ewoners riante huizen in Kethel-OosU m H m FLORIJN DOET 20.000 GULDEN CADEAU Vrouwen in overgang 'Maak alle elektrische apparaten storingsvrij' VAKANTIE- BRID GE-DRIVE Bestuurswijziging bewonersvereniging Benefietcross ten bate van Demos en OBK Veel geld opgenomen in april wmms$ m Koemarktbrug één nacht afgesloten Schoolfinales üp 25 mei ZATERDAG 19 MEI 1979/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM - De bewoners van de riante koopwo ningen in Kethel-Oost vinden dat ze teveel Onroerend Goed Belasting moeten betalen. Ze vinden het onre delijk dat de gemeente hen hoger aanslaat, dan eige naren van woningen in andere wijken van Schiedam. De aanslagen variëren van 1000 gulden tot 1300 gulden per jaar. Zorgvuldig De bewoners van de riante woninge.n in Kethel Oost wensen minder Onroerend Goed Belasting te betr' yn. Draagkracht Gerard Koster: „Veel geld en studie heb ik eraan be- steed, maar eigenlijk kan ik niet zenden." (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN - Vlaardinger Gerard. Koster heelt jarenlang gestudeerd en is nu volleerd zendama teur. „Maar eigenlijk kan ik nu helemaal niet zenden," zegt hij. De reden: de buren in de Piet Heinstraat en omgeving hebben overlast „Ik word er gewoon niet goed van" vertelt hij. Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM - „In Schiedam moeten meer bioscopen komen en een skateboardbaan." Dat vinden de leerlin gen van de rijksscholengemeenschap Schravenlant. Een groep leerlingen heeft onder de schoolbevolking een enqête gehouden met de vraag „Wat mis je jn Schiedam?" en duidelijk uit. deze twee bevindingen sprongen er Uit de handen ixm de heer Luikinga, ontvangt de heer Coenen het schaakboek uit naam van de school. John Klein, leerling van scholengemeenschap Schra venlantbiedt wethouder Posthoorn de enquête-uitslag aan. onredelijk Wij moeten veel belasting beta en De Bewonersvereniging Ke- thel Oost heeft over deze zaak onlangs een brief geschreven aan de leden van de gemeente raad. Ze eist van de gemeente de belasting met minstens een kwart te verlagen, om zodoende in de pas te lopen met het ge hanteerde tarief bij andere wo ningen. Ze zijn het volstrekt niet eens met het door de gemeente aangedragen argument, dat de woningen een uiterst fraaie lig ging hebben. De bewonersver eniging stelt dat de taxateur van de gemeente maar een slag in de lucht heeft gedaan om de waar de van de woningen te bepalen en volgens de vereniging is die. waarde zodoende ver boven de werkelijke marktwaarde uitge komen. Speciaal voor het probleem van de Onroerend Goed Belas ting heeft de bewonersvereni ging een werkgroep in het leven geroepen. Deze heeft bij de ge meente cijfers aangevraagd, om de belasting die de bewoners in Kethet Oost moeten betalen te vergelijken met de OGB die el ders wordt geheven. Die cijfers heeft de werkgroep volgens zeg gen niet tot haar beschikking gekregen en is daarom zelf maar aan de slag gegaan om wat ver gelijkingen te treffen. mooiere wijken, waar men rela tief, in procenten uitgedrukt, minder betaalt" Volgens de heer Arons heeft wethouder Scheeres ooit eens in de krant gezegd, dat het de be doeling is om het geld te halen, waar het zit. Dat is tegen het ze re been van de bewoners van de zeer gerieflijk gelegen wonin gen, die uitkijken op de Polder vaart en de weilanden. „Dat duidt op een ongelijkwaardige behandeling van ons", zegt hij. Eén van de bewoners van de woningen in Kethel Oost is al bij het Gerechtshof in Den Haag in beroep gegaan tegen zijn be lasting-aanslag. De bewoners vereniging zegt dreigend: „De aangesponnen beroepsprocedu re zou stopgezet kunnen worden indien alsnog tot een redelijke oplossing van het geschil geko men wordt". SCHIEDAM - Distilleerderij Florijn heeft ter gelegenheid van haar 100-jarig bestaan twee giften van elk 10.000 gulden ge daan. De Stichting voor Gespe cialiseerd Jeugd- en Volwasse- nenwerk was de ene gelukkige en de andere was de afdeling Schiedam van het Koningin SCHIEDAM De Autocross- dub Schiedam houdt op zondag 10 juni een benefiet-crosswed strijd ten bate van de geruïneer de verenigingen Demos en OBK. Zoals bekend zijn van beide verenigingen «te clubgebouwen onherstelbaar afgebrand. Drumband OBK zal de auto- cross opluisteren met muziek. Sehiedamse prominenten krijgen bij het gebeuren een cross-auto aangeboden, waar mee ze uiteraard enkele rondjes zulten ri jden. De hulpverlening voor Demos en OBK komt langzaam op gang. De gemeente bezint zich op het ogenblik op de mogelijk heid om een girorekening voor de verenigingen te openen. Iedereen zou daarop geld kun nen storten. SCHIEDAM - ..De overgang". Over dat onderwerp spreekt dokter van der Veer dinsdag avond in dienstencentrum 4 Mo lens. ledereen is welkom bij de lezing, die om 20.00 begint, óók de huisgenoten van vrouwen in de overgang. Er is gelegenheid tot het stellen van vragen en de toegang is gratis. Wiihelmina Fonds. De twee giften zijn gisteroch tend tijdens een korte bijeen komst in het kantoor van het bedrijf aan de Noordvest door de directie overhandigd. Ka- mens de GJVW nam de pen ningmeester, de heer Kester, het bedrag in ontvangst en namens het KWF was mevrouw Jeene aanwezig. Het geld dat aan het KWF is gegeven gaat niet naar de landelijke organisatie, maar is bedoeld om een project te fi nancieren. dat door de afdeling zelf zal worden opgezet. De GJVW kwam eerder in het nieuws, toen het saldo van het jaarlijks Benefiet Bal in Bow ling Musis Sacrum naar deze stichting ging. In totaal leverde dat bal, inclusief twee grote gif ten, circa 10.00-9 gulden op. De stichting organiseert vrijetijds activiteiten voor geestelijk ge handicapten. De gemeente Schiedam heft de Onroerend Goed Belasting naar draagkracht en voert daar mee een uniek beleid. De huis eigenaren betalen vier keer zo veel OGB als de huurders. „Daar gaat het ons niet om," zegt de heer Arons var» de bewo nersvereniging. „Wij vallen de structuur van de belastinghef fing niet aan. maar wel de onge lijkheid. Als de gemeente zegt, d?t we in K. thel Oost aardig wonen, is dat natuurlijk waar, maar het is zeker'niet de mooi ste wijk in Schiedam. Er zijn Wethouder Scheeres (financi ën) zegt, dat het college de taxa teur al heeft gevraagd zich op hun taxatie te bezinnen. „Moge lijk komen ze tot een herover weging, maar ik mag aannemen dat ze hun werk erg zorgvuldig hebben gedaan. Als ze geen fou ten hebben gemaakt, zullen ze op hun standpunt blijven staan. Dan is er voor de bewoners nog maar één andere weg en dat is bezwaar aantekenen bij de rechter. De onafhankelijkheid staat bij ons hoog in het vaan del De beëdigd taxateur bepaalt •de waarde vaneen huis. Daarbij zal wel rekening zijn gehouden met alle factoren zoals ligging. Die zijn ook medebepalend voor de waarde. In welke mate die factoren hebben meegespeeld en tot wat voor correctie ze hebben geleid, daar kan ik geen zinnig woord over zeggen." Meer bioscopen en een skateboard-baan valt de buren Zesduizend gulden kost zijn zendapparatuur. Vaak wordt hij ten onrechte vergeleken met «een zendpiraat, waarvan Vlaardin- gen er velen heeft: van de Betty boop tot Radio Sandokan. „Die tui zenden met goedkope rotzooi. Ze storen maar al te vaak op de radio FM-band, dwars door Hil versum Drie heen. Dit soort fi guren moeten harder worden aangepakt." vindt Koster. De zendpiraten zeggen het zelfde als Koster, namelijk dat zij geen van allen storen en dat rij de zaak technisch perfect on der de knie hebben. De storing die deze Vlaardinger veroor zaakt ligt echt niet aan hem, zegt hij. „Ik zend nooit uit op de FM-band. Maar mijn zender komt wel via luidsprekersnoe- ren de radio van mijn buren binnen. Dat ligt aan bun toe stel," weet Koster. „Ieder electrisch apparaat moet storingsvrij zijn." Dat zou een ideale situatie zijn voor de zendamateur. „Maar behalve Philips doet in ons land nie mand er iets aan," zegt hij ver bolgen, met mij zijn er nog en kele tienduizenden zendama teurs die hier iets aan willen doen." Vergaderingen van de VERON (de Vereniging Experi menteel Radio Onderzoek Ne derland) en de PTT hebben tot op heden nog niets uitgehaald. Gerard Koster helpt zijn bu ren wel van de overlast af. Zo kwam een overbuurman in de Vlaard ingse Oostwijk weer eens klagen over de 'Kosterstoring' op zijn beeldbuis. Een kleine technische ingreep was vol doende het euvel te verhelpen. Ook anderen klagen, maar dat put dan ook wei eens op een minder vriendelijke wijze. Ze zien het liefst dat Koster zijn zendhandel op een goede dag bij bet oud vuil zet. Hij besluit: „Eigenlijk kan je me het beste vergelijken met iemand die zijn rijbewijs haalt, maar die niet mag rijden. Niet dan?" SCHIEDAM - De Sehiedamse bridgeverenigingon Schiedam- West, Schiedam '59 en Gusto or ganiseren in samenwerking met «te sportraad gedurende de zo mermaanden een vakantiebrid- ge-drive. waaraan elke Schie dammer kan deelnemen De bridge-drive wordt gehou- den in «ie bovenzaal van sport hal Margriet en wel op de don derdagavonden van 31 mei t/m 12 juli en op de maandagavon den van 16 juli t/m 2? augustus. Elke avond wondt om 19.45 uur gestart Van deze veertien weken du rende wedstrijden (waar men minimaal acht keer aanwezig moet zijn) tellen de zeven hoog ste scores. Voor Ge bridge-drive zijn vete fraaie prijzen beschik baar. Het inschrijfgeld bedraagt 250 per paar/avond. Aanmel den op de speelavonden bij de wedstrijdleiding in de sporthal. SCHIEDAM - Op de laatste ledenvergadering van de bewo ners vereniging „Schiedam Cen trum" heeft zich een wijziging In het bestuur Voorgedaan. De jiêer Hagendoorn maakt geen deel meer uit van het dagelijks bestuur, maar blijft wel een be- «functie bekleder:, Voorzitter i* geworden de heer J. Uittenbogaard. Het se cretariaat is in handen van de heer J. Poolman en penning meester is de heer H. Nieuwen- huijsea. De overige bestuursle den zijn: mevrow J. Winnubst, «ie heren J. Brengers, B. Goeder <»id, J. Hagendoorn en J. van Kleef. SCHIEDAM In dé nacht van dinsdag 22 op woensdag 23 mei zal «Je Koemarktbrug voor alle verkeer zijn afgesloten. De Technische Werkplaats van de dienst gemeentewerken gaat dan «ie aanrijstrips op de brug herstellen. De brug wordt om 24 uur afgesloten. Tot hoe laat de werkzaamheden zullen duren is niet te voorspellen. Geprobeerd wordt het werk tegen zes uur 's ochtends klaar te hebben. De leerlingen boden de enquê te-uitslag gisterenmiddag aan aan wethouder Posthoorn van Vorming en Recreatie bij de viering van het 110-jarig be staan van de scholengemeen schap. De wethouder zei biij te zijn dat hij meerdere exempla ren kreeg, „want", zo zei hij, „dat kan ik ze onder mijn amb tenaren verdelen om de zaak te bestuderen." De gehouden enquête is een onderdeel van een initiatief van leerlingen en docenten met de bedoeling om de jeugd bekend te maken met wat er zoal ia Schiedam te doen is. Uit het on- «ierzoek blijkt dat de jeugd bij na geen weet heeft van de maat schappelijke problemen en de organisaties die zich met die problemen bezighouden. fit dë uitslag, van da anquéta, verzameld in een boekwerkje, is dan ook een lijst opgesteld met namen en adressen van onder andere de weiswinkel, het ar beidsbureau. de wereldwinkel cn de NVSH. Het 110-jarig bestaan van Schravenlant werd uitbundig gevierd. Donderdag vond in de Margriethal een sportdag plaats en gisteravond trad de popgroep Sweet "D Buster op in de aula van de school. Vandaag vieren de oud-leerlingen feest. Ter ere van het lustrum hebben twee leerlingen een geel-zwarte vlag gemaakt met het wapen van de school. In de l«x>p van de week werd deze gestolen, maar giste renmorgen werd de vlag weer teruggevonden. Bij de officiële viering giste renmiddag sprak rector van der Mei jden: „Schravenlant is één van de oudste rijksscholen van Nederland, maar is echter niet ouderwets." Hij noemde de mo gelijkheid om in expressievak ken examen te doen en het sys teem om oudere leerlingen de jongeren bij het huiswerk te helpen. De voorzitter van de oudercommissie, de heer Meeu- se, schonk de school een offset- apparaat Var, da heer Luikinga, chef van het Rijksonderwijs, kreeg de school een schaakboek, om dat Schravenlant in de school- competities schaken de finale had bereikt. Ter gelegenheid van het lus trum heeft de school een zoge naamde kroniek uitgegeven, waarin het verleden en het he den van de schooi aan bod komt Aan het woord komen oud-leer lingen, docenten en de rector. SCHIEDAM - Bij de Bonds spaarbank is in de maand april circa 58.000gulden meer opgeno men dan gespaard. In totaal werd 22.33X942 gulden ingelegd en 22419.066 gulden terugbe taald. In april. 1878 bedroegen deze cij/ers respectievelijk 223 en 21,1 miljoen gulden. Toen werd een overschot van 13 mil- - joen gulden geboekt r Het,tegoed van inleggers be droeg op 30 april 2153 miljoen gulden (vorig jaar 197,5 miljoen gulden). De reserves, het inleg gerstegoed en «ie overige toever trouwde middelen, te zamen 2353 miljoen gulden, zijn belegd in effecten, leningen en hypo theken. De ©nbelegde en de op korte termijn belegde gelden bedroegen eind april 15,1 mil joengulden. SCHIEDAM - De finalewed strijden van het schoolvoetbal en het schoothandbal zullen plaatsvinden op 25 mei op de terreinen van Hennes DVS en UVG. De fin aleweds tr ijden wa ren eerder op koninginnedag gepland, maar konden niet doorgaan, omdat de velden niet geschikt waren.

Het Vrije volk | 1979 | | pagina 2