Inspraak over verordening Plantoenendienst krijgt brief van Nieuwland Wegen belasting. "Wij eisen. Lijn 6... Oudej aarsprogramma door ziekenomroep Postbode steelt pakket- post F - 'gr ctu schiedam GEMEENTE SCHIEDAM mmwtöm Schuldig fe'wf Mtfl Kat houdt van rock 'n roll W\ VRIJDAG 28 DECEMBER 1979/HET VRIJE VOLK/PAGINA*2 Van een onzer verslaggeefsters SCHIEDAM De Internationale Uitwisseling Schie dam houdt binnenkort een bijeenkomst om plannen voor het nieuwe jaar uit te broeden. Er wordt een film gedraaid en belangstellenden kunnen praten met oud uitwisselaars. Bescheiden Fietsen Italiaanse jongeren keken vorig jaar rond in een Schiedamse destilleerderij. Van een onzer verslaggeefsters SCHIEDAM - De gemeente houdt donderdag 3 ja nuari een openbare bespreking van het ontwerp voor een Inspraakverordening. Deze gemeentelijke veror dening is van belang omdat er in aangegeven wordt in hoeverre de Schiedamse burgers bij plannen kunnen inspreken. Bestemmingsplan Winkelcentrum Kethe! Wethouder Posthoorn kijkt glim lachend uit naar insprekers over zijn ontwerp voor een Schiedamse inspraakverordening. (Van een onzer verslaggevers! VLAARDINGEN - Zo'n 750 kinderen bezochten gis teren in de Oude Lijnbaanhallen de eerste dag van de manifestatie Jeugdstad. De bezoekertjes kunnen er hun hart ophalen aan een groot aantal verschillende activiteiten. Zoals elk jaar, zijn ook nu weer een groot aantal vrijwilligers gevonden, die bereid zijn tegen het minimumloon de jeugdige Vlaardingers te begeleiden. ''O H -«iff* uv De Duitser Volker Ritters exposeert in het Stedelijk Museum. Met een zeer fijne lijn en gevoel voor compo sitie tekent hij het Hollandse landschap. - 7m Moe word je ook van het dansen en springen op die hele grote luchtballon. RéAactie 95 Van een onzer verslaggeefsters SCHIEDAM - De Ziekenomroep Schiedam verzorgt op oudejaarsavond een rechtstreeks groetenprogram- ma dat wordt uitgezonden naar het Nolet- en Gemeen teziekenhuis. Familieleden, kennissen en vrienden van patiënten en verplegend personeel kunnen in dit pro gramma telefonisch de groeten doen en de beste wen sen overbrengen. - t -s. ft/Ml k. Vf internationale Ui Tisseli 7 V 14 Jongeren in de leeftijd van 16 tot en met 19 jaar die niet alleen maar in de zon willen bakken en luieren, maar ook kennis willen maken met buitenlandse cultu ren, kunnen zich aanmelden voor de jaarlijkse uitwisseling met de partnersteden van Schie dam. Dat zijn tot nu toe Essiin- gen (Duitsland), Udine (Italië), Vienne (Frankrijk), Veienje (Joegoslavië). Norrkoping (Zwe den) en in de toekomst mis schien Villach (Oostenrijk) en Windsor (Canada). Jaarlijks wordt er op een con gres van alle partnersteden be sloten welke uitwisselingen worden georganiseerd. Schie dam moet zich daarin altijd be scheiden opstellen vanwege de beperkte financiële middelen. Voor de deelnemers is deze vorm van vakantie erg goed koop, want ze betalen in princi pe alleen de reiskosten. Schie-' dammers logeren twee weken bij een buitenlands gastgezin en ontvangen hun buitenlandse gastheren en dames twee weken in Schiedam. Vorig jaar waren Schiedamse jongeren te gast bij de Italianen in Udine. Er werden toen voiop .Van een onzer verslaggeefsters SCHIEDAM - In de 's-Gravelandsepolder zijn drie broers, P. van V., F.W. en V. en A. van V, respec tievelijk twintig, vijftien en zeventien jaar, uit Viaardingen aangehouden. Zonder geldige papieren reden de jongens daar rond. Bovendien vervoer den zij een zak vuurwerk en een hoop pakketpost. P. van V., bestelier bij de PTT, .bleek deze niet be zorgd te hebben bij de ge adresseerden. Ook trof de politie in de auto een ille gale ontvang- en zendin- stallatie aan. De 20-jarige P. van V. is overgedragen aan de Postale recherche. vriendschapsbanden gesmeed en enkele tranen vloeiden bij het afscheid. Op verschillende tochten werd de stad bezocht. De burgemeester ontving het in ternationale gezelschap in zijn stadhuis, en er werd een kijkje genomen op de redactie van een provinciaal blad, de Messagero Veneto. „Tijdens die twee weken in het buitenland krijg je een unie ke kans om heel intensief ken nis te maken met het land en zijn bewoners. Je zit met je neus op het dagelijks leven en je krijgt een programma voorge schoteld waarbij je niet alleen typische toeristische uitstapjes maakt, maar ook de problemen van de partnerstad op je bordje krijgt", aldus één van de deelne mers van vorig jaar. In Schiedam werden de Ita liaanse uitwisselaars meegeno men naar de meld- en regelka- mer van Rijnmond om hen ken nis te laten maken met het pro bleem van de luchtvervuiling. Ook fietsten ze door Midden- Delfland en zagen ze waar Rijksweg 19 misschien in de toe komst komt te liggen. Daarnaast organiseert de af deling Internationale Uitwisse ling in 1980 ook een internatio naal korenfestival met de afde ling Zang van de Schiedamse Gemeenschap. Koren uit Esslin- gen, Vienne en Udme komen naar Schiedam om met een plaatselijk koor een concert te geven. denkt plaia on.en W"* Vk. Vis In maart 1979 hield wethouder Posthoorn die met de Inspraak beiast is ai een open inspraak avond. Iedereen was toen in de gelgenheid om met hem van ge dachten te wisselen. Ook heeft Posthoorn een aantal avonden en middagen spreekuur gehou den in het Passagetheater. De gemeente heeft alle sugge sties en standpunten die op deze inspraakbijeenkomsten naar voren kwamen bestudeerd en voor zover mogelijk verwerkt in een ontwerp-Inspraakverorde- ning. Het ontwerp is inmiddels voorgelegd aan alle belangstel lenden en wordt besproken op 3 januari om 20.00 uur in het Stad huis aan de,Grote Markt Wie meer informatie wenst kan zich wenden tot het Stads kantoor, tei. 26Ö500 toestel 191. De burgemeester van Schiedam maakt ter vol doening aan het bepaalde in artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met in gang van 3 januari 1980 op de gemeentesecretarie (Emmastraat 1) ter inzage ligt het onherroepelijk goedgekeurde bestemmingsplan Winkelcentrum Ke- thel. dat door de raad van die gemeente bij besluit van 26 maart 1975, nr. 89 werd vastgesteld en bij besluit van 16 juni 1976, nr. 8 23297/1 door Gede puteerde Staten van Zuid-Holland behoudens arti kel 3 van de bij het plan behorende voorschriften werd goedgekeurd. Schiedam, 28 december 1979 De burgemeester voornoemd, G. J. te Loo Dikke prei; in Jengels tad ten begeleidt. „Ja hoor, dat klopt," antwoordde de rockster achteloos: „we komen net terug uit Amerika." Medewerkers van de raad voor Sport en Recreatie organi seren in een aparte ruimte aller lei sportieve spelen. Verder kunnen de bezoekers van Wie de Oude lijnbaan binnen loopt wordt onmiddellijk over vallen door het geroep en ge praat van honderden kinderen en een alles overheersende getjr van gebakken poffertjes en tos ti's. Behalve met die zelf te ma ken lekkernijen, vullen de be zoekertjes tussen de middag hun maag met versnaperingen die aan het buffet gekocht kunnen worden. Eén van de aardigste attrac ties is zonder twijfel het po dium, waar op de laatste dag van Jeugdstad een songfestival gehouden zal worden. De ko mende dagen kunnen liefheb bers ondermeer play-backen bij de muziek van bekende hit singles. Zo kan het gebeuren dat vier jongetjes zich voor drie mi nuten Status Quo kunnen wa nen door met deze beton-rock- muziek mee te zingen en de be wegingen van een gitarist of drummer te maken. Zoals echte sterren werden zij gisteren ook voor de microfoon geïnterviewd. „Zijn jullie hier op toemee?" vroeg de precenta- trice die alle podium-activitei- Jeugdstad hun energie kwijt op een groot luchtkussen, waarop het lekker springen is. Er zijn tientallen kraampjes met crea tieve activiteiten en behendig heidsspelletjes als solderen, ver ven, tekenen, emailleren, sjoe len, houtbewerken enzovoort. Verder houdt de filmcommissie van Liefde en Vrede verschil lende filmvoorstellingen per dag in het Lijnbaancompiex. Dat alles voor een entree van ƒ1,50 per dag, van tien uur 's ochtends tot vier uur 's middags. Jeugdstad is nog geopend op maandag 31 december en op 2,4, en 4 januari. nieuwjaarsvuren ontstoken worden. Er zijn twee verbrandingsplaatsen aangewe zen: het terrein aan de Westfrankeiandse- dijk in het verlengde van de Rubenslaan en het zandveld bij de kruising Van Dalsum- laan-Bouwmeesterweg Oude kerstbomen kunnen op deze plaatsen ingeleverd wor den maar ook van 0 00 tot 1ZM uur op het Rorenburgerplein, -t Holfplein. Parkweg. WnbautpMn, Frans Haisplein ea de VÜ.O.M.-diellst. BASKETBAJLTOERNOOt Op 2, 3 en 4 januari organiseert de ge meente Schiedam een basketbal toernooi wwr scholieren in de sporthal Margriet Op vrijdag 4 januari zuilen de finalewedstrij den gespeeld worden. 0 JEUGDWERK Op donderdag 3 januari organiseert de werkgroep Jeugdwerk in zaal 't Trefpunt een levend ganzenbordspel. De zaal bevindt zich naast de Martinuskerk tn de Willem Andriessenlaan Het ganzenborden begint om 10 00 uur en de entreeprijs is twee kwartjes. Vrijdag 4 januari treedt in detelfde zaal het kindertheater Maccus op voor kinderen van zes tot twaalf jaar. Aan vang: 14 00 uur. De toegangsprijs is een gulden. Inlichtin gen zijn verkrijgbaar bij het SS5J4.-kan- toor tel 702207. 0 DETEERSTOOF Vanavond en zaterdagavond treedt in de Teeretoof de zanger-gitarist Boudewijn de Groot op. Zaterdag is er een bal na met me dewerking van de dixieland-barn! Seven- tyflve Seven". De toegangsprijzen zijn j 17,50 en ƒ15,- voor zaterdag J 20,-. Aan vang: 21.00 uur. a SOCIËTEIT QT? Op 1 januari ©pent QT? haar deuren om 030 uur; Deden en bekenden zijn dan m de gelegenheid om eikaar het beste te wensen voor het nieuwe jaar. m CAFEQUIBUS Zondagavond speelt In café Qulbus de gi tarist Mtck Softiey, Mick laat folksongs en blues horen. Aanvang: 21.30 uur. Op 1 Ja nuari is in Qulbus het quartet Henk van Es te horen. Zij spelen san de Bop verwante muziek. Aanvang eveneens om 2130 uur. m STEDELIJK MUSEUM Tot 20 januari zijn in het Stedelijk vijf tentoonstellingen te bezichtigen: Jenever- affiches, litho's en etsen van Zao Wou-Ki, landschappen van Volker Hitters, portret ten en architectuur van Abraham Gips. ke ramiek van vier Fransen, waarvan een ge deelte te koop is en Schiedamse stadsge zichten. georganiseerd door de Historische Vereniging. Het Stedelijk is geopend van 1030 uur tot 1730 uur, 's zondags van 12J0 tot 1730 uur, op oudejaar van IÖ30 tot 1630 uur en op Nieuwjaaredag gesloten. NfEOWJAARSVOKEV Op woensdag 2 januari zullen twee •- ,X| v-Vv// A., w s e 'r s "5^ DE 4 MOLENS Het dienstencentrum de 4 Molens is op maandag 31 december de hele dag geslote a KINDERVOORSTELLINGEN In de Teerstoof treedt het poppentheater .De kleinste komedie' op. Onder leiding van Bart Corduwener brengt het poppenthea ter 'het sneeuwnegertje' voor kinderen in de leeftijd van zes tot twaalf jaar. De toe gangsprijs is drie gulden en de voorstelling begint om 14X0 uur op 29 december. In Passage Bio draait 's middags om 14.00 uur de Walt Disneyfilm 'de Lady en de Va gebond VDe film is Nederlands gesproken. Op 3 januari is er in de Bever, Van Be verenstraat 40, een film voor kinderen van 4 tot 12 jaar. De voorstelling begint om 14.00 uur en de toegangsprijs is drie kwartjes. De film eindigt om 1530 uur. FILMS In het Passagetheater draait dagelijks behalve op 31 december en 1 januari de 'gouden ouwe' Gejaagd door de wind. De voorstellingen beginnen om 19.00 uur van wege de lengte van de film. In Passage Bio draait dagelijks behalve 31 december en 1 januari de komische film •National Lampoons Animalhouse' om 14X0,19.00 en 21.30 uur. Op 31 december is er wel een matineevoorstelling. NIEUWJAARSRECEPTIE Burgemeester en wethouders van Schie dam houden op 1 januari een receptie in het stadhuis aan de Grote Markt van 16.00 tot 18X0 uur. De bedoeling is om iedereen In de gelegenheid te stellen het College persoon lijk te ontmoeten en in een informele sfeer gelukwensen voor het nieuwe jaar uit te wisselen. DOKTER, TANDARTS. APOTHEEK Een dokter nodig? Bel de boodschappen dienst teL 20661L Apotheekhulp voor spoedrecepten: teL 264018. Weekenddienst tandarts' de heer J, Salentijn, Stadhou derslaan 79, telefoon 267383, alleen tijdens het spreekuur op zaterdag en zondag tus- ■en 1700 en 1800 uur. Op 1 januari heeft tandarts J. H. Dalstra dienst Het adres is Lange Nieuwstraat 177. teL 268303; alleen tijdens het spreekuur tussen 17.00 en 100 uur. EHBO WEEKENDDIENST In het weekend heeft het Gemeentezie kenhuis dienst van vrijdag 18 00 uur tot maandag 7X0 uur. Tel.: 269126. Oud en Nieuw heeft het Noletztekenhuis dienst TeL 260080. 027 Van een onzer verslaggeefsters SCHIEDAM De werkgroep Wonen en Leven in Nieuwland heeft het hoofd van de Plantsoe nendienst een brief geschrevejj. Daarin vraagt de werkgroep om een gesprek over het onderhoud van de binnentuinen in Nieuw land, het openbaar groen en de onkruidbegroeiing van straten, pleinen en paden. Al lange tijd klagen bewoners uit de wijk Nieuwland over het slechte onderhoud van hun wijk. De brandnetels steken door de bankjes en bij het gra ven in een zandbak stuiten kin deren al heel snel op kippegaas. Het onkruid tiert welig in de wijk. „Wij zouden graag van U weten hoe vaak en welke moge lijkheden er bij uw afdeling lig gen om wat aan deze zaak te doen," luidt een vraag van de Nieuwlanders. Ook willen zij weten wat het verschil is tussen chemisch on kruidbestrijdingsmiddel en een gewasbeschermingsmiddel en hoe het toegepast wordt Het wachten is nu op een antwoord van de plantsoenendienst wm an de week kreeg ik "jir een ex-poütieman aan de lijn die mij het vol gende vertelde: "Weet u dat op alle politiebureau's spe ciale kaarten liggen waarop de kentekennummers wor den geschreven van wegge bruikers die op de een of an dere manier een overtreding hebben begaan. Dat kan dus een simpele parkeerovertre- ding zijn of bijvoorbeeld het rijden door rood licht Ver volgens worden deze kaarten naar de Rijksdienst van het Wegverkeer in Veendam ge stuurd. Maar het kwalijke daarvan^ is dat men daar of via het Centraal Bureau van de Mo torrijtuigenbelasting in Apeldoorn controleert of men de wegenbelasting wel of niet heeft betaald." De politie vertelde mij dat er inderdaad kaarten bestaan waarop de kentekennum mers van overtreders wor den vermeld en dan doorge stuurd naar Veendam. "Maar," zo vertelde men, "dat is een normale procedu re die we al jaren volgen. We moeten immers de naam en het adres hebben van de overtreders om een giro-ac- ceptkaart met de boete te kunnen versturen. Vroeger ging dat via de provinciale griffie, maar nu dat alle ge gevens in Veendam van mo torvoertuigbestuurders staan r geregistreerd sturen we het daar naar toe. Het is beslist niet zo dat wij op die kaart vragen of men wel of niet de motorrijtuigenbelasting heeft betaald." Gistereren belde ik nog 4 met Veendam om te vragen of men daar ook naar de mo torrijtuigenbelasting kijkt. Veendam bleef echter het antwoord schuldig omdat ik daar niemand kon krijgen die hierop een antwoord kon geven. •Vast staat wei dat men vorig jaar 60 miljoen gulden extra Inde op achterstallige we genbelasting. Hoe men deze "zwartrijders" te pakken heeft kunnen krijgen blijft vooralsnog de vraag. Ik kan u op het ogenblik slechts een ding adviseren: mocht u waar dan ook be wust of onbewust nog een verkeersovertreding maken, zorg dan in ieder geval dat u de wegenbelasting heeft be taald. Anders zou u dat nog eens op een gepeperde reke ning te staan kunnen komen. En uiteraard geldt dit advies ook voor politiemensen in privéwagens! i Het jaar van het Kind A is voorbij. Maar ge lukkig gaan de de monstraties van kinderen door. Zoals hier bij de leer lingen van dë school aan de Bentincklaan. Hun school is onlangs afgebrand en dus het spandoek: „Wij eisen een school. Doe er wat aan!" 5 nL...2 VV&v J Laten we hem Hassan R nemen. Hij zat in lijn 6 wat mismoedig naar de Coolsingel te kijken. Veel was daar niet te zien. De pa- viljoentjes even voorbij het Stadhuisplein leken meer dan ooit op een mini-crema torium. Geen opwekkend ge zicht, voorél op deze grauwe ochtend. De kater van de kerst miauwde klagelijk. Bij de volgende halte wilden de middelste deuren van de tram niet dicht Kwam déér even 'n kou naar binnen. „Alles wordt tegenwoordig verhabbezakt," riep een iets te blonde vrouw, wier bont ons aan een lapjeskat deed denken. Een vader met snipperdagen wilde zijn twee zoontjes ia- ten zien hoe je een tramdeur dichttrekt Maar hij fóalde. Zo ook een man met een baard die op Jozef uit onze kerststal leek. „Daar zal de bestuurder bij moeten komen. Je verrekt hier van de kou," riep een se nior. „Bestüüüüürder..." Maar 't was niet nodig dat deze zijn klapdeurtje opende. Hassan verhief zich en met enkele eenvoudige maar kennelijk doeltreffende han delingen sloot hij de deur. „Knappe meneer, he," zei een van de zoontjes. „Hij kan meer dan jij," sprak het andere, daarmee vaders snipperdag devaluerend. „Zo zie je maar. De mensen oordelen zo gauw," snoof de lapjeskat „Juist," gromde de senior. En Hassan? Die maakte de krul in zijn zwarte snor nog mooier. Hij keek in elk gevaï blijer dan vijf minuten daar voor. Omdat het verblijf in een zie kenhuis juist op oudejaar ver velend is, willen de medewer kers van de ZOS door middel van een radio-uitzending probe- SCHIEDAM - De buren van een gezin aan het Frans Hals plein hielden het niet meer uit in hun woning. De muziek schetterde uit de boxen in het aangrenzende huis. Ze belden de politie. Toen deze echter ter plaatse arriveerde, deed nie mand open. Wat bleek! De be woners waren niet thuis. De poes had met haar poot de tip- toetsen van de Hifi-installatie ingedrukt om in haar eentje een lekker nummertje te swingen op rock-and-roll. Tja, als de kat van huis is,.... ren toch nog iets van de sfeer te scheppen die bij de oudejaars avond past. Tussen 's-avonds 22.00 uur en 's-nachts 0.30 kan men bellen naar 264455 of 2G9053 om de groeten te doen aan be kenden. Omroepmedewerkers zullen de telefoon opnemen en meedelen wanneer iemand p het programma te beluisterend Een gesprek voeren met een pa* tiënt is onmogelijk omdat net programma alleen via de radio te beluisteren is. In verband met wensen die patiënten ongetwijfeld na W klokgeluid onderling zullen uit; wisselen, kan er niet tussen 23.su en 0.10 uur gebeld worden. De ZOS hoopt dat net als inde voorgaande acht jaren de tele foon roodgloeiend zal staan- Mensen die de ZOS willen steu* nen in haar werk kunnen als donateur opgeven voor-een tientje per jaar. Het giroüu®? mer is 736443, postbus 239,,» Schiedam. i|?

Het Vrije volk | 1979 | | pagina 2