msm Opening van 'Het Windas' Nog meer woonerven n. mSÈSm Infonnatie- avond ouder- commissies Discussie over museumbeleid krijgt vervolg Bingo-avond Onderzoek actie- mogelijkheden scheepsbouw Schiedam DINSDAG 8 MEI 1979/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2"% ——3 IIbIw h I*cc£i fi - IPS lÈllÉi £2 Molen De Vrijheid is zaterdag het middel punt van de nationale 'molendag in Schiedam JL IJDENS de nationale mo lendag op zaterdag 12 mei zal de Stichting Echte Bak- kersgilde, afdeling Rotter dam de nieuwe broodsoort „Wit van de molen" introdu- I ceren. Het meel van dit nieuwe molenaars-volko- renbrood wordt geleverd '•door molen De Vrijheid. Evenals voorgaande jaren wordt in het kader van de molendag ook weer een broodbak-wedstrijd georga- niseerd. Pannekoeken Puntensysteem rtBm&k PM®»» füw i Redactie editie Schiedam: Hoogstraat 76 Schiedam Telefoon (010) 265205 266646 Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM - Schiedam Noord krijgt misschien een overdekt zwembad op het terrein bij Bad Groenoord Het Sportfondsenbad aan de' Burg. Knappertlaan zou dan in de loop van de tijd moeten worden gesloten. t Wanneer een zwembad in Noord wordt gebouwd, kan het Sportfondsenbad geleidelijk aan worden afgebouwd, vindt het col- gee 1 ^Tuawaat^teaWiWAijii», v v - k' van de molen' wordt ten doop gehouden op nationale molendag „Wit van de molen" is een opvolger van het in novem ber 1974 geïntroduceerde* „Bruin van de molen".- Het tarwemeel daarvoor komt van De Vrijheid en die mo len zal ook het tarwemeel voor het witte broertje gaan leveren. Beide broodsoorten zullen uitsluitend door Ech te Bakkers gebakken wor den. Om het „Wit van de molen" te krijgen moet de molenaar van De Vrijheid zemelen, griezen en kiemen uit het volkorenmeel schif- ten. De bloem die hij zo op windkracht overhoudt is een beetje minder wit dan men gewoon is, maar het is jwel zo natuurlijk. De bak ker mengt door de maagde lijke molenbloem alleen wa ter, gist en zout De presentatie van de nieuwe broodsoort vindt op zaterdag 12 mei om 12 uur plaats in molen De Noord, Noördvest 38. Het kan dan gelijk geproefd worden. nekoek, ter plaatse gebak ken uit het echte meel van de molen. De derde activiteit is een broodbak-wedstrijd voor amateur-bakkers. Zowel bruin als wit brood mag ter keuring worden aangebo den. De volgende spelregels moeten in acht worden ge nomen: het wedstrijd-brood moet van uitsluitend volkoren tarwemeel of tarwebloem gebakken worden, het moet zo vers mogelijk worden ingeleverd, maar het mag niet warm zijn, O het wedstrijd-brood moet op zaterdag 12 mei tussen 15 en 15.30 uur worden ingele verd in molen De Vrijheid. In het kader van de natio nale molendag worden in Schiedam drie activiteiten georganiseerd. In de eerste js plaats kan molen De .Vrij- I®; heid van -10-30 tot 15.30 uur j bezichtigd worden. In de tweede plaats wordt elke bezoeker van de molen ge- tracteerd op een verse pan- Het brood zal volgens een bepaald puntensysteem worden gekeurd op geur, smaak, structuur, kleur, volume en vormgeving. De jury bestaat uit drie perso nen, te weten molenaar Rob Batenburg, een ervaren amateurbakker en een pro fessionele bakker. De keu ring vindt om 16 uur plaats en de uitslag wordt om- streeks 16.30 uur bekend ge- maakt. Er zijn drie prijzen te winnen in beide categorieën (wit en bruin brood). Ze be staan uit waardebonnen voor op de molen gemalen producten, die naar believen in gedeeltes kunnen worden afgehaald. De eerste pyijs is 50 kg op de molen gemalen producten, tweede prijs 30 kg en derde prijs 20 kg. Bo vendien krijgen de beide eerste-prijswinnaars een blijvende herinnering. Het recept van de prijswinnaar zal met zijn/haar toestem ming worden vermenigvul- digd om aan (toekomstige) klanten van de molen te worden uitgereikt. Dino Attanasio, tekenaar van de stripfiguren Bob Morane, Spaghetti, Ton en Tineke, Jim my Stone, de Macaroni's en Johnny Goodbye, komt niet zoals eerder aangekondigd op 9 'mei naar Schiedam. Hij zal op woensdag 16 mei de gehele dag in het Stedelijk Museum aan wezig zijn om voor bezoekers te- I keningetjes te maken. Op woensdag 9 mei vermeldt i de stripagenda een creatieve werkplaats op het Bachplein in samenwerking met bureau jeugdzaken. Kinderen kunnen daar onder het motto „maak je eigen stripje" aan de slag met papier, viltstiften, karton en klei. De werkplaats duurt van 14 tot 16 uur. Het afgelopen weekend zijn twee exposities van "Voor het leven getekend?" geopend. In de Noordmolen exposeert de Vlaamse tekenaar Jean Paul van den Broeck. Openingstij den: maandag tot en met vrijdag van 12 tot 22 uur; zaterdag van 16 tot 23 uur; zondag gesloten. Op de eerste verdieping van Mikx Freetime Shop. Hoog straat 33, is een presentatie van de Malmbergbladen Jippo, Tap toe, Okki en Primo met origine le tekeningen van ondermeer Joost Swarte, Jan van Hasaste- ren, Fred Julsing en Gerrit de Jager. Openingstijden: maan dag van 14 tot 17 uur dinsdag tot en met zaterdag van 11 tot 17 uur; donderdagavond van 19 tot 21 uur; zondag gesloten. Tenslotte vermeldt de stripa genda filmavonden op 10 en 11 mei. Dan vertonen N. Reus, H. J. Sjakes en R. Bijlsma teken- en animatiefilms. Beide avonden worden gehouden in De Teers- toof, Nieuwstraat 12 en begin nen om 20.30 uur. Toegangsprijs 5 gulden. V- ;a;- Met motor fiets onder- uit na te veel drank SCHIEDAM - Doordat hij teveel had gedronken"ging de 21-jarige F. de V. uit Schiedam afgelopen vrijdagnacht met zijn motor onder uit in de bocht van de Hogebanweg cn de Lorentzlaan. Zijn passa- giere, de 20-jarige M. J. van R. liep daarbij enkele kneuzingen op en een hersenschudding. Met een ziekenauto werd zij naar het Ge meenteziekenhuis gebracht. Ook door te veel alcohol zorg de de 40-jarige Rotterdammer J. J. L. voor een ongeval. Op de hoek van de Kommiezenlaan en de Overschiesestraat gaf hij met zijn personenwagen geen voor rang aan een van rechts komen de auto en botste er bovenop. De schade was aanzienlijk. Op het politiebureau weigerde de man, de bloedproef. De politie heeft zaterdag avond vijf mensen betrapt, die te veel hadden gedronken en die toch maar hadden besloten te gaan rijden. De 32-jarige V. A. werd wel op bijzonder knullige manier gepakt Op de Vlaardin- gerdijk merkte de politie hem ai op. Op de Dam kon hij niet vér der, vanwege de paaltjes. De po- litie-auto, die achter, hein aan reed, had hij nog niet bemerkt en toen hij zijn wagen in de ach teruit zette, om terug,te rijden, reed hij pal tegen de bumper van de politiewagen; Op het bu reau onderging hij. de bloed proef. Uit een boetiek in het Hof van Spaland is in het afgelopen weekend ingebroken. De ruit van de deur werd vernield en de kassa werd opengebroken. Ge stolen werden 300 gulden, acht paar schoenen en enkele kle dingstukken. Een toerenteller, een kilome terteller en een thermometer ter waarde van 100 gulden, zijn ge stolen uit de wagen van de 31-jarige A. J, A. H. uit Rotter dam. Hij had zijn wagen gepar keerd op de Rotterdamsgdijk. Het rechterportier is met een valse sleutel geopend. In de maand april zijn er in Schiedam 148 ongelukken ge beurd, tegen een aantal van 184 in de maand april in het vorige jaar.. Bij de ongevallen was één r.dodefte betreuren;.een man die bij hét autorijderifeen hartin4v- farct kreeg. Drie mensen raak- ten zwaar gewond en 26 licht ge wond. Bij de zwaargewonden waséén persoon beneden de leeftijd van 15 jaar. Bij de licht gewonden waren dat. er 14. De voornaamste; oorzaken van de ongelukken waren het niet ver lenen van voorrang en te dicht volgen. SCHIÉDAM - „Het Windas", openbare school voor kleuter en lager onderwijs, wordt op vrijdag 11 mei door wethouder Posthoorn (vorming en recrea tie) officieel geopend. Twee leerlingen ïullen hem daarbij assisteren. „Het Windas" is de nieuwe naam voor de voormali ge kleuterschool Het Keteltje, die een nieuw gebouw heeft ge kregen op het terrein van de Burgemeester Verveenschool in Kethel,' en de Burgemeester Verveenschool. die er een nieuw leslokaal bij kreeg en verder grondig verbouwd is. 's Middags wordt op het DHS- terrein een voetbalwedstrijd ge speeld tussen leerlingen van de zesde klas en de onderwijzers en enkele vaders. Daarna krijgen alle leerlingen een aandenken, dat werd ontworpen en gemaakt door oudersen oudercommis- SCHIEDAM - De school raad der gemeente Schiedam houdt op woensdag 9 mei een,, gecombineerde vergadering/' informatieavond voor ouder-, commissies in de bovenzaal van. sporthal Margriet, Nieu we Damlaan 5. De vergade ring begint om 19,30 uur. Naast een aantal huishou delijke punten staat op de agenda een discussie en/of in formatie-uitwisseling om trent-ouderavonden, financi- ele activiteiten en afscheid oudste leerlingen. De ouder commissies zijn hierover al afzonderlijk geïnformeerd. Naar verwachting duurt de avond tot 22.30 uur: SCHIEDAM De vorige, week donderdag gehouden discussieavond over het mu seumbeleid wordt op vrijdag 11 mei voortgezet Dan houdt de Commissie voor het Ste delijk Museum een bijzondere openbare .vergadering. De dis cussie wordt gevoerd aan de... hand van een nota, waarin de beleidsuitgangspunten van het museum staan. De nota is verkrijgbaar bij de receptie van het museum en bij de se- creatrie-afdeling algemene zaken iri het Stadskantoor'op de zevende verdieping. De tweede discussieronde begint om 20 uur en wordt gehouden in de aula van het museum. SCHIEDAM - Carnavals-' vereniging De Rietzeilers or ganiseert op woensdag 9 mei een bingo-avond in de grote zaal van Chr. Sociale Belan gen, Lange Haven 73. De ba ten zijn vobr de Schiedamse gehandicapten. Laatkomers wordt niet toe gestaan alleen voor de hoofd prijzen te spelen. Aanvang 20 uur precies. Zaal open 19 uur. - nu overdekt bad in Noord? Het college van B en W heeft gemerkt dat de bezoeken aan de overdekte zwembaden welis waar afnemen, maar vindt toch dat er behoefte is aan een nieuw zwembad. S* i 1 SCHIEDAM - Het initiatief- oamité vopr behoud van de scheepsbouw in het Waterweg gebied organiseert op donder dag 10 mei een vergadering in de l'CFN-fractlekamer van het oude Stadhuis aan de Grote Markt om plannen te maken voor ac- »'Uét Iedereen die de scheeps bouw in het waterweggebied ter •harte gaat. wordt uitgenodigd aanwezig te zijn en mee te den ken over actiemogelijkheden, 1vergadering begint om 20 ^uün Toegang is gratis. Meer in- - •--"- wordt verstrekt door Boerhaavelaan Dijk. SCHIEDAM - Een aantal straten in West is door het colle ge aangewezen tot woonerf. Het betreft; Hobbemastraat, Jacob Marissiraat Jan steenstraat tussen Van Haarenlaan en Van Ostadelaan, Jan Vermeerstraat, Jozef Israëlsstraat Mesdaglaan tussen Van Ruysdaellaan en Rembrandtlaan, Van Ostade laan, Paulus Potterstraat, Van Ruysdaellaan en Vlaardinger- dijk ter hoogte van de nummers 281 tot en met 361. Tevens is besloten het pad aan de westzijde van de Van Osta delaan en de Jan Vermeerstraat tot het pand nummer 69 als ver plicht fietspad aan te wijzer». De desbetreffende bordjes worden aangebracht zodra het Ver- keersbesluit Isgewljzigd. W-*; Het noordelijk stadsdeel is al jarenlang verstoken van de mo gelijkheid om in de buurt te gaan zwemmen bij slecht weer en in de wintermaanden. Zuid heeft een bad en Noord is daar om aangewezen op het Sport fondsenbad, dat niet uitmunt in technische uitrusting. De beste plaats voor een nieuw bad is volgens het college vanwege de bereikbaarheid, het terrein bij Bad Groenoord. De plannen voor de bouw be vinden zich nog in een zeer vroeg stadium. Het college heeft zich alleen nog maar in principe, uitgesproken en heeft nog geen idee van waar de centen van daan moeten komen. Ze denkt aan het aanvragen van subsidie bij liét ministerie van CRM. De stichting Sportfondsenbaden wil ook wel meedoen bij de rea lisering. De gemeenteraad en de verschillende raadscommissies moeten zich nog over het plan buigen en wel of niet akkoord gaan met het principebesluit Een adviescommissie heeft een nota opgesteld met uit gangspunten voor het nieuwe bad en stelde dat, als het open zou gaan, het Sportfondsenbad wel meteen gesloten zou kunnen worden. Het college van B en W. verkiest echter een geleidelijke, afbouw, omdat het bad aan de Burg. Knappertlaan nu ook weer niet zo slecht is. Het nieuwe zwembad zou geen gewone vierkante vorm mogen krijgen, maar zal "speels" worden opgezet Het re creatieve element moet voorop komen te staan. Het bad zal niet worden bestemd voor wed strijdsport Toch moet er vol gens de wet een 25-meterbaan worden aangelegd. Men zal pro beren via een sluis een verbin ding te krijgen tussen het bin nenbad en het buitenbad. Het totale wateroppervlak zal onge veer 600 vierkante meter groot moeten worden. kfc j&ïvi 4'm w

Het Vrije volk | 1979 | | pagina 2