Groenoord: Flats in 'zeer slechte staat' Man (78) lag hulpeloos in woning Alarmzendertjes voor bejaarden Rayage na schoorsteenbrand iO.v i»i schiedam m&rJ -<»< m V; r w Expositie clavecimbels uitgesteld DONDERDAG 1 FEBRUARI 1979/HET VRIJE VOLK/RAGHs/i «r' rdtó Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM - De bouw van een open jongerencen trum in Schiedam Noord komt langzaam maar zeker in zicht Het college van B en W heeft de Dienst Ge meentewerken opdracht gegeven om in Noord een ge schikte plaats uit te zoeken voor zo'n jongerencen trum. De werkgroep Open Jongerencentrum, destijds ingesteld om de bouw van het centrum te bewerkstelli gen, is verheugd en vindt dit een verdere stap om sa- man met de gemeente tot iets te komen. &4*r- 5S Ook 's winters is er werk aan de winkel voor de plantsoenendienst. Op de foto een beeld van de werkzaamheden aan de Peter van Anrooylaan. "4 (Van een onzer verslaggevers! SCHIEDAM - Meer dan 95 procent van de huurders van gemeente- flats in Groenoord heb ben klachten over hun woning. Bewoners van het J. Straussplein mel den de zeer slechte staat van het trappenhuis en de kelders en mensen van het Schubcrtplein klagen over slechte ventilatie en gebrekkige riolering. In de woningen aan weers zijden van de Eduard van Beinumlaan hebben de bewoners last van door slaande muren en zij ach ten dubbele beglazing noodzakelijk. Bewoners van het Stmusfplein klagen over de trappenhuizen in hun flats. SCHIEDAM - De Sch,edamse plantsoenen dienst gaat weer snoeien, uitdunnen, rooien en waar nodig bomen ver plaatsen. De dienst heeft hét werkprogramma voor de winter opgesteld. Met het voorbereidende werk was vorig jaar al begon nen, maar door de vorst kwam het werk groten deels stil te liggen. Enkele werkzaamheden zijn nu weer hervat. Jit Vi» ÊÉlfeïS I •4 A 4 Dinsdag speelt VZOD "De cactusbloem" in het Passage Theater POPPENTHEATER IN DE TEERSTOOF Cabaret Don Quishocking alleen op zaterdag in de Teerstoof SCHIEDAM - Een schoorsteenbrand in de woning van de familie D. aan de Meeuwensingel heeft dinsdagmiddag nogal wat schade veroor» zaakt. De brandweer, die met drie wagens uitrukte, moest het bovendeel van de schoorsteen van het dak trekken en het rook kanaal schoonvegen. Bij het nablussen liep in de woningen op de drie on dergelegen verdiepingen het zwarte bluswater de hulskamer binnen. i j ongerencentrum zaam in zicht In Schiedam Noord zijn maar weinig plaatsen waar een jonge rencentrum zou kunnen verrij zen. Het mag niet te dicht in de buurt van woningen komen te liggen vanwege de geluidsover last en het moet gemakkelijk bereikbaar zijn. Verder moet het gebouw uitnodigend en niet te ver van de woonbuurt af ko men te staan. De werkgroep O.J.C. heeft daarom het voorste! geopperd om het centrum op het terrein voor "bijzondere bebouwingen" in de buurt van het arbeidsbu reau te plaatsen. Daarop is tot nu toe nooit negatief gerea geerd. Piet Penning, voorzitter van de werkgroep O.J.C.: „Het over leg met de gemeente draait op het ogenblik ontzettend fijn. In gesprekken met wethouder Posthoorn van vorming en re creatie bleek dat hij het wel ziet zitten. We hebben zeker niet het idee dat we aan het lijntje wor den gehouden. Over een termijn waarbinnen een centrum gebouwd zal wor den is nog niet gesproken", ver volgt hij. „Dat zullen we tijdens onze volgende bespreking met de wethouder, op 21 februari, vragen, Als het aan ons ligt mag dat nog hoogstens twee jaar du ren. We begrijpen natuurlijk du vels goed dat de gemeente het moeilijk heeft om geld bijeen te krijgen en daarom is zij erg voorzichtig." Terugblikkend zegt Piet Pen ning: „We zijn nu al twee jaar bezig om het centrum van de grond te krijgen. Het idee werd geboren toen bleek dat het nog te bouwen Wijkontmoetings- centrum niet zo erg geschikt zou zijn om daar met jongeren te zitten. Dat wekt de agressie van de ouderen in de hand. Als werkgroep werken we nu onge veer anderhalf jaar." De doelstelling van het O.J.C. is om de jongeren in Noord te stimuleren bij de ontplooiing in vormende, sociale, creatieve en recreatieve zin. Dat zowel voor werkende en werkloze jongeren en voor scholieren. Daartoe wil het O.J.C. voorlichtingsactivi teiten organiseren, film-, to neel- en muziekvoorstellingen bieden, een bar en een theebar runnen en de jongeren een crea- tiviteitsruimte bieden. Voor de vorming wil zij thema-onder werpen over bijvoorbeeld het werk. de school, over arbeids verhoudingen, vakbonden, mili taire dienst, sex en over drugs beleggen. Piet Penning: „Iets als een discotheek willen wij pertinent niet Misschien zou dat eens in de veertien dagen gehouden worden, maar met een disco theek trek je weer bepaald soort publiek. Dan zijn we geen "open" centrum meer. Plantsoenendienst gaat weer rooien, snoeien en dunnen al«f füm. K I p Andere klachten zijn dat kei- deringangen niet zijn af te slui ten. dat het schilderwerk te t j wensen over laat en dat de liften vaak kapot zijn. Dat blijkt uit klachten op aan meldingsformulieren van de in oprichting zijnde Huurdersver eniging Gemeenteflats Groe noord. Doordat deze kersverse verenigig nog maar 140 leden heeft kan zij uit deze gegevens nog peen definitieve conclusies trekken. Wel denkt zij een re delijk inricht t* hebben in het geen bij de bewoners leeft •De vereniging hield gister avond haar eerste vergadering in de kerk de Ark in Groenoord. Om zo spoedig mogelijk aan het "sserfe le kunn*** werden werk groepen opgericht voor de le denwerving, het vaststellen van de statuten en voor de inventa risatie van de binnengekomen Jslachteh. Ook we«J de kwestie van de voehtdqorstirtnde muren aan 'het Oöpteiia van Zanfrnplein besthowefKpe htmnfefwiereni- ging a/ifckèrt H.V.CIS, zal de kwestie bfijtren volgen de so ciaal raadsman zat op een spoe- dige aanpak aandringen. De huurdersbelangenvereni ging van de Z-flat sloot zich aan Uj de vereniging. Bewoners die nog geen lid zijn van de vereniging kunnen zich aanmelden met het formulier dat vorig jaar december is rond gebracht. SCHIEDAM - De '78-jange heer M. J. V. is gistermorgen in rijn woning aan het Heijer- mansplein in Schiedam door de politie hulpeloos aan getroffen. Hij had kennelijk een beroerte gehad. De politie werd gewaar schuwd door een vrouw die re gelmatig bij de man op bezoek komt Zij kreeg geen gehoor toen zij aanbelde. Na langdurig Ukken braken agenten de deur ooen en vonden de man in zijn stoel. De televisie stond sinds de avond daarvoor nog aan. De man is per ziekenauto naar het Noletziekenhuis vervoerd. De 59-jarige mevrouw A. M. H. gleed dinsdagmorgen uit op de gladde sneeuw- en ijslaag van de Oranjestraat in het cen trum van Schiedam. Zij brak daarbi j haar linker enkel. In het Noletziekenhuis werd rij in het gips verpakt en kon daarna weer naar huis. In de parken zulten de hove niers van de plantsoenendienst de elzen dunnen om een betere lichtval op de onderbeptanting te krijgen. Ook zullen ze onge wenste heesters, die de anderen beconcurreren, verwijderen en vin te laag vertakte bomen en- kale takken kappen. Deze werk zaamheden vinden plaats in het park Bijdorp, langs de Polder vaart en bet jonge gedeelte van het Polderpark. In de oudere', bosplantsoenen, -net name in Ketbel-Oast. zullen elzen en an dere kleine bomen gedund wor den. Een gedeelte van de heester- - beplanting in Nieuwland Oost wordt verwijderd. Pas als de straatreconstructie gereed is, komen er nieuwe planten te staan. Zeven tienjarige Italiaanse populieren aan de noordzijde van het tenniscomplex in het Volkspark hebben zo'n slechte levensvatbaarheid dat ze even eens gekapt worden. Ook de twee grote populieren op het GTB-terrein zijn er slecht aan toe. Zij ondergaan hezelfde lot Dertig populieren bij het schooltuincomplex „Vijfsluizen" zijn reeds gekapt Aan de Parkweg in Nieuw land Oost zullen de hoveniers 12 essen rooien. Het rijn nog be trekkelijk jonge bomen, maar ze zouden geen kans meer op een gezond bestaan hebben. Na het gereedkomen van het straatre- constructiewerk worden er 70 nieuwe bomen geplant De ove rige 245 bomen in het gebied blijven staan. Ter bestrijding van de water- merkziekte en om de lichtinval op d? tuinen te vergroten wor den 22 oudere wilgen op het park- en tuinencomplex „Vijf sluizen" gesnoeid. Om de kan kerwoekering bij zeven essen terug te dringen zullen ze schuin worden gesnoeid. De laagste takken van de po pulieren aan de Zwaluwlaan in de Vogelbuurt zullen worden weggenomen, opdat de kruin wat hoger komt Hetzelfde ge beurt met de iepen op de Alge mene Begraafplaats, aan de Ha- vendijk en de verlengde Park weg in het Leatrixpark. De tien iepen aan de Eduard van Beinumlaan zullen in het kader van de straat reconstruc tie verplaatst worden naar een ander deel van de laan. Een iep bij het kruispunt Schiedamse- weg - Nieuwe Damlaan gaat rijn leven verder slijten In de buurt van de Rijnmond M.T.S. (Vaneen onzer verslaggevers) SCHIEDAM Schiedamse bejaar den kunnen binnen kort een alarme ringsapparaat lenen voor perioden van twee A drie weken. Sinds korte tijd be schikt dé Schiedam se Raad voor Be- jaardenwerk over twee alarmerings apparaten. In dien stencentrum "4 Mo lens" en "De Woud- hoek" zal een appa raat aanwezig rijn. Bejaarden zullen ze kunnen tenen als bijvoorbeeld uit het ziekenhuis ko men. Het zendertje weegt slechts 120 gram en heeft de grootte van een da mesportemonnee. Bejaarden kunnen het in hun zak ste ken en mee naar bed nemen. De ontvanger heeft een ingebouw de sirene, die pas uitgaat als er iemand op een knop drukt De apparaten konden aangeschaft worden, dankzij een gift van de Rotary- club. De mogelijkheden om ook in Schiedam via de kabel-t.v. een alarmsysteem te ontwikkelen voor bejaarden en min- der-validen, waar over wij dinsdag schre' en, is bij rondvraag reeds aan de orde geweest in de raadscommissie van Sociale Zaken op 8 december. Mevrouw Peter- hans van D'66 heeft toen wethouder Ta verne gevraagd of, naar aanleiding van de experimenten in Dordrecht, ook in Schiedam zoiets te ontwikkelen is. Me vrouw Taverne zeg de toen toe dit te zullen opnemen met Wethouder Schee res. I ZOLDERTHEATER IN DE TEERSTOOF Alleen op zaterdag 3 februari treedt cabaretgroep Don Quishocking op in het zolder theater. Anke Groot, George Groot, Fred Florusse, Jacques Klöters en Willem-Jan Ge vers presenteren het pro gramma "Trappen op". Daar in pakken de cabaretiers een groot aantal verschijnselen in de samenleving meer of min der stevig aan, bij voorbeeld onze kinderen, het familiebe drijf, de Hollandse zeilvaart en de psoriasis-patient Reserveringen maandag tot en met vrijdag via de VW. tel. 266000; vrijdagavond en zater dag vanaf 13 uur via het thea ter. tel. 269455. Gereserveerde kaarten moeten uiterlijk een kwartier voor de voorstelling worden afgehaald. Toegangs prijs 15 gulden; Pas 65/CJP 12 gulden. De voorstelling begint om 21 uur. Zaterdag 10 februari treedt Ca baret van Santen op. Zaterdagmiddag 3 februari om 1430 uur treedt poppentheater Bloeps op in de Teerstoof, Nieuwstraat 12 met het pro gramma "De ridder van de bolle bellen". Een spel m en voor de kast met poppen en mensen, waarin de rustige verjaardag van tante Lies in de war wordt geschopt door Wammes. Voor reserveringen zie boven. Toegangsprijs drie gulden. Op zaterdag 10 februari is het Haags sprookjestoneel aan de beurt met "Spotje en de Pla neter", bestemd voor kinoeren van 4 tot 9 jaar. FILMCLUB LN DE TEER STOOF Vanavond om 20.30 uur wordt de film "Hustruer" ("Vrouwen") vertoond. Toegangsprijs leden 5 gulden. Lidmaatschapsgeld bedraagt 2^0 voor het gehele seizoen. SINGELKWARTIER Dinsdag 6 februari houdt de klaverjasvereniging van het Singelkwartir. een contacta vond voor leden, donateurs en genodigden in zaal Marijke, Brocrsveld 121b. Aanvang 20 uur. DE 4 MOLENS Dinsdag 6 februari is er een bingomiddag in dienstencen trum De 4 molens. Nieuwe Damlaan 766. Aanvang 14 uur. DEWOUDHOEK Donderdag 8 februari is er een bingoavond in diensten centrum De Woudhoek, Heijermansplein 38. Aan vang 20 uur, zaal open 19.30 uur. VROUWENSOOS Vanavond houdt de vrou- wensoos Vrommes. Nieuw straat 12 een algemene le denvergadering. Aanvang 20.30 uur. STEDELIJK MUSEUM In de entreezaal werken uit eigen collectie van de Haagse en de Bergense school. Ver der plastieken en tekeningen van Arie Berkulin, krijtteke ningen van Arie de Groot, kleurpotloodtekeningen van Itta Smeets en schilderijen „Verwond beton" van Paul de Vilder. Het museum is dagelijks ge opend van 10 tot 17 uur; zon dag van 12.30 tot 17 uur. Toe gang gratis. CHR. SOCIALE BELANGEN Co vrijdag 2 februari organi seert de Schiedamse carna valsvereniging De Rietzei- Iers een bingoavond in de grote zaal van Chr. Sociale Belangen. Lange Haven 73. Het batig saldo van de ivond is bestemd voor de Schie damse verenigingen en in stellingen voor minder-vali den. Hoofdprijs van de avond een dames- of heren- rijwiel. Verder zijn er stoomstrijkijzers, koffiezet apparaten, dekbedden, rol- vegers en boormachines te winnen. De avond is voor iedereen ouder dan 16 jaar toegankelijk. Men behoeft geen lid te zijn. Zaal open 19 uur. Aanvang 20 uur. Q.T.? Zaterdag 3 februari wordt in sociëteit "Q.T.?", Nieuw straat 12 de film De Omega Man vertoond. Een science fiction film met Charlton Heston als enige overlevende op een door bacteriën en ra dioactiviteit verwoeste aar de. •QL'IBUS Op zondag 4 februari treedt in café Quibus. Lange Haven 28 15 de groep Djamrla op. Aanvang 21 uur. Entree gratis. Zie ver- j der artikel in Schiedam-Ex- ii tra. PASSAGE THEATER Op dinsdag 6 februari speelt de X amateurtoneelgroep VZOD ~v (Vriendschap rij ons doel) het toneelstuk De Cactusbloem van Barillet en Gredy. Daarin maken we kennis met de Pa rijse tandarts Desforges, die niet te klagen heeft over zijn liefdesleven totdat Antoriia t verschijnt. De tandarts* vriend en secretaresse moeten 'A te hulp komen om met heel wat capriolen Antonia tevrë- den te stellen. Kaarten a zes gulden zijn dage- Iijks verkrijgbaar aan de kas- ï31 sa van het theater vanaf 12.30 f uur. De voorstelling begint om 20.15 uur. PASSAGE Dagelijks om 14,19 en 21.30 uur; zondagmiddag en dinsdag avond geen voorstelling. "Co ma" met in de hoofdrollen Genevieve Bujold en Michael Douglas. 16 jaar. Zondag 14 uur Turkse filmvoor- stelling. CINEMA BIO Dagelijks om 1O30 en 19.30 uur; zaterdag, zondag en woensdag alleen om 19.30 uur "Ben Hur". al KINDERMATINEES Zaterdag, zondag en woensdag om 14 uur in Cinema Bio "Pi- nocchio". Tekenfilm, a.1. DOKTER. TANDARTS, i APOTHEEK Wie in het weekend een dokter nodig heeft, moet de bood schappendienst bellen, teL 206611. Apotheekhulp voor spoed recepten, tel. 264018. Weekenddienst tandarts: J. Salentijn, Stadhouderslaan 79. teL 267385. Alleen zaterdag en zondag op het spreekuur van 17 tot 18 uur. EHBO WEEKENDDIENST i Vrijdag 18 uur tot maandag 7.30 uur Noletziekenhuis. g SCHIEDAM - De Clavecim- beltentoonstelling in het Ste delijk Museum van Schiedam is uitgesteld vanwege de gladheid. De Vereniging Vrienden van het Museum had de tentoonstelling van 1 tot en met 4 februari wil len .houden. De tentoonstelling zal nu van 1 tot en met 4 maart gehouden worden. De auto van de 24-jarige E. L. uit Rotterdam is gisteren gesto len. De wagen stond in de Ca- landstraat geparkeerd. Het ken teken van de wagen, waarvan de eigenaar de waarde op 500 gulden schat is 75-76-JZ. Het merk is Opel Kadett. Terwijl hij aan het schaften was, werd de gereedschapstas van P. A. de V. uit Capeile aan den Ussel gestolen. In de Geert Rijnderstraat liet hij zijn tas even in liet portiek staan van een woning waar hij aan het werk was. De waarde van de tas en het gereedschap bedraagt 300 gulden. Uit de auto van de 22-Jarige P. V. is gisteren een aantal van 10 cassettebandjes gestolen ter waarde van 40 gulden. De auto stond op de Zwammerdarosinget geparkeerd. De deur was met een breekijzer verbogen. De"' schade bedraagt 50 gulden. De ruit van de personenauto van de 22-jarige A. M. B. ia gis teren op wel zeer vreemde wijze gebroken. Om twee uur trof hij zijn auto op het Ugjusplein in Groenoord met een vernielde ruit aan. Een getuige rei hem dat hij een man met een hond op een flatgalerij had zien lopen. De hond zou een steen in zijn - j f bek hebben gehad. Op het mo ment dat het beest zijn kop door de tralies stak. liet hij de steen pardoes vallen. Bovenop de autoruit.

Het Vrije volk | 1979 | | pagina 2