r~ 'Verontruste bruidsparen' wil boycot trouwzaal SVV tegen Noorse Collectanten gevraagd voor Hartweek iaa Parkeerverboden op Singel Ledenwinst voor Consumentenbond X Wm Singelvissèn I verhuizen tijdelijk Lpril drukke lismaand 'Eerste twee weken april geen wasdag' Schiedam 1 DONDERDAG 29 MAART 1979/HET VRUE VOLK/PAGINA 2 Burgerzaken open «tem*)* SCHIEDAM „Keukentafels? Nee! Eikenhout? Ja!" Dat is de leus van de deze week opgerichte actiegroep „Verontruste bruidsparen". De groep is in het leven geroepen door Gerard Smid en Ineke ten Have, die binnenkort in het Sphiedams stadhuis in het huwelijk zouden treden. Het tweetal heeft het huwelijk uitge steld, omdat het per se niet wil trouwen in de fraaie, antieke trouwzaal, waar sinds enkele weken moderne tafels met formica bladen heioranje tafelkleedjes en chromen poten en moderne stoelen staan. Gerard Smit en Ineke ten Have roepen aanstaande Schiedamse bruidsparen op tot een boycot van de trouwzaal: „Keukentafels? Nee!" SCHIEDAM - De 21-jarige O. R. en de 20-jarige A. H. die door de Schiedamse politie zijn aangehouden, zijn voor geleid bij de officier van justitie. Zij bekenden 18 inbraken te hebben ge pleegd, waarvan twee in Schiedam. De totale waarde van de inbraken bedroeg 19.000 gulden. Aan sieraden werd voor '9000 gulden buitgemaakt en verder werden nog verschillende giro-be taalkaarten ontvreemd. Van de totale buit is niets meer over. Alles is omge zet in drugs. '■kmm De kinderen van de Comeniusschool aan de Singel in Schiedam Oost kunnen in de toekomst eindelijk veilig oversteken. De gemeente gaat in de smalle straat par keerverboden instellen. De oudercommissie van de school had vorig jaar september een brief gestuurd met de vraag wanneer de gemeente eens maatregelen zou nemen. Nu lijkt het zover. Vandaag gaat de gemeente enkele plannen bespreken met de oudercommissie, later worden de bewoners van de straat om hun meningen gevraagd. ,Xk ben blij dat de gemeente nu aandacht besteedt aan de verkeerssituatie", zegt de voorzitter van de ouder commissie, de heer van Kleef. „Het is te gevaarlijk om de kinderen nog langer tussen de geparkeerde auto's door de straat te laten oversteken." SCHIEDAM - Het be zoek van de jubileumboot van de Consumenten bond, de braderie op de Mgr. Nolenslaan en het meedoen aan de Wel zij nsmarkt hebben geleid tot ledenwinst, maar niet tot enige versterking van de werkgroep, staat in bet jaarverslag van de werk groep Schiedam van de Consumentenbond. Sr Nog een weekend speelt Groeton "Vosharf'in de Teerstoof. POPPENTHEATER IN DE TEERSTOOF «M MÉÉ Storm en bliksem bepalen de sfeer van de inzending van Jaap Zwier naar de Schie damse ateliers 4. Hij spreekt van de Environment "Als de elementen razen". B fyr t Van onze sportredactie i SCHIEDAM SW, als enige betaalde club met een vrije zon dag, gaat die vrije dag benutten met het spelen van een oefen wedstrijd tegen de kampioen wan Noorwegen, Start uit Kris- tiansand. De competitie loopt in Noorwegen van half april tot half oktober en aangezien de Noren volop in de voorbereidin gen van die competitie zitten, werd de KNVB gevraagd om een oefenpartner. Start, dat in oktober kam pioen is geworden gaat deelne men aan de strijd om de Europa Cup. Voor de Schiedamse voet balliefhebbers zal het daarom zondag, aanvang 14.00 uur, een aardige gelegenheid zijn om de Noren bezig te zien. In het elftal van start spelen drie internatio nals. Dat zijn Mathissen waar voor Twente en het Schotse Aberdeen belangstelling had den, Frederiksen en topscorer Olson. Scheidsrechter zondag is Ig- naas van Swieten en hij wordt geassisteerd door de grensrech tervan der Heiden en Koenen Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM - De Nederland se Hartstichting houdt dit jaar wederom een landelijke Hart week. Voor het gebeuren van 1 tot en met 7 april vraagt de Schiedamse afdeling van de stichting om zich aan te melden als collectanten. Motto van de Hartweek is dit jaar "Uw hart...Uw Leven" met als doelstelling de collecte tegen de bestrijding van de zoge naamde hyperthenise-hoge bloeddruk. Ook wordt de aan dacht gevestigd op het kind: "Een kind is ook een mens". Dat in het kader van het jaar van het kind. Degenene die zich geroepen voelen om als collectant mee te werken kunnen zich opgeven bij: T. C. de Vette, Lindelaan 16, teL 707625; Th. de Veth, Faassen- plein 75, teL 706303; Mevr. Schip pers Buurman, Mgr. Nolenslaan 664, teL 70611K Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM De hengel sportvereniging Schiedam en Omstreken zal aanstaande za terdagmorgen de singels aan de Thorbeckesingel en de Ruys van Beerenbroucklaan afvissen. De gemeente heeft de vereniging dat verzocht, omdat de singels nodig uitgebaggerd moeten worden. De vis zal voorlopig een onderkomen vinden in de aan grenzende singels. De hengelsportvereniging houdt vrijdagavond een alge mene ledenvergadering in Wijkcentrum Nieuwland. de agenda vermeldt onder andere de behandeling van de nieuwe statuten. De aanvang is op 10.45 uur gesteld. n fSCHIEDAM - April wordt reen drukke kermismaand. De Oranjeverenging Wilhelmina organiseert van 18 tot en met 22 april een kennis op het Bach- plein en een week later, van 28 tot en met 2 mei, staat er een kermis op het Emmaplein. In augustus staan vele kermis klanten weer op de grote kermis 'op het Emmaplein en de Huis te Riviereweg. SCHIEDAM - De huisvrou wen, die maandag 2 en 9 april - de gebruikelijke wasdagen toch hun wasmachine gebrui ken, kunnen we! eens bedrogen Uitkomen. Door werkzaamhe- ;den aan de waterleiding bij het .pompstation zal het water ^enigszins bruin zijn. Dat komt door roestdeeltjes, die zich af- - scheiden van de gietijzeren lei dingen. Het roest is niet gevaar- 7 üjk voor de gezondheid. De Ge- __meentelijke Technische Bedrij- v- ven beginnen 's maandags om >*--15.00 uur en beëindigen de Werkzaamheden een week later. - SCHIEDAM Voor het aan vragen van paspoorten en toe- rtstenkaarten zal de secretarie- afdeling Burgerzaken aan de Overschlesestraat in Schiedam van 5 april tót en met 28 juli op de koopavonden geopend zijn van 19.00 tot 2L00 uur. - T Ëikehout? Ja!' (wafjs ~~S*S3£S s5»eS -V- Gerard en Ineke willen dat aanstaande Schiedamse bruids paren protesteren tegen wat ze dit keukenmeubilair noemen. „Voorlopig roepen we alle bruidsparen op tot een boycot van de trouwzaal", aldus Ge rard. JHoe kun je nou de mooi ste dag van je leven aan keu kentafels vieren?" De twee initiatiefnemers vra gen de Schiedamse bevolking een briefkaartje te sturen naar het Stadskantoor ter attentie van wethouder Zijdeveld, die verantwoordelijk is voor de plaatsing vn het nieuwe meubi lair. Op dat kaartje dient men de centrale actieleus „Keuken tafels? Nee! Eikenhout? Ja!" te schrijven. Aanstaande zondag wordt de nieuwe actiegroep ten doop ge houden, Om 14 uur vindt een de monstratie op de Grote Markt voor het stadhuis plaats. Gerard Verhulsdonk, WD-fractievoor- zitter in de Schiedamse gemeen teraad, is uitgenodigd het woord te voeren, omdat hij onlangs in schriftelijke vragen aan het col lege deze zaak heeft aangekaart Ook de ambtenaar van de bur- gelijke stand mevrouw V. d. Toorn, die al jarenlang bruid sparen in de echt verbindt, zal daarbij aanwezig zijn. De twee actievoerders ver wachten niet alleen steun van aanstaande bruidsparen, maar ook van Horeca-ondernemers, fotografen en de Euro tax, die door het teruglopend aantal hu welijksvoltrekkingen gedu peerd dreigen te worden. Voor Gerard en Ineke hoeft het voor lopig niet in Schiedam. „We hadden het koud buffet al be steld, dat smaakt nu ook niet meer. We hadden al kaartjes la ten drukken en de taxi's besteld. Hoe moet dat nu?", aldus Ineke. Duo bekent 18 inbraken Dinsdagavond knalden op de Willem de Zwijgerlaan de 31-ja- rige P. B, M. de V en de even oude B. C. L. C. beiden afkom stig uit Schiedam met hun auto's frontaal op elkaar. De V. werd voor nader onderzoek naar het Notetziekenhuis gebracht. Daar werd overmatig gebruik van al cohol geconstateerd. Na een bloedproef werd De V. naar huis gezonden. In de periode van 9 tot 12 maart is .er ingebroken in de LieflandschooL Na het forceren van een ruit is men naar bin- nengeklomen ;«>n werd uit een kast een cassetterecorder ^ont vreemd, De waarde; daarvw is 300gulden. O Naméns de gemeente heeft de 34-jarige M J. de M, aangifte gedaan van diefstal van 18 ven tilatoren en 10 lichtkoepels van de kort geleden geopende kleu terschool De Zevensprong. De waarde van het ontvreemde be draagt 4000 gul den. De 19-jarlge R. K. en de 16-ja- i'ige M. A. F. A. K. hebben te genover de Schiedamse politie bekend vier keer bij het Wijk centrum Oost te hebben inge- broken. Er werd daar een ge luidsinstallatie ontvreemd ter waarde van 3200 gulden. In het afgelopen jaar daalde de interesse voor de werkgroep zelfs. Vijf leden trokken zich te rug, terwijl er slechts drie voor terugkwamen. De werkgroep was actief in de Stichting Binnenstad, het pro ject Lange Haven, de commissie Neringdoenden, de begelei dingscommissie winkelcentrum Kethel, de adviescommissie Kinderopvangcentra, de pro jectgroep Gezondheidszorg en de Kiantenraad van V&D. In de begeleidingscommissie winkelcentrum Kethel „bleef onze inbreng noodgedwongen beperkt", staat in het verslag, „aangezien de werkgroep pas laat bij de ontwikkelingen werd betrokken." De commissie Ne ringdoenden is nooit bij elkaar gekomen en voor de Klanten- raad van V&D is geen interesse. Het werkprogramma voor het eerste deei van 1979 bevat het volgende: onderzoek koopge drag van consumenten in de binnenstad, datumaanduiding op zuivelproducten, openbaar vervoer, voetgangersstoplich ten, dierenasyls en de toeganke lijkheid van de gebouwen voor gehandicapten. De werkgroep vergadert woensdag 28 maart in zalencen trum Irene aan de Nieuwe Ha ven. O ZOLDERTHEATER IN DE TEERSTOOF Vrijdag 30 en zaterdag 31 maart speelt toneelgroep „Groeton" de satirische comedie „Vos- hart". Het stuk, een bewer king van regisseur Rob van de Meeberg van „Volpone" van Ben Johnson en „De Vosse- jacht" van Hugo Claus, speelt in Amsterdam 1981 en laat zien hoe de rijke bankier Vos- hart spelletjes bedenkt om de verveling te verdrijven. Leu ke spelletjes die ten koste gaan van anderen en uitein delijk van zichzelf. Aanvang 21 uur. Toegangsprij zen tien gulden, Pas 65/CJP acht gulden. Gereserveerde kaarten moeten uiterlijk een kwartier voor de voorstelling worden afgehaald. Reserver ingen maandag tot en met vrijdag via de VVV, tel. 266000; vrijdagavond en zater dag vanaf 13 uur via het thea ter, tel. 269455. Zaterdag 31 maart Clown Waudi met „Het ezeltje", een sprook je voor kinderen vanaf 4 jaar. Aanvang 14.30 uur. Toegangs prijs drie gulden. Voor reser veringen zie boven, FILMCLUB Op donderdag 5 april wordt in filmclub In de Teerstoof, Nieuwstraat 12 „Camal Knowledge" van Mike Nichols gedraaid. Alleen toegang voor leden. Lidmaatschap 2,50. Toegangsprijs .vijf gulden. Kaartverkoop alleen aan de zaal. STEDELIJK GYMNASIUM Op zaterdag 31 maart viert het Stedelijk Gymnasium zijn honderdjarig en de Schiedam se Gymnasiasten Bond NSA- TA zijn vijfenzeventig jarig bestaan. Om 11 uur ontvangst door de rector en de praeses waarbij koffie wordt geser veerd. Om 11.30 uur wordt het lustrum geopend. Om 20 uur wordt Euripides „Alcestis" onder regie van dr. L. J. Elfe rink gespeeld door leerlingen in de Stadsgehoorzaal te Vlaardingen. Daarna een oud- leerlingencabaret en bal. O WIJKCENTRUM DE BEVER Op dinsdag 3 april organiseert clubhuis De Kreek een bingo avond in het nieuwe wijkcen trum De Bever, Van Beveren straat 40. Toegang vanaf 16 jaar. Aanvang 20.30 uur. Zaal open 20 uur. GEMEENTEZIEKENHUIS Maandag 2 april speciale ont vangst voor de medewerkers van het GZ in verband met het feit, dat tien jaar geleden het nieuwe gebouw in gebruik werd genomen. Om 11 uur wordt een aquarium overhan digd in de centrale hal aan de voorzitter van de commissie voor het Gemeenteziekenhuis, drs. A. J. Lems. Om 11.30 uur ballonnenwedstrijd op de kin derafdeling. Van 14.30 tot 16.30 uur gezellige middag voor de patiënten in het restaurant met onder meer een poppen- speL Van 16 tot 19 uur instuif voor alle medewerkers van het ziekenhuis. Muziek en een lopend buffet zullen voor de gezelligheid en de inwendige mens zorgen. Van 20 tot 22 uur avondprogramma voor de pa tiënten in het estaurant met bingo en muzikale omlijsting. CAFE QUIBUS Onder het motto Onkruid ver gaat niet komt het Westne derlands jongevrouwenkoor "Peen en ui" op zondag 1 april in café Quibus, Lange Haven 28 met een programma van min of meer gloednieuwe en onderhand al weer stokoude liederen en andere trucs. Al deze werken worden op- en uitgevoerd alszijnde "De Grote Frustratie Show". Toe gang vrij (geen 1-aprilmop). Vrouwensoos Donderdag 29 maart Surina- me-avond in Vrouwensoos Vrommes, gebouw De Teers toof, Nieuwstraat 12. Er wordt een Surinaamse maaltijd ge nuttigd, er is informatie over Suriname én de bekende film "Faja Lobbi" van' Herman van der Horst wordt vertoond. De avond begint om 19 uur. Aanvang filmvoorstelling 21.30 uur. OPEN HUIS De Stichting Open Huis Schie dam organiseert op vrijdag 30 maart een dansavond in dienstencentrum De 4 Molens, Nieuwe Damlaan 766. De mu ziek wordt verzorgd door de tweemansformatie de Heko's. Verder zijn er de gebruikelij ke bitterballen en bingo. Aan vang 20 uur. Zaal open 19.45 uur. 0DEWOUDHOEK Op donderdag 29 maart is het dienstencentrum De Woud- hoek, Heijermansplein 38 ge sloten. Op vrijdag 30 en zater dag 31 maart vanaf 10 uur Fancy Fair in verband met het eerste lustrum van het dienstencentrum. Grabbelton, gaassteekspel, rad van avon tuur, watertdn, handwerken en makramé, rommelmarkt, nieuwmarkt, sjoelen, ballen- gooien en diverse andere acti viteiten. Verder een loterij met als hoofdprijs een fiets. Trekking zaterdagavond. Maandag 2 april Open Huis. Vanaf 10 uur kan men kennis maken met alle activiteiten van het dienstencentrum. Er worden diverse demonstraties gegeven: 10 uur, gymnastiek; 10.30 uur, tekenen; 11 uur, volksdansgroep Woudhoek/4 Molens; 13.30 uur, gymnas tiek; 14 uur, demonstratie van de kapster, pedicure en schoonheidsspecialiste; 15 uur, volksdansgroep Woud hoek/4 Molens. Op dinsdag 3 april, damsimul- taan met medewerking van Wim Vrijland, vete malen van Schieda,. Aanvang 20 uur Deelnemers kunnen zich op geven op het kantoor. Deelna me gratis. Donderdag 5 april lustrumre ceptie van 16 tot 17.30 uur, in gezet door het zangkoor OASE. 's Avonds slotavond m.m.v. De Silvers. LENTEFEEST Vrijdag 30 maart tweede kle- dingbeurs van Stichting Len tefeest in haar sociëteit, Broersvest 101. Van 10 tot 17 uur zijn gebruikte kleding, nostalgische sieraden, puzzels en handwerk te koop. Verder Rad van Avontuur en verlo ting fruit- en levensmidde- lenmand. Wie vervoer nodig heeft, kan de Lentebus bestel len/reserveren via nummer 730831. TREFPUNT Donderdag 29 maart jaarver gadering BÊC in 't Trefpunt, Blijdorp. Aanvang 20.30 uur. STEDELIJK MUSEUM Schiedamse Ateliers 4 met schil derijen van Inge van Haas- tert, keramiek van Peter Lin- dauer, beelden en foto's van Daan Padmos en "Als de ele menten razen" van Jaap Zwier. In de entreezaal van 30 maart tot en met 8 april 100-jarig bestaan Gymna sium. Openingstijden: maandag tot en met zaterdag van 10 tot 17 uur; zondags van 12.30 tot 17 uur. Toegang gratis. AULA MUSEUM Vrijdag 30 maart leerlingen- avond van de Muziekschool Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 31 maart wordt in het kader van de boekenweek een dichter-festival van Schiet damse dichters georganiseerd door de gezamenlijke Schie damse boekhandelaars, dé Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum Schiedam en het Stedelijk Museum. Aanvang 20.15 uur. Toegang gratis. Zondag 1 april, 14.30 uur piano recital door René Rakier. Hij speelt werken van Bach, Cho pin, Brandts-Buys, Geraedts, Martinü en Schafer. PASSAGE THEATER Zaterdag 31 maart speelt toneel groep Utile Dulci "De Meid" van Herman Heijermans on der regie van Kees van Lier. Medespelenden: Tilly van Traa, Liesje Cats, Christine Arcari,, Liesbeth Wilton, Me rel Cats, Ans Kessels, Jan Leeuwen, Piet Waals, Roland te Booy, Dick Eggink, Pleter van Traa, Jaap Aeckerlin èn Robert Nolet. Aanvang 20.15 uur. Kaarten verkrijgbaar bij de VW en aan de zaaL PASSAGE Geen film. CINEMA BIO Dagelijks om 14,19 en 21.15 uur; zaterdag, zondag en woensdag om 19 en 21.15 uur "Met zijn allen naar het paradijs". Lachfilm. 16 jaar. KINDERMATINEES Zaterdag, zondag en woensdag om 14 uur in Cinema Bio "De vrolijke piraten van het scha- teiland", Nederlands gespro ken. a.l. DOKETER, TANDARTS, APOTHEEK Wie in het weekend een dokter nodig heeft, moet de bood schappendienst bellen, tel. 2066U. Apotheekhulp voor spoedrecepten, teL 264018 weekenddienst tandarts: E. W. Engelkes, Burg. Knappert- laan 78, tel. 267888; alleen za terdag en zondag op het speekuur van 17 en 18 uur. EHBO WEEKENDDIENST Vrijdag 18 uur tot maandag 7.30 uur Notetziekenhuis, teL 260080. m „en af en ro pe

Het Vrije volk | 1979 | | pagina 2