Varp: 2é arrestanten vier tmstgèho ÊS Rommel' was kunst AMBTENAAR BETRAPT OP CHANTAGE Politie betrapt eekhoorn Havenarbeiders bereiden acties voor per Wij een abonnee, u een unieke iianddoek. I I 1 1 1 I I i 1 OPENING POLITIEBRIGADIER IN ROME VERMOORD Doodstraf voor kaper HET VRIJE VOLK mm&mi mmm Af en toe zon BEL 010-14.74.00 .Vrijdag 13 juli 1979 34e jaargang no. 9825 hoofdredacteur herman wigbold -y Maffia-baas betere dagen. Galante in (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM - De narcoticabrigade van de Rotter damse politie heeft gisteren een grootscheepse inval gedaan in een heroinepand in het Nieuwe Westen van de stad. Drie mannen en een vrouw zijn hierbij in hechtenis genomen. Bij een aantal van hen zijn zakjes met heroinepoeders gevonden. Toename Chantage HARDINXVELD-GIESSENDAM - „Vijfhonderd gulden ineens en dan elke maand nog eens hohderd gulden, dan zal ik niets zeggen over' de illegalé mede werker van je." Met de hulp van een zeer antieke heistelling en vijf sterke mannen heeft minister Beelaerts van Blokland (in witte jas) gisteren symbolisch de eerste paal geslagen voor Almere-Stad. Hij gaf daarmee het startsein voor de bouw van rond 40.000 woningen op het „nieuwe land vaan Zuidwest-Flevoland 9 HAQR1CH ABONNEE-SERVICE voor direkte bezorging ma, t/mvr.van 16.30- 19.00 uur zaterdagvan 9.00 - 16.00 uur (Van onze verslaggevers) VLAARDINGÈN Een Oostduits echtpaar heeft een flatwoning in Vlaardingen gedurende twee jaar ge bruikt als uitvalsbasis voor spionage-activiteiten in West-Duitsland. Buurman D. van Eijk: „We zeiden al leen 'goeiedag' tegen elkaar". O Zie verder pagina 9 111(5 Witte de Withstraat 25,3012 BL Rotterdam, tel. 010 -14.74.00 Opgeven van TIPS (rubriebadvertenties) tel. 010 - 11.92.00 Maffiabaas s' NEW YORK - De onder wereldfiguur Carmine Ga lante en zijn mede-maffia lid Nino Coppolla zijn giste ren door vier mannen met machinepistolen met kogels doorzeefd toen zij aan het lunchen waren op het terras van een Italiaans restaurant in New York. Twee andere personen uit het gezelschap van Galante werden ge wond. De 60-jarige Galante was on langs vrijgelaten op borgtocht. Hij werd in 1960 voor handel in verdovende middelen veroor deeld tot twintig jaar gevange nisstraf. In 1974 werd hij voor waardelijk in vrijheid gesteld, maar in 1977 werd hij opnieuw opgepakt, dit keer in vérband meteen zwèQdgJaf faire. Galante'werd beschouwd als de opvolger van Carlo Gambino als het hoofd van de georgani seerde misdaad in Amerika. Gambino werd in 1976 in zijn bed vermoord. Hij was toen 74 jaar en gold als de „peetvader" van de „borgati", de 28 families van de maffia in de Verenigde Staten. De politie beschouwt de nieu we en spectaculaire schietpartij als een onderdeel van de „oorlo gen" tussen elkaar beconcurre rende benden. inval in heroïnepand In de nabijheid van het huis aan de Beukelsdijk zijn aanvan kelijk 24; mensen gearresteerd. Onder "hen waren zowel heroi- nedealers als gebruikers. De meesten van hen zijn later op vrije voeten gesteld, omdat er geen bewijzen waren. Later heeft de politie ook nog invallen gedaan in een Daar hui zen van de arrestanten. In pan den in de Paul Krugerstraat en de Joubertstraat trof de politie buksen en pistolen aan, evenals een kleine hoeveelheid heroine. De politie ondernam de aktie met 20 man van de narcoticabri gade, de projectgroep surveil lance en van het bureau opspo ring een aanhouding. fi-ac ->'Xyf,V*»-v. rr'y Ontkend werd dat de inval Iets te maken had met een uit spraak van commissaris Blaauw. Deze zei enkele weken geleden dat alle heroinebars in de stad dicht moesten. Hij kwam tot deze uitspraak in een raadscommissie naar aanleiding van een vraag van burgemees ter Van der Louw. "hoe het he- roineprobleem in Rotterdam het beste kon worden opgelost." Vanochtend vertelde de poli tie: "Regelmatig ondernemen wij de laatste jaren invallen in panden en bars waar heroine wordt verhandeld. De aktie van gisteren heeft niets te maken met een doelbewust plan om alle heroinebars jn de stad, te slui ten". Volgens Arie Fazanten, woordvoerde van de aktiegroep Midland en het Nieuwe Westen, is er het laatste half jaar een toename geconstateerd van in braken en diefstallen in de wijk. Dit als gevolg van "junkies" die hun dagelijkse portie heroïne bijmekaar moeten stelen. "Met name in het centrum van de stad is dit soort diefstallen en inbraken zich aan het uitbrei den", aldus de politie.» Daarnaast zijn, zo zeggen insi ders, gevallen bekend in de om geving van de Westkruiskade, Middellandstraat en de Nieuwe Binnenweg, van winkeliers die gechanteerd worden produkten af te staan. Doen zij dit niet dan volgèn represaillemaatregelen van dealers en heroïnegebrui kers. GUELPH Het zag er als afval uit Das namen de vuilnismannen van Guelph in de Canadese provincie Ontario de rommel die in het park lag me*. Drie ochtenden later vonden ze op dezelfde plaats weer een hoop roes tig ijzer en ook die gooiden ze in hun vuilniswagen. Die middag kreeg de plant soenendienst een woedend telefoontje van een groep kunstenaars. Zij wilden, weten waar- om hun expositie in het park tot twéé keer toe was weggehaald. Jullie hebben toch zelf meegeholpen de zaak te organiseren en toe- stemming gegeven? Zelfs de vuilnisophalers wisten er alles van. „We hebben het park steeds goed opgeruimd, zodat die lui er„ hun schilderijtjes netjesf kwijt konden", zeiden de- mannen. De exposerendeZ kunstenaars hadden metz hun lompen oude meta-- len de gezapige burgerijZ een artistieke schok willenZ toebrengen. Door de eigenaar van een af- haalcentrum van Chinees eten in de Damstraat in Hardinx- veld-Giessendam zo ónder druk -RAWALPINDI - Een Paki- staans militair gerechtshof heeft gisteren in Rawalpindi 'een man ter dood veroordeeld, die vorig jaar getracht heeft boven Pakis tan.een jumbo te kapen. Passa giers wierpen zich op hem Bij die; worsteling ging er een gra naat af en werd hem een arm afgerukt Drie passagiers liepen verwondingen op. De man heeft zeven dagen de tijd om gratie te vragen aan de heerser over Pa kistan, generaal Zia-uï-Haq, spionnen in Op zaterdag 14 juli 1979, om 2 uur 's middags, opent de unieke ET-79. Een paradijs vol nieuws voor het hele gezin. Nina RiccFs wintercollectie'79-'80 uit Parijs showt om 1S.30 uur en 19.30 uur. Elvis Presley herleeft in een sprankelende kleurenfilm. Miss EXPO INTERNATIONAL 1929 voor-verkiezing op 14 juli om 21.00 uur. American Folk Art - Gratis vertoning NOS-film - Ruimtevaart Sky-Lab 1981 Watersport - Lavakunst uit Hawaï - Een 'Droomland' van speelgoed. Gratis crèche. Openingstijden: za:2uurrun-10uurnm zo: 2 uur nm -10 uur nm Verder dagelijks 10 uur vm -10 uur nm '-tfc, Entree: f 7,50 pip., t/m 12 jaar: f 4,50, 65+: f 4,50 p.p. Droog weer met wolkenvel- den,'maar ook af en toe zon. Mi- -.nimum tempe ra turen van om- .:£treeks 12 graden. Middagtem- pe ra turen rond 20 graden. Zwakke tot matige noordwes tenwind. F:14JuH zon op onder 05.36 21.55 maan op onder 00.01 11-36 Voor Informatie over adreswij ziging. betaling, vakantieadres kunt u bellen van 8.00 tot 16.30 uur op maandag tot en met vrijdag. De man is eind vorige maand in de Bondsrepubliek gearres teerd. toen hij per trein terug reisde naar Nederland. Hij be kende de 34-jarige Gerhardt Eistel te zijn. Zijn vier jaar jon gere vrouw, die eigenlijk Irene Barral heet, is deze week op het vliegtuig naar Oost-Berlijn ge zet. Onder de valse namen Stanis laus en Annemarie Hadrich- Gehring leefden zij uiterst on opvallend in een galerijflat aan de Koninginnelaan in de wijk Holy. „Wij zeiden goedemorgen en goedemiddag tegen elkaar," deelt buurman D. van Eijk mee. „Verder onderhielden wij geen enkel contact met die mensen." Gewone, normale lui, zo om schrijft hij het echtpaar. De vrouw heeft geruime tijd als laborante in een ziekenhuis gewerkt De man was monteur, maar zat al een aantal maanden zonder vast werk. De politie heeft de vrouw af gelopen maandag in haar wo ning opgezocht De Westduitse justitie had de Nederlandse autoriteiten op de hoogte gesteld van haar ware identiteit. Irene Barral is eergisteren uitgewe zen. „Voor zover wij weten beeft zij in Nederland niets strafbaars gedaan," verklaart een .woord voerder van het ministerie van justitie. „Behalve dan natuur lijk, dat zij een vals paspoort had." Tijdens verkenningsreizen door West-Duitsland maakte" Eistel fotoseries van militaire objecten en spoorweginstalla ties. Niet bekend is in hoeverre hij daarbij is geassisteerd door zijn echtgenote. (Van een onzer verslaggevers) GROESBEEK - "Wij zijn oplettend, op alle soorten misdaad", aldus een Groesbeekse politie man die gisteren samen met een collega een eek hoorn betrapte op het ste len van een gevulde koek. De twee politiemannen zagen de eekhoorn een tent op een Groesbeekse camping binnengaan en even later toen ze poolshoogte gingen ne men met de koek de tent uitrennen en een boom inklimmen. De agenten gingen on middellijk in de achter volging en maakten daar bij zoveel lawaai dat het beestje de koek, waarvan hij intussen al een flinke hap genomen haai, uit zijn bek liet vallen. Toen de Groesbeekse politiemannen de geha vende koek wilden opra pen, deed de eekhoorn alsnog een brutale poging' om zijn buit terug te krij gen, maar tevergeefs. De twee speurders waren net een fractie eerder bij de smakelijke versnapering en legden de koek daarna keurig terug op de plaats van herkomst. ROME - Brigadier van politie Antonio Varisco is hedenmor gen op de kaden langs de Tiber in Rome in zijn auto doodge schoten. De daders ontkwamen. De brigadier had de leiding over het bewakingskorps van het Ro meinse Paleis van Justitie. Kort na de aanslag eisten de Rode Brigades de verantwoor delijkheid voor de moord op. „Wij hebben de rechterhand van generaal Dalla Chiesa gee- xecuteerd," meldden zij in een telefoongesprek. Die generaal leidt de strijd te gen het terrorisme in Italië. De opbeller stelde een lange schrif telijke verklaring in het voor uitzicht. (Van onze soc.-econ. redactie) UTRECHT - De havenarbeiders gaan per bedrijf acties voorbereiden. Die acties zijn bedoeld om alle zestien door de werkgevers afgewezen c.a.o.-eisen alsnog ingewilligd te krijgen. Tegelijkertijd moet het bestuur van de Vervoers- bonden FNV nu al c.a.o.-onderhandeiingen gaan starten bij alle, bedrijven, die hun arbeidsvoorwaarden meestal af stemmen op de haven-c.a.o. te zetten maakte de 28-jarige ge meente-ambtenaar K. L. K. uit die plaats misbruik van de wé-, tenschap, die hij op de afdeling Vreemdelingenzaken had opge daan. Aanvankelijk wilde de res-_ tauranthouder ingaan op de eis" van vijfhonderd gulden, maar gaandeweg breidde diens chan teur zijn eisen uit Nii moest hij ook nog eens maandelijks hon derd gulden betalen. En wat zal hij in de toekomst nog vragen? - De Chinees lichtte de politie in, die zich afgelopen maandag onopvallend in de zaak opstelde. De gemeente-ambtenaar zou zijn vijfhonderd gulden komen' halen. K. werd op heterdaad betrapt en gearresteerd. Sinds maandag., zit hij in bewaring. Volgens de Rijkspolitie van Hardinxveld-Giessendam is het.- de eerste maal dat de ambtenaar - misbruik maakt van gegevens, die hij als ambtenaar onder ogen krijgt. De illegaal in ons land verblij- - vende medewerker van de Chi- nees is intussen gevlogen. In de Rotterdamse haven zijn dat bijvoorbeeld de Graan Ele vator Maatschappij, het contai- nerbedrijf ECT en het ertsover slagbedrijf EECV op de Maas vlakte. De werknemers in deze bedrijven zijn zeer boos dat er bij hen nog niet eens over een nieuwe c.a.o. gepraat is. omdat de onderhandelingen over de haven-c.a.o. nu al zo'n tijd stil liggen. Zoals bekend hebben de ha venwerkgevers geweigerd op nieuw te praten over de haven- c.a.o. Dit nadat ze met de ver- voersbonden een akkoord had den bereikt, maar dit akkoord door de leden van de bonden in de Rotterdamse en Amsterdam se havens was verworpen. Het bestuur van de vervoers- bonden leed gisteren opnieuw een nederlaag. Het voorstel aan de c.a.o.-Groepsraad was om van de zestien afgewezen pun ten er door de leden enkele te iaten uitkiezen waarvoor ze echt in actie zouden willen komen. Vrijwel alle leden van de c.a,o.-Groepsraad, die het ver loop van de c.a.o.-gesprekken in de haven moet beoordelen, be schouwden dat echter als mani pulatie. Ze waren bang dat alle andere c.ao.-eisen dan al bij voorbaat opgegeven waren. Bo vendien vonden ze dat de vak bondsleden in de havens in het verleden toch al duidelijk te kennen hadden gegeven achter het hele eisen-pakket te staan. Alstublieft Voor u Van Het Vrije Volk. 'n Mooie, lekker rulle en bovendien zeer exklusieve badhanddoek. Met de 100-jarige Rotter damse Willemsbrug erop afgebeeld. Zomaarv Voor nop. Tenminste, als u ons 'n nieuwe abonnee bezorgt Korri. u weet vast wel iemand. Misschien bent u zelf nog geen abonnee. Laat u toch zeker gewoon iemand anders (die dat wèl is) uw naam opgeven? Da's geen punt Oh ja: de handdoek kunt u bestellen in de kleu ren rood, broin, blauw of groen. Het formaat is 50 bij 100 cm. En de kwaliteit, die is uitstékend! Naam: Adres: Postcode: Stuur Het Vrije Volk naar: Plaats: Soort abonnement: o kwartaal Ojaar Bovendien ontvangt hij/zij Het Vrije Volk eerst nog 2 weken gratis. Als beloning stuurt u die mooie, exklusieve handdoek toe aan: Naam: Adres:- Postcode:Plaats:- Kleur; o rood o bruin o blauw O groen (s.v.p. de gewenste kleur aankruisen). Stuurt u de bon, volledig ingevuld, in een open envelop zonder S postzegel aan: Het Vrije Volk, Antwoordnummer 1579. 8 L3000 VB Rotterdam. B i tyaai aapa tspmp WPS& tcw» '«mm gggg |gggj ggg gjj

Het Vrije volk | 1979 | | pagina 1