fypKrabbendam stapt ^ui-gesteld uit de PvdA mm Ben Wboos op Centrum Oost De nieuwste modellen in nappa en suède kleding 5'Brooduurtje9 een Porno of por yes Politie-sportief! Kerstbomen 3 LEDERKUIS BENAK schiëdam Mijlpaal wordt heipaal lammycoats en bontjasjes Openbaar vervoer in discussie I I Video uit lerarenkamer gestolen Inbraak tijdens vakantie Postma ïi KLOMP Fietsers botsen Ver 5 Nieuw nummer nutsbedrijven Klaverjassen mm*. ZATERDAG 15 MAART1980/HET VRIJE VOLK/PAGNA'? Van onze verslaggever BAS VAN BOCHOVE SCHIEDAM Jan Krabbendam zeventig jaar on dertussen, maar nog zo strijdbaar als een jonge vent - leeft na een conflict de Partij van de Arbeid verlaten, la tien jaar actief te hebben deelgenomen aan het rerk voor de partij, heeft hij er een streep onder gezet. 1 „Ik ben op de laatste afdelingsvergadering weggeha- herd en voel mij nu een dissident", zegt hij. Hij voeit Ich in de steek gelaten door z'n „oude makkers" en loemt daarbij de namen van Arie Verlinde en Jan Si fons. Het komt in het kort ierop neer, dat Jan rabbendam had aange- len penningmeester lans Konings te helpen liet de boekhouding van. P. van de A. „Die boek- iuding klopte niet. Be- 'ijp mij goed, ik be- :huldig Hans Konings er et van dat er centen feg waren. Helemaal iet, maar hij begreep er iets van." I Jan Krabbendam stelde aor dat Hans Konings |ch met beleidszaken zou aan bemoeien en dat hij ilf de boeken zou gaan ijhouden. „In beleidsza- en is Konings beter ruis, maar van boekhou- en - heeft hij geen ver band." Toen öp vergade- ïg de kascontrolecom- lissie toch accoord ging bet de; wijze waarop fans Konings dé cijfers id neergezet en „opge- Md, is","Jan Krabbendam (it zijn vel gesprongen. )pgestapt Poten Duimen mm Jan Krabbendam: "Ik heb mijn steentje bijgedragen SCHIEDAM - „De mentaliteit van de Katholieke Stichting voor Sociaal Culturele Arbeid en het buurt huis Centrum-oost is afkeurenswaardig. Het geeft ons aanleiding om nog kritischer de activiteiten van het buurthuis te volgen". Zó luidt het antwoord van B en W op de vragen van PvdA-raadslid De Ruiter. 'i Uitgebreide koilektie Dames- en herenkolbertsv.a. 259.< Dames-en herentrenchv.a. 389,* Dames- en hërenjacksv.a. 139. Dames- en herenlammycoats.v.a. f 398.< MODE EN KWALITEIT BIJ: ;f Hoogstraat 60, Schiedam. m s 1 'V-J3 tl - H J 1 Bij een boerderij in Rhoon kan je. behalve klom pen nog steeds kerstbomen kopen! Dus wie nog een boom wil opzetten weet waar hij terecht kan ^14'^ mijn teentje wel edrageri I„De stukken lagen bij mij uis, dus hoe kon de kascontro- ommissie nou. goedkeuring /en. Dat pikte ik niet en heb bezwaarschrift ingediend, at werd van de tafel geveegd toen ben ik opgestapt. Kijk, kan zeggen dat ik verstand bn boekhouden heb. Jaren heb een zaak gehad en in andere brenigingen waarvan ik lid as', heb ik de nodige ervarin- :n opgedaan. Nou schijnt Hans onings geholpen te zijn door ■n buurvrouw. Nou ze doen aar." Jan Krabbedam wil er verder «n woorden meer over vuil aken. De zaak blijkt niet meer kunnen worden terugge- -aaid. „Het is, nu ik geen werk ieer doe voor de partij, net als- ik met pensioen ben. Dat ben ook wel, maar je begrijpt aarschijnlijk wel wat ik be jel." Jan Krabbendam, opgevoed in :n gereformeerd nest, is zijn rie leven een strijdbare figuur geweest Je zou hem kunnen vergelijken met de onlangs overleden dominee Buskens. „ja, je zou mij kunnen indelen bij mensen als Buskens. De menta liteit zoals hij die had heb ik ook. Niet helemaal, maar wel een heel eind in die richting. Ik heb een heel verhaal op papier gezet over mijn worsteling met het geloof." „Op vrijdag gaat bij mij de E.O. aan. Dat doe ik voor de mu ziek. Zeg maar dat het nostalgie is. Toen ik lid werd van de P. van de A. deed ik dat, omdat ik meende dat ik iets moest doen. Ik heb dat eerder geprobeerd via de kerk, maar tegen de re genten daar kon ik toch niet op. Als dominee wat zei was het zo en verder geen gepraat." Ook op de afdelingsvergade ring van de Partij van de Arbeid had Jan Krabbendam dikwijls moeilijkheden met mensen die hun zin probeerden door te drukken of ongenuanceerde aanvallen deden op personen. „Zo is wethouder Zijdeveld eens aangevallen en dat pikte ik niet Naar mijn mening doet Zijde veld het goed als wethouder. Dan moet je daar oog voor heb ben en niet proberen om hem de poten onder z'n stoel vandaag te zagen." „Ik ben toch van mening dat het voor de gewone leden in de partij steeds ingewikkelder wordt om het hele gebeuren te volgen. Het zijn de jongeren die de dienst uit maken. Nou heb ik niets tegen jongeren en zeer ze ker niet als ze in de politiek hun steentje willen bijdragen. Maar luisteren naar anderen kunnen ze niet blijkbaar niet." „Vroeger, maar dat schijnt dan voor mijn tijd geweest te zijn, waren het meer vrienden van elkaar. Met;- elkaar de schouders eronder en dan knok ken. Nu krijg ik de indruk dat de politiek niet meer op verga deringen wordt uitgemaakt maar in de kroeg. Dat gevoel had ik en op iedere vergadering weer kwam dat naar boven." Nu zullen ze wel zeggen: die Krabbendam heeft altijd wat, maar als je wat hebt moet je het zeggen. Ik heb me ook moeten aanleren om op vergadering mijn mond open te doen. Ik ben geen "ja knikker" en zal dat nooit worden ook. Als je fouten maakt moet je dat durven toe geven. Ook de partij moet dur ven zeggen dat ze in mijn geval fout zijn geweest Maar of het zo ver zal komen geloof ik niet." Denk niet dat Jan Krabben dam stil gaat zitten. Als lid van de Bewoners Commissie Deif- landseweg is hij een zeer actieve figuur. „Er is werk genoeg aan de winkel. Ik hoef niet met mijn duimen te gaan zitten draaien. Dat heb ik nooit gedaan. Weet je overigens dat ik ook nog in De Belangen heb gezeten? Dat was de vereniging waar zaal Irene deel van uitmaakte. Jaren gele den heb ik al gezegd dat ze dat pand moesten verkopen." „Wacht even, ik heb daar nog stukken van. Kijk, hier staat het. En dan lees ik deze week in jullie krant dat zaal Irene ver kocht is. Heb ik toch een beetje gelijk gekregen. Daarm.ee wil ik niet zeggen dat ik een figuur ben, die op alle vergaderingen, van welke vereniging of ciub dan ook. altijd gelijk wilde heb ben. Dat heb ik van anderen al tijd hinderlijk gevonden dus doe ik daaraan niet mee. Je mening mag je verkondigen en als daar 1 een betere tegenover staat leg ik me daarbijneer." „Wat nu? Ja, daar vraag je me wat Mijn vrouw zegt: wordt dan lid van de PPR. Nou, nee, dat ook weer niet. Tien jaar werken voor een ideaal en dat in de PvdA poets je niet meteen weg." „Ik ben teleurgesteld, dat mag je best weten. Veel heb ik niet betekend in de partij. Maar ik heb wel m'n steentje bijgedra gen. In de discussie en met bij dragen in het partijblad Voor waarts. Er zijn ook wel eens ar tikelen van mij niet opgenomen. Heus wel, maar daar tilde ik dan niet te zwaar aan. Kwam ik er wel op de vergaderingen op terug." >-o: o/>Y v.vv SCHIEDAM - Drukkerij Elba gevestigd aan de Hoogstraat barst uit haar jasje. Nu de druk kerij/uitgeverij 55 jaar bestaat; vil directeur Will Baard uit- iden. Zijn moeder zal op donderdag 20 maart de eerste paal voor een nieuw bedrijfs pand in de Fokkerstraat slaan. Om 16.00 uur wordt deze feeste lijk ingewijd. In maart 1981 hoopt de firma naar het nieuwe onderkomen te verhuizen. Centrum Oost dat onder bé-? stuur staat van de KSCA heefï geweigerd om het CJV (het Christelijke Jongerenverbond) onderdak te verlenen in het nieuwe buurthuis. Dat is onder gebracht in de voormalige Savornin Lohmanschool in de Galileistraat. Tot Centrum-Oost afbrandde heeft het CJV ruimte in het buurtcentrum in onder huur gehad. Het verbond orga niseerde diverse clubs voor jon geren in oost. Handenarbeid en sport en spel waren hun activi teiten. Omdat de ruimte in oost voor buurtactiviteitcn beperkt is huurde het CJV een clublo kaal van de KSCA, Deze samen werking dateert al van voor 1973 toen het buurthuis clubhuis De Reling heette en gevestigd was aan de Overschiesestraat. Nu Centrum-Oost een nieuw, on derkomen gaat betrekken, wil zij niet langer ruimte onderver huren aan het CJV, omdat de werkwijze van het Verbond en die van Centrum-Oost niet toe-' laten dat beiden gebruik maken van ruimten in één gebouw. B en W vinden het verwerpe lijk dat het KSCA-bestuur an dere organisaties onderdak wei gert. De KSCA misbruikt een regel in het huurcontract waar in staat dat huurder alleen dan eèn onderhuurder zal accepte ren indien hij zich met de on derhuurder akkoord kan ver klaren. B en W vindt echter de intentie van het huurconctract van groot belang en niet die ene regel. „Nu de gemeente onge veer een half miljoen heeft be taald voor de verbouw, de in richting en de inventaris van het nieuwe buurthuis, zijn wij van plan ons te houden aan het geen overeengekomen is. De in tentie van het huurcontract is duidelijk en wij zullen er voor zorgdragen dat de andere cont ractpartner in dit geval de KSCA zich er aan houdt. Wij zullen er scherp op toezien dat de bereidheid van de huurder- ruimten ter beschikking te stel len aan anderen, ook daadwer kelijk verwezenlijkt wordt". B en W vinden de bezwaren van het KSCA-bestuur tegen het onderverhuren aan het CJV onvoldoende steekhoudend. „Bovendien is de situatie, zo dat nog voor de activiteiten van het buurthuis gestart zijn, een afwijzend standpunt is ingeno men". Zij zijn van plan zich weer over de situatie te beraden op het moment dat het aktivitei- te.oprogramma bekend is en het wordt uitgevoerd. Zij hopen echter dat voor die tijd een op lossing gevonden wordt. SCHIEDAM - De werkgroep Ruimtelijke Ordening in Schie- dam-Noord vergadert weer op dinsdag 18 maart in de caravan van de SSSN Behalve de wel- zijnsmarkt staat het verkeers circulatieplan op de agenda.- Op nieuw zal er gesproken worden over veilige school-woonroutes ai schoolomgeving. De deelnota over openbaar vervoer, die van groot' belang is voor denieuwe regelingen van bussen en.trams' in Noord, zal ook ter discussie staan. Iedereen is welkom op de1 vergadering, die begint om 20.00 uur. Van een orzer verslaggeefsters SCHIEDAM - De L.e.a.- o.-school aan het Oude Kerkhof zal het een tijdje zonder video apparatuur moeten stellen. In brekers zijn via een raam de le rarenkamer binnengeklommen en hebben de video met toebe horen meegenomen. Deze spul len hebben een waarde van 2500 gulden. Zij braken diverse kas ten open op zoek naar zaken van hun gading. In een geldkistje met 470 gulden, sportartikelen, een cassetterecorder en een ver sterker zagen zij ook wel brood. Van een onzer verslaggeefsters SCHIEDAM Toen de 40-ja- rige P. van D. van vakantie te rugkwam werd hij geconfron teerd met een onaangename verrassing. In zijn woning aan het Bart Verhallenplein was in gebroken. Vier schilderijen heb ben de inbrekers van de muur gehaald. Ook een potje met los geld was verdwenen. De gesto len goederen hebben een 'waar de van totaal 15.000 gulden. t Wat jammer toch dat TT er na het sluiten van de Stukgoed-prijs- vraag op vrijdag 7 maart, en kele dagen daarna, nog' steeds inzendingen binnen kwamen, Natuurlijk vielen deze buiten de prijzen en mei name vind ik dat jammer voor de heer J. H. van Gooi, Rotterdam, die maar liefst 110 vondsten instuurde. Hierbij waren vele spits vondigheden en die wil ik u niet onthouden evenais die van nog enkele andere in zenders. J. H, VAN GOÓL maakte onder meer de volgende on derschriften bij de tekening van Teo Gootjes: „Boezem singel", „De penus van Milo" „Sexperiment", „Water La dy's", „Sex per pont", „Sado machinisten", „Erecticiteits- mast". „Benen-luxe", „Ge kaapt", „Zee-sam-open-u", „Piantzoencndiénst", „Porno of por yes", „Af-ga-niet- staan". „Boot-ani-kus", „Fl- fi-sexie", „Ram-tórcn- schip", „Vrucht-heuvel", „Mopiele-Eenheid", „(G)leu- venhaven", „Wippolder", „Hoer-ganger", „Bed-over- groot-vader", „Trut-ti-frut- ti" en „Eikeltoren." Mevr. J. M. BOOGAARD, Rotterdam: „Reddie Plee YOE JOODE, Capelle a/d Ussel. „Sexwingebied." en (Euro)masten onze gasten." J. KELLER, Rotterdam, „Al tijd op en neer." Mevr. M. GROENENDAL, Rotterdam, „Sluip inn Kruip inn." CO HAAR, Ridderkerk, „Pret Parkhaven" eri „Hoog Annle, kijk omhoog Annie" en „Waar iiet ik nou dat pakje Durex „King Size." V it I .Al B if I x En dan was er van X de week ook nog die automobilist die op de hoek van de Rotterdamse .Witte de Withstraatzijn auto fout parkeerde. Niets bijzon- ders. Dat gebeurt zo vaak. Maar tot de verbazing van enkele cafégangers stapte uit de wagen een agent in uni form. „Toch 's kijken wat die gaat doen," zei een van'de jongens achter de ruit van het bruine café. De agent ging een winkeltje binnen om een broodje shoarma te kopen. „Wie heeft er een parkeerbon," vroeg een van de cafégangers spontaan. Al gauw kwam iemand daarmee naar voren. En daarna liep hij ermee naar buiten en stopte de bon onder de ruitenwisser van de politieman. Alle cafégangers waren in middels achter, het kroeg- 4 vehster.gaan staan in af- wachting van- de gebéurte- nissen. Even later kwam de agent, zonder pet, met een zakje broodjes uit het shoarma- zaakje. Niets vermoedend v 'stapte hij in. Nauwelijks zat hij achter het stuur of keek naar de voorruit en verstar de. Daarna stapte hij als -en haas weer uit en greep naar de parkeerbon onder de rui- tenwisser. Hij keek er even naar, glimlachte en wuifde vervolgens.enthousiast naar de lachende cafébezoekers. Sportief! (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM - Vanaf maan dag 17 maart a.s. vervalt het be staande telefoonnummer van de VROM. Dan zal iedereen die grofvuil heeft aan te bieden of informatie wenst het bedrijf kunnen bereiken onder nummer 622222. Dit is het gevolg van de ingebruikneming van de nieuwe telefooncentrale van de Open bare Nutsbedrijven. Voorlopig blijven de Energiebedrijven en het CAI-bedrijf bereikbaar on der nummer 264980. De overblijfmogelijkheid voor scholieren van middelbare scholen in de Jeugdhaven is een groot succes. De leerlingen van de scholengemeenschap Nieuwland en de Technische school Schieland maken er volop gebruik van. Dagelijks tus sen 12.00 en 14.00 uur lopen ongeveer 150 scholieren in en uit. Ze kunnen biljarten, voetballen, tafeltennissen en een beetie praten. Twee stagiaires van de opleiding voor kinderverzorging in Schiedam hebben met de vaste krachten het 'brooduurtje' op-' gezet. Lia Stam, één van de stagiaires: "Er kwamen klachten uit de buurt over scholieren. Een vrouw vertelde dat ze in de lunchpauzes van de scholen geen boodschappen durfde te doen. Ze hingen maar rond bij de winkels. In de Jeugdhaven kunnen ze zich uitleven. Op de scholen zijn er wel overblijf - mogelijkhedenmaar ze moeten zich aan de regels houden Hier kunnen ze schreeuwen zo veel ze willen als ze anderen tenminste niet te veel last bezorgen. Op het ogenblik is het ontzettend gezellig. Ze kunnen iets drinken waar ze niet veel voor hoeven te betalen. Het gaat best zo. En hebben ze ideeën voor iets dan kunnen ze met ons bespreken of ze uitvoerbaar zijn." Van een onzer verslaggeefsters SCHIEDAM /VLAARDIN- GEN - De I4-jarige O. J. W. S. uit Vlaardingen en de 75-jarige Schiedamse H. M. V. moesten beiden na een botsing naar het Noletziekenhuis gebracht, wor den. S. fietste naast twee vriendjes over het fietspad tus sen de Sportlaan en de Laan van Spieringshoek. Uit de tegenge stelde richting kwam mevrouw V. op haar fiets aanrijden. In het spoorwegtunneltje botsten zij tegen elkaar. Per ambulance zijn zij naar het Nolet gebracht. Mevrouw V. mocht na een aan tal hechtingen boven het linker oog gekregen te hebben, naar huis terugkeren. S. moet met een hersenschudding en oorlet sel nog.een .tijdje blijven. Vlak bij de Ingang van de Maastunnel in Rotterdam- Zuid bij Chariois staat een zestal Chinezen uit de Volks republiek China. U heeft ze misschien wel eens gezien: de kleine mannen met het zelfde blauwe Mao-pakje aan. Er staat een enorme file auto's. De tunnelbuis is vol ledig verstopt. De Chinezen hebben dolle pret. Ze wijzen naar de lange stoet auto's en maken drukke* gebaren. Een van ben draait zijn vuisten voor zijn borst in het rond. Dan zegt hij: „ting-ting, ting-ting." Vrij vertaald: „Als ze alle maal de fiets hadden geno- men waren ze ai lang aan de andere kant van de tunnel - geweest." Waarop de ander zegt: „jak-jak, tang-tang"? (Heb je die ai gehoord van de slak en de automobilist?)." De kleine mannen lachen steeds harder. Ja, ja. In Chi nese humor zit veel wijsheid. Van een onzer verslaggeefsters SCHIEDAM - Het diensten centrum De 4 Molens organl- seert weer een groot klaverjas- concours. De wedstrijden wor den gehouden op 1 april, vlak voor Pasen. Iedereen kan zich tegen betaling van drie gulden in laten schrijven bij de klaver- jascommissie van De 4 Molens, Nieuwe Damlaan 766. Er zijn fraaie prijzen te winnen.

Het Vrije volk | 1980 | | pagina 2