Glaasje melk verlaat Mevrouw depresident in bordeel 'Controle op politie' IhtllYiv f Hoofdcommissaris: SCHAATS TOP KOMT El Al-man ïstanboel vermoord Wij een abonnee, u een unieke handdoek 'I m |ürmNiP(^e~lêwrtiS~TONrfwi3êM*^^ri wemig voor Goudprijs omhoog gevlogen HW-stunt HET VRIJE VOLK BEL 010-14.74.00 Sneeuwkans (Van onze redactie bui tenland) WASHINGTON/KA BOEL - Aziatische en westerse landen hebben vamiddag de Veiligheids raad van de Verenigde Naties gevraagd een de bat te houden over het Russische ingrijpen in Afghanistan. Na enig voorbereidend overleg kan dan gedurende het weekeinde over de zaak gedebatteerd worden. Betoging Geen graan? Felle strijd Q Zie ook pagina 4, FO CUS. I Donderdag 3 januari 1980 34e jaargang no. 9972 nadat bij graafwerk om streeks vijf uur de hoofd leiding was gesneuveld. Bijna het hele Oude Wes ten werd daardoor in één klap "drooggelegd". Om negen uur 's avonds was het weer afgelopen met het twee-emmertjes-iva- ter-halen. Het GEB had toen een noodleiding aan gelegd. Gewapend met pannen, emmers en kannen trok ken bewoners van het Oude Westen gistermid dag en gisteravond naar de enige kraan in deze Rotterdamse buurt waar nog wél water uit kwam. De kraan werd in allerijl geinstalleerd op de hoek van de Gaffeldwarsstraat Sherry Lan- sing, voor- heen direc- MT teurvan de i- Columbia en r Metro-Gold- f wyn-Mayer '//ff-: filmmaat- H3J schappij, m waar ze het I zo goed deed K dat ze nu jf- II President- directeur is «pij geworden van die an- dere grote Slfl Amerikaan- WMfk se film- ÉlfS maatschap- §P8af pij: 20th PPI§ Century Fox pfeS Productions. Zo te zien :M3iM zou rac- jglIH vrouw Lan- ||||8 sing geen --Slecht figuur L slaan in een van films ff'£%van haar Wfkf eigen maat- %Sm schappij. ABONNEE-SERViCE O Zie ook pagina 8 ■Jonker F/anssiraat 91-93 Rotterdam-Te!\ 010-123462/:!43786 moet Veiligheidsraad9 In Washington verklaarde president Carter: "Mijn op inie over de Sowjet-Unie is drastisch veranderd." De mogelijkheid wordt niet uit gesloten geacht dat er een ommekeer zal komen in de buitenlandse politiek van de Verenigde Staten en dat Amerika een militair bond genootschap zal sluiten met China. Eind deze week, brengt de Amerikaanse mi-' nister van Defensie, Brown een bezoek aan Chrna. De Verenigde Staten overwe gen ook voor het eerst, het aan bod van Egypte en Israël te aan vaarden om op hun gebied bases in te richten. Eerder was de mo gelijkheid om bases te vestigen in Egypte, Israel en Saoedi- Ara ble verworpen, omdat men deze staten in het Midden-Óósten "te gevoelig" achtte. De kwestie Afghanistan heeft daar nu ver andering in gebracht Overal op de wereld gaan de protesten tegen het Russische optreden door. Na de bezetting van de Afghaanse ambassade in Bonn gedurende een uur volgde gisteren een betoging van Indonesische studenten bij de Russische ambassade in Mos kou. t De leiding van de ILA, de machtige Amwrikaanse organi satie van havenarbeiders, ver klaarde gisteren de mogelijk heid te overwegen, voor de Sow- jet-Ume bestemd graan niet in de schepen te laden. Havenar beiders in India gaan acties on dernemen tegen zowel de Sow jet-Unie als tegen de Verenigde Staten, dit laatste met het Ame rikaanse besluit de wapenleve ranties aan Pakistan te bespoe digen. Volgens de laatste berichten zijn de Sowjet-troepen in Af ghanistan in een felle strijd ge wikkeld met islamitische op standelingen in de provincie Ba- mian, ten noordwesten van de hoofdstad Kaboel. Ook zouden de Russische militairen strijd leveren met geregelde Afghaan se legereenheden. Deze berichten konden echter niet worden bevestigd omdat het nieuwe regime in Kaboel de meeste buitenlandse correspon denten heeft uitgewezen. 1 HOOFDREDACTEUR HERMAN WIGBOLD 1 Witte de Wïthstraat 25,3012 BL Rotterdam, tel. 010 -14.74.00 I Opgeven van TIPS (rubriekadvertenties) tel. 010 -11.92.00 le weinig recherche Rotterdam' Kees Verkerk ROTTERDAM - De eer ste zestien rijders van het eindklassement van de wereldkampioenschappen schaatsen zullen op 3 maart opnieuw tegen el kaar rijden in de Ton Menken IJsbal in Rotter dam. De schaatsers komen naar Rotterdam op uitno diging van Het Vrije Volk en de Spaarbank Rotter dam. Kees Verkerk, die het weekeinde voor 3 maart, als trainercoach van de Noorse ploeg, de wereld kampioenschappen in De venter zal bijwonen, gaat in Rotterdam als wed strijdorganisator optre den. Volgens Wim Hollander van Het Vrije Volk zal v-or de avond in de Ton Menken Ushal een toe gangsprijs gevraagd wor den. "Dat geld is bestemd voor de oprichting van een Rotterdams IJshoc- key-team," aldus Hollan der. Voordat de top-nj- ders op de baan komen ge ven de leden van de Rot terdamse Schaatsvereni ging eerst een demonstra tie. .:->V- V'',*""" htV Fiscus wil méér weten DEN HAAG - De ANWB vindt dat de regering veel te weinig geld heeft gereserveerd voor het meerjarenplan perso nenvervoer. "In de jaren tachtig zal Nederland daardoor met enorme verkeersproblemen ko men te zitten," aldus de ANWB. Volgens deze bond zal de tijd, die honderdduizenden mensen dagelijks kwijt zijn met reizen, sterk oplopen. "Nu al zijn de treinen overvol en sterk ver ouderd," aldus de ANWB, "en is er elke dag op meer dan 400 ki lometer autosnelweg sprake van filevorming gedurende drie uur of meer." ISTANBUL De directeur van het kantoor van de Israëli sche luchtvaartmaatschappij Et Al in Istanbul, Abraham Elazar, is gisteren doodgeschoten. stellen over het bezit van onroe rend goed. Ook zal het bedrag „thuis" in kas moeten worden opgegeven als dat meer dan 5000 gulden bedraagt Tenslotte moeten ook de be dragen van hypothecaire en an dere schulden bekend worden gemaakt wanneer aftrek we gens rente en kosten wordt ge vraagd (tot nu toe hoefde men alleen die rente en kosten op te geven). Alle bedragen moeten worden vermeld naar de toestand op 31 december 1979. Met deze maat regelen hoopt de fiscus belas tingontduiking te voorkomen en „zwart geld" gemakkelijker op te sporen. (Van onze sociaal- economische redactie) DEN HAAG - De fiscus wil in de belastingaangifte duidelijker informatie ver tegoeden bij banken en g co en over spaarbe- wijzen. In de aangiftebiljetten voor de inkomstenbelasting 1979 en pre- mieheffing volksverzekeringen 1979 moeten nu de tegoeden bij banken, giro en andere instel lingen en het aankoopbedrag van spaarbewijzen, zoals kasbil- jetten, spaarbiljetten en rente- spaarbrieven, worden opgege ven. Tot nu toe hoefde men al leen maar de renten op te geven. De fiscus zal in de aangiftebil jetten voorts nadere vragen (Van onze sociaal- economische redactié) ROTTERDAM - De voortge- zette acties van de melkchauf- feurs zullen de melkaanvoer naar de winkels hooguit enkele uren vertragen. Van echte moei lijkheden is geen sprake. De melkchauffeurs hebben beslo ten tot en met volgende week dinsdag elke ochtend drie uur later uit te rijden naar de super markten. De kleine melkslijters worden wel op de gebruikelijke tijden bevoorraad. De chauffeurs wil len de kleine slijters, die voor het grootste deel afhankelijk 'zijn van hun dagelijkse melk- omzet, niet de dupe laten wor- .den van hun actie. De chauffeurs van de Melku nie, zowel in Rotterdam als in Amsterdam ongeveer 40 werk nemers, eisen nog steeds een toeslag van 15 gulden per week. Ze vinden dat ze dit bedrag te kort komen, vergeleken met chauffeurs in andere bedrijfs takken en andere werknemers bij melkcentrales, die wel de toeslag van 15 gulden kregen. Onder druk van de acties heb ben de zuivelwerkgevers gister avond toegezegd volgende week dinsdag het onderzoek over de functieherwaardering op tafel te hebben. Dat moest eigenlijk al per 1 januari klaar zijn ge weest De supermarkten van Albert Heyn en Dirk van den Broek verwachten nauwelijks proble men de komende dagen. Als de melk enkele uren later arriveert in de winkels, is daar meestal nog wel een voorraadje van de vorige dag over. Van den Broek verkoopt bovendien voorname lijk Belgische melk, die niet dagvers is. Volgens de politie werd Elazar vanuit een andere auto bescho ten nadat hij met zijn eigen auto de luchthaven Yesilkoy had verlaten en op weg was naar zijn huis. Een Turkse terroristische or ganisatie die zichzelf de Marxis- tische-Lenimstische Gewapen de Propaganda-eenheid noemt, eiste vanmorgen de verant woordelijkheid voor de aanslag op „als vergelding voor de Isra ëlische massamoord op de Pale- stijnen". De daders zijn voort vluchtig. (Van onze soc. econ. redactie) ROTTERDAM - Door de offi ciële olieprijsstijgingen, de poli tieke onrust in Iran en Afgha nistan en de minder goede eco nomische vooruitzichten heerst er op de wisselmarkten een on gekende goudkoorts. De beleg gingen in dit waardevaste edel metaal nemen toe. In Londen werd bij opening van de markt vanmorgen goud verhandeld voor 615 tot 630 dol lar per ounce (31,1 gram). Dat is maar liefst 55 dollar méér dan gisteren. Ook op andere wissel markten werden recordprijzen geboekt TYlCLCflttQG Alstublieft Voor u. Van Het Vrije Volk. 'n Mooie, lekker rulle en bovendien zeer exklusieve badhanddoek. Met de 100-jange Rotter damse Willemsbrug erop afgebeeld. Zomaar,,.,--^ Voor tal supporters. Het resul taat was een gevecht op straat waaraan door zo'n vijftig personen werd deelgenomen. De gealarmeerde politie transporteerde tien vech tersbazen naar het bu reau en twee gewonden naar het ziekenhuis. Toen de politie vertrokken was, ging de vechtpartij echter onverminderd door. De politie omsingelde toen het etablissement en nam alle aanwezigen mee, voorzover zij niet ont snapten. FRANKFORT - Een vrouw in een bordeel in Frankfort heeft een mas sale vechtpartij veroor zaakt, die ook door de komst van de politie maar tijdelijk beëindigd kon worden. Volgens de politie was de vrouw bedreigd door een ontevreden klant. Op baar hulpgeroep snelden een aantal Amerikaanse militairen, die in het bor deel waren, de vrouw te hulp. De bezoeker beschikte echter ook over een aan- Stuur Het Vrije Volk naar: Naam: (Adres: I Postcode:Plaats: ISoort abonnement: o kwartaal ojaar H (Bovendien ontvangt hij/zij Het Vrije Volk eerst nog 2 weken [gratis. Als beloning stuurt u die mooie, exklusieve handdoek ,toe aan: Naam: Adres: jPostcode:Plaats: 'Kleur: O rood O bruin O blauw O groen [[s.v.p. de gewenste kleur aankruisen). Stuurt u de bon, volledig ingevuld, in een open envelop zonder [postzegel aan: Het Vrije Volk, Antwoordnummer 1579, l^r^g. gg.. j |2 t*| voor direkte bezorging ma. l/m vr.van 16.30 - 19.00 uur zaterdag van 9.00 -16.00 uur Voor informatie over adreswij ziging, betaling vakantieadres kunt u beilen van 8 00 tot 16 30 uur op maandag tot en met vrijdag rede van de hoofdcommissaris Sanders was die juist scherpe kritiek had uitgeoefend op raad en pers. Burgemeester Polak zegde zijn gehoor toe de politie "waar mogelijk" te verdedigen, maar meende dat de politie zich meer bewust moet worden van haar taak van dienstbaarheid aan de burgerij die vaak door de politie onbeleefd werd behandeld". AMSTERDAM - Gemeente raad en pers hebben het demo cratisch recht de politie te con troleren. Dit hield de Amster damse Burgemeester Polak vanochtend rond anderhalf dui zend hoofdstedelijke politie mensen voor tijdens een nieuw jaarsbijeenkomst in het Rai Congrescentrum. Duidelijk was dat de rede van de burgemeester een antwoord op de kort daar voor uitgesproken nieuwjaars- Zwaar bewolkt met sneeuw, gevolgd door ijzel en regen en mogelijk mist. In het noorden van het land lichte vorst tot temperatuur rond het vriespunt. Elders in het land lichte dooi. Matige tot krachtige wind uit zuidoost tot zuidwest. zon maan op onder op onder 4 Jan. 08.47 16-39 19.13 09.49

Het Vrije volk | 1980 | | pagina 1