nsüül Ziekenfonds verhuisd Sporthuis Kethel- compefitie zit er op FCN wint HVV- CROSSAUTO Posthoorn Reorganisatie 'Het kromme geval' m - e Vakature Ongevallen maand juli vallen mee Bureau Ridderkerk Jong, onervaren meisje MÉ» I Jongens stelen reflectoren mm Werkstraat afgesloten DINSDAG 4 SEPTEMBER 1979/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 re '"V SCHÉEDAM/VLAARDINGEN/MAASSLUIS - De Streekmuziekschoot "Nieuwe Waterweg-Noord", die al 1300 leerlingen telt uit Schiedam, Vlaardingen en Maassluis, zal naar verwachting de komende jaren uitgroeien tot een school met drieduizend leerlingen. Met de benoeming van Hans Mulder tot directeur van de school is thans een eind gekomen aan alle bespre kingen tussen de drie gemeentes en kan het muziekon derwijs effectief worden aangepakt. '4.Het dagelijks bestuur van de niéuwe Streekmuziekschool „Nieuwe Waterweg- Noord": v.ln.r. penningmeester mevrouw A. A. de Jong-Sünderman, voorzitter I. van der Knaap en secretaris A. Maarleveld. .<:v Welwillend Directeur Hans Mulder Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM Het was de laatste bal die de beslissing moest brengen wie winnaar zou worden van de Het I^Vrije Volk-wisselbokaal en de door Sporthuis Kethel beschikbaar gestelde waardebon. De strijd ging tussen FCN en de Schietvereniging Schiedam in de dertien weken durende competitie van Schiedamse sportver enigingen In bowling Musis Sacrum. Wethouder Posthoorn (r) en de heer A. Reijnhout kij ken met smart uit naar insprekers. MM «ft» K» Onze redacteur Bas van Bochove reikt de HVV-wisselprijs uit aan Peter Friederich van FCN. a v 'J. r* Het kromme geval" van de heer J. P. Gruben. na tuurlijk gegroeid of als gevolg van de karate slag? f&Éüt De bizarre boom van de heer G. P. Aukema, *s nachts gefotografeerd. Waar staat'ie? v -.• Eén bijzonder "diplomatieke" advertentie. zoekt voor diplomaat evt. moeder met dochter. Goede financi ële mogelijkheden. 'Redactie --editie Schiedam: Hoogstraat .76 Schiedam, Telefoon ^010) 265205 266646 i X chool 1300 SCHIEDAM/VLAARDIN- CEN Vanaf drie september zijn het Algemeen Ziekenfonds Schiedam-Vlaardingen-Maas- sluis(SVM) en de Zilveren Kruis Ziektekostenverzekering te vin den aan 'de 's-Gravelandseweg 565. Door ruimtegebrek vanwe ge de fusie op 1 januari van dit jaar zijn zij verhuisd. De ope ningstijd van de loketten blijft dagelijks van 8.30 tot 15.00 uur. Het nieuwe telefoonnummer is 010 - 734555. De nieuwe muziekschool is ontstaan uit een samenvoeging van de twee jaar oude Maasslui- se en de honderd jaar oude Schiedamse muziekschool. Vlaardingen komt er als nieu weling bij. De streekmuziek school is gevestigd in het school gebouw aan de Da Costastraat in Vlaardingen en heeft depen dances in Schiedam (Lange Nieuwstraat en Mozartlaan) en Maassluis (Koningshof). Voor 1980 bedraagt het budget een kleine twee miljoen gulden, die op basis van het aantal afgeno men uren over drie gemeentes wordt omgeslagen. De school heeft 45 docenten die in totaal 440 uur lesgeven. "Wij hebben grootse plannen voor de toekomst," aldus voor zitter en Maassluis' wethouder I. van der Knaap tijdens een persconferentie over de nieuwe school. „We hopen, dat de streekmuziekschool zal uit groeien tot een flinke school. Al le personeelsleden van de twee oude scholen zijn overgenomen en niemand behoefde af te vloeien. Een van de voordelen van de nieuwe school is dat de docenten nu een volledig rooster kunnen draaien. Uiteraard zijn we nog niet door de problemen heen. Een aantal docenten moet nog worden ingepast. In ieder geval is er wel een stuk vastig heid gekomen voor het perso neel. Alle docenten krijgen de ambtenarenstatus en de recht spositie die geldt voor de ge meente Vlaardingen." De besprekingen om tot een regionale muziekschool te ko men, zijn eind 1976 gestart Een ambtelijke werkgroep werd aan het werk gezet en op 1 augustus van dit jaar werd Hans Mulder tot directeur benoemd. Mulder was zeven jaar muziekleraar in Doetinchem en drie jaar direc teur van de Texelse Muziek school. Daar verdiende hij on dermeer zijn sporen door het muziekonderwijs op de lagere scholen nauwer te betrekken bij het werk op de Muziekschool. Hetzelfde wil hij hier doen. Momenteel heeft alleen de ge meente Vlaardingen een mu- ziekconsulent die algemene mu-,. zikale vorming geeft op de lage re scholen. In Schiedam gebeurt dat buiten de officiële school uren en Maassluis wil er in de toekomst aandacht aan gaan be steden. Mulder denkt aan het starten van een schakelklas aan de muziekschool, die voort bouwt op het muziekonderwijs, dat op de lagere school is en wordt 'gegeven. Daarnaast zou het onderwijzend personeel door middel van - cursussen en lesbrieven op muzikaal gebied bijgespijkerd kunnen worden. Leerlingen van de muziek school betalen gemiddeld 360 gulden per jaar voor een half uur individuele les per week. Alleen Schiedam kent een rege ling waarbij ouders, als de hoogte van dat bedrag een be lemmering vormt, een bepaald deel terug kunnen krijgen. „De andere steden staan welwillend tegenover dat idee maar zijn nog niet zo ver", aldus Schie dams wethouder Herman Post hoorn. De Schiedamse en Maas- sluise muziekschool hadden bei- de een instrumentenfonds, waardoor leerlingen hun instru ment konden huren. De nieuwe school krijgt ook zo'n fonds. Van de 1300 leerlingen komen er 82 uit Vlaardingen. „Een beetje Weinig", concludeert se cretaris, en Vlaardings wethou der Arie Maarleveld. Omdat Vlaardingen voorheen geen ge meentelijke muziekschool ken de, is het budget beperkt. „Er is veel meer vraag dan ons budget op korte termijn toelaat We zijn nu naarstig aan het uit rekenen hoeveel Vlaardingse leerlingen we kunnen toelaten. Ik denk dat we langzaam zullen toegroeien naar een situatie waarbij, we een reëel bedrag gaan bésteden. Dat proces zal een aantal jaren in beslag ne men gezien onze krappe financi en", aldus Maarleveld. De 'Vlaardingse muziekgezel schappen zijn met de nieuwe muziekschool erg blij. „Ik ben al bestookt geworden door mu ziekgezelschappen", vertelt Maarleveld. „Die zeggen: wij hebben mensen nodig. Sommige clubs zijn ook wel aan het ver grijzen." Eindelijk, even voor half één werd duidelijk dat FCN de win naar zou worden. Maar -vat een spanning, want de schietvereni ging bad in het eerste deel van de wedstrijd FCN herhaaldelijk op achterstand kunnen houden. Peter Friederich van FCN halverwege de. strijd: „Wij zijn zo nerveus, we gooien geen bal goed. Dat wordt niks van avond". Maar het werd wél wat want in een sterke eindsprint legde FCN toch nog beslag op de V prijzen. De directeur van bowling Mu- sis Sacrum, Frans van R ijsber gen, zei bij de prijsuitreiking dan ook, dat het een fijne, span nende competitie is geweest. Het doel was om verschillende tak ken van. sport op de bowling baan bijeen te krijgen en dat is gelukt. De animo om volgend jaar weer mee te doen was bij zonder. groot. Maar ook vereni gingen die deze keer verstek hebben laten gaan, hebben nu al - laten weten er volgende keer wél bij aanwezig te willen zijn. 1/; „Maar", zei van Rijsbergen, „de ploegen die nu deelnemer waren, hebben volgend jaar als U eerste de kans om weer mee te doen." 'Niet- een vereniging is van nacht met lege handen naar huis gegaan. Naast de door Het Vrije. Volk beschikbaar gestelde be- kérs en dc- 'waardebonnen van Sporthuis Kethel, waren er nog meer prijzen die varieerden van twee uur gratis bowlen tot pof- "-•-.fertjes eten voor het hele team. Het was ,-Piet Romeijn van |t* 'Sporthuis.Kethel die Van Rijs bergen assisteerde-met het uit- I" reiken van de prijzen. En uitge- I-: prekend de laatste "Winner van If-'de "week", was de ploeg waarin Pïët Romeijn zelf speelt, name- |b>lijk de zaalvoetbalvereniging l- Groenoord. v.Er waseen speciaal woord i van dank aan Nel en Karei van .öe^Berg die de gehele.cpmpetitie Itiy 4escoré. -• hadden*bijgehouden. Geen gemakkelijke opgave om-' dat vooral in de laatste weken op het scherp van de snede werd gespeeld. Peter Friederich bood aan Nel een bos bloemen aan en dankte namens alle deelnemen de verenigingen voor de prettige sfeer en de goede organisatie. Daarna konden de eerste vier winnaars, te weten FCN, Schiet vereniging Schiedam, SVDPW en NOAD op het ere-schavotje plaatsnemen. Met bloemen, wis selbeker en waardebonnen. sassr-ssssstw Van een onzer ver slaggevers SCHIEDAM - De auto van de n-jarige BJW.V„ de 15-jarige D.M. v. B. en de 17-jari- geA.K. is in beslag genomen. Hel drietal had de wa gen voor honderd gulden op de slo perij gekocht mei de bedoeling er mee te gaan cros sen. Toen zij ech ter met valse num merborden en ..zon-- der verzekering op de Van Dalsum- laan rondreden, werden zij aange houden. De 17-ja- rige A.K.. - chauf feerde zonder rij bewijs. Tegen het drietal is proces verbaal opgemakt. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM - Wethouder Posthoorn van Vorming en Re creatie en de heer A. Reijnhout hebben een blauwtje gelopen. Dé beide heren hebben in de foyer van Cinema Bio tever geefs zitten wachten op Schie dammers. die hun hart wilden uitstorten over de te ontwerpen inspraakverordening. Gelukkig hebben zij de moed niet opgege ven en zuilen zij op vrijdagmid dag 14 september en donderdag avond 20 september opnieuw zitting nemen in de foyer. Om achteraf niet de kritiek te krijgen dat inspraak een schijn vertoning is, heeft de gemeente veel werk gemaakt van de in spraak over de inspraakveror dening. Zij heeft de burgers ge vraagd om zo veel mogelijk mee te denken over de manier waar op inspraak het beste geregeld kan worden. Daarop zijn al ver scheidene reacties gekomen, zo wel schriftelijk als mondeling. Om echter iedereen de kans te geven te reageren, houdt Her man Posthoorn bijgestaan door de heer Reijnhout ook nog zit tingen in Cinema Bio. Hij no teert daar de ideeën van de bur gers over inspraak maar ook geeft hij er voorlichting over. Gistermiddag hebben zij on danks de slechte opkomst toch nuttig doorgebracht. Ze hebben samen een schema opgesteld over hoe de inspraak kan verlo pen. Het idee van de PPR om >5 'S net als in Spijkenisse een bewo nersraad op te richten, die ook mag beslissen in bepaalde za ken, is door hen in dit ontwerp van de inspraak niet overgeno men. Wel is erin opgenomen het idee indien bewoners daartoe de behoefte voelen om werkgroe pen op te richten. In ieder geval kunnen mensen nog volop meespreken in dit ontwerp, dat ongeveer midden oktober uit zal komen. AUe mensen die inmiddels gerea geerd hebben zullen het concept toegestuurd krijgen. SCHIEDAM - Zondag middag ontdekte de politie drie jongelui die op het Kethel-piein reflektoren van de verkeerspaattjes schroefden. Toen de politie arriveerde, hadden de 14-jarige IJS, de 13-jarige N.Ü. en de 11-jarige H.S. al achttien stuks verzameld. Bij hun terugkeer van een verkwikkende zwem partij in Bad-Groenoord ontdekte zes personen dat hun fietsen verdwenen waren: De politie is op zoek naar de daders. ®ln het restaurant van Bad-Groenoord is op nieuw ingebroken. De die ven waren nogal dorstig en namen zestig blikjes bier, een fles rosé en een bedrag van 115 gulden mee. De 52-jarige bedrijfsleider J. A. L beeft aangifte ge daan. i „Opgestaan, plaatsje Jt vergaan!" Een oud ge zegd dat nog steeds op gang doet. Voortaan dus Stuk goed op pagina 2, in plaats van «Waar is dat nou voor no dig?", vroeg ik gelijk bij mijn terugkomst van vakantie. „Reorganisatie", was het sim pele antwoord van de hoofd redactie. Het zou te ver voeren om allemaal precies te vertel len wat dat inhoudt Wat mij betreft is er weinig veranderd. Stukgoed blijft Stukgoed! Alleen dan nog dat op maandagen de rubriek niet verschijnt, omdat dan collega Jan Meijer, zoals gebruikelijk, er is op pagina 2 met de Bonte Hond. En daar ben ik blij om! i Bij mijn terugkomst op de krant heb ik van verschillende mensen telefoontjes ontvangen met de vraag: "Waar blijft mijn foto nou, die ik voor de "bomen- wedstrijd" heb ingestuurd?" Voor mijn vakantie heb ik ge zegd dat ik wat foto's zou ach terhouden die naar mijn me ning een eervolle vermelding verdienen. Deze zal ik bij toerbeurt in Stukgoed plaat sen cu daarna onder dankzeg ging aan de eigenaren terug zenden. Voor veien zal het in- - teressant zijn te zien wat voor rare, grillige en mooie bomen er zo al in Groot-Rotterdam te bewonderen zijn. Een hele opmerkelijke boom stuurde de heer J. P. Gruben uit de Verhagenstraat 6, Rot terdam. Hij staat in het Kra- lingse Bos. De heer Gruben schrijft: "Als je langs het strandbad rechtuit het bos in loopt kom je langs de heem- tuin. Ongeveer 500 meter ver der is er links een stuk denne nbos, het zogenaamde "uilen- bos." Hierin staat dit kromme geval." Zo op de foto te zien weet ik niet of "dit kromme geval", natuurlijk zo gegroeid is, of dat de heer Gruben er een deukje in heeft geslagen tij dens zijn karate-oefeningen! 'Verder ontving ik nog van de heer G. P. Aukema, Putselaan m 220, Rotterdam, een boom die 's nachts gefotografeerd is. Bizar steekt deze verlichte, kale reus tegen de donkere hemel. Aan u de vraag waar die staat; J Eindelijk is het zo ver - dat ik deze week de uit slag lekend kan maken van het „parkeervogeltje." 17-- weet wel, de foto van dat eigenzinnige vogeltje dat bo venop een parkeermeter was gaan zitten. De jury die de vele tientallen inzendingen met onderschrif ten moet beoordelen, zal er een zware dobber aan hebben. U heeft uw fantasie echt op hol laten slaan. Het vogeltje heeft de meest onmogelijke en gekke benamingen gekregen, behal ve... oei-oei-vogeltje! SCHIEDAM Het aantal on gevallen in Schiedam in de maand juli valt mee. In totaal werden 101 aanrijdingen ge meld. Dat waren er de vorige keer nog 122. Zestien daarvan hadden zware schade, tachtig lichte schade en drie zonder schade. Het aantal zwaar ge-- wonden bij deze aanrijding was 3. De vorige keer zes. Het aantal lichtgewonden was 14. Een ver mindering van twee met de maand daarvoor. De ongevallen waren de oor zaak van geen voorrang (20), ie ■dicht volgen (10)' en onverant woordelijk" achteruit rijden; Er waren in de maand juli geen do den te betreuren. SCHIEDAM - In verband met het op vrijdag 14 september te houden standwerkersconcours op de weekmarkt, zal de Lange Kerkstraat vanaf de kruising Lange Kerkstraat tot aan de Grote Markt en de Gedempte Baansloot vanaf het St, Janshof voor alle verkeer worden afge sloten. :;-:v l'\ ;V. i

Het Vrije volk | 1979 | | pagina 2