w&m Rietzeilers enorm teleurgesteld ZIJDEVELD JUICHT OVER ADVIESPROVINCIE Yvonne K suis bij mm B en W willen principebesluit over bouw overdekt zwembad De helicopter Puppy-eend Monumentenborden Novib- kalender 1980 in wereldwinkel Bewonersvereniging zoekt oplossing voor hondepoep CDA HOUDT WOEDE NOG EVEN IN YOUTH FOR CHRIST IN RUIMTE OJC tzzznnm i Informatieavonden over subsidies Filmmiddag Singelkwartier schiedam K. Ma. Dubbele beglazing De Woudhoek half november van start 1% VRIJDAG 16 NOVEMBER 1979/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 m w De vernielde carvanavlswagen van de Rietzeilers (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM - Het Provinciaal Betuur heeft aan de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Orde ning positief geadviseerd over geldelijke steun voor de stadsvernieuwingsgebieden. Dit betekent dat, indien de minister de Schiedamse plannen goedkeurt, begin volgend jaar gestart kan worden met het vernieuwen van Schienoko, Schiedam-Oost Singelkwartier, West 1 en Hoofdstraat en omgeving. Deze gebieden vallen dan in de zogenoemde Interim Saldo Regeling (ISR), een flinke financiële bijdrage van het Rijk, zodat de ge meente Schiedam op zeer korte termijn aan de slag kan gaan om de wijken leefbaarder te maken. SCHIEDAM De schrijfster Yvonne Keuls vond gistermiddag in de grote zaal van gebouw Irene een aandachtig gehoor bij de leden van de afde ling Schiedam van de Nederlandse vereniging van huisvrouwen. Yvonne Keuls hield een lezing over onder ande re het door haar geschreven toneelstuk Jan Rap en z'n Maat. Aanleiding tot het schrijven van dat stuk waren haar ervaringen als begeleidster in een Haags opvangtehuis voor jongeren. In haar stuk stelt zij op indringende wijze de problema tiek bij de eerste opvang van de jongeren aan de orde. Na haar lezing werd van de mogelijkheid vra gen te stellen door de Schiedamse huisvrouwen druk gebruik gemaakt. Het Provinciaal Bestuur vindt het uitstekend de Hoofdstraat te vernieuwen. editie Schiedam Hoogstraat ?6 Schiedam Telefoon (010)265205 Glimlach Laat-gothische kerk. gebouwd 1460.-1525. r Bouw toren, vanaf 1449. In 1646 in huidige gedaante voltooid. Ma. ernstige verzakking 1650-1655 nieuw gefundeerd en enigszins rechtgezet. Kerk mei 1940 geheel verwoest, toren zwaar beschadigd. Kerk herbouwd 1952 -1968, toren gerestaureerd 1947 -1962. ANWB Een voorbeeld van het ANWB-informatiebordje voor monumenten: LANG LEVE SNEEUWWITJE 6 'W/. Van een onzer verslaggeefsters SCHIEDAM - „Jongelui wees ook zo heldhaftig om je bij mij te melden. Jullie kunnen dan helpen om de schade herstel len."- Deze noodkreet wordt geuit door de secretaris van de Rietzeilers, de heer J. H. de Groot. In het weekend hebben „Schiedamse lieverdjes" flink huis gehouden op de carnavals wagen van de Rietzeilers. De vereniging had de wagen on langs voor ongeveer 3500 gulden aangekocht in Brabant Ze wilde de carnavalsoptocht m Februari een eigen gezicht geven. De be doeling was om de wagen op te knappen met verf' en andere middelen om zo een goede beurt te maken bij de Schiedammers. Daarom werd de wagen opge slagen in een loods bij de voor malige werf Gusto. Jongelui hebben de wagen daar ontdekt. Zij sloegen de ruiten kapot, sloopten de koplampen en rich tingsaanwijzers, en vernietig den het dashboard. De heer de Groot is daarover buitengewoon verontwaardigd. „Wat flink om een vereniging die zich inzet voor gehandicapten zó te behan delen. Help ons de schade te herstellen, dan pas zal ik anders kunnen reageren op de enorme teleurstelling, die jullie onze vereniging hebben bezorgd." Jongelui die zich willen mel den, kunnen bellen naar de heer De Groot tel. 731660. Van een onzer verslaggeefsters SCHIEDAM - De beide we reldwinkels In Schiedam heb ben de NOVIB-kaïender voor 1980 klaarliggen. Ook heeft men ter gelegenheid van kerstmis kerstversieringen van stro te koop. De werkgroep voor ontwikke lingssamenwerking heeft sinds enige jaren een verkoop- en in formatiepunt in de vorm van een winkel aan de Lange Kerk straat 35 en opende begin sep tember een tweede in een sta caravan aan het Bachplein. Zo wel informatie uit de Derde We reldlanden als artikelen daar vandaan, bijvoorbeeld koffie thee, kunstnijverheid, zijn in deze wereldwinkels te verkrij gen. 1 De^opemngs tijden zijn in de Lange Kerkstraat vrijdag van '10.00 tot 16.00 uur. zaterdag van 13.00 tot 16.00 uur en op het Bachplein dinsdag van 10.00 tot 12.30 uur. SCHIEDAM - De Bewonersver eniging Schiedam West wil een op lossing bewerk stelligen voor de overlast van hon depoep in de West- wijk. De BVSW heeft een folder en een enquêtelijst verstuurd naar al le bewoners om zo doende zoveel mo gelijk hondenbe zitters te benade ren. Te zijner tijd zal de bewoners vereniging een praatavond beleg gen. In Schiedam West klagen de be woners steeds meer over last van hondevuil op de straat. Onder het motto „Geen poep op de Stoep" heb ben bewoners van het Fabriplein eni ge tijd geleden al een stapel handte keningen aangebo den aan wethou der Chris Zijde veld. De bewoners wensten bordjes met de tekst „ver boden voor hon den". Nu heeft de be wonersvereniging het initiatief geno men om deze pro blemen wat verder uit te zoeken. De problemen beper ken zich niet tot het Fabriplein en verder geldt: een hond moet toch worden uitgelaten en moet wat kwijt! Samen met de bewoners van West wil de ver eniging van de hondenbezitters te weten komen wat de mogelijkheden zijn om honden uit te laten zonder overlast te veroor zaken. De BVSW rekent op alle hon denbezitters. Eén hondebezit ster heeft al gerea geerd op de actie „Geen poep op de stoep". Zij zegt, dat zij deze van harte steunt Een sug gestie van haar kant: maak honde- bakken voor de uitwerpselen, maar zet geen bor den neer „verbo den voor honden". Dat betekent al leen maar dat men om moet lopen!" kadsvemieuwing een stap dichterbij huisvrouwen De plannen van de gemeente zijn zowel door het dagelijks be stuur van Rijnmond bekeken als door de Provinciaal Planolo gische Commissie voor de stads vernieuwing en voor bestem mingsplannen. Het kon de goed keuring van allen wegdragen. Wethouder Zijdeveld vindt dit een aanleiding tot juichen. De adviezen van Gedeputeerde Staten spelen volgens de heer Smit van Openbare Werken een heel belangrijke rol bij het be sluit van de minister, in dit ge val de heer Beelaerts-Van Blok land. „Als de adviezen goed on derbouwd zijn, dan heeft de mi nister meestal niet veel behoefte om ervan af te wijken." „De ingezonden plannen vol doen aan de I.S.R.-richtlijnen", schrijft het Provinciaal Bestuur Zuid-Holland in zijn brief aan de minister. Evenals het ge meentebestuur vindt de provin cie niet dat het ene gebied eer der in aanmerking komt voor de Interim Saldo Regeling dan het andere. „Wij zouden het betreu ren als vanwege de financien een keuze gemaakt zou moeten worden uit de vier plannen. Met het gemeentebestuur achten wij een verantwoorde keus èit de vier gebieden niet mogelijk." De Provinciale Planologische com- missie stelt echter wel heel voorzichtig dat de plannen voor Schienoko nog uitgesteld kun nen worden. Positief vindt de PPC dat in alle gebieden op kor te termijn begonnen kan wor den. Volgens de heer Zijdeveld is Schienoko enigszins uitgezon derd omdat het om minder be woners gaat en er niet direct vervangende bouw zal worden „toegepast. De minister heeft toegezegd voor 31 december van dit jaar een besluit te zullen nemen. In dien hij de plannen afwijst zal in twee van de gebieden toch ge start worden met vernieuwen, zij het dan in een langzamer tempo omdat er minder geld be schikbaar is. De gemeente is in middels bezig om de capiciteit van Gemeentewerken met tien en van Gemeentelijk Woning- beheer met twee mensen uit te breiden. YfU f Ys/'/ SCHIEDAM - De gemeenter aad zal volgende week tijdens de begrotingsbehandeling een principe uitspraak moeten doen over een te bouwen overdekt zwembad in Schiedam-Noord en wel op een terrein bij het on overdekte Bad Groenoord. Uit het raadsvoorstel blijkt ook dat er niet aan wordt ge dacht om het Sportfondsenbad in de B.K. Laan op korte termijn te sluiten. Wel wordt uit het raadsstuk duidelijk dat het Sportfondsen- bad, dat deze maand 45 jaar be staat op middellange termijn zal verdwijnen en een andere be stemming zal krijgen. Wanneer het Sportfondsen- bad gesloten zou worden, heeft Schiedam dringend behoefte aan een tweede overdekt zwem bad en dat moet, volgens het college, in het noordelijke stads deel worden gebouwd. De commissie ad hoe zwemba den heeft geadviseerd, dat met een na het gereedkomen van het overdekte bad in Noord, het Sportfondsenbad gesloten zou moeten worden. B en W hebben deze suggestie niet helemaal overgenomen en spreken daar om van sluiting op middellange termijn. Met de bouw van het nieuwe bad in Schiedam-noord, streeft Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM De gemeente gaat in vijf Schiedamse wijken vergaderingen beleggen en in formatie geven over een sociaal- cultureel plan, waarbij de subsi dieregeling aan welzijnsvereni- gingen aan de orde zal komen. De bijeenkomsten worden ge houden op maandag 26 novem ber in het Stadskantoor voor de wijk Oost, dinsdag 27 november in de Dwarsstraat 33 voor Zuid, donderdag 29 november in cen trum De Bever voor West, maandag 3 december in het wijkcentrum Nieuwland en donderdag 6 december in De Bank; Alie informatieavonden beginnen om 19.30 uur. SCHIEDAM - Het aanbren gen van dubbele beglazing in de eengezinswoningen in De Woudhoek, gaat half november van start Met het aanbren'gen van dubbel glas in de portiek woningen gaat de gemeente on geveer half januari beginnen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM - De fractie van de PvdA heeft zich gisterenavond niet met de confronta tie tussen het CDA en Hans van Kleef kunnen bezighou den. De controver se, ontstaan na een artikel van Van Kleef in deze krant onder de ti tel "De Januskop van het CDA", zit het Schiedamse CDA zo hoog, dat het een uitspraak wil van de PvdA- fractie, waarin het artikel van Van Kleef wordt afge keurd. De komende be- grotingsvergade- ring heeft gister avond tijdens het fractieberaad van de PvdA alle tijd opgesoupeerd. Nu zal tijdens een ver gadering op 27 no vember de zaak- Van K!eef-CDA op de agenda staan. VLAARD1NGEN De ruimte van het open jongerencentrum in het weeshuis aan het Wees huisplein, wordt toegewezen aan de vereniging Youth for Christ. Deze club had tot nu toe een ruimte aan de Nieuwelaan. De Nieuwelaan wordt echter ge sloopt zodat Youth for Christ uitzag naar een ander onderko men. De ruimte in het Weeshuis komt vrij, omdat bet open jon gerencentrum (OJC) de beschik king krijgt over een nieuw ge bouw aan de Waalstraat De stichting Rood Vlaardin- gen, die in de Schoolstraat het PSP-pandje beheert, moet bin nenkort verhuizen naar kerkruimte in het weeshuis schoolstraat wordt gerestau reerd, zodat het PSP-pandje tij delijk moet verdwijnen. De vijf andere kandidaten voor da ruimte in het weeshuis, krijgen binnenkort bericht dat hun ver zoek is afgewezen door de Vlaardingse Raad voor Jeugd en Jongerenwerk. Tot die kandida ten hoorden ondermeer het JAC. de De men er naar het bad niet de tra ditionele rechthoekige vorm te geven, maar te komen tot een meer "speelse" opzet waarin het recreatieve element voorop zal komen te staan. Als enige eis geldt daarbij, dat de sport (wedstrijdzwemmen) de beschikking krijgt over een 25-meterbaan. Tevens zal wor den bezien of de-mogelijkheid aanwezig is om via een sluis een verbinding tot stand te brengen tussen het buiten- en binnen bad. DE feestagen staan weer voor de deur en voor veel mensen bete kent dat cadeautjes kopen. Ik weet niet of u al iets heeft uit gezocht voor zoon- of dochter, maar één ding kan ik u in ieder geval aanraden: koop geen helikoptertje met een vliegwiel! Vorig jaar had ik namelijk het genoegen aanwezig te zijn bij een "heerlijk sinterklaas- avondje." U kent dat wel, fa milie en kennissen met veel kinderen bijeen. Het ene pak je na het andere werd uitge pakt en de stemming werd steeds uitbundiger. Totdat Johnny, een kleuter van vijf jaar, aan de beurt was. met een rood opgewon den gezichtje maakte hij zijn pakketje open, waaruit een doos kwam met een kleine he likopter er in. Het was er zo een met een vliegwiel en als je er hard mee langs de grond streek gingen de wentelwiekjes automatisch draaien. Pa, die duidelijk genoot van de dolle pret van zijn oogappel hoefde het maar een keer voor te doen. Daarna griste Johnny het met beide knuisjes uitzijn handen en ging er zelf driftig mee langs de vloer strijken. Alle ogen waren nu op het kleine ding gericht En John ny werd steeds drukker met zijn nieuwe aanwinst Nadat hij het vliegwieitje nog eens goed op gang had geholpen, deed hij er een rondje mee door de kamer. Hij hield het toestelletje hoog boven zijn bolletje en riep cr steeds bij: "Hoeï, hoei, hoei. Het was duidelijk dat het kleine ventje helemaal met zijn fantasie op hol sloeg. Aan zijn glimmende pretoogjes kon je zien dat het net leek of hij zelf in het helikoptertje zat en nu ver boven het publiek wentelwiektc. Totdat hij met het toestelle tje vlak boven het hoofd van zijn moeder was terechtgeko men, die het in haar fauteuil tot op dat moment nog met een grote glimlach aanzag. Waarom Johnny het deed, wist niemand die avond,'maar plotseling nam hij met de he likopter een duikvlucht boven de haardos van zijn moeder. De gevolgen bleven niet uit. Het snel draaiende vliegwieit je greep in een pluk haar en bleef maar doordraaien. Iedereen keek verstomd toe. De helikopter stond nu mid den op het hoofd van moeder lief, die met een klein gilletje overeind was gesprongen. Ze ging er nu mee voor de spiegel staan. En meteen barstte in snikken los, onder het roepen van kreten als "m'n mooie lokken, Het heerlijke avondje was voor bij. De volgende dag pas hoorde ik hoe het was afgelopen. De plukken haar waren zover in het vliegwiel gedraaid dat niemand durfde ze er uit te knippen. Noodgewongen is zij met de helikopter op haar hoofd gaan slapen. De volgende cohtend heeft zij er een grote hoofddoek om heen gebonden en is er mee naar de kapper gegaan. Hoe die gereageerd heeft rVeet ik niet. Vast staat wc! dat Johnny zijn helikoptertje nooit meer heeft teruggezien. Op het .M Grote Vis- senjplein zijn "jonge pup py's" te koop, waarbij u een eend cadeau krijgt.... J'J - De ANWB heeft tien informatiebordjes gemaakt, die op 2fL historische Rotterdamse gebouwen komen. Dit zijn: de Grote- of St. Laurenskerk; gemeenlandshuis Schieland; standbeeld Erasmus; Koopmanshuis; voorin, verenigingsge bouw van de Koninklijke Yachtclub; de Oude Kerk in uelfsha- ven; het Zakkendragershuisje in Delfshaven; de Hiliegonda- kerk in Hillegersberg; ruine van het kasteel het Huis ten Berg- he (Hillegersberg); het huis "De Olyphant" in Charlois. Het ministerie van CRM heeft de ANWB een subsidie gege ven waardoor het instandhouden van de borden is gewaar borgd. Toch tof van CRM. Of de monumenten zelf blijven staan is natuurlijk een tweede, maar tenslotte kan je niet overal sub sidie voor geven... Vaneen onzer verslaggeefsters SCHIEDAM - Het Singelkwartier or ganiseert een film middag in zaal Ma rijke. Op zondag 18 november worden een spannende hoofdfilm en enige tekenfilms ver toond. De filmmid- dag begint om 14.00 uur en de toegangs prijs bedraagt 75 cent Fïinriehjk op het doek de beroemdste van de erotische romans van GOTLLADME APOLLINAERE een hart veroverend sprookje, nu als speelfilm ia oitarvTuxvwicES' »»Qr CO*ONAëoor CfM filmverhuur The monster movie SiramWGJBWMM IBIIOSHBIBfir 1HKUH öfire» I® Ü5E0MI HiHliBISIl KSMifSÏIIÏÏI SSJlÜ&MtWffi WlW'fa

Het Vrije volk | 1979 | | pagina 2