Konsutnenten Kontakt: Veel ink op campings takers zien zware Rotterdamse prominenten in stadhuis eisen niet meer Overheid schept 7500 plaatsen WANDMEUBELS Siamese tweeling gescheiden Het lieer Engelse krullen redden vogels President Neto (Angola) dood Speelde tv rol in drama Ridderkerk? Die Rolls is voor u Bomt Show Iwo Jima Japanse basis WIJ ©en abonnee, ti een unieke handdoek. Times terug in oktober Goud om te oveileven in 'ransel' Onthoofd na vermeend overspel I I I 1 HET VRIJE VOLK BEL 010-14.74.00 i! èx riHl *.^.K - Dinsdag 11 september 1979 34e jaargang no. 9877 Koppelverkoop Zie verder pagina 3 en 17. Neto ABONNEE-SERVICE voor direkte bezorging ma.t/m vr.van 16.30 19.00 uur zaterdag van 9.00 15.00 uur shks&§& fi Het gigantische schilde rij (603 meter) van de kunstschilder Rien Bout is vanmorgen in het Rot terdamse stadhuis aange komen. Het doek, voorstellende Rotterdamse prominen ten door de eeuwen heen, mag daar van het ge meentebestuur voorlopig blijven hangen. Bout had het schilderij, zbnder opdracht, gemaakt voor een expositie in De Doelen. Maar nadat hij het klaar had, bleek het nietdoor de deuren te gaan. Met een speciale op luchtkussens geveerde auto is het doek van het atelier van de schilder in de Osseweistraat naar de Coolsingel gereden. (Van een onzer verslaggevers) RIDDERKERK Welke rol heeft het tv-programma „Dying" (Sterven) gespeeld In het drama rond de 45-jarige Ridderkerker J.V., die eerst zijn vrouw en 'twee kinderen doodde en daarna zichzelf van het leven beroofde? Die vraag dringt zich op nu bekend is ge worden dat V. direct na de uitzending een buurman opzocht om met hem over de film te praten. Een buurjongetje dat bij het gezin zou komen eten. wilde gistermiddag via de garage naar binnen, maar vond daar een deur die an ders altijd open was pot dicht. Op de ruit hing een briefje met de tekst: „Waar schuw de politie: gas." mode 1979-1980 *te houden in onze salons Kleiweg 145- Rotterdam Praten Zie verder pagina 3. Adres: Postcode: Plaats: Kleur: o rood o bruirro blauw o groen (s.v.p. de gewenste kleur aankruisen). H Stuurt u de boa volledig ingevuld, in een open envelop zonder 8 postzegel aan: Het Vrije Volk. Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam. urn it HOOFDREDACTEUR HERMAN WIG BOLD Witte de Witbstraat 25,3012 gbl Rotterdam, tel, 010 - 14.74.00 Opgeven van TIPS (rubriekadvertenties) teL 010 -1132.00 enaars stacarava worden vaak afgezet (Van onze sociaal economische redactie) RIJSWIJK - Eigenaars van een stacaravan worden vaak gepakt. De camping houders jagen hen op extra kosten. De caravan-bezit ters hebben geen enkel ver weer, omdat voor hen geen huurbescherming bestaat. Klagen over misstanden wordt gestraft met verwij dering van de camping." Dat zegt het Konsumenten Kontakt in een vandaag ver schenen "Zwartboek campings". Volgens de consumentenorgani satie moet de overheid een veel sterkere greep krijgen op de campingtarieven. De controle op de naleving van prijsmaatrege len moet worden uitgebreid en de Justitie moet harder gaan op treden tegen overtreders. „Er is zeer veel mis in'de cam pingwereld," vindt het Konsu menten Kontakt, Veel camping houders lappen de prijsbeschik- king voor recreatiebedrijven eenvoudig aan hun laars, meent de organisatie. Zo komt het re gelmatig voor dat kampeerders plotseling extra staangeld moe ten betalen of moeten dokken voor extra kosten voor de aan leg van electriciteit Volgens Konsumenten Kon takt komt het ook veel voor dat iemand die in aanmerking wil komen voor een staanplaats verplicht wordt om een stacara van te kopen van de camping- hoüder of van een handelaar met wie de campingbaas zaken doet. Die koppelverkoop moet verboden worden, vindt KK. De machtspositie van de cam pinghouder is volgens de consu mentenorganisatie een gevolg van een chronisch gebrek aan grond voor campings. Op het ogenblik brengt één op de ze ventien gezinnen 's zomers de weekeinden door in een stacara van. In de grote steden trekt één op de acht gezinnen regelmatig naar de caravan. De vraag naar staanplaatsen is echter nog groter, meent KK, hoewel cijfers daarover ontbre- (Van onze sociaal- economische redactie) ROTTERDAM - De Rotter damse havenstaking, die van daag de derde week inging, be gint steeds duidelijker te draaien om de ingangsdatum van de loonsverhoging van ƒ2830 bruto per week. Aan de poorten van de havenbedrijven lieten de stakers vanmorgen merken de zware eisen van het actiecomité tf 30 schoon per week) niet langer haalbaar te achten. De havenarbeiders willen dat de loonsverhoging op 1 januari 79 ingaat en niet pas op 1 juli.de datum waarover bonden en werkgevers het eens zijn gewor den. "Volgens het stakingscomité heeft een klein aantal havenbe drijven zich intussen bereid verklaard aan deze wens tege moet te komen, maar dat wordt door deze bedrijven ontkend. (Van onze sociaal- -J econ. redactie) DEN HAAG - De regering heeft een plan gemaakt voor 75QO extra banen bij de rijks overheid. Minister Wiegel van Binnenlandse Zaken bespreekt het donderdag met de bonden van overbeidspersoneeL Al in 1980 moeten de 7500 ar beidsplaatsen bezet worden. In de rijksbegroting voor volgend jaar, die op Prinsjesdag wordt aangeboden, is rekening gehou den met extra arbeidsplaatsen. Bij de rijksoverheid vallen onder meer vacatures doordat er mensen vervroegd, uittreden. In verband met het plan - dat Werkwinst 1980 is gedoopt - wil Wiegel reserves aanspreken. Jaarlijks blijft er drie procent over van het geld dat op de be groting beschikbaar is voor per soneelslasten. Tengevolge van vervroegde uittreding vallen er volgend jaar bij de rijksoverheid 3500 vacatures, zo verwacht Wiegel. klassiek, modem en massief eiken. Nergens zo'n keus. Fabrlekstoonzalen Industriegebouw, Goudseslngel 66, R'dam. Tel. 010-12.64.61 De tegenstellingen tussen de stakers en werkwilligen lijken zich te verharden. Op het Afri- kaanderplein viel een lid van het stakingscomité vanmorgen fel uit naar de werkwilligen, die in aantal groeien. "Wij wensen die lijkenpikkersmentaliteit van die onderkruipers niet langer te tolereren," riep hij uit Volgens FNV-voorzitter Wim Kok beginnen de vakbondsleden steeds minder te geloven dat loonmatiging een gunstig effect heeft op de werkgelegenheid. "De staking in de havens toont dat duidelijk aan," aldus Kok gisteravond na de PNV-feder- atieraad. Het bestuur van de Vervoers- bonderi* FNV wil niets onderne men tegen de gistermiddag be gonnen bezetting van het vak bondskantoor aan de Westzee dijk. De vervoersbonden zeggen burgemeester Van der Louw niet te zullen vragen om het ge bouw door de politie te laten ontruimen. - Van der Louw heeft.-vanmor gen zeer verbolgen gereageerd op het verwijt van de directie van Multi Terminals dat B. en W. van Rotterdam zich partijdig zouden opstellen. Van der Louw wijst dat verwijt verontwaar digd van de hand. De Tweede Kamerfractie van de PvdA zou vanmiddag met een standpunt komen over het havenconflict Kamerleden spraken gisteravond op het Rot terdamse-stadhuis met Rotter damse PvdA'ers en vakbonds bestuurder. TAIPEH, Taiwan - In een op eratie die door de televisie werd uitgezonden heeft een groep van 36 artsen en specialisten giste ren met goed gevolg een Siame se tweeling gescheiden die aan het onderlichaam vast zat. De 32 maanden oude tweeling, Tsjang Tsjoeng-Jen en Tsjang Tsjoeng-Yi, maakt het na zijn scheiding goed. Ze zullen wel al lebei met één been door het le ven moeten. Het tweetal had drie benen waarvan er een misvormd was, en één paar voortplantingsorga nen. Ook levers en darmen wa ren .enigszins met elkaar ver groeid. LONDEN - Er is grote kans dat de „Times", de oudste krant van Engeland die sinds 30 no vember vorig jaar niet is ver schenen, in oktober weer ge drukt wordt Dit heeft een woordvoerder van de directie vandaag meegedeeld. i Hij had zojuist met leden van de nationale Grafische Bond (NGA) gesproken over de stand van zaken bij de onderhandelin gen over het invoeren van nieu we produktietechnieken. Hij zei te hopen dat de „Times", de zon dagkrant „Sunday Times" en drie wekelijkse bijlagen half oktober weer gedrukt zullen worden. Veel bewolking en mogelijk wat regen, maar in het zuiden ook af en toe zon. Middagtempe- raturen van 18 graden in het noorden tot 22 graden in het zui den. Minimumtemperaturen tond 13 graden. Matige tot krachtige wind van zuidwest tot west I2*ept 07JX zon «ider 2&M main op onder 23J» l*.2i HEERLEN - „Geef alle hoog spanningslijnen in het land krullen, dan spaar je de vo gels." Zo luidt het dringende advies van de KEMA aan de directies van al le elektriciteits centrales. De krullen, van kunststof, in Enge land ontwikkeld, zijn een poosje be proefd bij Heerlen en Heerenveen. En volgens de KEMA is het aantal wei de- en trekvolgels dat tegen de lijnen te pletter vliegt daardoor met de helft gedaald. Ook het aantal postdui ven, dat tegen de lijnen vloog, daal de met meer dan tien procent Volgens de Ne derlandse Vereni ging tot Bescher ming van Vogels vallen er tot nu toe jaarlijks zo'n mil joen "draad- slachtoffers". Daarbij zijn ook tienduizenden postduiven. De Engelse krul len zijn niet duur en eenvoudig aan te brengen. f tv r //'r. Voor informatie over adreswij ziging. betaling, vakantieadres kunt u bellen van 8 00 tot 16 30 uur op maandag tot en met vrijdag. MOSKOU - President Agos- tinho Neto (56) van Angola ris vanmorgen overleden in Mos kou. Afrikaanse diplomatieke kringen in de Russische hoofd stad hebben dat meegedeeld. De Angolese president die aan leukemie zou hebben geleden, was afgelopen donderdag naar de Sowjet-Unie vertrokken voor een „onofficieel vriendschappe lijk bezoek". De Angolese radio meldde vanmorgen alleen dat Neto in Moskou geopereerd was en dat zijn toestand „reden gaf tot be zorgdheid". Neto, behalve president ook dichter, was één van de leiders van de langdurige guerrilla van zijn MPLA-partij tijdens de Angolese vrijheidsstrijd tegen de Portugese overheersing. s i. giSl wat XvX x"!V.V ken. Huurders van vaste staan plaatsen behoren voornamelijk tot de lagere middeninkomens. Volgens KK moet de oplossing van de problemen mede gezocht worden in uitbreiding van de grond voor verblijfsrecreatie. Door de heersende schaarste zijn campings aantrekkelijk voor beleggers en speculanten. Hun optreden heeft tot gevolg dat kampeerders nogal eens worden geconfronteerd met sterk gestegen tarieven. JOHANNESBURG - Behalve de gebruikelijke reep chocolade en het pakje sigaretten bevat de „ontsnappingsuitrusting" van Amerikaanse agen ten op vijandig grondge bied tegenwoordig ook goud. Dat bleek toen onlangs twee „overlevingskoffer- tjes" te koop werden aan geboden. Het ene bevatte een gouden soeverein (een goudstuk van twintig shilling), twee halve soe vereins, een goudstuk van twintig frank, een goud stuk van tien frank en drie gouden ringen. Het andere koffertje bevatte enkele gouden sieraden en een Zwitsers horloge van 21 steens. Man doodt zijn vrouw, 2 kinderen en zichzelf JIDDA - Een noodlijdende j gehandicapte inwoner van f Saoedi-Arabié is een Roils Roy- ce en een geheel ingericht ap- parlement aangeboden. De man had via een dagbladadvertentie om hulp gevraagd om zijn ar moedige bestaan enigszins te verlichten. De gelukkige hoeft ook niet bang te zijn dat de Rolls wat te duur wordt in de benzine, want de gulle gever die zijn noodkreet had gelezen, heeft hem voor de rest van zijn leven tevens een maandinkomen van 3500 gulden beloofd. De jongen riep zijn broertje en zijn zusje, die het huis bin nen gingen en de lijken ontdek ten. De man heeft zijn vrouw Ada, Indien U één* der shows wilt bijwonen, is reservering verplicht, tel. (010) 2266721 en20X-3 Uu- t)^ 2, Mrw«»9 1 30 cn 20lOOuue, zijn dochter Inge Maaike (11) en zijn zoon Pieter Johan (5) met messteken en hamerslagen ge dood. Hoe hij een eind maakte aan zijn eigen leven moet blij ken uit de sectie die vandaag zal worden verricht door de patho loog-anatoom dr. J. Zelden rust Vrijwel direct na de uitzen ding van het programma - een documentaire over mensen die aan ongeneeslijke vormen van kanker leden die werd gebracht door de VPRO belde de man bij zijn buurman aan. Omdat hij zelf door rugklachten al een jaar thuis was en daardoor het ge voel had geen volwaardig leven meer te kunnen leiden wilde hij praten. De buurman: „We hadden een goed en regelmatig contact. Vooral het relaas van de vrouw die geen uitweg meer zag omdat haar man stervende was had hem erg aangegrepen. Hij had het ook moeilijk met zijn gezin. Niet dat er een slechte ver standhouding was - in tegen deel. Maar hij kon niet meer doen wat hij wilde, voelde zich niet alleen lichamelijk beperkt, maar ook geestelijk. Hij werd geboren met een rugafwijking waaraan hij in januari met suc ces was geopereerd. Hij zat nu in de revalidatie-fase en kon met krukken lopen. NEW YORK Een ouderling is in het Newyorkse stadsdeel Brooklyn onthoofd door een man die dacht dat de ouderling zijn vrouw had verleid. De gebeurtenis vond plaats op het kerkplein en werd gadege slagen door de onstelde kerk gangers. De omstanders konden de man onmiddellijk na zijn daad grijpen en aan de politie overleveren. TOKIO - De Japanse minister van Defensie wil het vulkaanei land Iwo Jima inrichten als ba sis voor anti-onderzeeboot-op leidingen. Het eiland Iwo Jima werd we reld berucht door één van de bloedigste veldslagen in de Tweede Wereldoorlog. Er sneu velde 21.000 Japanse en 4500 Amerikaanse soldaten. Iwo Jima wordt sinds 1945 nauwelijks bewoond. Er zijn 31 Amerikaanse kustwachtleden' en 50 Japanse technici voor het vliegveldje. In Japan is felle tegenstand tegen het militaire gebruik van Iwo Jima. Japanse Boedhisten geloven dat een menselijke ziel geen rust heeft totdat "zijn li chaam passend begraven is. In de heuvels en op de zwarte stranden van het eiland liggen nameljk nog 3000 vermiste sol daten. Alstublieft Voor u. Van Het Vrije Volk. "n Mooie, lekker rulle en bovendien zeer exklusieve badhanddoek. Met de 100-jarige Rotter damse Willemsbrug erop afgebeeld. Zomaar Voor nop. Tenminste, als u ons "n nieuwe abonnee bezorgt Kom. u weet vast wel iemand. Misschien bent u zelf nog geen abonnee Laat u toch zeker gewoon iemand anders (die dat wél is) uw naam opgeven? Das geen punt Oh ja de handdoek kunt u bestellen in de kieu ren rood. bruin, blauw of groen. Het formaat is 50 bij 100 cm. En de kwaliteit die is uitstékend! Stuur Het Vnje Volk naar Haam 'Adres: Postcode: Plaats. Soortabonnement:< 'kwartaal 'jaar Bovendien ontvangt hij/zij Het Vrije Volk eerst nog 2 weken gratis. Als beloning stuurt u die mooie, exklusieve handdoek toe aan: Haam:

Het Vrije volk | 1979 | | pagina 1