Geluidsoverlast in Kethel valt wel mee' Man aangereden, auto rijdt door mnmA n Folk Festival in Passage eer advies Welstand' pzij gelegd r schiedam Vergadering dieren- bescherming Ere-voorzitter KABO krijgt gouden speld Onafhankelijk Toneel speelt 'A circular play' VRIJDAG 20 APRIL 1979/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 SCHIEDAM Volgende week woensdag wordt defi- "tief beslist over de toekomst van het Passage Thea- r. Het hoofdbestuur van de Nederlandse Bioscoop- nd heeft dan een gesprek met bestuursleden van de tichting Passage Theater (in oprichting). De stichting eeft de bioscoopbond gevraagd lid te mogen worden, odat ze films kan blijven vertonen. Weigert de bond e stichting als lid, dan verdwijnt het filmprogramma efinitief uit het Passage Theater. Uitgeschreven SCHIEDAM - De Schotse Battlefield Band, de Am sterdamse folkgroep Crackerhash en de Schiedamse formatie Snierken treden dinsdag aan in het Passage Theater tijdens een Folk Festival. In het voorpro gramma spelen de Nederlandse groepen, terwijl de Schotse groep de hoofdmoot van het programma voor zijn rekening neemt. Als de Nederlandse Bioscoopbond daarmee akkoord gaat, wordt het de Stichting Passage Theater die het roer van de vorige exploitant gaat overnemen. iet bang Technisch mogelijk Brief i Het Proveniershuis zou nog dit jaar verbouwd kunnen worden ten behoeve van kleine huishoudens. Ai De geluidsoverlast zou in Kethel wel meevallen. Warm pleidooi (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De 59-jarlge Vlaardinger S. H. M. v. S. is op de Parallelweg aangereden. Zijn verwon dingen waren niet van dien aard, dat de man in het ziekenhuis moest worden opgenomen. Bij zijn val kwam Van S. tegen een geparkeerd staande auto. fi Volgende week beslis: ring ver Passage Theater Zoals bekend is de vorige ex- loitant van het Passage Thea- ~r, Henk Berg, vorig jaar na nige strubbelingen met de ge- eente vertrokken. Hij werkt hans bij een bioscoopbedrijf in unersfoort. Tussen Berg en "ethouder Posthoorn vlogen de erwijten heen en weer. De "ethouder wilde de grote zaai aker beschikbaar krijgen voor oorstellingen van ondermeer ereniglngen. Hij verweet de di- cteur een pure filmman te jn, Berg achtte de kans om de rote zaai voor zowel voorstel- ngen als films te gebruiken er klein, omdat de huurprijs an films een percentage van de ette is. Het Passage Theater nooit erg recente films kun- en krijgen, omdat het bezoe- ersaantal te laag is. Daarnaast "Tien verhuurkantoren geen 'lms verhuren aan een theater, at in het weekend geen films rogrammeert Een voorbeeld daarvan heb- 'n we onlangs gezien, toen er "ee weken geen filmprogram- a in de grote zaal was, omdat r te veel avonden uitvielen. Het vertrek van Berg ging verigens nog gepaard met een' cident rond het personeel, rg vroeg een ontslagvergun- ing voor het personeel aan, dat gneel in zijn dienst was. On er druk van de bond en de ge- eente moest hij die aanvraag trekken. Thans is het zo, dat het perso- eel op papier in dienst is van erg, maar dat de gemeente ga rot staat. Omdat het hoofdbe- uur van de Nederlandse Bio- opbond naar alle waar- -hijnlijkheid Henk Berg om 'vies zal vragen over de aan- raag van de stichting, kan deze nstruetie door de gemeente jdens de onderhandelingen als n stok achter de deur worden houden. directeur van het Passage Thea ter, de heer Mulder van de afde ling algemene zaken van de ge meente en de heer R. van Raal- te, CDA-raadslid en lid van de begeleidingscommissie Passage Theater. Volgens wethouder Posthoorn is het bestuur van de Stichting Passage Theater nog niet samengesteld. Zeker is dat er raadsleden en een SG-verte- genwoordiger inkomen. Wethouder Posthoorn is er niet bang voor, dat de vergun ning geweigerd zou worden. Een constructie als thans wordt voorgesteld, is volgens hem al elders in Nederland toegepast. Desgevraagd bevestigt een woordvoerder van de Neder landse Bioscoopbond dat. De heer Schiphorst, secretaris van het hoofdbestuur, vertelt dat het stichtingsbestuur een aanvraag voor een filmvergunning heeft ingediend. Hij meent, dat Henk Berg zich al heeft laten uit schrijven. Battlefield, Crackerhash Snierken •MO - Battlefield is geen onbekende groep in Nederland. In 1976 tradde band voor het eerst in ons land op toen Silly Wizard op het laatste moment moest wor den vervangen. Maar pas tij dens het Rotterdam Folk Festi val een jaar later trok de groep de aandacht van het folkmin- nend volkje. Een toer van drie weken die in september van dat jaar volgde, was al heel vlug ge boekt. In 1978 trad de Battlefield voor de tweede maal op tijdens het Rotterdam Folk Festival. De groep viel uiteen en er werd een nieuwe formatie ge-ormd. Brian McNeill (viool en gitaar) en Alan Reid (harmonium en synthesizer) zijn in de band ge bleven. Ze zijn aangevuld met Duncan Mac Gillivray (doedel zak) en Jenny Clark (vocaliste). De onderhandelingen worden ensdag gevoerd door de heer Tlard, directeur van de Schie- Gemeenschap en tijdelijk In Woudhoek-noord veel ruimte voor woningen kleine huishoudens SCHIEDAM De commissie oor Ruimtelijke Ordening eft weer een advies van de "elstandscommissie naast zich "rgelegd. Deze keer» ging het m de bouw van een fabrieks- ad in de 's Gravelandsepol- er. De Welstandscommissie staat p het moment nogal ter discus- ie vanwege uiterst vreemde ad- 'ezen. Ze vond nu weer dat een icht hellend dak van een fa- riekspand in de 's Graveland- polder niet paste bij twee stgelegen fabrieken met latte daken. De leden van de "mmissie Ruimtelijke Orde- ig vonden dat in een indus- riegebied niet zo bezwaarlijk, "f Collée zei: „Weer wordt een uwplan op een goudschaaltje gewogen." Die opmerking deed hij naar aleiding van een term als tscherig", die eens in een ad- es van Welstand voorkwam. commissie was daarom al ns op het matje geroepen, aama een lange discussie lgde over het huidige werk an de Welstandscommissie, n vond toen dat Welstand eens anders te werk kon aan. SCHIEDAM - Nog dit jaar zou de bouw van circa dertig woningen voor alleenstaanden en tweepersoonshuishoudens op het GTB-terrein kunnen star ten. Het Proveniershuis, twee complexen in Schiedam-Zuid en een complex in Schiedam-West kunnen dit jaar verbouwd wor den tot woningen van kleine huishoudens. Dat blijkt uit een ambtelijke nota, die deze week is verstrekt aan de stuurgroep huisvesting alleenstaanden en tweepersoonshuishoudens (H\ AT). De nota noemt tien lokaties voor nieuwbouw en vijf lokaties waar bestaande bebouwing kan worden aangepast In de bin nenstad, waar in totaal circa 400 woningen gaan komen, wordt in principe op diverse plaatsen ruimte gereserveerd voor kleine huishoudens. Afhankelijk van nadere uitwerking van plannen zou met de bouw in 1980/81 be gonnen kunnen worden, dat zelfde geldt voor het Schienoko- gebied en de Hoofdstraat-Zuid (15 tot 25 woningen). Afhanke lijk van stadsvernieuwings plannen wordt gedacht aan het Copemicusplein en omstreken, Mariastraat en omgeving (1980) en Stationstraat In Nieuwland bestaat in de Meesterstraat een mogelijke Io- katie afhankelijk van de vraag of er een gymnastieklokaal komt In Groenoord wordt het Bachplein-noordzijde genoemd, waar gedeeltelijk gebruik mo gelijk is, mede afhankelijk van ruimtebehoefte aan zwembad en/of sportzaalaccommodatie. Ook in Kethel is ruimte. Ten slotte kan in Woudhoek-Noord een groot aantal woningen voor kleine huishoudens gebouwd worden. De bouw daarvan zou in 1980 kunnen starten. Te zijner tijd kan zelfs gedacht worden aan de nieuwbouwwijk Spa- land. De nota noemt de verbouwing van een aantal gebouwen en complexen die thans in beheer zijn bij de gemeente, voor één- en tweepersoonshuishoudens technisch mogelijk. Voor het Proveniershuis is een verken ning in voorbereiding en bouw plannen zouden daarvoor al dit jaar ontwikkeld kunnen wor den, In Schiedam zijn twee com plexen geschikt: een complex van 22 woningen, waarbij van één woning twee woningen ge maakt zou gunnen worden, en een complejf van 39 woningen, waarbij vamtwee woningen vijf woningen gemaakt moeten wor den. Beiden complexen zouden nog dit jaar gerealiseerd kun nen worden. Ook dit jaar zou een complex van 12 woningen in Schiedam- West aangepakt kunnen wor den. Elke woning zou in twee woningen gesplitst kunnen wor den. Tenslotte ziet de nota mo gelijkheden m Nieuwland en Groenoord, waar complexen met drie- en vierkamerwonin- gen aangepast kunnen worden. Drie leden van de stuurgroep hebben in een brief nog meer bouwlokaties en gebuwen ge noemd. Als bouwlokatie sugge- ren ze het terrein Bijersbergen aan de Vlaardingerstraat, Schuttersveld, hoek Singel/ Wattstraat, Spinhuispad, 't Nieuwsticht/Bakkershaven, Herenstraat en terrein Bethel- kerk (na sloop). Gebouwen die verbouwd kunnen worden, zijn: het voormalige bureau huisves ting aan de Korte Haven, Lange Nieuwstraat 43-51, het voorma lige gebouw Imko aan de Noordvest, Lindehof, school oude Kerkhof, pand naast ge bouw Irene aan de Nieuewe Ha ven, voormalige kantoor sociale dienst Nieuwstraat, school Gali- leistrat, kort Haven 11-19 (Dral- ie), Groenendaal 5-7, Prove niershuis en het Hervormd Rusthuis aan de Tuinlaan na ontruiming. De drie stuurgroepleden vra gen in hun brief of ze geïnfor meerd kunnen worden over de realisatiemogelijkheden. K'/'M Vorige maand presenteerden ze zich voor het eerst aan het Engelse publiek. In februari toerden ze door België en eind januari debuteerde de ver nieuwde groep in het nieuwe muziekcentrum in Utrecht Het repertoire blijft ongewijzigd: jigs, reels, strathspeys, marsen en baliaden. Crackerhash speelt hoofdza kelijk Britse muziek. Een klein gedeelte van het repertoire be staat uit Nederlandse volkslied jes. Dramatische balladen en krachtige werkliederen worden afgewisseld met pittige dans muziek, liefdesverhalen of kin derliedjes. De kern van de groep ont stond in 1968. Thans bestaat Crackerhash uit Ineke en Paul Rullmann, Bert Aalbers en Jos Koning. De orkestbak bestaat uit mandolien, viool, fluitjes, gi taren, accordeon, concertina, trommel enz. Crackerhash heeft tot nu toe drie elpees gemaakt, waarvan één samen met de Bra bantse groep Dommelvolk. De titels van die platen luiden: The Elfin Knight, Dommelbeschuit en Napoleon Crossing the Rhine. De bekende Schiedamse folk groep Snierken opent het Schie damse Folk Festival. Dé avond begint om 20.15 uur. Kaarten zijn dagelijks verkrijg baar aan de kassa van het thea ter. Telefonisch reserveren on der nummer 269563. Toegangs prijzen: 15; 12,50 en 10. CJP en Pas 65 geldig. SCHIEDAM - De Nederland se Vereniging tot bescherming van dieren, afdeling Schiedam houdt op donderdag 26 april een algemene ledenvergadering in de grote zaal van „Irene", Nieu- we Haven 155. Op de agenda staat het jaar verslag vereniging en dierente huis 1978, financieel verslag 1978, verslag kascommissie en verkiezing kascommissie. Ver der worden er bestuursverkie zingen gehouden. Voorzitter Broeders legt zijn hamer neer in verband met het aanvaarden van een werkkring elders. Na rondvraag en sluiting wordt de film „Rhino" vertoond over de poging van Amerikaan se biologen om de witte neus hoorn voor uitsterving te behoe den. De vergadering begtint om 20 uur. SCHIEDAM Bondsvoorzit ter M. Vaes reikt op dinsdag 24 april de gouden speld met dia mant uit aan het gouden vak bondslid en ere-voorzitter van de KABO Schiedam de heer A. W. van der Sluys. Ook drie an dere vijftigjarige, twee vertig- jarige en zes 25-jarige vak bondsleden worden in het zon netje gezet Na het officiële ge deelte wordt een aantal spelle tjes bingo gespeeld. De avond begint om 20 uur en wordt ge houden in Arcade. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM - „De overlast 'e Kethel heeft van Zestienho- n valt best wel mee." Die uit- -raak slaakten deze week de A-raadsleden Poot en De -ning tijdens een commissie- ergadering voor de Ruimtelij- Ordening. Aan de orde was t geven van een subsidie van gulden aan de Stichting traal Comité Anti-bulder- aan. De beide raadsleden stem- n dan ook tegen het verstrek en van het geld, evenals het T)-raadslid mevrouw Rens- -Maas. Het comité krijgt "erigens gewoon het geld. Het comité heeft enige tijd ge- 'en een rapport samengesteld er de geluidsoverlast die het liegveld in de omgeving ver zaakt Onlangs zijn Rotter- Schiedam en het Openbaar haam Rijnmond in beroep _aan bij het Rijk tegen de -erlening van een vliegvergun- ng. aan Rotterdam Airlines. ;r de vluchten .van de RAL 3en de vluchten vanaf Zes- ënhoven met 65 procent toene- i en dat is voor de steden on- ivèardbaar. Het ontwerp- eekplan zegt trouwens al dat vlieghaven wég moet „Bij' dat beroep maakten de „éden gebruikVan het rapport "an'het cornité/dat daarom een //'si financiële bijdrage in de ge maakte kosten wel redelijk achtte. De heer Poot vond nu dat de overlast wel meeviel. Ook voer de hij aan dat het comité geen Scliedams comité was en der halve niet in aanmerking kwam voor gelden uit de gemeentekas. Over het feit dat het rapport voor Schiedam van belang was, stapte hij heen. Ook de heer de Koning meen de dat Zestienhoven niet veel last veroorzaakt Hij zei: „Vlieg tuigen zijn niet meer weg te denken tegenwoordig. Het is een economische tegenhouden Rot terdam heeft een vliegveld no dig." Eef Collée stelde daarop in de discussie orde op zaken. Het ar gument dat Rotterdam een eigen vliegveld nodig heeft, weersprak hij: „In Tokio en New York liggen de luchthavens verder weg dan Schiphol hier." Wethouder Zijdeveld hield een warm pleidooi voor verle ning van de subsidie, maar dat mocht niet baten bij de drie le den. De discussie zaaide trou wens tweedracht in de WD- fractie, want fractievoorzitter Verhulsdonk stemde vóo'r verle ning. Van S. werd aangereden door de 19-jarige T. P. uit Vlaardin- gen. De jongeman stopte even wel niet Tien minuten later kon hij worden aangehouden. P. bleek geen rijbewijs te bezitten en de wagen was onverzekerd. Pok de 21-jarige E. T. uit Vlaardingen bestuurde een on verzekerde auto. De man ver keerde onder invloed. Op de Van Hogendorplaan verloor hij de macht over het stuur en be schadigde drie geparkeerde auto's. Ondanks zijn doorrijden kon de politie T. later in zijn woning aanhouden. Op het bu reau werd de bloedproef geno men, zijn rijbewijs ingevorderd en de auto aan een technisch on derzoek onderworpen. De 41-jarige Vlaardinger T. P. raakte zijn auto helemaal kwijt toen de politie hem aanhield en hij te veel gedronken had. De man reed in een ontzeggingspe riode. SCHIEDAM Het onafhan kelijk toneel geeft van dinsdag 24 april tot en met zaterdag 28 april elke avond een voorstel ling van Gertrude Stein's „A circular play" in de Dance Workshop, Westmolenstraat 24. Kaarten kunnen telefonisch worden gereserveerd via num mer 267040. De voorstellingen beginnen steeds om 20.30 uur. Van 1 tot 5 mei is het stuk in het Rotterdamse Piccolo Theater te zien.

Het Vrije volk | 1979 | | pagina 2