Brjaiidggjj döclelïïl^ BV SZ teleurgesteld Groen licht voor gezinsver vangend tehuis 150.000 voor Honki Ponk Loco feliciteert bruidspaar QT? draait film Diefstal uit bouwkeet Op heterdaad betrapt Inbraak bij fotohandel 'Hallo, au, au!9 Geld dat stinkt... Tijger-piste... Bevorderingen en decoraties bij brandweer In november gespaard II schiedam (I Wmz% iL" m. Buie J Jstl ft 4 DONDERDAG 27 DECEMBER 19797HET VRIJE VOLK/PAGINA 24 Meer dan 3000 mensen bezochten tijdens de kerstdagen dienstencentrum "De 4 mo lens". Vierhonderd CJVers speelden Tweede Kerstdag handbal en volleybal in de sporthal r-.es - Tankercleaning. De provincie weet er bijna geen raad mee. be-» Schie-i SCHIEDAM - De wonersvereniging dam-Zuid is teleurgesteld over het advies van dep provincie inzake het ver- f lenen van een hinderwet-f| vergunning aan Tanker-1| cleaning b.v. De provincie drijf verplaatst kan wor den. Zo niet, dan zal men de vergunning verlenen, zij het onder zeer strin gente voorwaarden. J&feën Povell: m? SCHIEDAM VLAAR- DINGEN MAASSLUIS - De kerstdagen in de ge meente Schiedam en Vlaardingen zijn niet ge heel vlekkeloos verlopen. Schiedam werd in de kerstnacht opgeschrikt door een brand in de Mas- tenbroekschool en in Vlaardingen vond op Eer ste Kerstdag een bedrijfsongeval plaats bij de Nieuwe Ma- tex waarbij een 55-jarige Vlaardingen om het leven kwam. In Maassluis was het beide kerstdagen rus tig. De VOJ hield Eerste Kerstdag een instuif in haar ge bouw aan de Rotterdamseweg. Redactie 'A fostma ■S 3 A-V'.y. :-||!r Straal De,Bengaalse tijger die, tot twee keer toe zijn) staart oplichtte... I tH Geen vlek] celoze kerst in Schiedam en ss&y? z&sssmw vs,/< 1 v e /v r 5 't ,s /ss AXJ 25-:J C— ^y>> %*s ~//S c ■w "s &<$*A ■W.t v/ - 'J -■+»** te controleren. Kijk maar naar de huidige situatie. De voor waarden voor de geluidsover last worden ieder weekend overtreden." Hanny Rennen voerde verle den week het woord voor de werkgroep milieu van de BVSZ bij de provincie. Zij sprak over de stankoverlast en de kanker- wil eerst kijken of het be- verwekkende stoffen, die Tan- Heieen Povell, die de commis sievergadering van de provincie verleden week voor de BVSZ volgde, reageert: "Het zal bij zonder moeilijk zijn ,om voor Tankercleaning een andere io- katie te vinden. Zeker, als ieder een weet, dat het bedrijf de ver gunning anders - toch wel zal krijgen. Niemand wil een derge lijk beroerd bedrijf dicht in de buurt hebben." Aan de gestelde voorwaarden, "waaronder de plicht van Tan kercleaning om een zogenaamde dampvernietfgingsinstaliatie te 'plaatsen, twijfelt de BVSZ. He- Orw.oii* "Die zijn toch" niet kercleaning regelmatig uitstoot De herrie omschreef zij als het geluid van gillende keukenmei den en het explosiegevaar acht te zij levensgroot aanwezig. Ook het schoonmaken van tank auto's bréngt veel overlast met zich mee, om maar niet te spre ken van rijdende bommen. An dere zaken, die volgens Hanny Rennen eisen dat het bedrijf verdwijnt zijn d? vervuiling van het oppervlaktewater en de roetuitstoot Dat terwijl het be drijf vlak bij enkele recreatie voorzieningen ligt Volgens Heieen Povell wer den deze argumenten door het CDA In de Provinciale Staten "tot een minimum gebagatelli seerd". "Bij de meldkamer van Rijnmond zouden weinig klach ten over stank- en geluidshin der bekend zijn en de bewoners zouden geen recht van spreken hebben, omdat de woonwijk na de oprichting van Tankerclea ning zou zijn gebouwd. De aan wezigheid van tankauto's in de wijk zou wei meevallen, "aldus Heieen. De Bewonersvereniging is al sinds 1974 bezig om Tankerclea ning uit de wijk te krijgen, maar tot nu toe hebben de pogingen niet mogen baten. Tankerclea ning heeft ooit eens toegezegd om de bedrijfsvoering te veran deren, maar heeft dat nooit ge daan. De gemeente Schiedam heeft de tijdelijke hinderwet vergunning aan het bedrijf in 1975 stopgezet, maar nadat de provincie dat besluit had ver nietigd. kon Tankercleaning verdergaan. Een van de «problemen waar de bestuurders mee worstelen is de internationale verplichting van Nederland om in het haven gebied een installatie te hebben om tankers schoon te maken. Gedeputeerde Hoek van Dijke zal nu met de Rotterdamse wet houder Riezenkamp overleggen of er ergens anders een plaatsje Is. Zo niet, dan blijft Schiedam met het bedrijf in de maag zit ten. - In Schiedam legde een felle uitslaande brand maandag avond een flink gedeelte van de Mastenbroekschool in Nieuw- land in de as. De kamer van het hoofd der school en een leslo kaal brandden geheel uit. Ande- re lokalen werden ernstig door de rook aangetast of liepen veel waterschade op. De politie vermoedt dat de brand doo'r inbrekers is aange stoken, gezien enkele inbraak pogingen in de LTS aan de Mgr. Nolenslaan, de Albertus Mag- nusschool en de Liedewijde aan de Parkweg. Het onderzoek is in volle gang. De totale schade van de brand loopt in de tonnen. De brand is waarschijnlijk ontstaan in de- kamer van het hoofd der school om kwart voor tien 's avonds. De brandweer rukte uit met twee wagens waaronder een ladderwagen. Het vuur was vrij snel onder controle. De werk zaamheden van de brandweer werden gadegeslagen door vele omwonenden. De Mastenbroek- schooi staat midden in een woonwijk. De kerstdagen verliepen ver der rustig in Schiedam. Jong en oud waren twee dagen te gast in dienstencentrum "De 4 Molens", waar de stichting Open Huis voor de zevende achtereenvol gende keer de Kerst-Inn ver zorgde. Meer dan 'drieduizend mensen namen deel aan de vele activiteiten. Men kon onder an dere klaverjassen, biljarten en dansen. Voor de kinderen was een speciaal programma opge zet, waarbij zij ondermeer van poppenkastvoorstellingen kon den genieten, Vlaardingen werd Eerste Kerstdag opgeschrikt door een ernstig bedrijfsongeval. Verder was het er rustig. De CJV "Lief de en Vrede" organiseerde op Tweede Kerstdag voor de elfde maal haar indoorsporttoernooi in de sporthal aan de Floris de Vijfdelaan. Zo'n vierhonderd CJV'ers maten hun sportieve krachten in 49 tearns (waarvan 28 buiten Vlaardingen) bij zaal handbal en voleybal. Bij het .volleybal eindigde Oikos 1 uit Wateringen op de eerste plaats in'de eredivisie en Daniel uit Gouda in de eerste divisie. Tweede werden respec tievelijk Êljakim 3 uit Pemis en LHC 2 uit Vlaardingen. Bij het zaalhandbal won De Stoof 1 uit Vlaardingen en Boemerang eveneens uit Vlaardingen be landde op de tweede plaats. De prijzen werden 's avonds tijdens een disco-avond in Triangel uit gereikt De enige Vlaardingse Kerst- Inn werd georganiseerd door de Vereniging Oecumenische Jeugd in haar gebouw aan de Rotterdamseweg. Na een zeer bescheiden begin, nu al weer ze- yen jaar geleden, is die Kerst- Inn uitgegroeid tot een 15-daags evenement met een programma, dat -met recht 'voor elk wat wils' genoemd kan worden. Film, bingo, dansen, disco, tafel tennis, koffiedrinken en klaver jassen vormen dé. belangrijkste ingrediënten. De Kerst-Inn duurt pog tot en met 6 januari. MAASSLUIS - De Algemene Stichting voor verzorging en verpleging van Zwakzinnigen te Utrecht mag een gezinsvervan gend tehuis voor geestelijk ge handicapten gaan bouwen in Maassluis. Gedeputeerde Staten hebben onlangs groen licht ge geven voor de bouw van een complex van zes eengezinswo ningen op de hoek Haydnlaan- Chopinstraat Het complex zal ruimte bie den aan 24 bewoners. Het voor ziet in een grote behoefte aan huisvesting van geestelijk ge handicapten in het noordelijk Nieuwe Waterweggebied. Aan de toestemming van GS is een intensief onderzoek vooraf ge gaan naar de noodzaak tot ver dere uitbreiding van het aantal gezinsvervangende tehuizen. Nu de toestemming is ver leend, zullen de plannen tot het bouwen van het tehuis op korte termijn nader worden uitge werkt. SCHIEDAM/VLAARDIN- GEN het kinderdagverblijf Honki Ponk in Schiedam heeft van de provincie een bedrag ge kregen van 150.000 gulden uit de pot voor het welzijnswerk. Schiedam krijgt verder een be drag van 80.000 gulden voor de aanschaf van een bejaardenbus. Een bedrag van 13.000 gulden is bestemd voor een wijkaccom- modatie in de Vettenoordsepol der in Vlaardingen. De provincie had in totaal 1.170.000 gulden te verdelen. Het hoogste bedrag werd toegekend aan een kinderdagverblijf in Delft, namelijk een half mil joen. De provinciale jeugdraad uit kritiek op Vlaardingen. Het vindt dat Vlaardingen geen ac tief welzijnsbeleid voert. De toewijzing van geld voor een stoeltjeslift vindt de raad over bodig, omdat Vlaardingen daar zelf genoeg geld voor zou heb ben. VLAARDINGEN - Loco-bur gemeester IJsbrand van der Velden heeft tezamen met zijn echtgenote maandag een bezoek gebracht aan het 50-jarig bruidspaar Borsboom-Zwanen- burg. Namens het gemeentebe stuur overhandigde hij een fruitmand. De onlangs in jiet *1 huwelijk getreden eerste ver vanger van burgemeester Kie- boom praatte evenals zijn echt genote geruime tijd met Janus en Jo Borsboom, die beiden 81 jaar zijn. Janus Borsboom heeft een groot aantal functies in de socialistische beweging bekleed. SCHIEDAM - Sociëteit QT? draait morgenavond de film Brians Song. De aanvang van de film is om 21.30 uur.-Op 1 janua ri opent QT? de deuren om 0.30 uur om de leden en bekenden in de gelegenheid te stellen elkaar de beste wensen te geven. Sociëteit QT? zit in het ge bouw De Teerstoof, Nieuwstraat SCHIEDAM Uit een bouw- 'keet aan de Fokkerstraat in de *s-Gravelandsepolder is in het vorige weekeinde ingebroken. Ontvreemd werden 60 dozen vruchtendrank en 12 pakken koffie, alsmede een micrometer. De braakschade bedraagt 25 gulden. SCHIEDAM De politie van Schiedam heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag de 19-jarige R R op heterdaad betrapt bij een inbraak in een ijzerwaren- winkel op het Wibautplein. Om half drie 's nachts kreeg de poli tie een telefoontje van een om wonende. VLAARDINGEN De politie heeft dinsdagnacht een jonge man aangehouden, die ervan verdacht wordt dezelfde avond ingebroken te hebben bij foto- handel Mosterd aan de Hoog straat De jongeman had de eta lageruit van de winkel inge gooid en was er met een camera vandoor gegaan. De politie reed hem later op de Floreslaan klem. Uit een modezaak aan het Veerplein is een suèdejas ter waarde van 1300 gulden gesto len. De etalageruit werd ver nield. Kerstbomen ter waarde van' 1500 gulden zijn weggehaald v.an een aanhangwagen die stond geparkeerd op het terrein van de NIVON aan de Van Baerle- straat j?M5 J Dit is Gerrit uit Dor- n dreebt. Hij roepe „Hal lo, hallo" en „Au, au", het enige wat hij kan, maar daar Is hij dan ook een mees- Jfallo. au-au" ter in. De kraai is eigendom van de Dordtenaar Ed van der f Wal, die jaarlijks de top-tien van imiterende vogels sa- '4 menstelt. Geen van de beesten f van Van der Wal komt op de v lijst voor, maar hij meent wel dat hijzelf de best sprekende kraai van het jaar heeft. Nummer één op de top-tien staat de grijze roodstaart Sja- Z, hie van de Nijmegcnaar Jan de Fennjs, die met zijn twee jaren feilloos „Hallo, hier is de'- lawaai papegaai" roept Hij is dan ook de televislcster van "i het gelijknamige kinderpro- gramma, J Overigens, Neerlands best 4 'sprekende grasparkiet Tim- nietje is onlangs te 's-Graven- hage overleden. Onlangs is er weer een nieuw briefje van duizend in omloop gebracht Op het portret van Baruch D'Espinoza 1 is een wasknijper aangebracht. De achterkant van het briefje is blanco, waarbij alleen de tekst is aangebracht: „Vandaag werd weer iemand verlinkt, door geld dat stinkt. Voor de wetten van de rijken, moeten steeds meer mensen*' wijken. En dat moet afgelopen zijn. Genoeg water bij de wijn.1* De duizendjes worden verdeeld, en nu eerlijk ermee gespeeld, i i Het Kerstcircus Ahoy'- *r met toppers uit het Zwitserse circus Knie loopt al haast weer ten einde. Helaas, hoor je de aardigste circus- verhalen altijd achteraf. Zo ging een collega van mij een tijdje terug de voorstel ling zien in het Zwitserse Lausanne. Zoiets gebeurt wel meer, om een voorbeschou wing te maken. Deze keer t kreeg hij een prachtige plaats vooraan bij de piste. Dit kwam omdat hij tijdens de première van het Russi sche Staatscircus zich een keetje misdeeld voelde. Die keer kreeg hij namelijk een plaatsje waar hij niet zo'n goed zicht had. „Maar," zo zei den de promotors van Ahoy*, wde volgende keer zullen we het goed met je maken." Dus vandaar zijn plaatsje op de eerste'ring in Zwitserland. Hij zat er nu bij wijze van spre ken met zijn neus bovenop. Alles ging goed totdat Louis Knie, rijk getalenteerd dres seur en dompteur zijn specta culaire tijgernummer presen teerde. Onder meer liet bij een act zien .waarin drie Ben gaalse tijgers op de ruggen van olifanten zitten. Die tijgers nu zulten mijn col lega lange tijd bij blijven. Want wat gebeurde er? Toen de roofdieren een ommetje aan het maken waren langs de pistering, uiteraard met tra lies ervoor, bleef een van de beesten op en neer lopen voor de recensent. Die was er zo door geboeid, dat hij niet in de gaten had. dat die Bengaalse tijger op een bepaald moment zijn staart oplichtte— Door die tralies kwam een grote gele straal die hem drijfnat maakte. Het publiek 3 was wild enthousiast. Ze - i dachten namelijk dat het bij de act hoorde. De verslagge ver was door het gebeuren zo verbouwereerd dat hij niet eens zag dat dezelfde tijger voor de tweede keer zijn staart oplichtte. En weer was het prijs. Pas nu sprong.hij op en droop af om zich te verschonen ach ter de coulissen. Het Zwitser- se publiek schaterde! Mijn ooliega niet. Die moest nood gedwongen nog twee dagen in het zelfde pak rondlopen, om dat hij er maar een op reis had meegenomen. Daarna is hij nog een keer naar het Kerstcircus in Ahoy' a wezen kijken. Toen heeft hij een paraplu meegenomen— VLAARDINGEN - Tijdens een korpsavond in Triangel is een tiental vrijwillige en be roeps brandweerlieden gedeco reerd wegens ononderbroken dienstverband. Het betrof de vrijwilligers C. Hakker, D. A. Hartman en H. A. Hoekstra (1214 jaar); N. P. Assenberg en S. v.d. Marei (15); en de beroeps L. C. de Kiefte (12V4), F. Poorter en J. Verhoeven (20) en M. Remijn (25). Bevorderd tot brandwacht 2e klasse werden: J. A. van Ettin- ger, J. A. W. de Graaf, L. B. M. Meijer, R. Niesingh, B. Solinger, K C. G. v.d. Veer, A. J. Verboon en C. B. W. Wammes. De vrij willigers H. C. van Dooren en J. P. Timmers werden le klasser en C. G. v.d. Kuijp en J. C. Reints werden benoemd tot hoofdbrandwacht Bij de beroepssector klommen A R. Meijer en E. Verbaarschot op tot .brandwacht le klas; E. W. J. den Boer, B. Breederveld, G. C den Hoedt, L. C. de Kiefte, M. Remijn, A. v.d. Vaart, S. Verka de, J, M. Visser en M. A. Witte, tot hoofdbrandwacht Afscheid werd genomen van;- RBot. SCHIEDAM Rekeninghou ders van de Bondsspaarbank Schiedam hebben in de maand november weer gespaard, In de kas van de bank resteerde een overschot van ongeveer 630.000 gulden. In november van het vorige jaar was het spaarsaldo negatief. Men kwam 100.000 gul den meer ophalen, dan men in legde. Het totale inleggerstegoed bij de spaarbank bedraagt op het ogenblik ƒ221,5 miljoen. Samen met dat tegoed en de reserves heeft de bank 244,1 miljoen gul den in beheer. 4 LON] vrachtv kaanse rican li: landing veld F rechterl zwaar t De Ji van Nei het me raakte 1 ge stom grond, vleugel vloog. Promi net ove andere maar d vuur in Wissel regen-, 1 buien. om het Perature Jot&rnati Westélijh

Het Vrije volk | 1979 | | pagina 2