Rietje Konings na brand in pand Lentefeest: Yeel cursussen voor mensen zonder werk t FANCY FAIR IN DE UITKIJK i' wmm .18 t •Zonne-energie geen utopie WEER BRAND BIJ OBK Dus uw vereniging zit momenteel zonder voorzitter? m mme 41 Portemonnee gestolen Hengelaar: sieraden weg Schiedam i 3 I ir 'éii iiiip mi2 Geeft u toch zeker zoYi handig Extraatje op? SCHIEDAM MAANDAG25 JUNII979/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 Van onze verslaggever BAS VAN BOCHOVE SCHIEDAM - De Stichting Lentefeest is zwaar getroffen. Het pand aan de Broersvest brandde vrijdagmiddag voor een groot deel uit en veel materiaal ging verlo ren. Gelukkig vielen er geen slachtoffers, maar de klap kwam des te har der aan. „Ik heb me vrij dag goed kunnen houden, maar een dag later kwam de reactie pas goed. Dan realiseer je je pas wat we kwijt zijn geraakt", zegt Rietje Konings. Rietje Konings: "Et zijn geen slachtoffers gevallen; dat is heel wat waard. De brandweer had vrijdag het vuur binnen tien minuten onder controle. Naar de bluswerkzaamheden kwamen veel Schiedammers kij ken. - A* Jzf. S*, Redactie editie Schiedam: Hoogstraat 76 Schiedam Telefoon (010) 265205 266646 J! SCHIEDAM Hef clubgebouw van OBK is vrijdagmiddag rigoreus met de grond gelijkgemaakt. Wat er over was gebleven na de vorigebrand was niet veel meer dan door het vuur aangetaste wanden en het dak en een redelijk gave vloer. De tweede brand maakte korte metten met die restanten. Nadat patat bakken door kinderen uit de hand was gelopen, greep het vuur snel om zich heen. Het kostte de brandweer een half uur om het vuur onder controle te krijgen. Zwarte rookwolken waren tot ver in de omtrek te zien. OBK had het clublokaal al afgeschreven. Extraatjes Particulier Schiedam is een servicerubriek van Schiedam Extra, speciaal voor alie Schiedammers. Daarin kunt u uw pnvé-berichtjes kwijt Want misschien hebt u nog 'n oud bed op zolder staan zoekt u uw weggelopen huisdier, hebt u verenigingsnieuws te melden Voortaan kunt u elke donderdag in Schiedam Extra uw mede-Schiedammers aanbieden wat u kwijt wilt vragen wat u hebben wilt oproepen voor uw vergadering of verzoeken uw verloren voorwerp terug te brengen En zou het reet leuk zijn om Opa te feliciteren in de krant? (j kunt uw Extraatje opgeven bij ons kantoor in Schiedam, Hoogstraat 76. bijdrage van Kortom: i kwartje extra. treaties zijn bedoek! voor het kleine nieuws u thuis en in uw buurt I» V t »f t 'Reactie kwam dag later' Toen de brand uitbrak was er niemand in het pand aanwezig. «Aan de ene kant zeg ik geluk kig niet, maar als er wel iemand geweest zou zijn was het mis schien niet gebeurd. Wij weten I echt niet hoe de brand zou kun- I nen zijn ontstaan. De gasleiding was afgesloten en er stond niets meer op de kookplaat Het enige apparaat wat aan was, was de vrieskist." De tussenverdieping. daar j waar Lentefeest spullen had op geslagen. is helemaal uitge brand. De brand heeft echter een gat gemaakt in de vloer naar het beneden gelegen lokaal waar de mensen van het Lente- j feest bijna dagelijks hun vertier [hebben. Ook de zolderverdie- ping liep schade op en ook daar lagen sjnillen opgeslagen. Rietje Konings: „Alie films en I dia's die wij in de loop der jaren hebben gemaakt zijn weg. Een I groot verlies want zoiets krijg je I niet meer terug. Maar aan de andere kant zeg ik dan maar weer: „Er zijn geen slachtoffers [en dat is ook heel heel wat waard." Meteen na de brand is Lente- feest van alle kanten hulp ge bo lden. Voorlopig komen de men- [sen van Lentefeest bijeen in de [kantine van de Sporthal Mar ionet -Maar dat kan maar tot oktober want daarna begint de zaalcompetitie weer. Voorlopig |zijn wij echter blij met het aan- bod", zegt Rietje Konings. Door het vakkundig optreden van de brandweer zijn heel wat dure spullen bewaard gebleven. „Een grote pluim voor de brand weer. Ze hebben met zomaar raak staan spuiten. Het biljart en de tv en ook nog andere kost bare spullen, hebben zij eerst afgedekt met plastic." Of de Stichting Lentefeest het pand zal laten opknappen weet Rietje Konings nog niet. JEr is geen gas meer en geen elektra en verder is de verzekering nu de zaak aan het uitzoeken. Ons grote probleem is waar we het materiaal moeten laten. Dat moeten we ergens kunnen op slaan. Het stichtingsbestuur zoekt naar een oplossing en die zal er oc '-c best komen. Daar ben ik niet bang voor. En dan te we ten dat wij het pand zo lekker hadden opgeknapt De kelder, waar altijd water in stond, had den we nu helemaal droog." Het was zaterdag voor Rietje Konings helemaal een rotdag want haar werd ook nog mede gedeeld dat de bus, waarmee in validen worden vervoerd, flink was beschadigd. Er was tegen aan gereden, maar de dader was onvindbaar. „Ik hoop dat die zo sportief is dat hij zich even be kend wil maken", zegt ze. 21e maakt een verslagen in druk, maar is niet van plan bij de pakken te gaan neerzitten. Rietje Konings. Na een lang zwijgen zegt ze: „Nu weet je pas wat je mist" e*.. SCHIEDAM - Schiedammers met een uitkering WW, WWV, RWW, WAO of AAW kunnen na de zomervakantie weer gra tis deelnemen aan tal van acti viteiten via de werkgroep „Schiedammers werkloos maar toch actief*. Het programma 1979/1980 is onlangs uitgekomen en het bevat alle mogelijkheden overzichtelijk op een rijtje ge zet voor mensen zonder werk. De SWA is een gemeentelijke werkgroep, die nu al weer voor de vijfde keer een programma boekje uitbrengt Het bevat een overzicht van de cursussen van de Schiedamse Gemeenschap, Stichting Huishoudelijke en Ge zinsvoorlichting, Instituut Pont Stedelijk Museum, Schiedamse Federatie, FNV, NIVON en acti viteiten van De Trechter. De SG organiseert talencur sussen voor volwassenen, voor beginners en gevorderden. De Stichting Huishoudelijke en Ge zinsvoorlichting verzorgt cur sussen op het gebied van wand kleden maken, donkere-kamer- werk, poppen maken, bloem schikken en in samenwerking met SG en Museum creatieve cursussen, zoals kleien, diverse technieken, textiele vormen en volksdansen. De Stichting organiseert evenals de SG ook cursussen van meer algemene aard: koken voor beginners, fijne keuken, macrobiotisch koken, Indische keuken, gezond koken, zelf kle ding maken (in Schiedam en G roenoord), gymnastiek, schoonheidsverzorging. ge wichtscontrole, hatha yoga, EH BO, eenvoudige reparaties in huis, leren spreken en luisteren, kruiden kweken, hoe ontvang ik mijn gasten en hartmassage. Bij de SG kan men terecht voor al gemene ontwikkeling. ABO- sport, dramatische-, dans- en taalexpressie Bij het Instituut Pont bestaan mogelijkheden om zich te be kwamen in Nederlands, Engels, algemene economie, typen, kan toormachines en stenografie. Kunstzinnige vorming en maat schappijleer zijn verplichte vakken. Het dagprogramma gaat alleen door wanneer er zich voldoende mensen aanmelder De FNV organiseert een belas tingcursus en het NIVON heeft een cursus maatschappijleer op zijn programma staan. De Schiedamse Federatie ver zorgt een cursus bestuurskader. Die is bedoeld voor mensen, die reeds een bestuursfunctie heb ben in een club of verenigingen zij die zich tot dergelijke func ties voelen aangetrokken. De Trechter is te vinden aan de Boersvest 107 en Overschie- sestraat 44. Aan de Broersvest is een informatiewinkel, die dage lijks van 14 tot 16 uur geopend is. Er is een donkere kamer en er staat een zeefdrukinstallatie Mensen die belangstelling heb ben voor fotografie of zeefdruk zijn van harte welkom. De Trechter wil ook een eigen krant gaan uitgeven voor men sen zonder werk. Ook hiervoor is medewerking welkom. In het ontmoetingscentrum aan de Overschiesestraat is een ruimte met leesvoer en een bar en er zijn ruimtes voor cursussen, ge spreksgroepen en creatief werk. Het ontmoetingscentrum is da gelijks geopend van 9 tot 17 uur. Er draait een praatgroep voor mensen zonder werk, waarin wordt gepraat over problemen rond de werkloosheid. Ook zijn er informatiebijeenkomsten over sociale wetgeving. Wie aan bovenstaande activi teiten wil deelnemen, moet een inschrijfformulier ophalen bij De Trechter, Broersvest 107, teL 265255 of bet ontmoetingscen trum, Overschiesestraat 44, teL 263569. Het is raadzaam het in gevulde formulier zo snel moge lijk terug te sturen, want som mige cursussen zijn snel volge boekt. Men kan zich voor maxi maal twee cursussen opgeven. De cursuskosten zijn nihil, maar eventuele materiaal- of exa- menkosten komen wel voor eigen rekening. ÏÏV-- "V> v> "S. 1 SCHIEDAM - Wie vindt dat alternatieve energiebronnen, zoals zonne-energie en winde nergie, voorlopig nog een utopie zijn, moet maar eens een kijkje gaan nemen in de bibliotheek aan de Lange Haven. Daar is een kleine expositie over andere vormen van energie-opwek king. Dé tentoonstelling is in sa menwerking met de Vereniging Milieudefensie ingericht en wordt gehouden in het kader van de actie „Zonne-energie: maak er werk van". In de hal van de bibliotheek hangen aff- ches van Milieudefensie met on dermeer een afbeelding van een huis in Zundert waar met be hulp van isolatiemaatregelen en zonne-collectoren op het dak een energiebesparing van tach tig procent wordt geboekt. Verder liggen er boeken en de bibliotheek heefteen literatuur lijst samengesteld met boeken over het energievraagstuk. Het pronkstuk van de tentoonstel ling is een model van een zonne collector. Dat model functio neert op dezelfde manier als waarop zijn grote broer het op grote schaal doet Afgelopen za terdag was de collector een dag je uitgeleend aan Vlaardingen. Pech voor degenen die kwamen kijken. De tentoonstelling duurt tot en met 20 juli. De bal van de bi bliotheek is vrij toegankelijk. SCHIEDAM De portemon nee met daarin twaalf gulden, een aansteker, een rekenma chientje en een pen van de 20-jarige P. J. B. G. zijn vrijdag gestolen in bad Groenoord. De spullen, die een waarde hebben van ISO gulden, zaten in de kle ding van de jongeman. P. J. v.d. R. (19) is sinds zater dagnacht zijn lichtbruine leren jasje kwijt Het lag in zijn auto, die geparkeerd stond in de Van Swindenstraat Het Jasje kost 250 gulden. De auto is vermoe delijk met een valse sleutel ge opend. SCHIEDAM Uit de woning van F. A. M. A. (53) aan de Laan van Spleringshoek zijn zaterdag diverse sieraden en 5500 gulden aan Hollandse en Franse bank biljetten gestolen. De politie vermoedt dat de dief is binnen gekomen door de deur open te™, hengelen. De inbreker heeft hef hele huis doorzocht maar hij heeft geen schade veroorzaakt i

Het Vrije volk | 1979 | | pagina 2