Aanrijdingen Geen apart nummer voor melden van leegstand W ilhelmi naschool een waar paleis Bedankt f DE BONDSSPAARBANK, GEZiNSBANK. BONDSSPAARBANK SCHIEDAM Dirigent bestolen Foto's van prinselijk bezoek '71 Kat leeft nog auto niet Links door de bocht vlaardingen schiedam Ér^v «a BETRAPT Discussie-avond over onderwijs mmmmppmmip WOENSDAG 30 APRIL 19801HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 SCHIEDAM/VLAARDINGEN/MAASSLUIS - Van de drie Waterwegsteden Schiedam, Vlaardingen en Maassluis viert Schiedam morgen het meest uitgebreid de Dag van de arbeid. Buurgemeente Vlaardingen be perkt zich tot een viering 's ochtends en de Maassluise socialisten kunnen 's avonds in het N W-gebouw De Kern terecht waar onder meer Tv eede-Kamerlid Frans Moor zal spreken. Kindertheater Peter Blanker is één van de artiesten die op het Schie damse 1 mei-feest optreedt Dit is 'm dan: de door de politie gebouwde zeepkist Op verzoek van het comi té Nationale Gedenkda gen bouwde het personeel van de Vlaardingse poli- tie-garage dit vehikel Op 5 mei organiseert het co mité een zeepkistenrace. Het vervelende is echter, dat die dingen over het al gemeen al tijdens het eer ste gebruik in elkaar stor ten. Daarom werd een aantal bedrijven aange schreven met het verzoek voor een stevige skelter te zorgen. Twee Vlaardingse gara gebedrijven voldeden ook aan dit verzoek, zodat het comité voor de race op be vrijdingsdag de beschik king heeft over drie pro fessionele zeepkisten. De twee makers van de zeepkist die de politie aan het comité geeft, G. P. de Blots en J. te Lindert, heb ben een uur of twintig aan het vehikel gewerkt "Het ding bouwen is niet VLAARDINGEN - Een speciaal telefoonnummer voor bet melden van leeg staande woningen in Vlaardingen, is niet nood zakelijk. Dat zeggen B en W in antwoord op vragen van het PvdA-raadslid Henk Krabben. Het bu reau Huisvesting ont vangt dagelijks verzoe ken om inlichtingen over leegstaande huizen- Vol gens B en W zijn prak tisch alle leegstaande hui zen bekend. zo moeilijk. Het kost al leen vrij veel tijd om de spullen te versieren, hè. Het stuur, de banden en de stoel daar moet je maar eens aan zien te komen. Met gepaste trots pre senteerden De Blois en Te Lindert gisteren hun voertuig, want "zeepkist" kun je het wagentje na tuurlijk niet noemen. Voor de gelegenheid werd de chef van de Verkeers dienst, de heer Dorst, ach ter het stuur gezet Agressief Getuigen Prinses dankt!.." Juliana: "Koningin Beatrix, be- De Bondsspaarbank houdt rekening met uw eigen wensen en mogelijkheden. Daarom is de Bondsspaarbank een ideale bank voor 't hele gezin. Als spaarbank vanaf de wieg. Ab zilvervlootbank en Piek-fijn-bank voor de kinderen. Als saiarisbank voor pa en ma. Als verzekerings- en hypotheek bank voor het hele gezin De Bondsspaarbank is de hele familie graag van dienst Tenslotte zijn we de bank voor alle mensen voor alle zaken fff'V ii »*y Meifeesten met s prekers, strij id liederen en dia's De 1-meiviering begint "s och tends om 8 uur met een herden king bij het Spiekman-monu ment aan de Mathenesserdijk in Rotterdam-Spangen. Burge meester André van der Louw houdt een toespraak en na af loop (circa half negen) wordt in het Volkskoffiehuis aan de Ma thenesserdijk koffie gedronken. Dan scheiden de wegen van dé Rijnmondse socialisten zich. De Vlaardingers zijn om 10 uur welkom in NIVON-boerderij De Hoogkamer aan de Van Baerle- straat 252. Na een kopje koffie declameert Jans Mae uit eigen, sterk op de actualiteit gerichte verhalende poezie. Er is muziek en de bekende rooie strijdliede ren worden gezongen. Om 12 uur ;s de bijeenkomst afgelopen. De Schiedamse 1-meffestivi- teiten worden georganiseerd tbor de onlangs opgerichte Stichting De Eerste Mei. In deze stichting zitten vertegenwoordi gers van PvdA, VARA en Nl- VON. De dag begint in Schiedam om 10 uur met een wandeling door de stad. Er wordt vertrokken vanaf het Emmaplein en om streeks 12 uur hoopt men (via een omweg) de Grote Markt te bereiken, waar de Rode Vlag wordt gehesen. In tegenstelling tot vong jaar toen partijgenoot Arif Lems er een stokje voor stak, biijft het rode doek nu de gehele dag wapperen. Om 14.30 uur start in zalen complex Irene, Nieuwe Haven 155 te Schiedam een middagpro gramma. John te Loo, burge meester van Schiedam, houdt een verhaal over de geschiede nis van de PvdA en van de 1-meiviering. Tevens wordt een diaserie over de geschiendeis van de PvdA na de Tweede We reldoorlog vertoond. De kinderen hoeven zich niet te vervelen, want voor hen speelt kindertheater Maccus het toneelstuk "Straf". Voor beide evenementen hoeft geen toe gang te worden betaald, maar de stichting stelt bijdragen wel bijzonder op prijs. Vervolgens scheiden de wegen zich weer. In Maassluis organi seren de PvdA en VARA 's avonds om 20 uur een 1-mei- vienng in het NVV-gebouw De Kern. 'Tweede-Kamerlid Frans Moor en Hans Nieuwenhuizen, gewestelijk bestuurder van de VARA, zijn de gastsprekers. Het bekende 1 Mei-Orkest, een gelegenheidsformatie van socialistische musici uit Schie dam, Vlaardingen en Maassluis, die alleen op de Dag van de Ar beid optreedt, zorgt voor de mu zikale omlijsting. Voor de pauze ligt de nadruk op de bekende strijdliederen zoals "Op socialis ten, sluit de rijen. Het rode vaandel volgen wij„." en na de pauze worden negerstrijdliede ren, blues en Glenn Miller-ach- tige muziek gespeeld. Presenta tie van de avond is in handen van Lidy van der Meulen. In Schiedam wordt in zaal Irene vanaf 19.45 uur feest ge vierd. Aan het programma wer ken mee: Peter Blanker (Neder landse liedjes), Eduardo Peralta (Chileense strijdliederen), de Vlaamse zangeres Leen Persijn, Werkgroep Arbeiders-litera tuur Rotterdam (gedichten) en FNV-bestuurder Frans Drabbe. VARA-presentatrice Jeanne van Munster praat de program ma-onderdelen aan elkaar. Eduardo Peralta is een Chi leense vluchteling. Hij woont in Parijs en wordt door de Stich ting Vnje Muziek naar Neder land gehaald. Deze stichting is aanwezig met een stand, waarin door haar uitgegeven grammo foonplaten worden verkocht De toegang tot de avond is gratis, maar ook nu worden de 1-meivierders vriendelijk ver zocht om een bijdrage te storten, 'zodat de stichting, nadat zij zich voor de eerste maai heeft gema nifesteerd, niet direct falliet gaat De CPN, afdeling Schiedam tenslotte viert 's avonds om 20 uur feest in boerderij Land- vreugd in Schiedam-noord. Spreker is Karei van Dillen. Na de pauze is er gelegenheid tot het maken van een dansje. Toe gang bedraagt ƒ3,50. Kaarten verkrijgbaar aan de zaal. VLAARDINGEN - Het Visse rijmuseum exposeert sinds gis teren 50 foto's die werden ge maakt tijdens het bezoek van pnnses Beatrix en prins Claus aan het museum in 1971. Bij die gelegenheid werd het Visserij- museum heropend. De Viaar- dingse fotograaf Jan Dulfer leg de die gebeurtenis vast evenals het feest er om heen. Die feestelijkheden begonnen al op de dag voor de opening, met het arriveren van een vloot met tientallen historische jach ten in de Koningin Wilhelmina- haven. Het prinselijk paar en de drie kinderen, kwamen even eens per boot; de "Piet Hein". Met behulp van een scheepstele- graaf en door het afsteken van een vuurpijl, opende prins Claus het museum. Een dag later, op 23 mei gaven de ronde en platbo- demjachten een indrukwekken de vlootschouw op de Water weg. Foto's hiervan zijn van maandag tot en met zaterdag van 14 tot 17 uur te zien in het Visserijmuseum. SCHIEDAM - De politie heeft de 23-jarige R. T. uit Schiedam aangehouden. T. probeerde m te breker, bij Evertoom op de Mgr. Nolenslaan. Hij werd daarbij op heterdaad betrapt en ingesloten op het hoofdbureau. Van een onzer verslag geefsters SCHIEDAM Door rijn liefde voor dieren heeft de 21-jarige R. K. uit Rotterdam rijn auto naar de sloop moeten brengen. K. reed over de Singel. Vlak voor heit» stak een kat over. Hij wil de het dier ontwijken en gaf een slinger aan rijn stuur. De dierenvriend kwam tegen een lan taarnpaal tot stilstand. Een takelwagen moest de zwaarbeschadigde auto verwijderen. Bij nader- onderzoek bleek K wel enige borrels op te heb ben. Hij kreeg daarom een rijverbod opgelegd voor 24 uur. I 'olitie bouwt zeepkistkar Slechts in enkele gevallen is het bureau afhankelijk van in formatie vanuit de burgerij. Aanwijzingen rijn in dergelijke gevallen zeer nuttig. Binnenkort zal de bevolking van Vlaardin gen op de mogelijkheid worden gewezen dat leegstaande wonin gen bij de daarvoor aangewezen ambtenaar gemeld kunnen wor den "Het openen van een speciaal telefoonnummer voor dit doel achten wij echter niet noodza kelijk, omdat het huisvestings bureau via de telefooncentrale van het stadhuis vlot te berei ken is," aldus B en W. t Heeft nooit wel eens een X aanrijding gehad? Als bet je eigen schuld is is er meestal niet veel aan de band. Tegen Jezelf seg je „stom geweest", maar goed, de veroekering dekt de schade en daarmee is de kous af. Maar je hebt ook gevallen waar bet probleem moeilijker ligt Zelf ben je ervan over tuigd dat je geen schuld aan de aanrijding hebt en dat de tegenpartij duidelijk fout sat Alleen die wil geen schuld be kennen, misschien bang om zijn of haar „no-ciaim" te ver liezen. Een voorbeeld: iemand werd van achteren aangereden, buiten lijn schuld. De man, een buitenlander, reed na het ongeluk door. Pech gehad, denkt de gedupeerde, die is toch niet meer te achterhalen. Maar na een maand kreeg het „slachtoffer" van de verzeke ringsmaatschappij een briefje thuis van die „buitenlander" waarin bij nota bene verant woordelijk werd gesteld voor de aanrijding. Ook ik had onlangs te maken met een dergelijk gevat Ter wijl ik recht-toe, recht-aan in een twee-richtingsverkeer- straatkwam aanrijden, be sloot een autobestuurder, die dubbel-geparkeerd stond aan de rechterzijde van de weg, ineens aan het verkeer deel te nemen. En wel om een draal te maken in die straat Hij had mij kennelijk niet zien aankomen en hoewel ik op het laatste moment mijn stuur nog een beetje naar links kon gooien, knalde hij bovenop me. Bij het uitsappen zei die bestuurder: „Sorry, ik weet het", daarmee te kennen gevend dat het zijn fout was. Alleen toen de politie kwam draalde hij het verhaal om en zei dat hij keurig voorgesor teerd stond om een draai te maken en dat ik hem geen voorrang had verleend. Tijdens dat ongelukje kwa men meteen enkele mensen naar me toe die het gezien hadden en die spontaan de andere bestuurder als schul dige aanwezen. Toen ik hun naam en telefoonnummer vroeg, voor een getuigenis, gaven ze echter niet thuis. Je weet dat je in je recht staat, maar toch kan je door so'n foute verklaring van de te genpartij nog aardig in de moeilijkheden komen. Een dergelijk geval had ook de beer J. A. van Vliet, Bot terdam, aan de hand. Hij schrijft mij daarover: „Meer dan 40 jaar zit ik langs de weg met de laatste 15 jaar een eigen auto". „Ik rij al die tijd schadevrij met 40% no-ciairo en 200.- eigen-risico. Zelf ben ik geen agressieve rijder ai ben ik zo zoetjes-aan tot de conclusie gekomen dat het aantal agres sieve rijders steeds groter wordt, om van de asocialen nog maar te zwijgen", .Je zit daar niet zo mee, totdat je ermee wordt geconfron teerd. in november 1979. een van die dagen met storm en regen, sta ik stil met mijn ante turnen een paar andere voor bet rode verkeerslicht aan ta Aelbrechtsplein in Rotterdam Het licht springt op groenen mijn rijtje zet zich in bewe ging. De auto die voor me staat krijgt Ineens pech - ait motor sloeg af „Onmiddellijk daarop wordt de door mij bestuurde auto geramd aan de achterzijde dooreen grote Amerikaan» wagen. Op rich een aliedaaot aanrijding die fatsoenlijke mensen onderling regelen*. „Alleen de man van de Ame rikaanse slee ontpopte zich aij een asociaal figuur. Want to« hij uitstapte om de schade te bekijken (bij mij 900.-) zei hij: Js dat alles. Je bekijkt hetmaar". JHOj stapte weer in rijn auto. waaraan dank zij zijn grote bumper praktisch geen schade was en wilde weer wegrijdn. Dit belette ik hem. Pas na veel aandrang liet hij mij zijn rij bewijs zien. Later bleek bet woonadres, dat erop stond, niet het zijne was. Toen een buschauffeur aanbood de po- lltte te waarschuwen stapte de man van de slee op en zei „daar heb ik geen tijdvoor". „Nu rijn getuigen al moeilijk te krijgen en speciaal op die dagmet regen en wind enep xo"n onzalige plek. In ieder ge- val deed Ut meteen aangifte bij de politiedie alle mede werking gaf - en bij mijn verzekeringsmaatschappij*. „De politie spoorde voor mij het juiste woonadres op van de „Amerikaan" maar die vertikte het om een schade formulier in te vullen. Boven- dien bleek mij toen dat deze man de auto had gehuurd bij een autoverhuurbedrijf die ook geen enkele medewerking wilde geven. Hun auto'szijn dikwijls met een grooteigen, risico ondergebracht bij een verzekeringsmaatschappij, zodat zij geen „gedonder" wil den hebben". „Ze zeggen doodleuk: „bewijrt o het maar aan de hand van twee getuigen dat de schade aan uw auto is ontstaan op de door u genoemde dato», tijd en plaats en de bewuste aan rijdende auto". Een onmogelijke opgave dus. Jfc ben ervan ertuigd dat de autoverzekeringspremie voor een leder een flink stok lager kan als men begint met de af schaffing van de sus-claim korting. Veelachofterighedes zoab stiekem doorrijden en rich aan bepaalde verplichtin gen te onttrekken zouden daa de wereld uitzijn. Helaas heb ik het niet voor bet zeggen en de verzekeringsmaatschap pijen spinnen er wel bij", al dus de gedupeerde heer Vin Vliet. SCHIEDAM De kleuters van de Wilhelminaschool in Züid hebben een heerlijke dag achter de rug. Net als in voor gaande jaren hebben ze gisteren 'koninginnedag gevierd. De twee leidsters en de oudercommissie zijn dagen lang bezig geweest om de kleuterschool voor één dag om te toveren in een paleis. De ouders brachten gisteren om half tien hun kleine konin gen en koninginnen naar school. En natuurlijk moest deze histo rische dag op de plaat vastge legd worden door de vaders en moeders. Het geflits was niet van de lucht De prinsen en prinsesjes reden rond op hun koetsen, want die hebben het meestal niet zo op fotografen. Na een uur poppenkast wer den de kleuters getracteerd op een koninklijk diner dat be stond uit bitterballen, patat en appelmoes. De koks konden aan. het bakken blijven want de buikjes raakten maar niet ge vuld. Daarna is de hele konin klijke familie met hun voertui gen een wandeling of rondrit gaan maken door Zuid. Van een onzer verslaggeefsters SCHIEDAM De oude uit drukking 'haastige spoed is zel den goed' is ook weer opgegaan voor de 17-jarige J. C. uit Schie dam. Op zijn bromfiets reed hij over de Parkweg. De haakse bocht naar links sneed hij af, maar hij had er niet op gere kend dat er verkeer uit de te gengestelde richting zou komen. De 23-jarige automobilist E. H. van E. kon hem niet meer ont wijken. C. botste frontaal tegen zijn auto en moest met een ge kneusde linkervoet naar het No- letziekenhuis gebracht worden. VLAARDINGEN - „In hoe verre draagt het onderwijs er toe bij dat jongens en meisjes de gelijke kansen die het recht hun toekent ook inderdaad krijgen?" Deze vraag wordt - misschien - beantwoord tijdens een forum discussie die op 20 mei georgani seerd wordt door de oudercom missie van de Willem de Zwij- gerschooL Een panel, met deskundigen uit het onderwijs en de Tweede Kamer, zuilen proberen vragen over het genoemde onderwerp te beantwoorden. De Vlaarding se onderwijs-wethouder Ane Maarleveld zal de discussie lei- dert pg avond wordt gehou- denin dienstencentrum Hob. Willem de Zwijgerlaan 460 in Vlaardingen. Aanvang 20 uur, (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM - De 30-jarige dirigent J. C. uit Hoogland Is bestolen. Een dief heeft zijn actetas meegenomen uit de auto, die geparkeerd stond in de Rubenslaan. In die tas had de dirigent verschillende belangrijke zaken opgeborgen; partituren, muziekboeken, een horloge, manu scripten en zijn dirigeerstokjes. De man is be hoorlijk gedupeerd door deze diefstal. De 20-jarige Y-S. heeft eveneens te maken ge had met een autodiefstal. Iemand heeft uit haar wagen die geparkeerd was in de Gordonstraai een radio-cassetterecorder gehaald. Het gesto len apparaat heeft een waarde van 450 gulden. Via een portierraampje wist een inbreke* zich toegang te verschaffen tot de auto van de 71-jarige J. J. A. E. De man had zijn auto neer gezet op de Korte Haven. Toen hij terugkwam, bleek een doos met zijn scheerapparaat ver dwenen te zijn I V

Het Vrije volk | 1980 | | pagina 2