esgeraars kabel-tv de dupe m WÊm WÊm Parkeren (1) m Raads fractie PvdA naar 'Zuid' OPLOSSING PARKEREN DELFLANDSEWEG NABIJ Inbraak in clubhuis Parkeren (2) ZAALVOETBAL DHS en. niet B.K.-LAAN AFGESLOTEN u mmmmm schiëdam LAGERE INLEG VRIJDAG 15 FEBRUARI 1980/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 tie trafaotar- ran onze verslaggeefster Wilma van Meteren SCHIEDAM ,^e komen dan met zo'n kaartje of je rel of niet aangesloten wil worden op het kabelsys teem. Je denkt dan dat je de keuze hebt tussen het louden van je aansluiting op het gemeenschappelijk itenhesysteem en kabel-t.v. Wat blijkt! Je moet een il nemen omdat je anders geen ontvangst meer Dé heer J. C. van der Meer en mevrouw Van |Hoék hebben schoon genoeg van de monopoliepositie /an de gemeente. \Mevrouw Van Hoek laat geen ambtenaar binnen. De heer Van der Meer: "Ik vind Nede rland 1 en 2 genoeg. VrIaardingen Redactie editie Schiedam: Hoogstraat 76 Schiedam Telefoon (OIO) 265205 266646 Aiidriessen opent Amro-complex tËlÉfS',ijUv.v wjButê*"" ilÉfe «§i£j§ «lil si -li .«n 0 ■-3 Van onze sportredactie SCHIEDAM Slechts drie Schiedamse zaalvoetbal teams kwamen deze week in actie. SVV faalde tegen Overmaas (2—3), maar WF en dhS wonnen hün wed strijden. Mosop de parkeerplaats ten noorden van de Horvathweg Van een onzer verslaggeefsters SCHIEDAM Een oplossing van het parkeerpro bleem voor de bewoners aan de Delflandseweg lijkt in zicht Hans van der Vlist, verkeersdeskundige van de gemeente, gaat plannen ontwikkelen om het parkeer terrein ten noorden van de Horvathweg aantrekkelij ker te maken. Bewegwijzering - I -2$. J' ft Vanaf eind 1978 verzetten zij ich al 'tegen aansluiting op het. |kabelsysteem (CAI-systeem).' „Ik vèrsta geen Frans en Duits. iNederland 1 en 2 is voldoende Ivoor mij. Maar als ik geen kabel Ineem, dan kan ik mijn televisie- I toestel en radio wel de deur uit- qioreo ii Duits' doen. Ik weiger te betalen voor die buitenlandse zenders, waar ik toch niet naar kijk. Als nee- zegger tegen het C.A.I.-systeem is de heer Van der Meer op grote moeilijkheden gestuit. Het ge meenschappelijk antennesys teem waar hij tot nu toe op aan- gesloten is, is bij de andere be woners aan het Royaardsplein al vervangen door een kabel. De -heer Van der Meer die het oude systeem met Nederland 1 en 2 wel best vindt, wil geen kabel- tv. „Ik betaalde bij mijn huur altijd drie gulden aan service kosten voor de gemeenschappe lijke antenne. En nu zou ik opeens ongeveer 11 gulden per maand moeten gaan betalen." De heer Van. der Meer is ook bijzonder kwaad over de drei ging van de C.A.I.-aanslüiters aan het'adres van zijn vrouw. „Ik was niet thuis en toen kwam zo'n kerel die zei dat hij een ka bel aan kwam sluiten. Mijn vrouw liet hem er natuurlijk niet in en toen kwam even later een ander die dreigde met af sluiting van de electriciteit Dat mag hij helemaal niet doen. Daar is een beslissing van de rechter voor nodig. Ik ben toen onmiddellijk na mijn werk naar de Technische Bedrijven gegaan om te vertellen hoe het gegaan was en dat ik dat niet pikte." „Het moeilijke punt is als ze straks het Gemeenschappelijk Antennesysteem willen afslui ten. Dat is op de Heijermansflat ook al gebeurd. Ik heb dan geen ontvangst meer. Dan zeg je mis schien, zet dan een antenne op het dak. Maar in mijn huurcon tract staat dat dat verboden is. Wat moet ik nu?" Een binnenhuisantenne is ook geen oplossing. De ontvangst is vaak slecht en bovendien vin den de heer Van der Meer en mevrouw Van Hoek dat zij niet zelf voor de kosten moeten op draaien. "Onze huisbazen hebben geen fluit meer te vertellen. De ge meente heeft alle woningbouw verenigingen uitgekocht Het gevolg is wel dat wij nu tussen het wal en schip komen te zit ten. In een brief somt de ge meente een verkoopverhaaltje op om ons over te halen. C.A.I. te nemen, maar een oplossing bie den ze niet De woningbouwver enigingen doen ook niets want ze willen er niets mee te maken hebben. Wij vinden het tijd worden dat de woningbouw- stichtingen en de gemeente met elkaar overleggen om een oplos sing te zoeken. Ze hebben geen rekening gehouden met nee- zeggers en nu zullen ze moeten proberen een tussenregeüng te vinden, bijvoorbeeld door het plaatsen van filters." Volgens dè heer Van der Meer en mevrouw Van Hoek zijn er nog veel meer weigeraars van het C.A.I.-systeem die met de brokken zitten. Zij wijzen op Vlaardingen, waar de gemeente wel een oplossing heeft gezocht "Ze hebben daar filters er tus sen geplaatst zodat de mensen ook alleen Nederland I en 2 kunnen ontvangen a;s ze dat willen." Volgens de heer Heu velman van de Technische be drijven in Vlaardingen heeft Schiedam een goedkoper sy steem ingevoerd. "Wij werken met twee kabels, één levert Ne derland 1 en 2 en België-Frans, de ander dezes andere pro gramma's. Daarom is het bij ons technisch mogelijk om mensen aan te sluiten op alleen de twee Nederlandse zenders. Wij heb ben gekozen voor dit systeem omdat we de verplichting tot signaallevering overgenomen hebben van de woningbouwver enigingen. In het huurcontract dat zij hebben met de huurders staat dat zij verplicht zijn de signalen voor Nederland 1 en 2 te leveren. "Omdat sommige mensen geen C.A.I. willen, hebben we er voor gezorgd dat er twee moge lijkheden zijn. Zodra ze echter verhuizen, trekken we ook ge lijk de tweede kabel door. De nieuwe bewoners krijgen dan een nieuw huurcontract waarin ze - verplicht worden of het C.A.I.-systeem te nemen of he lemaal niets. Dan is het slikken of stikken. Dit systeem is echter wel 20% duurder dan in Schie dam." "Ik weet dat ze in Papen- drecht sperfilters er tussen ge plaatst hebben bij weigeraars. Maar dat is ontzettend kostbaar. Bovendien heb je, geen controle er op of de mensen toch niet af tappen." Misschien is hiet mogelijk een nieuw huurcontract aan te bie den waardoor het plaatsen van antennes toch mogelijk wordt. Maar wie die antennes dan moet bekostigén, blijft de grote vraag. Mevrouw Van Hoek en de heer Van der Meer houden hun deu ren gesloten voor iedere ambte naar die hun wil afsluiten van het Gemeentelijk Antennesys teem en betalen consequent de bijdrage voor de C.A.I., opgeno men in de gas- en electriciteits- rekening, niet SCHIEDAM - Het mothok van een houtbewerkingsbe drijfje achter de Teerstoof is volledig afgebrand. In het mot- hok worden resten van hout, krullen en zaagsel, opgeslagen om later afgevoerd te worden naar een palingrokerij. Het vuur is waarschijnlijk ontstaan dordat vonken zijn. overge sprongen van een aanliggend pand. Bij het bedrijf UTO was men namelijk bezig met het re paréren van het dak. De brand weer heeft het vuur geblust met een nevelstraal. De schade wordt geschat op 25.000 gulden. SCHIEDAM - In het ka der van wederzijdse uit wisseling van informatie tussen bewoners en raads leden, komt de PvdA-ge- meenteraadsfractie voor de tweede keer naar Schie- dam-Zuid. Tijdens de eer ste bijeenkomst op don derdag 1 november, werd een aantal vragen aan de fractie voorgelegd. Deze zijn inmiddels door de fractie uitgewerkt De resultaten zullen op don derdag 21 februari in het Zuiderkwartier, Dwars straat 33, worden bespro ken. De bijeenkomst be gint om 20.00 uur. Alle be woners van Schiedam-, Zuid zijn van harte wel kom. SCHIEDAM Inbrekers hebbben een bezoek gebracht aan het clubhuis van Hennes DVS en een café in het Sterre- .bos. Bij Henhes DVS kwamen zij binnen door twee ruiten in te slaan. De .schade bedraagt 200 gulden. Uit de kantine werd meegenomen een hoeveelheid snoepgoed ter waarde van 50 gulden en een zak jubileum balpennen met de tekst '95 jaar DVS'erop; ROTTERDAM - Minister Andriessen opent vrijdag14 maart het Amro hoofdbank- complëx in Rotterdam. Aan de nieuwbouw aan dè.Van Olden- barneveltplaats, alsmede,aan de reribvaile van het oudé bankge--; bouwaan'de Coolsingel! is ruim V zesjaargewerkt wsSss-g SCHIEDAM - Bij de Bonds spaarbank Schiedam werd in januari j.l. ƒ34.136.983,13 inge legd en ƒ35.652.469,11 terugbe taald, derhalve een ontsparing van 1.515.485,98. In januari 1979 bedroegen de bedragen van inleg en terugbe taling respectievelijk 30,9 mil joen en 28,6 miljoen, een spaar overschot van 2,3 miljoen. Het tegoed van inleggers bedroeg op 31 januari van dit jaar 227,6 miljoen (vorig jaar ƒ212,9 mil joen). V Al enkele malen heb ik tT* geschreven over de par keeroverlast Hinder die niet alleen door particuliere autobezitters wordt veroor zaakt maar ook door oom agent Die overlast kan erg irritant zijn, zeker als je invalide bent Onze vismedewerker Rein van Rutten heeft een Lande lijke Invalide Parkeeronthef- fing eh brengt regelmatig zijn gewaardeerde bijdragen naar de krant Nu beeft hij me laten weten hoe moeilijk het is een spe ciaal voor invaliden aangeleg de parkeerplaats te bemachti gen. Hij meldt me: „Vlak voor de krant in de Witte de Witbs- traat stond tot voor kort een bord met een algemene par- keerontheffing voor invalide. Soms kon je het weieens tref fen ddt deze plaats vrij was. Inmiddels zit hier een num merbordje onder bevestigd en is het parkeerrecht voórbe- houden voor één persoon." Rein vindt dat niet erg maar wat hem wel ergert is dat hij er laatst een grote slee, zonder parkeerontheff ing, zag staan. In de buurt zijn meer par keerplaatsen voor invaliden. Maar ook daar is het mis. Rein van Rutten; „verder in de straat zijn vooreen paar eettenten maar liefst drie al gemene parkeerplaatsen voor invaliden, maar meestal staan daar ook grote Amerikaanse sleeën. Dan is er in de Hart- manatraat nog een parkeerha ven voor een invalide. Maar daar staat meestal een andere wagen voor zodat je daar ook niet kan parkeren." Dat je niet overal je auto kwijt kan in de stad is lang niet altijd leuk. Ik kan ook best begrijpen dat iemand eventjes z'n auto voor een deel opde stoep zet, mits hij daar mee niemand hindert. Maar het wordt erger als parkeer plaatsen voor invaliden wor den bezet door automobilisten die daar helemaal niet thuis horen. Dat is pas echt schan delijk. Voor die mensen heb ik dan ook geen goed woord over.' Ikzelf zag van de week op de hoek Witte de Withstraat/ Eendrachtstraat zo'n enorme slee staan. Op de stoep. Een agent met drie strepen, fiets aan de hand, stond erbij. Hij keek eens rond en liep verder. Terwijl toch duidelijk was dat een dergelijke wagen niet ge bruikt wordt door vertegen woordigers of zo. •B? 54 W De'Wérfc- groep Haven s'- spoorlijn (Postbus 54101 in Rotterdamis, ge-- tuige deze affiche, 'duidelijk niet ge- rust op het trans- port t»n LPG. Voor het geestesoog van de werkgroep zou de Coolsingel er na een knal zo kunnen uitzien. En dat is dan goed - voor de werkgele genheid, nietwaar? Op mijn eerdere stukjes over parkeren heeft ook meneer An chor uit Rotterdam gerea- geerd. Hij parkeerde laatst zijn auto aan het Middellandplein. Toen hij later terug kwam stond zijn wagen klem tussen twee andere.'Hij kon er niet meer uit en belde de politie. Maar voordat die er was reed een van de twee auto's al weg. Toch wachtte de heer Ancher op de politie om in ieder ge val even te vertellen wat er gebeurd was. „Ik heb toen ook ge vraagd of er niets tegen dat soort parkeren gedaan kan worden en aan het parkeren op trottoirs," laat de heer Ancher mij weten. „Toen werd ik ver wezen naar de actiegroep. Want zij hadden daar niets over te zeggen. U zult mijn verbazing begrijpen dus ik nam contact op met een van de wijkagenten. Deze belde mij na enke le dagen terug. Hij zei dat men aan de eerste agenten opdrachten zou hebben gegeven om een bekeuring uit te schrijven. Nou ja. Ze lopen met oogkleppen voor, dus schrijven ze geen bekeuringen en als je die oogkleppen weghaalt ben je opdrachtgever en schrijven ze ook niet." ■W k? Z-"' SW kon het hoger geklas seerde Overmaas niet echt in moeilijkheden brengen. De Rot terdammers beheersten vrijwel de gehele wedstrijd en het was dan ook uitsluitend aan SVV- doelman Kees Hoek te danken dat de score niet veel hoger uit- Hij overweegt om voor voet gangers een doorsteek te maken over de Horvathweg.- Parkeer ders kunnen dan gemakkelijk te voet naar hun kantoren aan de andere kant van de Horvathweg komen.-De heer Poot van het CDA'heeft voorgesteld een trap met brede treden aan te leggen naar dé bovengelegen Horvath weg. Het op4 en afrijden van het parkeerterrein zou ook gemak kelijker moeten kunnen gaan.' Aan de 's-Gravelandseweg ligt langs de flat nu een nauwelijks zichtbare; oprit Van der Vlist - wil deze strook breder maken zodat automobilisten het par keerterrein via de verbrede weg zowel op als af kunnen. Boven dien gaat hij de mogelijkheid bekijken om ter hoogte van de inrit een gaatje te maken in de middenberm van de 's-Grave- landseweg zodat het verkeer van beide rijstroken gemakke lijk op het parkeerterrein kun nen komen. Tot nu toe worden de bewo ners aan de Delflandseweg steeds gekweld door langpar- keerders. Als een bewoner even met' de auto weggaat om een boodschap te doen, dan is bij te rugkomst het parkeerplaatsje ingepikt door een ander. Van wege de variabele werktijden van de Iangparkeerders heeft wachtenmet boodschappen doen geen zin. Tot op het hoekje wordt er geparkeerd zodat be woners van de flats en bejaar denwoningen geen overzicht hebben als ze hun straat uit ko men fietsen of lopen. En dat. terwijl het parkeerterrein aan de Horvathweg er verlaten bij ligt Het mos overwoekert lang zamerhand de strepen die de parkeerplaatsen aangeven. Op aanraden van raadslid Rob Hijmans (D'66) zal er ook iets gedaan worden aan de be- wijzering. Zeer luttele bordjes met een P moeten nu de par keerders de weg wijzen. De ge meente bekijkt of er geen betere manier is om het terrein aan de Horvathweg aan te duiden. De heer J. Krabbendam, lid van de bewonerscommissie Delflandseweg, kan zich wel achter de suggesties van Van der Vlist scharen, maar vraagt zich af of ze ook uitvoerbaar zijn. "Ik vind het jammer dat er niet wordt ingegaan op onze an dere oplossingen om bijvoor beeld eenrichtingsverkeer in te stellen op de Delflandseweg of een gele streep te maken in het straatje naar de flats. Op een paar na, zijn de raadsleden die er over moeten adviseren nau welijks op de hoogte, heb ik-ge merkt Ze. zouden eens met ons rond moeten lopen over het ter rein, Dan kunnen ze zien wat er 'aan de hand is T, SCHIEDAM - De Burg. Knap-, pertlaan zal vanaf maandag 18 fe bruari afgesloten zijn voor het ge motoriseerde ver keer. Dan wordt er namelijk een begin gemaakt met de asfaltering van het' wegdek,allereerst van het gedeelte.;: 'tussen de Vondel- j&an en het Ge meente-zieken-, htiis. Afhankelijk van de weersomstan digheden zullen deze werkzaamhe den ongeveer an derhalve week In beslag nemen. Het gemotoriseerde verkeer zal gedu- rende deze periode worden omgeleid via de Nieuwe Ha ven - Nieuwe Damlaan - Burg. van Haarenlaan - Vlaard tngerdi jk. De voetgangers en (brom-)fietsers zullen van de as- falteringswerk- zaamheden géén hinder ondervin gen. viel. Overmaas kwam pas in moeilijkheden toen SVV-coach Aad Verhoeve besloot tot een al les of niets offesief. De 2-3 voorsprong van de bezoekers leek te wankelen, maar uitblin ker Maarten van Beek vond in kansrijke positie tweemaal de Rotterdamse doelman op zijn weg. De Schiedamse doelpunten kwamen overigens op naam van Ed Weminck en André Ooster waal. geruisloos is WF in de tweede klasse C naar de top geslopen. Na de winst op VND staat het nu in punten gelijk met Excel sior '20. WF heeft echter wel een wedstrijd meer gespeeld. De overwinning op het laag geklas- seerde VND verliep zonder pro- blemen. Bij de rust had Peter de Hartog het verschil op twee doelpunten gebracht Tinus van Loenen en Peet Verhaal konden die voorsprong al snel uitbou wen naar vier doelpunten. WF' f nam wat gas terug, waardoor,--. VND toch nog twee keer kon scoren(4-2). DHS had ook al niet veel moeite San Clemente met grote cijfers te kloppen. Het werd 7-3 in het voordeel vein de Schie- dammers. Pas toen DHS het bij -G een 5—1 voorsprong wat kalmer:- - aan ging doen konden de bezoe- kers terugkomen tot 5-3. Een tempoverhoging bij DHS bracht de marge weer snel op vier doel-' punten en daar is het verder bij .-J- gebleven, Ab Weber (2x), IJs- brand Kiela (2x) en Wim Esthuis (3x) namen de Schiedamse doel- punten voor hun rekening. .1" ff br IKIcbr

Het Vrije volk | 1980 | | pagina 2