Diensten sluiten ro ees Niet bellen naar GTB BENEFIET LEVERT 7500 OP 4 Vier Franse Dr. Wolfs: Hetere samenwerking in gezondheidszorg is noodzakelijk9 Bureau Rechtshulp bok in Vlaardingen m Dr Mansoer overleden Klaver assen [Ons Genoegen schiedam Kerstmiddag Nu al plan voor zomerkamp jeugd West "Vs f* MAANDAG 3 DECEMBER 19W/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 k Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM De brand die vrijdagnacht gewoed heeft in de stomerij van Nico Nijman aan de Stadhou derslaan, heeft zeker voor enkele tonnen schade ge zorgd. Van een onzer verslaggeefsters SCHIEDAM - Een groot aantal gemeentelijke diensten zal tussen zaterdag 22 december en woensdag 2 januari 1980 enkele dagen gesloten zijn. Ben Wheb ben uit oogpunt van energiebesparing besloten dat ge durende deze periode de ambtenaren van de gemeente secretarie, de accountantsdienst, de dienst Gemeente werken, de G.T.B. en de G.S.D. voor zover mogelijk alle dagen vrij zullen zijn. De brandweer had het vuur bij wasserij Nico Nijman snel in bedwang. SCHIEDAM - Met een ferme trap schopte Jan Bijloo zaterdagmorgen de bal het veld in ten teken i dat de benefietwedstrijd tossen Veronica en WK kon beginnen. Deze wed- j strijd, georganiseerd door de hear Hoogwerf, stond geheel in het teken van hulp aan OBK en Demos, j die, zoals bekend, enkele maande» geleden bon clubhuizen zagen afbran- den- De teams van Veronica en WK voor de wedstrijd bijeen. iiip iiils SCHIEDAM Met enkele korte woorden heeft de directeur van het Stedelijk Mu seum. Hans Paalman, zaterdagmiddag een tentoonstelling geopend van de vier Franse keramisten Louise en Michel Gardella, Brigitte Pénicaud en Claude Varlan. Het aardewerk van deze vier Franse pottenbakkers, valt op door de robuustheid van de stukken. Hun keramiek wordt in houtovens gestookt en meestal gedecoreerd met plantaardige glazuren. Zij werken in de omgeving van Limoges. De tentoonstelling duurt tot 21 januari en is opgesteld in de kelders van het mu seum aan de Hoogstraat «al Jan Bijloo trapt af. Vm een onzer verslaggevers) SCHIEDAM - De klaverjast- «giag Ons Genoegen West op 13 december een kicverjasconcours in ge- r Arceda aan de Lange Ha- Om 3X100 uur worden de f kaarten geschud. Het in- tjfgeid bedraagt drie gulden persoon en de pri jzen be ult fcerstfeout en diverse r prijzen. Opgave ia moge- «ia teiefow MS of 262016 SCHIEDAM/VL AARDING EN - "Minister geef de rechtshulp poen. Wat je belooft dat moet je doen." On der dat motto haalde het Bureau voor Rechtshulp in het afgelopen weekeinde honderden handtekeningen op, die samen met de elders in het land opgehaalde handtekeningen aan de minister zullen worden over handigd. Tijdens de spreekuren in* SCHIEDAM/VLAAR DINGEN - Mef de ope ning van het GG en GD- gebottw aan de Soenda- laan in Vlaardingen is een belangrijke stap gezet op het terrein van de sub-re gionale samenwerking in de gezondheidszorg. Vanuit Vlaardingen worden alle GG en GD- zaken voor Schiedam, Maassluis en Vlaardingen geregeld. "Een goed voor beeld van samenwerking, al is het dan alleen maar op gemeentelijk niveau, "aldus dr. K H. E. Wolfs, directeur van de GG en GD. 3 De sleutels van het nieuwe GG en GD gebouw in handen van de wethouden- na man tn de drogerij, waar de brand waarschijnlijk is begonnen, wa ren nog niet 20' lang geleden nieuwe machines geplaatst die vrijdagnacht een prooi van de vlammen zijn geworden. De brand heeft voor het per soneel geen nadelige gevolgen omdat in de vestiging aan de Nieuwe Haven het werk gewoon ran doorgaan. Wel zal er de eer ste dagen met vertraging ge werkt worden, radar dat er per soneel naar huis gestuurd zal worden, dat gelooft de bedrijfs leiding niet De brand, die rond drie uur werd ontdekt door een voorbij ganger, die de naast de fabriek wonende bedrijfsleider wakker maakte, zal waarschijnlijk om kwart voor drie zijn begonnen. Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM - Zoals al jaren de gewoonte is. wordt ook dit jaar weer een kerstmiddag voor bejaarden gehouden. Op woens dag 19 ddcember gebeurt dat in de Magnalia Dei kerk aan de Ai- bardastraab De toegang is gra tis. Er is koorzang, solozang de clamatie en veel samenzang. Want de fabrieksklok is op die tijd stil blijven staan. De br ndweer. die snel ter plaatse was. ging met groot ma terieel het vuur aan drie kanten te lijf. Op de eerste verdieping, daar waar de drogerij en perse- rij was gevestigd, brandde het hard. Kort nadat de brandweer ter plaatse was vlogen de vlam men door het dak. Dat ging ge paard met een fikse vonkenre gen omdat de wind nogal sterk was. De naast de stomerij gevestig de garage van Vink en Co liep geen schade op. Wei werden uit voorzorg enkeie in de garage ge stalde auto's naar buiten gere den en ook was er extra zorg voor de benzinepompen die voor de garage staan. Rond vier uur kon het sein "brand meester" worden gege ven, maar de brandweer is nog geruime tijd bezig geweest met nablussen. Steeds wanneer de wind opstak staken ook de vlammen de kop weer op omdat tussen het wasgoed kleine smeulpartijen plaatsvonden. Hoe de brand is ontstaan weet men niet Er werd die nacht niet gewerkt en er stonden ook geen machines aan. Daarom ligt kort sluiting het meest voor de hand. De Schiedamse politie is zater dag roet het onderzoek begon nen. Het gemeentelijk Woningbe- heer en de GG en GD zuilen de ze regeling volgen behaive bij weekend- en wachtdiensten. Het Gemeente Archief sluit tij dens de feestdagen en de maan dagen 24 en 31 december. Voor de Openbare Bibliotheek geidt hetzelfde. Het bureau Burgerlijke Stand in het gebouw Overschiese- straat 2, ie etage 2e kamer zal uitsluitend voor het doen van aangifte van geboorte en over lijden geopend zijn op maandag 24 december van 9.00 tot 12.00 uur; donderdag 27 december van 10.00 tot 12.00 uur; vrijdag 28 de cember van 9.00 tot 12.00 uur en maandag 31 december van 9.00 tot 12.00 uur. De bureaus Bevol king en Militaire zaken blijven die dagen gesloten Het Algemeen" Handelsdepot sluit tijdens de feestdagen en de maandagen 24 en 31 december, maar is normaal open op 27 en 28 december. De Havendienst is al leen gesloten op dé feestdagen. Het Stedelijk Museum sluit haar deuren alleen op eerste kerstdag en op nieuwjaarsdag. Tijdens de feestdagen en op maandag 24 december en 31 de- cember is het Openbaar Slacht huis gesloten, doch geopend op 27 en 28 december. De VROM-dienst zal alleen gesloten zijn op 25, 26 en 31 de cember en op nieuwjaarsdag Die dagen zal geen huis- en be- drijfsvuil worden opgehaald. Dat zal wel gebeuren op maan dag 24, donderdag 27 en vrijdag 28 december. De markt op het Bachplein zal. in overleg met de marktkooplieden, vervallen op dinsdag 25 december en dinsdag 1 januari. Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM - De techni sche bedrijven worden de laatste dagen veelvuldig ge beld door mensen die klach ten hebben over een slechte tv-on tv angst. De GTB laat weten dat dit niets te maken heeft met de kabeltelevisie, maar een ge volg van storingen in de at mosfeer. Van de kant van de GTB laat men weten dat er niets aan gedaan kan wor den. Bellen heeft dus geen enkele zin. Het duel werd met 6-4 door WK gewonnen, maar dat was I maar bijzaak. Het ging om de I centen en die zijn zaterdag toch j wei bij eikaar gekomen. Aan de kassa kwam 900 gulden binnen I en met de verloting er bij kwam I toet totaal op 7500gulden. Ruud Kooymans, voorzitter I wan WK. vond het jammer dat I het niet een uurtje eerder goed weer werd. Want toen Jan Bij- I ioo de aftrap deed scheen de zon. maar daarvoor was het nat en guur. „Dat heeft natuurlijk een hoop mensen er van weerhou den naar ons veld te komen. Maar toch zijn wij gelukkig met het bedrag dat is binnenge haald. Veel steun hebben de or ganisatoren ondervonden 'van I middenstanders." De voorzitter van OBK. de I heer van Krogten, sprak er na I afloop van de wedstrijd zijn blijdschap over uit dat er toch [nog mensen zijn in Schiedam [die zich bet lot van Demos en [OBK aantrekken. JEr is veel geld nodig, maar wat jullie van- f daag gedaan hebben, daar zijn [wij bijzonder van onder de in- druk", aldus de heer Van Krog- 1 ten. Ook Wim Groen horst van De- Imos bracht namens zijn club de dank over. Hij spi ak er zijn ver- heugenis over uit dat het team [van Veronica, dat in het hele [land gevraagd wordt, spontaan ja zei toen het hoorde waarom in Schiedam een bensfiet- wedstrijd zou plaatsvinden. „Geweldig wat jullie doen", zei (Groenhorst Dank zij de medewerking van |WF was het mogelijk ook die [kantine te gebruiken. Daar [werd. terwijl in de kantine van WK de sprekers zich afwissei- |den. een broodmaaltijd in ge- [reedheid gebracht voor de beide [teams, hun dames en de scheids- I rechters. Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM - Vrijdag is na een kortstondig ziekbed dokter Mansoer overleden. Hij is 52 jaar geworden. Dokter Mansoer is jarenlang als chirurg aan het Gemeenteziekenhuis verbonden geweest De crematie zal plaats vinden op woensdag 5 december om 15.00 uur in het crematorium Hofwijk Delftweg 230 in Rdtter- dam-Overschie. SCHIEDAM Hoewel het nog winter moet worden, richten De Bever en De Kreek zich nu reeds op de zomer. Er is een zomer kamp in voorbereiding in Beilen voor de jeugd uit het westen. Dat kamp zal gehouden worden in een kampeerboerderij en is voor kinderen van 7 tot en met 12 jaar. De kosten bedragen 130 gu£ den die niet meteen betaald hoe ven worden. Wie inlichtingen wil kan zich in verbinding stel len met De Bever, telefoon 266442 of bij De Kreek, telefoon 267767. S4 "Wij stasn In Vlaardingen'. zegt Miebiel van Kinderen, die drie maal per week in Schiedam spreek uur houdt," omdat een groot deel van de bezoekers daar uit Vlaardingen komt Wij hebben daarover op ons bureau een discussie gehouden en zijn tot de conclusie gekomen dat er iets in Vlaardingen moet komen voor meiwen uit Vlaardingen, Maassluis en Rozenburg." Schiedam is gebleken dat er problemen zijn met de woon ruimteverordening. "Al met al raakt je verdrukt in het indivi duele werk en kom je nauwe lijks toe aan het kritisch bekij ken van allerlei diensten. Wij merken keer op ke-dat de So ciale Dienst in Schiedam een vrij eigenzinnig beleid voert De tijd ontbreekt ons om de fouten te inventariseren en te bekijken waarom het niet lekker loopt", aldus van Kinderen. De opening, die werd verricht door de Vlaardingse wethouder IJsbrand van der Velde, werd bijgewoond door een groot aan tal vertegenwoordigers uit de drie genoemde steden. De sleu tels van het gebouw werden de wethouder aangereikt door een per ambulance aangevoerde Sinterklaas. "Nu verder geen gedreutei, hier Is de sleutel", aldus Sint Ni- colaas. terwijl de regen hem van z'n mijter droop. In de voorma lige verpleeginrichting, die voor een miljoen werd gekocht en nog eens voor 13 miljoen gulden werd verbouwd, zijn alle afde lingen van de GG en GD onder gebracht. met uitzondering van de ambulancedienst In het rui me. lichte gebouw, vindt ook de Vlaardingse schoolartsendienst onderdak. De samenwerking tussen de drie steden is volgens dr. Wolf» bijzonder noodzakelijk." In het gebied Nieuwe Waterweg-noord is een groot tekort aan verpleeg huizen. er zijn te Weinig huis- en tandartsen en wijkverpleeg sters» Aan de andere kant is er een overschot aan ziekenhuis bedden. Er moet dus het é*n en ander beter gecoördineerd wor den". aldus dr. Wolfs.

Het Vrije volk | 1979 | | pagina 2