Tito ligt op hartbewaking en leeft nog ebie MOORDENARES OP BESTELLING 'Eerste bocht kon beter' 'Gifmengster' Marie Besnard overleden 3e Het Vrije Volk - Doelen-concert 20 februari verschijnt 'Binnenhuis', I si vil a i i Opluchting in Belgrado Pornobazeix gepakt via FBI-winkel Ali tevreden IIet llWr Elf politie scholen: verdachte ontkomt Lees de 'Binnrthuis'-krant. Italië' acht maal op TV fel ,r Wij een abonnee, u een unieke handdoek. I i I I I I ui Mi HET VRIJE VOLK BEL 010-14.74.00 j Rusti" ANIB: geen gebedel Bomaanslag Overstroming op Java- duizenden dakloos mwÊÊJmM Zaterdag 16 februari 1980 34e jaargang no. 10010 v> —-ti' h^* (Van onze verslaggever NICO POLAK) BELGRADO President Tito van Joegoslavië (87) is nog steeds niet dood, maar leeft! Onder de 200 buiten landse journalisten, verzameld in de uiterst riante persclub van Belgrado, ging een hoeraatje op toen dit verrassende nieuws gistermiddag omstreeks lunchtijd vrijkwam in het gebruikelijke middagbulletin der medici. 1400 miljoen ft Zie verder pagina 7 (Van onze soc.-econ. redactie) ROTTERDAM De FNV-acties tegen de loonpauze beginnen in het Rijnmondgebied maandag al. De In dustriebond wil de actieweek maandagochtend inlui den met twee grote klappers: werkonderbrekingen bij het Unilever-bedrijf Van den Berg en Jurgens in Rot terdam en bij de werf Wilton Fijenoord in Schiedam. Discussies 9 Zie verder pagina 5 Brons voor Lieuwe de Boer op de 500 meter. De Newyorkse politie voert een huilende Blanche Wright naar een huis van bewaring, nadat de 21-jarige Amerikaanse bekend zou hebben minstens zes moor- den-op-bestelling te hebben gepleegd. Volgens de Newyorkse politie is Blanche de eerste vrouwelijke contract-moordenaar die zij ooit heeft gearresteerd. De prijs per moord bedroeg 20.000 gulden. Blanche deed haar werk samen met een vriend die vorige week in een vuurgevecht met de politie om het leven kwam. LOUDON - Marie Besnard die in 1949 beschuldigd werd van vergiftiging van dertien personen, is op 82-jarige leeftijd in de Westfranse stad Loudon overle den. Zaterdagmiddag 1 maart a.s. Programma: REDUKT1EBON Marie Besnard ABONNEE-SERVICE voor direkte bezorging ma. t/m vr.van 16.30 - 19.00 uur zaterdag van 9.00 - 16.00 uur Met veel nieuws vooraf over de befaamde woonbeurs in Ahoy'. Over trends. Ver anderingen. Over materialen §js hout, staal en textiel. Over moderne en klassieke in terieurs. Over keukens, badkamers, slaap kamers. Tapijt, parket, plavuizen, tegels. Over alles wat maar met de binnenkant van uw huis te maken heeft. (Van onze verslaggever GERT VAN ENGELEN) DORDRECHT/DEN HAAG, - Een legertje van tachtig politiemannen is vrijdagmorgen op hetzelfde tijdstip elf panden in zes gemeenten binnengevallen in een poging om overtuigend bewijsmateriaal in handen te krijgen tegen een reusachtig zwendelsyndicaat. „Grote baas" Q Zie verder pagina 5 m 111 i ri-'ïi Postcode:Plaats: Soort abonnement: o kwartaal O jaar H Bovendien ontvangt hij/zij Het Vrije Volk eerst nog 2 weken P gratis. Als beloning stuurt u die mooie, exklusieve handdoek toe aaru Adres: Plaats: Postcode: H Kleur: o rood o bruin o blauw o groen n» (s.v.p. de gewenste kleur aankruisen). H Stuurt u de bon. volledig ingevuld, in een open envelop zonder postzegel aan: Het Vrije Volk, Antwoordnummer 1579, H 3000 VB Rotterdam. ÜS3 SS I HOOFDREDACTEUR HERMAN WIGBOLD Witte de Withstraat 25, 3012 BL Rotterdam, tel. 010 - 14.74.00 Opgeven van TIPS (rubrickadvcrtenties) tel. 010 - 11.92.00 Gesproken werd van een "ze kere verbetering in de algemene gezondheidstoestand, die zich woensdagmiddag had voorge daan en zich sindsdien had ver diept". Intensieve medische WASHINGTON - De Ameri kaanse justitie gaat stappen on dernemen tegen 45 sleutelfigu ren in de pornografische indus trie in de Verenigde Staten. De Amerikaanse Federale Politie (FBI) wist achter de identiteit van de porno-bazen te komen nadat zij zelf een winkel in por- no-artikelen had geopend. De FBI-agenten die in dit in Miami gevestigde bedrijf werk zaam waren, betrokken hun voorraad van belangrijke han delaren. Zij ontdekten zo niet alleen de namen van de porno- bazen, maar stuitten bovendien op wapenhandel en op „filmpi raten" die zich bezighielden met het kopiëren en verkopen van belangrijke Holiywoodfilms. Volgens de FBI kost deze filmpiraterij de Hollywoodse filmindustrie 1400 miljoen gul den per jaar aan gemiste op brengsten. In de pornografische industrie wordt in de Verenigde Staten jaarlijks naar schatting voor acht miljard gulden omge zet. maatregelen waren getroffen om deze tendens te handhaven. Het woord "intensieve" uit het bulletin der medici uit Ljublja na versterkte de opvatting van waarnemers hier dat de presi dent een "intensive-care"-be- handeling -ondergaat?êh'i.'in de hartbewaking ligt. Als regel wordt een dergelijke behandeling, waarbij de falende hartslag met elektrische schok ken wórdt geintensiveerd, beëindigd als alle hoop op hers tel kan worden opgegeven. De laatste, uiterst sombere bulle tins der medici wezen in die richting. Thans is echter duidelijk dat de behandelende artsenvoor- shands nog zeker niet van plan zijn om, zoals een vakjargon dat noemt, de "stekkers uit de stop pen te halen". Acties starten maan bii Unilever en Wilton Die dag vinden in ieder geval ook acties plaats bij de Skol- brouwerij. het electrotechnische bedrijf De Hoop Groenpoi en het metaalbedrijf Widia in Maassluis. Andere bedrijven waar acties gepland zijn, wil de Industriebond nog niet bekend maken. Dit omdat Je vakbond verwacht dat de directies dan alles in het werk zullen stellen om de acties tegen te werken. De werkonderbrekingen en discussies zijn niet alleen tegen de loonpauze van de regering gericht, maar ook tegen de werkgevers. De FNV verwijt hen dat ze zich achter het kabi net verschuilen en denken dat het kabinet het vuile werk wel voor hen opknapt In de loop van de volgende week zijn acties te verwachten bij ongeveer vijftig grote be drijven in het Rijnmondgebied. Bovendien staan in het gebied rondom Dordrecht de volgende bedrijven op het actie-lijstje; Fokker, UnimiUs, Van der Gies- sen-De Noord, Hollandia, Penn en Bauduin, en De Groot Zwijn- drecht. De ABVA en de Vervoersbond in Rotterdam denken nog niet aan concrete acties. Volgens be stuurder Ans van Lent van de Vervoersbond hebben de vak bondsleden in de haven nog een kater overgehouden van de sta king om het behoud van de prijscompensdatie in februari '79. Bij sommige bedrijven werd toen slechts één dag gestaakt, bij andere bedrijven weken lang. De leden bij die laatste be drijven zijn nu volgens haar niet van plan opnieuw de kool tjes voor hun collega's uit het vuur te halen. Ze zouden nu al leen tot acties bereid zijn als ook werkelijk alle bedrijven mee doen. De Bouwbonden beperken zich voorlopig tot discussies in de bouwketen. Als werknemers tot werkonderbrekingen over willen gaan, krijgen ze wel de volle steun van de vakbond. Twee demonstratieve verga deringen zijn gepland: zaterdag 23 februari in Dordrecht en za terdag I maart in theater Zuid plein in Rotterdam. Op beide bijeenkomsten zal als spreker o.a. FNV-voorzitter Wim Kok optreder, LAKE PLACID - Lieu- wc de Boer hoorde het pas in de kleedkamer: Je hebt kans op brons! De 28-jari- ge Fries was van het ijs ge stapt in de overtuiging dat hij op de 500 meter met 38.48 een aardige tijd had gereden. Maar een medail le? De tijd was inderdaad goed voor brons, de derde medaille voor Nederland, de eerste op de sprint in de Olympische historie. Lieu- we de Boer reageerde nuchter: „Als ik de eerste bocht wat beter had geno men, was ik nog een halve seconde sneller geweest." In dat geval was hij nog voor Eric Heiden geëin digd. Maar die mogelijk heid moet onmiddellijk worden vergeten. Heiden heft het moeilijk met rijn favorietenrol. Dat hij ook daar tegen kam bewees Heiden met goud. LONDEN De voorma lige bokskampioen Mu hammad Ali heeft gisteren zijn reis door Afrika als speciaal gezant van de Amerikaanse president Carter omschreven als „uiters 't succesvol". Ali, die namens Carter moest plei ten voor een boycot van de Spelen in Moskou, vond ook „dat geen enkele niet- politicus het beter had kunnen doen dan ik". Bij een tussenlanding in Londen, op weg naar Saoe- di-Arabië, liet de ex-bok-v ser bescheiden weten, dat er van hem in de toekomst nog veei meer verwacht kan worden. „Boksen was maar het begin vaff mijn leven en heeft me bekend heid gebracht. Maar wie weet ben ik In 1988 de eer ste zwarte president." Marie Besnard was jarenlang de hoofdpersoon in één van de geruchtmakendste processen uit de misdaadgeschiedenis. Zij werd ervan verdacht twee echt genoten en verschillende fami lieleden met arsenicum om het organiseert Het Vrije Volk in samenwerking me» De Doelen weer zo'n geweldig matineeconcert, speciaal voor lezers van Het Vrije Volk. Het Gewestelijk Orkest staat deze keer onder leiding van dirigent Joop van Zon. Boleldleu Ouverture De kallef van Bagdad Dvorak Slavische Dansen nrs. 1 t/m 4 Pauze Satle Parade, m.m.v. het Scaplno Ballet Jan Polak zal ook nu weer over elk stuk iets vertellen. Het concert begint om 15.00 uur en eindigt rond haif vijf. Toegangsprijs: 1 6.-; met bon f4.-. Lezers van He! Vrije Volk krijgen bij inlevering van deze bon f 2,- reduktie op de toegangsprijs. ZIJ betalen dus slechts 14,- Kaarten verkrijgbaar aan de kassa van De Doelen vanaf 23 februari 1980, dagelijks van 10 lot 16 uur; zondag van 12 tot 16 uur. Telefonisch besteilen kan ook: tel. 010-132490, dagelijks van 12 lot 16 uur. leven te hebben gebracht. In Poitiers werd het eerste proces tegen haar gevoerd, maar gifdeskundigen konden het niet met elkaar eens worden. In een tweede proces te Bordeaux zei den deskundigen in zes stoffelij ke overschotten arsenicum te hebben gevonden, maar dit kon de grafkisten zijn ingesijpeld vanuit de kerkhofgrond. Na zeven jaar voorarrest werd Marie Besnard voorwaardelijk vrijgelaten, in 1961 werd de zaak in Bordeaux heropend, maar opnieuw vlogen de deskundigen elkaar in de haren. Mevrouw Besnard werd van rechtsvervolging ontslagen en ging stil leven in Loudon. Fami lieleden deelden gisteren mee dat zij donderdag aan botkan- ker was overleden. Zij heeft haar lichaam ter beschikking gesteld van de wetenschap. ws/s//. In de ochtend mistbanken cn kans op lichte vorst. Overigens droog weer en overdag ook op klaringen. Middagtemperatuur ongeveer 6 graden. .17 febr IHlebr zon op onder 07.5! 07.49 17.54 17.56 maan op onder 083! 1938 09.01 21.00 Voor informatie over adreswij ziging. betaling, vakantieadres kunt u bellen van 8 00 lot 16 30 uur op maandag tot en met vrijdag. HAARLEM De Algemene Nederlandse Invalidenbond ANIB vindt dat „bedelpartijen over de hoofden van de gehan dicapten heen" niet de juiste manier zijn om betere voorzie ningen te betalen. „De financie ring is een zaak van de over heid," aldus de ANIB. „Met in zamelingsacties van de omroe pen wordt de gehandicapte een zielig object." De ANIB stelt dat het parlement een initiatief moet nemen. BEIROET - Negen leden van verschillende Palestijnse orga nisaties zijn gisteren om het le ven gekomen bij een bomexplo sie in de Libanese hoofdstad Beiroet. Vijftien anderen wer den gewond naar verschillende ziekenhuizen in het westen van Beiroet gebracht. De voornaamste Palestijnse beweging - El Fatah - wilde geen commentaar geven. ARNHEM - Na een wilde rit en elf schoten uit politie-pisto- len is een van diefstal verdachte Arnhemmer gisteravond aan de politie ontsnapt. De verdachte, de 23-jarige E. K. die als vuur- gevaarlijk bekend staat, werd aan het eind van de middag ge zien in een witte auto in de Arn hemse binnenstad. Drie agenten van de groep bijzondere opdrachten probeer den hem te arresteren, maar de man sloot zijn portierraam, ver grendelde de deur van zijn auto en reed achteruit weg. Een poli tieman werd daarbij bijna om ver gereden. Deze loste een waarschuwingsschot en vuurde later op de banden van de auto. Tijdens de achtervoling in de nauwe straten van Arnhems centrum schoten de agenten nog negen keer, maar K. ontkwam. Zijn auto werd later leeg terug gevonden. In een leegstaand pand in Den Haag werd een volledig uitge ruste drukkerij ontdekt waar mee vervalsingen konden wor den uitgevoerd. Volgens de Rot terdamse officier van Justitie mr. E. Bos gaat het „om werke lijk eerste klas jongens. Het is een misdadige organisatie, die op een spin lijkt met vele poten. We hopen door op deze ene poot te gaan zitten, dat de andere po ten ook last zullen krijgen." Ka pitein J. P. van Eerde, hoofd van de justitiële dienst van de Rijks politie in Dordrecht is van me ning dat „er vele miljoenen om gaan in de organisatie. Het is professionele, goed georgani seerde criminaliteit en ik zou er niet van achterover vallet, wan neer dit syndicaat internationa le vertakkingen heeft." Er werden gistermorgen vier mensen van hun bed gelicht De waarschijnlijke „grote baas" is de 36-jarige in een riante bun galow in Rockanje wonende multi-miljonair F. J. de W. die door de recherche wordt om schreven als „een zwendelaar, knoeier en belastingontduiker, die als directeur van verschil lende nep-BV's ook betrokken zou zijn bij koppelbazen-activi teiten." Jn Rotterdam werd de 49-jarige koopman P. J. R. gear resteerd, in Zoetermeer de 41-jarige leraar J. S., in Den Haag de 52-jarige uitgever L. J. van B. en in Rockanje de eerder genoemde gedoodverfde leider van de bende, de W. DJAKARTA Op West-Java zijn duizenden mensen dakloos geworden door zware overstro mingen. De overstromingen wa ren een gevolg van aanhouden de regenval. HILVERSUM - De NOS gaat deze zomer minstens acht wed- -jj| strijden uitzenden van het .rj Europees voetbalkampioen- .JjjjJ schap voor landenploegen in Italië. Daarbij zijn ieder geval de drie wedstrijden die Neder land in de voorronden speelt en de twee finales om de derde en vierde en eerste en tweede plaats. Op 28 mei start de NOS met vijf uitzendingen over "sport en politiek", in verband met de Olympische Spelen in Moskou. De programma's worden ge maakt in samenwerking tussen de redacties van Panoramiek en Studio Sport. Centraal staan de Sowjet-Unie, de Verenigde Sta ten, Cuba, Zuid-Afrika en de Is- ,fPI raëlisch-Arabische wereld. im Alstublieft Voor u. Van Het Vrije Volk. 'n Mooie, lekker rulle en bovendien zeer exklusieve badhanddoek. Met de 100-jarige Rotter damse Willemsbrug erop afgebeeld Zomaar Voor nop. Stuur Het Vrije Volk naar. naam Adres: Tenminste, als u ons *n nieuwe abonnee bezorgt Kom, u weet vast wel iemand Misschien bent u zelf nog geen abonnee. Laat u toch zeker gewoon iemand anders (die dat wèl is) uw naam opgeven? Da's geen punt Oh ja: de handdoek kunt u bestellen in de kleu men rood, bruin. blauw of groen. Het formaat is 50 bij 100 cm. En de kwaliteit die is uitstékend! Ml Haam:

Het Vrije volk | 1980 | | pagina 1