COMMISSIE KINDERCENTRA: Geld verdwenen Man onder bestelauto Haipe Davids School-informatie op Ouverture ZAALVOETBAL OVERZICHT ositie RUZIE OYER REKENING Ambtenaren parkeren schots en scheef Poes... poes... poes... Terugmeppen Vlaardmgen raag katten meppen Geluks-ooievaar *1 zoekt instructeur lil Schiedam v'. iiifl mi&m mm Evert pUisje doen i DONDERDAG 4 OKTOBER ïyïmtitïE VRIJE VOLK /PAGINA i ««Mill 1^3$. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM „Waar zitten we voor? Al jaren zijn fij als adviescommissie bezig, maar geen van onze bevelingen wordt door de gemeente overgenomen, beleid voor peuterspeelzalen en kinderverblijven uitbreekt nog steeds. Zo heeft het geen zin meer. We len meepraten en meedoen bij de opzet van een sa- Imenhangend beleid." Pv mÊm mge wachtlijsten voor kinderdagverblijven en peuterspeelzalen. SCHIEDAM - De Harmo nievereniging Harpe Davids zoekt voor het tamboerkorps een instructeur. De tam- bour-maitre heeft het korps verlaten en de kleine groep heeft behoefte aan een nieu we, juist, omdat het korps zich aan het vergroten is. Harpe Davids repeteert iedere woensdagavond van 19 tot 21 uur in de school aan de Singel 24. Voor inlichtin gen kan men bellen naar mej. C. J. Ilmer, telefoon 265993. Redactie Skita, de bastaard-Pers van me vrouw Van Bergem, die op 14 sep tember spoorloos verdween. „Muis" de Siamese poes van de familie Van Seters, die sinds 16 september wordt vermist Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM - Dat ambtenaren ook niet altijd bun wagens even netjes parkeren biijkt wei uit het be sluit van de gemeente om bij de parkeer plaats naast bet Stads kantoor het bord «al leen in de vakken" neer te zetten. Een ambtenaar op het stadskantoor: „De wagens staan geregeld schots en scheef op de parkeerplaats. Het werd op den duur zo gek. dat de gemeente zich in overleg met de politie gedwongen zag om twee borden neer te zetten." Sieto en Marijke Hoving van cabaret Tingeltangel, aanstaande vrijdag en zaterdag in het zoldertheater. Schots en scheef PW aar zitten e voor? :'V' Die kritiek uitte de voorzitter de adviescommissie Kin dercentra, de heer Herwig, deze week in de vergadering van de raadscommissie voor Vorming en Recreatie. Hij was vergezeld van vele medecommissieleden. Zij waren voitailig aanwezig om nu eens van wethouder Post hoorn te horen of de gemeente werkelijk enig beleid wil voeren of niet De frustratie in de adviescom missie is groot De gemeente heeft in 1976 de verordening op de kindercentra aangenomen, waarin minimum-eisen worden gesteld aan de kinderdagver blijven. De gemeente heeft de verblijven destijds voorlopige vergunningen verstrekt, die een jaar geldig waren. Een volledige vergunning zou pas na het vol doen aan de eisen verstrekt worden. Tot nu toe heeft de gemeente nog geen enkele definitieve ver gunning kunnen verstrekken, omdat er simpelweg geen geld is om de kinderdagverblijven naar behoren te doen functioneren. Verder bestaan er voor de kin- algEpfs wm-'. XV-.RS 5S 3l:' derdagverblijven enorme wachtlijsten. Volgens de advies commissie moet het aantal kin derdagverblijven en peuter speelzalen binnen korte tijd uit gebreid worden. Tot nu toe heeft Schiedam de ze grieven slechts in een bu reaulade laten liggen. De Con sumentenbond stapte om die re den in mei al uit de commissie. Het Maatschappelijk Werk en de Kruisverenigingen overwe gen zelfde maatregelen. De adviescommissie Kinder centra mag slechts vrijblijvende adviezen geven aan de gemeente en daarmee toonde de heer Her wig zich tijdens de vergadering zeer ongelukkig. Ook Posthoorn vond het be staan van de commissie op deze manier geen succes: „Ik zal niet onder stoelen of banken steken, dat ik moeite heb met deze werkwijze. Je werkt jezelf in de problemen, als een commissie zelf geen verantwoordelijkheid draagt Als ik het over zou moe ten doen. zou ik er geen meer in stellen." Posthoorn heeft onlangs het rapport van de adviescommissie "kindercentra in Schiedam tus sen heden en toekomst" nu voor een deel overgenomen. De wet houder zegt te werken aan uit breiding van het aantal kinder dagverblijven en peuterspeelza len en zegt het vergunningens telsel te willen wijzigen. Herwig daarop: „We hebben een schot gelost en pas na anderhalf jaar slaat het in!" Posthoorns uitleg: „Mee, de echo komt wat laat!" Uiteindelijk ging de advies commissie naar huis met de toe zegging van Posthoorn om een schema op te zetten voor verbe teringen aan de kinderopvang en om de commissie een eigen verantwoordelijkheid te geven. SCHIEDAM - Een onbekend gebleven man wandelde dins dagmiddag aan de Burgemees ter van Haarenlaan de winkel van mevrouw van de 2. binnen met de mededeling dat hij even op zijn vrouw zou wachten die in de winkel iets zou komen ko pen. In de tussentijd ging de onbe kende bezoeker twee keer naar de WC Daarna verdween hij en toen bemerkte mevrouw Van der Z. dat uit haar tas, die in' de keuken stond 400 gulden baar geld was verdwenen en enkele girobetaalkaarten. SCHIEDAM - Toen de 32-ja rige E- HL, bestuurder van een bestelauto, dinsdagmiddag uit de richting Vlaardingen de Vlaardingerdijk op wilde rij-, den. dacht hij achter de heer J. door te kunnen zonder dat dat problemen zou opleveren. Maar op het moment dat de bestelauto de vluchtheuvel pas seerde waarop de heer J. stond, deed deze een stap naar achter en kwam onder de wagen te recht Met een gebroken been werd hij in het Gemeentezie kenhuis opgenomen. Van eea onzer verslaggevers SCHIEDAM - De openbare basis school De Ouver ture ia Groenoord boodt op donder dag U oktober ia de Ark weer een Sehooi-informa- tiemsrkt Tijdens de Loop Inn sal aandacht worden geschon ken aan actuele onderwijs- en ep- voedingsthenta's, waarmee De Ouverture zich be trokken voelt. Met In gebruik making van video, film, dia's, foto's en geluidsappara tuur zal het dage lijkse schoolge beuren op onge dwongen wijze worden gepresen teerd. Centraal staat dit jaar de rol van de oodercom- miasie. Een aantal herkenbaar ge maakte situaties op en rondom de school geve» gele genheid tot discus sies In groepsver band. JHet is één van de aanzetten om vanuit een ge zamenlijke ver antwoordelijkheid te groeien naar dé basisschool nieuwe stijl", aldus de oudercommissie. In de kraampjes in De Ark zat op U oktober tevens aandacht worden geschonken aan de actie Bouwen aan Beter Onderwijs, een initiatief van de Nederlandse Federatie van On derwijsvakorgani saties. onder steund door de Vereniging voor Openbaar Onder wijs. SCHIEDAM - PPSC ver speelde door een 3—4 nederlaag tegen Alexandria de leiderspo sitie in de hoofdklasse. Ondanks dat Koen Winkelman de thuis club naar een 1-0 voorsprong .schoot, keek PPSC met rust te gen een 1-3 achterstand aan. Ronnie de Bruin scoorde 2-3 maar door middel van een uit val vergrootte Alexandria de marge weer tot twee doelpun ten. Vlak voor tijd kon Frank Brand nog 3-4 laten aanteke nen. Groenoord wot met 10-1 van Xerxes en komt aardig dicht bij de koppositie. Het heeft één wedstrijd minder gespeeld en staat drie punten op leider Neptunus achter. Doelpunten makers bij Groenoord waren: Dutina (3x), Bezemer (2x), Bui tenhek (2x), Bronsgeest, Kooy- man en Wanders. De stand aan kop van de hoofdklasse is als volgt: Neptunus 5-9, PPSC 5-8 en Groenoord 4-6. - Martinit verloor door een ver rassende 3-5 nederlaag tegen Germinal de aansluiting met de koplopers. Door twee-doelpun ten van Kees Hoogwerf en een eigen goal van een Germinal speler bracht de Schiedamse club op 3-2 voorsprong. In de laatste tien minuten klapte Martinit in elkaar. Germinal wist toen eenvoudig de achter stand om te zetten in een 3-5 overwinning. Excelsior *20 blijft na een 2—1 overwinning op Heinekcn mee draaien hl de top. Martin de Vette, Frank Wouterse twee maal, en John Kloppers (straf schop) scoorden voor de Schie dammers. SW behaalde de derde ach tereenvolgende overwinning, nu was FC MSA het slachtoffer van de scoringsdrift van SW. De 3-5 overwinning van de Schie dammers was voor een groot deel aan Aad Putters te danken. Hij bracht SVV op de goede weg door tweemaal te scoren. FCN*66 kreeg van stadgenoot WK een voetballesje (2-6). Kees Ham en tweemaal Ruud de Wit deden WK uitlopen naar 0-3 alvorens Joop van Gulik te gen kon scoren. Ger Gouwe leeuw bracht FCN nog even te rug in de wedstrijd. Verder liet WK het niet komen en Kees Ham, Wim van Mil en Fred Smits knalden de' eindstand naar 2-6. De derby tussen OACN Boys en Ursus eindigde r jk in een grote uitslag. Lijstaanvoerder Ursus overklaste de Boys met 7-1. Coen Steenbergen was weer de uitblinker bij Ursus. Hij scoorde driemaal. Henk Verwey en Kees Dontje namen ieder twee doelpunten voor hun rekening. HBSS Is na de overwinning op GWS met 2-6 nog ongeslagen. Van Roon. Blanker! en Gilden namen de Schiedamse produktie vóór hun rekening. I ©THEATER DE TEERSJOOF Vrijdag en zaterdag om 21.00 Kabaret Marijke en Sieto ving met Viva Europa. Toe- igsprijzen 14.- en II,- voor ten SS-pfcssess. Vooe liefhebbers van vltjm- geengageerd en actueel laret De Europese verkiezin- i worden onder de loep geno- Zaterdagmiddag clown Woudi het Ezeltje om half drie. En- ris ƒ3,-. STEDELIJK MUSEUM m lunchconcert van de sbeiaardier Add ie de Jong. j 5 oktober om 1245 uur. fie en toegang gratis. Ten- ellingen van Ries Lin- The Bank of Friendship Eric de Nit Symbolische realistische spij- sjes en ansichtkaarten. )Q-T.? Film van en met Woody Allen Play it again, Sam". Aanvang: uur op vrijdagavond 5 ok- |tober, INTVON Het Nederlands Instituut voor IVotksontwikkeiing en Natuur- Ivriendenwerk organiseert za- terdag een excursie naar het I streekmuseum de Krimpener- Ibof. Voor Inlichtingen tel I70MS& iQUIBUS Fadango treedt zondagavond lom 2L30 uur op. Het is een I akoestisch optreden met coun- y-rsdb Êradtiftsesls ta balled* SCHOOL-ÏNFORMATIE- CT De openbare lagere school de (Ouverture organiseert op don- derdag 11 oktober een informa- Itiemarkt over het aktueie on derwijs, en opvoedingsthema's 's-avonds in zaal De Ark aan het Hargplein. KLAVERJASCONCOURS De 4 Molens organiseert in de toneelzaal een groot Herfst Kla- verjastoemooL Er zijn vele mooie prijzen te winnen. Kaar ten ƒ2- zijn te verkrijgen bij de heren J. Suisse en R- den Hou ting Dinsdag 9 oktober om 1200 uur. CONTACTAVOND De klaverjasvereniging Het Singelkwartier houdt op 9 okto ber een contactavond voor leden en donateurs. In zaal Marijke, Broersveld om 20.00 uur. THEATER PASSAGE Theatergroep Proloog geeft een voorstelling ..Spiegeling", Op 9 oktober, aanvang 920 uur. Voor vrouwen, door vrouwen. Kinderopvang aanwezig- Elke dag behalve op vrijdag avond en zaterdag-, zondagmid dag draait de film Ice-ice-sia- Uon Zebra om 200 7.00 en 920 uur. Op vrijdagavond 5 oktober is om ikaü uur een Turks concert. CINEMA BIO De film Guernica dr?ait dage lijks om 200,7,00 en 920 uur, be halve op zaterdag-, zondag- en woensdagmiddag. Voor de kinderen is op zater dag-. zondag- en woensdagmid dag om 200 uur Billy Turf. OPEN HUIS RIJNMOND Zaterdag 6 oktober houdt de Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond tussen 11.00 en 17.00 uur open huis. Iedereen is wel kom in het pand aan de 's-Gra- velandseweg 565. Men kan de meldkamers bezoeken, er zijn lezingen, dia's enzovoorts. ROMMELMARKT De St Jansschool. Singel 50 houdt "een rommelmarkt vanaf 10.00 uur. De opbrengsten gaan met de heer Van Zonneveld mee naar Zambia. DOKTER. APOTHEEK TANDARTS, Wie in het weekend een dok ter nod'g heeft moet de bood schappendienst bellen, teL 2Q6S11. Apotneekhulp voor spoedre- cepten: 264018. Weekenddienst tandarts: de heer J. Salentijn, Stadhouders laan 79. teL 267385. Spreekuur op zaterdag en zondag van 17.00 tot 18.00 uur. EHBO WEEKENDDIENST Vrijdag van 18.00 tot maandag 720 uur heeft het Gemeente zie kenhuis EHBO-dienst, teL 269126 SCHIEDAM - Sm gétoHIge middag in een café in de Vlaag- dingers traat eindigde in een fik se vechtpartij toen een bezoeker aanmerkingen maakte op de hoogte van de rekening, die ove rigens niet eens voor hem be stemd was. Het ging om de 29-jarige A. J. de S. die zijn ongenoegen over .de rekening kracht dacht bij te zetten door de caféhoudster vast te pakkeu Dat pikte de aanwe zige H. H. (28) niet Er werd met gebroken bierglazen gevochten. Het gevolg was dat H. met won den aan het gelaat en in de borst naar het Noletziekenhuis werd overgebracht S. had een wond aan zijn hand die verbonden is in het Gemeenteziekenhuis. L Ten einde ri raad bena derde mij van de week me vrouw E. J. M. van Bergem, Panne- koekstraat 54c, Rotterdam, over haar weggelopen kater „Sikita." „Meneer," zo zei mevrouw Van Bergem, „ik heb van alles gepro beerd om mijn Si kita terug te krij gen. Vanaf 14 sep tember, toen ze van de 2e verdie ping in de Panne- koekstraat naar beneden,is geval len en spoorloos verdween, heb ik avond aan avond en 's morgensvroeg Sikita lopen zoe ken. Roepend en rammelend met een pak kattevoer heb ik de omge ving afgestroopt maar tevergeefs." Nu als laatste redmiddel doe ik een beroep op "Stukgoed." „Kijk," zo vertelde ik meteen me vrouw Van Be.-- gem, „daar kan ik niet aan gaan be ginnen, want bin nen de kortst mo gelijke tijd word ik dan overstroomt met honderden mensen die allerlei huisdieren kwijt zijn." Vandaag is het echter Werelddie rendag! Bij hoge uitzondering dus heb ik mijn hand over het hart ge streken (ik ben nu eenmaal een fana tieke dierenlief hebber) en speciaal ter gelegenheid van deze dag zal ik twee dierenvrien den proberen te helpen. Uiteraard natuurlijk met uw hulp! De weggelopen kater van me vrouw Van Ber gem is een bas taard-Pers en ziet er ais volgt uit: Si kita heeft een langharige roest- bruine/grijskleu- rige vacht met een opvallend lange pluimstaart Ver der schuine donke re streep over de neus, witte bef en voetjes. Mevrouw van Bergem (tel. 010 - 145164 na 18.00 uur of tel. 010 - 377815) stelt een beloning in het vooruit schiet wanneer haar kater wordt terugbezorgd. „Wij hopen," zo schrijft zij, „diep in ons hart een kans te maken onze poes lieve (maar voor vreemden zeer schuwe) huisge noot spoedig terug te zien. Ook zijn speelkameraad (zwarte kater Droppie) zal hem graag weer be groeten." Ook de familie van Seters, Btoem- straat42B, tel. 010- 656645, is zeer be gaan over het lot van hun Siamese poes (roepnaam „Muis"), die op 16 september is weg gelopen. Muis is beige van kleur met bruine „punten", blauwe ogen en draagt zo wel eenvlooien- bandje als een bei ge bandje. De familie Van Se ters heeft in de buurt van de Pro venierssingel tal rijke folders ver spreid, waarin zij de vinder van Muis een beloning aanbieden van 100.-. •Dit kopje was onlangs in de krant te lezen. Ik hoop van harte dat de Vlaardingse katten, maar ook elders, vandaag extra hard zullen terugmeppen! j v 4* Brief je en foto (van oooievaar op reclamebord van verf fa briek in Overschiet ontvangen van de familie T. V. t?,d. Burgh, Mart Dorpiusstr. 1B. De heer Van de Burgh„De ooievaar zag ik op 28 septem ber bij zonsondergang. Het ku>am bij mij zo over dat er net een aflevering had plaats gevonden. Toen ik thuis kwam bleek dat onze dochter zeven uur eerder het leven had geschonken aan een flinke dochter!"

Het Vrije volk | 1979 | | pagina 2