sISI Politie vangt vee Premie te laat voldaan: Ledental BVSZ met sprongen omhoog De oude autootjes doen het nog best E KEES BAK DIRECTEUR MUZIEKSCHOOL AF N «SSl i Ta A, Schiedamse bowlingtitel Sloop Eendrachtwoningen scniedam brie vér» StJ 1 i DONDERDAG 8 FEBRUARI 1979/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 SCHIEDAM De gemeenten Schiedam, Vlaardin gen, Schipluiden en Delft gaan een onderzoek doen naar de meest gewenste aaD ak van de problemen van het sïuipverkeer in Midden-Delf land. Onderdeel aar van Is een enquête, waarin de bewoners nadere infor matie wordt gevraagd over de voor hen noodzakelijke bereikbaarheid. De gemeente Schiedam zal bij het on derzoek ook de verkeerssituatie op Kerkweg en Pol derweg betrekken. Ook het sluipverkeer op Polderweg en Kerkweg wordt tjz.t. aangepakt Bewoners van beide wegen hebben bij de gemeenteraad al aan de bel getrokken. SCHIEDAM - Kees Weerdenburg kan zich zelf wel voor z'n kop slaan. In januari van dit jaar brandde zijn woning in Schiedam Zuid geheel af ts bleef in de vlam- mt t*e gespaard. Zijn vrt "W en kinderen bleven gehntkig ongedeerd, maar de grootste 'dap kreeg hij eergisteren, toen zijn ver zekeringsmaatschappij hem. berichtte dat zij de schade niet zal vergoeden. Kees (25) had in de dure decembermaand de beta ling voor dit jaar even la ten liggen. - Kees en GerdLa Weerdenburg„Vanaf de brand leef je in de zenuwen en nu dit nog. Deze onzekerheid vind ik nog erger dan de brand."Foto helemaal boven: De Gor zenaren hielden meteen een imzamelingsactie om het jonge echtpaar te helpen. 4 SCHIEDAM - Het le dental van bewonersver eniging Schiedam-zuid is tot hoven de 700 gestegen. Dit resultaat is het gevolg van de huis-aan-huisac- tie tegen de gemeentelijke tariefsverhogingen, die de bewonersvereniging mo menteel voert. Deze actie heeft tot nu toe 1500 handtekeningen opgele verd. IlIIiiii John Lanting's Theater van de Lach komt volgende week naar het Passagetheater. ZOLDERTHEATER IN DE TEERSTOOF KINDERTHEATER IN DE TEERSTOOF Tony Curtis heeft het moeilijk met de dames in „De dolle waaghalzen van de vliegende bochten" t A h tt ris i zwa; O'S Rej nenlar aH rtfv I ik pakken sluipverkeer aan was vastgelopen, besloten zelf met een plan te komen en dat voor te leggen aan Gedeputeer de Staten van Zuid-Holland. Het voorlopige voorstel van de gemeenten bestaat uit twee fa sen. Eerst wordt voorgesteld de Harreweg tussen Woudweg en Oostveenseweg voor gemotori seerd verkeer in beide richtin gen af te s. uiten. Omwonenden en leveranciers kunnen een ont heffing krijgen. Het bestaande zondagsverbod blijft gehand haafd. Het onderzoek vindt in het eerste kwartaal van dit jaar plaats. Vervolgens worden de resultaten uitgewerkt en wordt een zogeheten bereikbaarheids plan gemaakt Half 1979 wordt dat plan aan de vier gemeenten aangeboden. De problemen rond het sluip verkeer in Midden-Delfland zijn ai twee jaar geleden aange kaart door de ENWB. Het Schie-" damse college heeft toen de pro vincie gevraagd een werkgroep in te stellen. Pas onlangs hebben ambtenaren van de vier ge meenten en de provincie de kop pen bij elkaar gestoken. Dat overleg is vastgelopen, omdat de provincie een spitsuurregeling wilde, dat wil zeggen eenrich tingsverkeer tussen bij voor beeld 8 en 9 uur en 16 en 18 uur. De provincie is met name bang voor allerlei beroepszaken. De gemeenten willen daaren tegen een permanente oplossing. Ze hebben, nadat het overleg In een tweede fase worden maatregelen getroffen op de Woudweg, Zouteveenseweg en Oostveenseweg. Aan de hand van het onderzoek moet hier worden nagegaan welke wegge deelten moeten worden afgeslo ten. Er worden twee mogelijk heden nagetrokken: 1. afsluiten Zouteveenseweg en Oostveense weg en 2. afsluiten gedeelte Woudweg en Oostveenseweg. ËÉ»X SCHIEDAM - Dat het beroep van politieagent een veelzijdige baan is, bleek gistermiddag dui delijk toen de politie door perso neel van het Slachthuis te hulp werd geroepen. Een koe en een stier voelden er niets voor om hun leven in het slachthuis te beëindigen en ze namen beide de benen. De politieagenten en het Slachthuispersoneel gingen de twee beesten achterna, maar die bleken toch sneller te kunnen lopen dan ze dachten. Het vee zag kans via de Burgemeester Knappertlaan de Admiraal de Kuyterweg te bereiken, maar daar kwam een eind aan de vlucht naar de vrijheid. Met veel moeite wisten de achtervol gers de twee dieren te over meesteren en in een veewagen te manoeuvreren. SCHIEDAM - Uit een bouw- tent, die op het terrein van een constructiebedrijf aan de Jan van Riebeeckweg staat, is dins dagnacht een lasapparaat ter waarde van 300 gulden gestolen. SCHIEDAM - Onder auspici ën van de NBF organiseert de Bowling Bond Schiedam ook dit jaar weer de plaatselijke kam pioenschappen bowling voor da mes en heren. Aan dit kam pioenschap, dat zal plaatsvinden in bowlingcentrum De Walvis, wordt het grote vuurwerk aan staande zaterdag en zondag ver wacht. Aan dit kampioenschap nemen zo'n 100 dames en heren deel. Van een. onzer verslaggevers Op J5 januari brak de brand uit. Een-overbuurman en zijn vrouw kenden de baby en de hond nog tijdig redden. De dag daarop viel de aanmaning van Victoria Vesta, de verzekerings maatschappij, in de bus. Daarin stond dat hij de premie alsnog tot 25 januari kon voldoen. Met een liep bij naar bet postkantoor en betaalde bet verschuldigde bedrag. De verzekeringsmaatschappij .schreef hem eergisteren dat ze het niet begreep: „U betaalt net na een brand en nog wel op een postkantoor." Zij achtte zich in deze omstandigheid niet ver plicht om te betalen. Kees zegt: „Meteen daarna ben ik naar een kennis van mij gegaan, hij is verzekeringsex pert Hij vertelde mij dat Victo ria Vesta in haar recht staat Het enige dat ik kon doen is om de zaak uit te leggen en te hopen dat ik toch wat geld krijg. Vol gens de fatsoensnormen vind ik het toch een oneerlijke zaak, want ik ben al sinds 1973 bij de maatschappij verzekerd. Gisteren heb ik Victoria Vesta opgebeld en ik kreeg te horen: „Wij zijn geen onmensen". Daarom ga ik nu een brief schrijven waarin ik vraag of ze de zaak opnieuw willen bekij ken. Het toeval speelt hier na tuurlijk een uitzonderlijke rol. In de bnef van de maatschap pij stond ook dat „als er redenen zijn die een ander licht op de zaak werpen, dan willen wij die gaarne vernemen". Kees: „Vanaf de brand leef je in de zenuwen en nu dit nog. Deze onzekerheid vind ik nog erger dan de brand!" „Hoe ik door de Gorzenaren ben geholpen na de brand is on gelooflijk", zegt Kees verder. „De brandweer was nog aan het I-blussen en toen kwamen de mensen al met spullen aandra gen: kinderkleding, een eethoek, dekens, huisraad en zelfs drie tv.'s. Veel middenstanders bo den hulp. Het verhaal van de brand deed snel de ronde. Twee vrouwen hielden een inzame ling en haalden in korte tijd 1500 gulden op. Brandschade 40.000 niet vergoed SCHIEDAM - Kees Bak, di re* ;ur van de Schiedamse Mu ziekschool, heeft besloten als di recteur terug te treden. Het be stuur heeft hem met ingang van 1 februari eervol ontslag ver leend. Bak blijft als docent voor piano, theorie een voorberei dende vakopleiding aan de Mu ziekschool verbonden. De beslissing van de heer Bak houdt verband met het feit, dat de Schiedamse Muziekschool in de loop van dit jaar onderdeel wordt van de Streekmuziek- school Nieuwe Waterweg- Noord. De directie van die school, die het gebied Schiedam, Vlaardingen en Maassluis be strijkt, wordt gevoerd vanuit Vlaardingen. Als gevolg daar van heeft Schiedam geen eigen directeur meer nodig. Mevrouw Zwep van de Wo ningstichting bood ons spontaan een tijdelijke woning in de Heenvbetsestraat aan Daar hebben we de spullen ingezet. Nu heb ik een vaste woning m de Nieuwe Maasstraat gekregen en die ben ik gaan opknappen in de verwachting dat de verzeke ring mij uit zou betalen. Tijd daarvoor had ik genoeg, want ik kan als stratemaker nu toch niet werken Het is nu afwachten!" Ifpe bewonersvereniging is al enkele weken elke avond op pad "BjV,. t-t 'V'V k, 1 J" 6 J*- T.' -<7 om handtekeningen op te halen van de Gorzenbewoners. De vereniging protesteert tegen de grote verhogingen van de on- roerend-goedbelasting, riool recht, reinigingsrecht en andere gemeentelijke tarieven. Inmiddels heeft de vereniging een brief gestuurd aan de Mi nister van Economische Zaken met het verzoek in te grijpen. Tevens is hem verzocht of hij bereid is eind februari de opge haalde handtekeningen m ont vangst te nemen. Op dit verzoek is vanuit Den Haag nog niet ge reageerd. Aan de handtekeningenactie is een ledenwerfcampagne ver bonden. Volgens de bewoners vereniging heeft die campagne tot nu toe geresulteerd in met minder dan 250 nieuwe leden. Aangezien een deel van de wijk nog moet worden afgewerkt, verwacht de vereniging binnen kort haar 750e lid te kunnen verwelkomen. Hieraan zal een feestelijk tintje worden verbon den. Een kleine 300 bewoners heb ben te kennen gegeven het lid maatschap van de BVSZ in overweging te zullen nemen. Over enkele weken worden zij door de vereniging opnieuw be naderd. AAR aanleiding van enke le artikelen op de Schiedamse pagina, die de afgelopen dagen verschenen, wil de Bewoners vereniging Schiedam-Zuid en kele aanvullende opmerkingen maken. Het betreft allereerst het arti kel over de zeer succesvolle lan delijke actie tegen aantasting van de Huurbescherming. U stelt daarin dat alleen de PvdA tot nu toe hiertegen geprotes teerd heeft in Schiedam. Dit is niet juist. Reeds eind november vorig jaar heeft de BVSZ een protestbrief verzonden aan de Tweede Kamer. In ons vereni gingsblad is hiervan mededeling gedaan. Bij het artikel over de wonin gen Eendrachtbuurt zouden we de volgende kanttekeningen willen maken: a. toen de sloop en ontruiming destijds werd aangekondigd, heeft de BVSZ samen met de bewoners geprobeerd dit tegen te houden. Omdat betrokken be- 'woners hiervoor weinig of geen animo voor konden opbrengen, hebben we ons beperkt tot het begeleiden van de verkassing. Dit heeft o.a. geleid tot ons pro test tegen gemeentelijke vra genlijsten. b Het geringe animo van de bewoners om voor oehoud van hun woningen op te komen, werd grotendeels veroorzaakt doordat op dat moment geen en kele discussie over het tracé van de geplande dijk mogelijk was. Wij betwijfelen zelfs of dit nu nog het geval kan zijn. Deson danks zullen wij daartoe wel stappen ondernemen. Met name omdat wij het Gusto-terrein zien als een mogelijkheid voor woningbouw, waardoor het be houd van de historische panden van de Gusto veel aantrekkelij ker wordt. c. Het nu nog proberen de Eendrachtbuurt te behouden, lijkt ons niet realistisch. Het gaat om slechte woningen die door twee jaar leegstand er niet beter op zijn geworden. Alleen een grondige renovatie zou dan haalbaar zijn, ware het niet dat daarop op korte termijn weinig kans is. Een dergelijke aanvraag gaat zo'n drie jaar duren, zoals we ervaren hebben. Wij hopen hiermee een aantal zaken wat verhelderd te hebben. Van onze kant gaat het met om een te rechtwijzing. Meer dan een na dere toelichting wordt niet beoogd. Met vriendelijke groet, na mens huurgroep BVSZ, A. A. van Puyvelde. Noot van de redactie: In ons artikel „Sloop Eendracht woningen overbodig" hebben we vraagtekens gezet bij de vanzelfsprekendheid waarmee de gemeenteraad, bewonersver eniging Schiedam-Zuid, de be woners en ook de Schiedamse pers destijds genoegen hebben genomen met de verklaring, dat de buizen bet veld moesten rui men voor de nieuwe buitenwa terkering. Voor zover ons be kend zijn de gegevens, die in het artikel worden genoemd, nooit eerder boven tafel geweest. Dat geeft te denken in een stad, waarin goedkope huurwoningen tegenwoordig dun gezaaid zijn. Een stad ook, die toen bestuurd werd door een socialistisch ge meentebestuur, dat tenslotte zegt te streven naar goedkope volkshuisvesting. •iW* - f ssss - j Op zaterdagavond 10 februari treedt in het Zoldertheater Cabaret Van Santen, Van Santen en Van Santen op. Hoewel Van Santen tot de jongere cabarets van Neder land behoort, zijn hun tek sten, muziek en prestaties van niveau. Vol flair en zelfver trouwen brengen de Van San- tens een programma dat doorspekt is van humor. De Van Santens zijn: Martin van Waardenberg (22), Evert de Vries (28) en Rob Sawade (23), de pianist. Allen genoten zij hun opleiding aan de Aka- demie voor Expressie in Utrecht. Soms op een wrange wijze, tijdens de koffiemaal tijd na de begrafenis: „De koffie is maar zwart van daag", en kijk eens.een kransje bij de koffie!" Als grote variatie in "Vrolijke humor" brengen ze korte, maar krachtige intermezzo's, bijvoorbeeld: „Het leven is als een plas, je moet er achter blijven staan en het in de hand houden." De wereld van Van Santen bestaat uit agen da's. afspraken, misverstan den en vooroordelen. De ko mieken hebben als uitgangs punt: Iedereen is een Van Santen, de ene wat meer dan de ander. Cabaret Van Santen, Van San ten en Van Santen treedt al leen zaterdagavond op en niet, zoals gewoonlijk, ook op de vrijdagavond. Aanvang van de voorstelling is om 21.00 uur, de toegangsprijs is 10,- voor Pas 65/CJP 8,-, Plaat sen zijn te reserveren via de - VW Schiedam tot en met vrijdag (tel. 266000) en op vrij dag en zaterdag vanaf 13.00 uur via het theater (tel. 5* 269455). Op zaterdagmiddag 10 oktober krijgen de jeugdige bezoekers van het theater een oude be kende te zien. Het Haags sprookjestoneel is al vaker in de Teerstoof geweest. Dit keer komt het echter met het nieuwe programma "Dagdro men". De toegangsprijs is f 3,-. Voor reserveringen zie boven. Volgende week zaterdag treedt in het Zoldertheater Miel Cools op met "achter de Schelde vrijen de Helden". In het poppentheater komt Pop penkast Joyce met "Ollie en Bollie vinden een lollie". CAFE QUIBUS In Café Quibus treedt vanavond de Schiedamse formatie Pri vate Eye op. Private Eye brengt zogenaamde hardrock muziek in-een try-out De le den van de groep zijn: Nick Stevens, Dennis Gres, Ger Thomas en Thierry Plisson. Aanvang van het optreden is om 22.30 uur. Op zondagavond U februari treedt in Quibus de Engelse groep Incubus Theatre Com pany op. De theatergroep speelt het stuk „Assassination Indiscriminate", een stukje zwarte komedie, surrealisme, science fiction, amusement voor volwassenen. Motto van het stuk is: Niemand is veil ig. Over de hele wereld sterven op ieder onbepaald ogenblik mensen een gewelddadige dood. Sommige verdienen het, terwijl anderen geen blaam treft Geen van allen kreeg een reden voor hun plotselin ge heengaan en ze hadden geen tijd om te protesteren. Wie is verantwoordelijk? Nie mand weet het, het antwoord ligt bij Assassination Indiscri minate. De groep Incubus Theatre Com pany werd in '68 in Engeland opgericht door Paddy Flet cher en John Abulafia. De groep komt al jaren regelma tig naar Nederland en vooral in Rotterdam en omgeving ge niet ze grote bekendheid. Vo rig jaar zomer werd meege daan het Festival of Fools, uitgedost als middeleeuwse bedelaars. Aanvang is om 21.30 uur m het café, adres Lange Haven 28 Schiedam. O PASSAGETHEATER In het Passagetheater op don derdag 15 februari John Lan ting's Theater van de Lach met „Nee Schat, Nu Niet". De klucht, geschreven door de Engelsman Ray Cooney en John Chapman, wordt be schouwd als de beste van het gele Engelse repertoire. Het verhaal speelt zich in een bont zaak af waar de twee eige naars het erg bont maken. De jongste van de twee wil in ruil voor amoureuze gunsten een aantrekkelijke jongedame een mantel schenken. Om haar man te bewijzen dat zij de jas op volstrekt legale manier heeft verworven heeft de minnaar in spé een prima truc bedacht Uiteraard loopt alles anders dan voorzien. In de hoofdrollen: John Lanting en Pim Peters. Verder werken mee: Karla Wildschut, Berry 1 Kievits.Maroesja Lacunes. Diana Dobbelman, Johan Si- rag* Flip Heerieman, Pamela Teves, Ellis Gray en André van den Berg. Aanvang van de voorstelling is om 20.15 uur. De toegangs prijzen zijn 15,- 12,50 en 10,-. Pas 65 en CJP zijn gel dig. Plaatsbespreking aan de kassa dagelijks vanaf 12.30 uur aan de kassa van het theater. Tel. 269563. Zondagmorgen 11 februari or- gamseert de Nederlandse Or- gelfederatie haar maandelijk se theater orgelconcert in het Passagetheater. Het concert zal worden verzorgd door or ganist René de Rooy. Aan vang van het concert is orn 10.30 uur, de zaal is om 10.00 uur open. Kaarten zijn de gehele week aan de kassa van het theater ver krijgbaar en bij de heer P. Foncke, van Ruysdaellaan 35a. Op zondagmorgen zijn de kaarten vanaf 9.30 uur aan de kasse te koop. De prijzen zijn ƒ3,50 voor met-leden van de federatie. Voor leden. Pas 65, CJP-houders en kinderen tot en met 12 jaar 2,—. TREFPUNT De wijkvereniging Blijdorp houdt op 10 februari m het Trefpunt een bingo-avond. Aanvang is 20.00 uur. ZAAL MARIJKE Wijkvereniging Het Singel- kwartier houdt op dinsdag 13 februari een bingo-avond voor leden in zaal Marijke. Aanvang is 20.00 uur. ©DEWOUBHOEK Dienstencentrum De Woud- hoek houdt vanavond een Bingo-avond. Aanvang is, 20.00 uur. De zaai is open om 19.30 uur. 4 MOLENS Op dinsdag 13 februari houdt Dhr, de Boer een lezing over „het bos als levensgemeen schap", Daarna zal een kwis worden gespeeld met het spelletje "welk spreekwoord of gezegde stelt dit voor?". Aanvang is om 14.00 uur. Op zondagmiddag 11 februari is er van 14.00 tot 17.00 uur weer "Vrij entree" in De 4 Molens. Harmonie-orkest Wilton Fije- noord zal een muzikaal optre den verzorgen. Verder is er de gebruikelijke postzegel- en munten ruilbeurs. CHR. SOCIALE BELANGEN Carnavalsvereniging De Riet zeilers houdt op vrijdag 9 fe bruari weer een bingo-avond. De baten gaan naar de Schie damse Invaliden. Iedereen bo ven de 16 jaar is welkom. Aanvang is om 20.00 uur, zaal is om 19.00 uur open. BOWLING MUSIS SACRUM Mevrouw Lems, de echtgenote van de burgemeester, zal za terdag 10 februari de fototen toonstelling "Mensen, mensen, fijne mensen" openen. De fo to's zijn van fotograaf Martin van den Burgh en wordt ge houden in het kader van het Benefiet Bal '79 voor het Schiedams gehandicapt kind. De foto's zuilen tot en met 25 februari blijven hangen in Bowling Musis Sacrum. STEDELIJK MUSEUM Tentoonstelling van werken van Arte Berkulin, Arie de Groot, Itta Smeets en Paul de Vilder. De werken, plastieken, teke ningen, schilderijen blijven tot en met 4 maart hangen. In de Entreezaal hangen werken uit eigen collectie van de Haagse en dt 3ergense school. Openingstijden van het museum zijn dagelijks van 10.00 tot 17.00 en op zondagen van 12.30 uur tot 17.00 uur. Toegang gratis. ZAALIRENE Carnavalsvereniging De Riet- zeilers viert zaterdagavond 10 februari het boerenbal in zaal Irene aan de Nieuwe Haven. Prins Hendrik de Grote de Eerste van Schiedam heet de gasten van harte welkom. De boerenkapel van O.B.K. zorgt voor de muziek, evenals het trio The Robins. Dansmarie- - kes zorgen voor de omlijsting. -■ Aanwezig zijn de carnavalsver eniging De Poeners en de Graskauwers uit Rotterdam. Gasten hebben alleen toegang in Boerenkiel. De toegangsprijs bedraagt 7.50. Aanvang is 20 uur. Q.T.? Op zaterdag 10 februari speelt "Bocht" m "Q.T.?", Nieuw- straat 12. Deze formatie is af komstig uit Krimpen aan den IJssel en bestaat uit Hanjo van Oosterom (piano, orgel, zang), René de Koeyer (gitaar, zang), Henk Jansen (drums) en Wally Spruit (basgitaar). De groep brengt opgewekte teksten op een swingende rock and roll, kritische teks- ten op een strakke rhythm and blues en liefelijke teksten op een easy-way muziek. PASSAGE Dagelijks de film "Coma" om 14.00.19.00 en 21.30 uur, behal ve op zondagmiddag. 16 jaar. Zondagmiddag draait er een'- Turkse film. CINEMA BIO Dagelijks "De dolle dwaze waaghalzen van de scherpe bochten" met Tony Curtis en Bourvil. Engelse titel is "Tho se daring young men". Alle leeftijden. Tijden: 14.00, 18.45, en 21.30 uur, behalve op zater- dag-, zondag- en woensdag middag. KIND EB MATINEES Op zaterdag-, zondag- en woensdagmiddag om 14 00 uur "Popeye's lachparade". TANDARTS' DOKTER' APO THEEK Wie in het weekend een dokter nodig heeft, moet de bood schappendienst bellen: 206611. Apotheek voor spoedrecepten: 264018. Tandartsweekenddienst heeft de heer J. B. Th. G. Schum- mer. Over de Vesten 137, in gang Warande, tel. 268604. Za terdag en zondag op spreek uur van 17.00 tot 18.00 uur. E.H.B.O. WEEKENDDIENST Vrijdag van 18.00 uur tot maan dag 7.30 uur het Gemeentezie kenhuis. Telefoon 269126. (Door TJITTE DE VRIES) PASSAGE Prolonga tie van COMA met Gene vieve Bujold ais vrouwe lijke arts die noodge dwongen als detective moet optreden omdat geen enkeie mannelijke collega haar gelooft als zij misdadige zaken ver moedt achter een reeks sterfgevallen in een be paalde operatiekamer. CINEMA-BIO - Als jeugdmatineefilm op za terdag-, zondag- en woensdagmiddag: PO PEYE'S LACHPARADE ter gelegenheid van Po peye's 50e verjaardagl In de gewone voorstel lingen een film waarbij de jeugd zich samen met vaders en moeders kostelijk zal amuseren: THOSE DARING YOUNG MEN IN THEIR JAUNTY JALO PIES, oftewel DE DOLLE DWAZE WAAGHALZEN VAN DE SCHERPE BOCHTEN. Het is een film uit 1969 van Ken Annakm, een soort vervolg op DIE KNOTSGEKKE KE RELS IN HUN VLIEGENDE KRATTEN en van HET IS EEN GEKKE DOLLE DWAZE WE RELD. Deze laatste was natuur lijk uitbundig in zijn soort en navolgers lopen altijd het risico het nét niet te halen bij hun suc cesvoorbeeld. Toch blijft er met figuren als Tony Curtis, die vaker aandacht heeft voor het vrouwelijke schoon langs de wegen van Frankrijk dan voor zijn stuur, en met Gert Frobe, die als Duit se deelnemer aan de autorace Parijs - Marseille de verschrik kelijkste streken bedenkt om zijn concurrenten uit te schake len, veel te lachn over. Natuurlijk zit de film vol Amerikaanse ongein, vooral in de afschildering van de Duitse équipage die niet voor eigen eer doch voor dat van Das Vater- land aan de race meedoet. Daar om vinden deze heren het volle dig geoorloofd hun tegenstan ders allerlei onverwachte, ge mene hindernissen in de weg te leggen zodat de autowielen soms vanaf het doek de zaal invlie gen. Al vanaf de start in Parijs worden de verschillende deelne mende nationaliteiten gety peerd volgens de vaste stramie- nen. De Duitsers nemen al mar cherend op commando achter het stuur plaats. De Engelsen gaan van start met veel opmer kingen als "O Boy!" en "Old Chap!" Kortom, het is met deze film een genoegelijk avondje uit 'h-' t' •i O f V 'S ei a er he tel rrn tei ft"1 de de zo J rif se eei de dol dei oni J V wc* vas koo 1 ber 4 veei dam A avoi strtH ning En ter c xc te vt li debt A t RC actie 4 werd dams man word een g ben f r schaf Daar! maak x/ V Enk maar j. bewol oi reg 1 Mid kele gi 4 Min] i -3 aan U r e l Wfebr

Het Vrije volk | 1979 | | pagina 2