencentrum. Aanvang 20 uur. Mogelijk is dit de laatste bingoavond van de vereni ging, omdat er vorige malen maar erg weinig mensen kwamen. PASSAGE Dagelijks om 14 en 20 uur; zondagmiddag en dinsdagavond geen voorstel ling "The man with the gol den gun", een James Bond film met Roger Moore, Chris topher Lee en Britt Ekland. 14 jaar. Zondagmiddag 14 uur: Turkse filmvoorstelling. CINEMA BIO Dagelijks om 14, 19 en 21.30 uur; zaterdag, zondag en woensdag alleen om 19 en 21.30 uur "Pretty ba by" met Keith Carradine, Su san Sharandon en Brooke Shields. 16 jaar. KINDERMATINEES Zater dag, zondag en woensdag om 14 uur in Cinema Bio "Winne- tou, het grote opperhoofd", deel 1. Nederlands ondertiteld. a.l. TANDARTS. DOKTER, APOTHEEK Wie in het weekend een dok ter nodig heeft, moet boodschappendienst bellen, tel. 206611. Apotheekhulp voor spoedrecepten. tel. 264018. Weekenddienst tandarts: R. J. Graven. Faassenplein 60. tel. 714275. Alleen zaterdag en zondag op het spreekuur van 17 tot 18 uur. WEEKEND EHBO-DIENST Vrijdag 18 uur tot maandag 7.30 uur gemeenteziekenhuis. de i ,yy £S5 '.--«vl •Ï5 yi fis -2 ■Ji

Het Vrije volk | 1979 | | pagina 2