Laatste kans voor Zuid Veel lof voor De Ooie vaars Stenen naar voorbijlij dende treinen gegooid Successen Jeugd Rijn mondband en Gusto trompetten mm Brutale brief van WD Delegatie Grenoble bezoekt museum Regen deert prestatieloop SVV niet Bewondering voor 4e Turkse modeshow Dus uw dief fenbachia groeit '4 huis uit? i Schiedam ©BK tevreden - J mm li» Geeft u toch zeker zo'n handig Extraatje óp? SCHIEDAM n—T—r—wi miwis effect hebben op de andere wij. ken. SCHIEDAM Bestuur, leden en werkers van de ïn- validensportvereniging De Ooievaars kregen zaterdag van alle kanten lof toegezwaait. Lof voor de vasthou dendheid waarmee jaren gepleit is voor een eigen clubhuis en lof voor wat uiteindelijk tot stand is ge- faraeht. Steun Zenuwen m Dennis Nelissen en Paula Koopman overhandigen het De Ooievaars heeft een eigen clubvlag. Samen met echtpaar Lems een aandenken aan Schiedam. voorzitter Cees Kroone hijst Arie Lems de vlag in top. Gezeten in een invalidenwagen opent burgemeester Lems het gebouw van De Ooievaars. b li b zi t\ e< ai '■'r r Vn a :P. K ;r* I - In een brief aan de gemeenteraad maakt de VVD-frac- tie bezwaar tegen behandeling van de begroting 1980 gedurende de middaguren. De Schiedamse liberalen vinden, dat het voor en tegen van een dergelijke beslis sing beter dient te worden overwogen. „De argumen tatie die wij uit de plaatselijke perspublicaties hebben vernomen vinden wij in ieder geval erg zwak", schrijft C. van Tilborg namens de WD-fractie. SCHIEDAM - Jammer van de regen die zaterdagmiddag met bakken uit de hemel viel, maar de prestatieloop van SVV heeft er toch niet onder geleden. Velen hebben gebruik ge maakt deel te nemen aan deze loop die werd georganiseerd ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de Schiedamse voetbalvereniging. De kleintjes gingen om 13.00 uur als eer sten van start. Niet zo'n grote groep. Later zouden er echter meer volgen bij de wat langere afstanden. Hier het moment waarop de jeugd van start gaat. SCHIEDAM Veertig Turkse vrouwen en meisjes showden gistermiddag zelfgemaakte kleding in zaal Tivoli. Meer dan driehonderd vrouwen en kinderen ke ken met bewondering naar de op de naaicursus in de Kreek vervaardigde rokken, blouses, hesjes, broeken en avondjaponnen. Extraatjes Particulier Schiedam is een servicerubriek van Schiedam Extra, speciaal vooralle Schiedammers. Daarin kunt u uw privé-berichtjes kwijt Want misschien hebt u nog "n oud bed op zolder staan, zoekt u uw weggelopen huisdier, hebt u verenigingsnieuws te meldea Voortaan kunt u elke donderdag in Schiedam Extra uw mede-Schiedammers aanbieden wat u kwijt wilt vragen wat u hebben wilt, oproepen voor uw vergadering of verzoeken uw verloren voorwerp terug te brengen. En zou het niet leuk zijn om Opa te feliciteren in de krant? (J kunt uw Extraatje opgeven bij ons kantoor in Schiedam, Hoogstraat 76. Een vriendelijke medewerkster helpt u graag bij het opsteüen van uw mededeling. De kantooruren zijn: 9.30-12.30 uur en 13.30-17.00 uur. (Jw Extraatje vraagt een bijdrage van f 5- per 20 woorden en voor elk woord méér 'n kwartje extra. Kortom: Extraatjes zijn bedoeld voor het kleine nieuws bij u thuis en in uw buurt SCHIEDAM - wijk Zuid krijgt nog één kans óm een op- bouwwerker aan te stelten. Wordt daarvan geen gebruik j 'gemaakt, dan krijgt een andere oude wijk een opbouwwerker. Dat schrijft bet Stedelijk over- leg van wijken in een brief aan de wijkoverleggroep van zuid. Er moet een nieuwe sollicitatie procedure gehouden worden om uit de impasse te komen. Zoals bekend Is rond de be noeming van een opbouwwer ker in Zuid een enorme ruzie aan de gang tussen bewoners- vereniging Schiedam-Zuid en haar secretaris Armand van Puyvelde aan de ene kant en de Stichting Schiedams Werkge versinstituut ten behoeve van Opbouwwerk (SSWO) aan de andere kant Het twistpunt is de benoeming, van Van Puyvelde tot opbouwwerker en om die be noeming af te dwingen is de be wonersvereniging zelfs naar dé rechter gestapt Ondanks het feit, dat deze zaak nog steeds onder de rechter is, heeft het stedelijk overleg van wijken (een overleg van vertegenwoordigers van oude wijken) besloten Zuid nog één kans te geven. De overleggroep Zuid (met vertegenwoordigers van in Zuid actieve groepen) moet een nieuwe sollicitatiepro cedure starten. Gebeurt dat niet dan bestaat de kans dat de ge meente baar subsidietoezegging intrekt Om dat te voorkomen moet er dan in een andere wijk een opbouwwerker komen, meent het stedelijk overleg van wijken. Duidelijk is wel, dat Van Puy velde voor de gemeente niet aanvaardbaar is. Alhoewel hij als actievoerder flink wat erva ring heeft opgedaan, beschikt hij niet over de vereiste papie ren en heeft hij totaal geen er varing op het gebied van het op bouwwerk. Voor de bedoelde functie is iemand met goede pa pieren en een behoorlijke erva ring nodig, omdat .de opbouw werker niet alleen in Zuid (of als het misloopt in etn andere v(jk) komt te werken, maar zijn werk moet ook een uitstralings In Oost momenteel een sollicitatieproce dure aan de gang om tot de be noeming van een parttime op bouwwerker te komen. Verder kent Schiedam geen opbouw werker in de oude wijken. Al leen in Schiedam-Noord werkt een opbouwwerker bij deStich- ting Samenlevingsopbouw Schiedam-Noord. Trots op het eigen nest Daar, waar enkele jaren gele den het bureau huisvestng was, heeft De Ooievaars nu een on derkomen, uniek in Nederland. Kleedlokalen, twee speelruim ten en aangepaste toiletten gun nen de leden van De Ooievaars ongestoord sportplezier. De ge- weldigé bar is èr om na afloop nog eens gezellig met elkaar van gedachten te kunnen wisselen. In de stromende regen ver richtte burgemeester Arie Lems, vergezeld van zijn vrouw, de openingsplechtigheid. Gezeten in een invalidewagen reed hij een papieren "muur" aan flar den als teken dat het gebouw in gebruik genomen kan worden. Op de binnenplaats hees hij, sa men met voorzitter Cees Kroo- ne, de clubvlag van De Ooie vaars in top. Dat alles gebeurde in aanwe zigheid van zeer veel Schiedam mers en mensen van daar bui ten, die De Ooievaars een zeer goed hart toedragen. In zijn openingstoespraak releveerde Arie Lems nog eens de lange weg die De Ooievaars heeft moeten afleggen eer het einde lijk een eigen dak boven het hoofd kreeg. „Ik hou er niet van om in een invalidenwagen openingen te verrichten. Maar vandaag kon het eenvoudig niet anders", al dus Arie Lems. Hij stak zijn be wondering voor wat tot stand is gebracht niet onder stoelen of banken. „Vroeger was hier het bureau huisvesting. Mensen kwamen met de pest in hun lijf hierheen want zij wilden een andere wo ning of hadden helemaal geen huis. Ik kan me de gemoedstoe stand van die mensen best in denken. Doorgaans heerste hier geen gezellige stemming. Dat is vandaag anders. Ik moet er mijn grote bewondering over uitspre ken wat jullie tot stand hebben gebracht Dit is fantastisch en allen verdienen een pluim op de hoed. Het verheugd mij dan ook dat dit de laatste officiële ope ning is die ik als burgemeester van Schiedam mag doen." Als „aandenken' aan Schie dam, kregen de heer en me vrouw Lems uit handen van Dennis Nelissen en Paula Koop man een fles echte Schiedam mer aangeboden. Arie Verlinde, sprekende na mens de Sportraad van Schie dam, stelde het clubhuis van De Ooievaars als voorbeeld voor heel Nederland. „Wat jullie hier nu hebben is elders in Neder land niet te vinden", aldus Ver linde. De heer Elshof van de carnavalsvereniging De Rietzei lers beloofde De Ooievaars dat het eerste carnavalsgebeuren in Schiedam zal plaatsvinden in het nieuwe clubhuis. Hij liet zijn goede wensen vergezeld gaan van een couvert met in houd. Ook burgemeester Lems overhandigde aan voorzitter Cees Kroone een couvert met in- hud. „Om te kopen wat jullie nog niet hebben", zei de burge meester. Cees Kroone. die met verba zing de zeer grote opkomst had geconstateerd, bracht dank aan de sprekers, maar sprak een bij zonder woord van weerdering uit aan de mensen van de ge meentelijke diensten die hun steentje hadden bijgedragen tot de verbouwing. „Wij hebben veel in zelfwerkzaamheid ge daan. Maar zonder de steun van de metselaars, timmerlieden en andere vakmensen van de ge meente zou het ons niet gelukt zijn om er zoiets moois van te maken. Zij hebben dag en nacht voor ons klaargestaan. Gisteravond laat hebben we met elkaar de laatste hand gelegd aan dit ge bouw. Want het zou en met moest vandaag open Het is ons met elkaar gelukt Namen noe men doe ik niet. Ik wil namens de leden iedereen bedanken. Wij zijn bijzonder blij, neemt u dat van ons aan", aldus Cees Kroone. Later, als de grote drukte ach ter de rug is en hij de compli menten heeft kunnen verwer ken, zegt Cees Kroone: „De ze- nuwen gierden mij door de keel. Die grote opkomst had ik hele maal niet verwacht. Er zijn mensen naar de camping met die vrije dagen dus veel hebben wij ons er niet van voorgesteld. En dan dit. Geweldig allemaal. Nou hoop ik maar dat ik nie mand vergeten ben te bedanken. Jammer dat het nou net ging re genen toen de opening plaats vond. Die jongens van de Rijn mondband waren helemaal nat" Maar dat deerde die jongens van de Rijmondband helemaal niet Voorzitter van Aalten: „Toch hartstikke fijn om even voor De Ooievaars op te treden. Ze hebben zich weken uit de naad gewerkt om dit prachtige gebouw klaar te maken. Daar aan verlenen wij graag onze medewerking. Het is geven en nemen zeg ik altijd maar." Die vriendelijke woorden na mens de Rijnmondband hoorde Cees Kroone al niet meer. Hij en zijn medebestuurders werden te veel in beslaggenomen door de bezoekers die graag via een rondleiding wilden zien hoe het gebouw er uit zag. En iedereen was voi lof. Terecht. A'/Z/A///. VI d n if* rri ki b< of w sl di (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM - Onbekend ge bleven jongelui hebben vrijdag- avond bij het station Nieuwland met stenen naar voorbijrijdende treinen gegooid. Bij een van de treinen vloog er uit een ruit uit, waardoor een hoofdconducteur SCHIEDAM - Twee Schie- damse muziekgezelschappen hebben de afgelopen dagen goed resultaten kunnen bereiken. De Jeugd Rijnmondband behaalde tijdens een concours in Medem- blik een eerste prijs; Het tam boer en trompetterkorps Gusto heeft in Zoetermeer deelgeno men aan een concours. Uit een veld van 20 deelnemende ver enigingen kwam Gusto met 195,5 punten als eerste uit de bus. SCHIEDAM' Even dreigde de regen roet in het eten te gooien, maar achteraf bleek de rommelmarkt van OBK, zater dag gehouden op het museum plein, toch nog een succes. Bij OBK verwacht men zo tegen de 4000 gulden te kunnen overhou den. Reeds in de morgenuren was het druk op het museum plein. Er werd toen reeds veel verkocht. f Vanwege de regen was de be langstelling in de middaguren wat minder. De rommelmarkt werd muzikaal opgeluisterd met een optreden van de Jeugdrijn- inondbaod, Juliana-jeugden hefèigeri jeugdkorps van OBK. geraakt werd door glasscherven en wonden aan het gelaat op liep. Toen de politie ter plaatse verscheen waren de jongelui verdwenen. Eveneens vrijdagavond heb ben twee jongens, de 15-jarige J. L. M. en de 13-jarige R. van H„ beiden uit Rotterdam, van de plantenboot die in de Nieuwe Haven ligt, enkele voorwerpen ontvreemd. Dat waren twee zakken met aarde en een bak planten. Ze konden beiden door de politie worden gepakt. Toen zaterdagnacht de 49-ja- rige H. S. door geblaf van zijn hond wakker werd, bemerkte hij dat bij zijn auto vier jongelui zich verdacht ophielden. Toen hij ging vragen wat er aan de hand was, kreeg hij meteen een knal voor zijn hoofd. De daders konden niet meer worden ach terhaald. De 55-jarige Vlaardinger J. M. heeft namens de firma EM- KA BV aangifte gedaan van diefstal van vier machinebran ders, een boormachine, zuur stofmeters, twee slijptollen, een knabbelschaar en enig handge reedschap, De firma, die aan de Oudedijk langs de Schie geves tigd is, is door deze diefstal be hoorlijk gehandicapt. De totale waarde van het gestolene is 9100 gulden. De politie vermoedt dat de spullen via een vaartuig over de Schie zijn ontvreemd. Mevrouw E. J. heeft bij de po litie aangifte gedaan van diefs tal van een speciale kassa uit het pannekoekenhuis De Viiver in het Beatrixpark. De waarde van deze kassa is 1200 gulden. Bij een botsing op de B.K.-laan tussen de 17 jarige Rotterdamse bromfietser F. van L. en de 7-jarige E.T. is de bromfietser met hoofdwonden ter observatie in het Noletzie- kenhuis opgenomen. De botsing vond plaats op de oversteek plaats, maar omdat een contai ner het uitzicht van de brom fietser belemmerde, zag hij de overstekende E.T. niet Bij Dixons aan de Hoogstraat is ingebroken en voor 3620 gul den aan fototoestellen en foto apparatuur gestolen. De 20-jari ge H. J. W. heeft bij de politie aangifte gedaan. MS* Deze brief is werkeiyk de brutaliteit ten top. Destijds is het presentiegeld voor het bij wonen van vergaderingen door raadsleden afgeschaft en is een vaste vergoeding ingesteld, die aanzienlijk hoger is dan de oude presentiegelden. Dit jaar beuren de raadsleden 18.385 gulden per persoon (vergoeding 16.005 gul den en tegemoetkoming in kos ten 2380 gulden). Hieruit kan een eventuele inkomstenderving be streden worden. Het geeft geen pas wanneer de WD-fractie aan dit beginsel gaat tornen. Ook in andere ge meentes vergadert de gemeen teraad vaak overdag en in som mige steden vergaderen ook de raadscommissies onder werk tijd. De dames en heren raadsle den krijgen daarvoor betaald en daarom moet met name de WD-fractie niet zeuren. Dick van der Legt. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM - Het Stedelijk Museum krijgt vanavond be zoek van een delegatie uit Gre noble bestaande uit parlements leden, gemeenteraadsleden, le den van het museum uit Greno ble en kunstcritici. De bedoeling van dit bezoek is kennis te ne men van de verschillende col lecties van de musea in de ver schillende landen en tevens de cultureel-politieke aspekten van het beleid te onderzoeken. Het is verder de bedoeling dat de groep morgenochtend op nieuw naar het museum komt om met' de verantwoordelijke politici te spreken. Het was de vierde keer dat de Turkse vrouwen een modeshow gaven, voorgaande drie jaren werden ook shows gehouden. In. vergelijking met vorig jaar kon gezegd worden, dat de vervaar digde kledingstukken moderner zijn geworden. Veel in Schie dam verblijvende Turkse fami lies zijn conservatief en daarom wordt door de vrouwen de tra ditionele hoofddoek gedragen, evenals de broeken onder de ja ponnen. Tijdens de show gistermiddag werden geen hoofddoeken ge- •dragen. Met één uitzondering: de bruid. Een zelfgemaakte trouwjapon met'prachtige kan ten sluier oogstte veel succes. Alle aanwezigen wilden graag met haar op de foto. "Alle activiteiten voor Turkse vrouwen worden door vrouwen georganiseerd. Als een man les geeft, komen ze niet", aldus Sei- ma Yigitoglu van de Stichting Hulp aan Buitenlandse Werkne mers in Nederland, die vanuit Rotterdam de naailessen in Schiedam organiseert. "We heb ben nu ongeveer zeventig leer lingen. Voor deze vrouwen or ganiseren we nu ook voorlich ting over de gezondheid. Dat doen we tijdens de naailessen. Dan bereiken we de vrouwen onder elkaar. We geven ook voorlichting over baarmoeder halskanker onderzoeken. We willen deze voorlichting gaan uitbreiden. Ook zien we er graag Nederlandse vrouwen bijkomen. Dan kunnen we te gelijkertijd werken aan de inte gratie van de buitenlanders en de Nederlanders." V. et ra M 25

Het Vrije volk | 1979 | | pagina 2