Centrum wil maatregelen tegen overlast van Horeca ter meulen Dukdalf en Museum plein trekpleisters Kettingbrieven... Bdr-raritéiten (5) mf-hcf 'Ikke niet weten...' De Meesrente-rekening, ■3® termeulen ter mëiilén litfc Brand met vechtpartij POPFESTIVALS EEN SUCCES Bank Mees Hope nv Tuberova- onderzoek sluit in Noord schiedam wmiwA m Informatie winkel dicht SPORTAGENDA IE rv n Intelligent sparen anno 1980. Wij durven elke vergelijking aan. DONDERDAG 1 MEI 1980/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 3PS1e WZmf'M- WMM-. ..«-fes» tW {Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM - Naar goed Nederlands gebruik vinden er ieder jaar op Koninginnedag popfestivals plaats. In Schiedam waren dat er gisteren twee. Op het Museum plein aan de Hoogstraat en in de Dukdalf, onder de Heilig Hartkerk in de Rijnstraat. Ter gelegenheid van de troonswisseling waren daar voornamelijk Schie damse bands te horen en te zien. Het publiek bestond merendeels uit jongeren. Behoudens de kermis op de Broersvest, trokken geen van de feestelijkheden giste ren zoveel belangstelling als deze muzikale attracties. Waaghalzen Toch geslaagd E :V\ES §ÊÊ$SSï' Wim van der Kerkhoven Fred Piek IN café Harry Ver burgh, Oude Binnenweg 106, Rotterdam, (eigenaar zoon Gerrit Verburgh), ten. hangen nog aardig wat oude voetbalattribu- Zoals bijvoorbeeld een oude tekening, daterend uit 1937, na Sparta's 4-0-zege op het toenmalige DFC. En een vaantje uit 1959 toen Sparta kampioen van Nederland werd (wat een tijden waren dat!). In café Verburgh komen veel voetbalsupporters, onder wie ook Engelsen. M A Schiedam, Oranjestraat 64, tel. 010 - 34 02 22. Vlaardingen, Schiedamseweg 53, tel. 010 - 34 02 22. <y -3» tri /- L Koninginnedag, X' (Van een onzer p' verslaggeefster SCHIEDAM - Terwijl de hoofdstad woelige tijden kende, was Schiedam op de dag van de troonswisseling een zee van rust. In de mid daguren was de stad uitge storven, op het Museum plein na. Iedereen zat waar schijnlijk rustig voor de te levisie. Pas rond zeven uur kwam er wat beweging in de Schiedamse bevolking. Men bezocht de diverse acti viteiten die overal in de stad georganiseerd waren. dag van r de jeugd Dit drietal lijkt ook voor een prijs tc fietsen Maar meer dan -rondjes draaien konden ze niet. De drie fietsen zijn ge monteerd op de draaimolen die nog tot woensdag op de kermis te vinden is. Ook hier waren 's-nuddags maar weinig liefhebbers van de botsauto's, de grijpers, het balle- gocnen en de -poffer tjes te vinden. 's-Avonds konden de kaartjesverkopers het echter bijna niet meer bolwerken. Er heerste een gezellige sfeer en de suiker spinnen gingen gnf mn de hand. De kinderen in Zuid pro beerden gister morgen de Cor- zenaren al uit hun huizen te krijgen. In hun prachtige vehi kels reden zij achter de Gus- io-band aan. Deze koning te paard maakte deel uit van de stoet. Hoewel botsingen hier en daar niet te vermijden wa ren, kivamen de meesten heel huids aan bij het Zuiderk wartier. Daar •toerden ze op li monade getrac- leerd. Het ko- nink-hjkst zag Misha Bakker eruit Hij sleep te met zijn tot vorstelijke tva gen omgebouw de skelter de eerste pnjs tn de wacht. De popgroep Jada. die 's-amnds op het Museumplein speelde, wist het publiek wel - warm te krijgen met haar lied over kraken, maar acties ble ven uit De po litie had giste ren niets te mel den. Geen kra kers, geen rook- bomgooiers of verfsmijters. Alleen de brandweer is een keer in actie geweest. Met drie wagens trok zij naar de huishoudschool 'De Hargahof'. Een ingebouwd transformator- huisje stond te roken. Om de schade zo veel mogetijk te be perken werd een ruitje inge slagen. Een brandweerman kroop naar bin nen om de deur voor anderen te kunnen openen. In het huisje was kortslui ting ontstaan. Nadat de span ning eraf was, kon de brand weer de smeu lende resten met een C02-blusser te lijf gaan. Vooral de jeugd was op de been tijdens de feestelijke dag. De oudere jeugd kwam helemaal aan haar trekken. Zowel op het Museumplein als in de Dukdalf traden bandjes op Zij zorgden voor het hoogtepunt. De gelui den waren lot ver in de stad te horen. Hoewel de bewonersver eniging Schiedam-Centrum het misschien niet zo leuk heeft ge- vonden, de jongeren hebben ge noten. Een verslag over het pop- gebeuren leest U elders op deze pagina. Het feit dat er koninginnedag gevierd werd, was slechts hier en daar terug te vinden. Enkele vlaggen en buttons. Alleen de jonge kin deren waren versierd met vrolijke papieren hoeden of een klep De Jmianaband probeerde in het centrum wat leven in de brouwerij te nabrengen. Wel een succes was de aubade door leerlingen van de scho len in Kethel en Groenoord. Onder leiding van de heer Van Rhijn en met medewerking van pianist C, Dubbeld. het orkest 'Sint Radboud' en enkele zangkoren werd onder meer het Wilhelmus ten gehore gebracht. ,//r.iXZ In de Koren beurs mochten jong en oud schoten lossen. Er ivaren zeer fraaie prijzen te winnen voor de beste schutters. De Schietver eniging Schie dam had de Ko renbeurs voor deze gelegen heid prachtig versierd. Ook burgemeester Te Doo en raadslid Ge" "Brouwer hanteerden het geweer, maar ze brachten geen van beiden het er erg goed van af. Winnaar van Schiedam werd Johan Visser. Van een onzer verslaggeefsters SCHIEDAM - De bewoners vereniging Schiecjam-Centrum wil dat de gemeente met een verioederingsbesliut op tafei komt De vereniging vindt dat in rustige woonstraten overlastge vende horecabedrijven geweerd moeten worden. Zij stelt voor om eenzelfde verordening op in richtingen van vermakelijkhe den als in Rotterdam op te stel len. De bewonersvereniging ge looft namelijk dat Rotterdam een goed instrument heeft ge vonden om samenklontering van te veel cafés, restaurants en discotheken op één plaats tegen te gaan en zelfs terug te dringen. Ze wil dat Schiedam hetzelfde beleid van terugdringing gaat voeren. „Ernstige overlast van horecabedrijven is nu niet tegen te gaan. Het enige instrumenta rium is de muziekverordemng. Wij vinden dat onvoldoende omdat het zich slechts beperkt tot een vorm van overlast, na melijk muziek Het toestaan van nieuwe vestigingen voor verma kelijkheden, moet op verschil lende punten getoetst worden. Vertrekkende en aankomende bezoekers kunnen vee! hinder veroorzaken; luidruchtig gedrag op straat en ten aanzien van parkeren." De bewonersvereniging hoopt dat binnen afzienbare tijd de gemeente met een verordening zal komen. „Wij hopen niet nog vier jaar te hoeven wachten op resultaat". SCHIEDAM - In verband met personeelsgebrek en re organisatie is de informtie- winkel van De Trechter voor onbepaalde tijd gesloten. In lichtingen over projecten voor werkelozen, uitkerin gen en andere zaken kan men voortaan krijgen in de Ontmoetingsruimte van De Trechter, Overschiesestraat 44. Het telefoonnummer daar is 010-263569. De mode van nu.;. Lekker dragende en ruimvallende polo shirts met witte kontraste rende kraag. Van 100% acryl. In vijf leuke kleurstellingen. Maten 36 t/m 46. Voor nog géén tien gulden. Van prima kwaliteit- Voor sportieve meisjes en dames zijn er deze leuke nylon satij nen sportshorts. In een modieus logging model. Kleuren, kobalt/ blauw, marine/wit, rood/wit, wit/marine en wit/rood. Maten 0 t/m 6. Van 14,95 voor VOETBAL - zaterdag: WK - FC Vlotbrug (Bijdorp 14 uur). Zondag: Eindhoven - SVV. DHS - Hermes DVS (Kethei 14 uur), SVDPW - De Pechvogels (Harga 14.30 uur). Steeds Hooger - De mos, OHW - FNC'60. HANDBAL: zondag Maassluis 1030 uur Unitas 2 - HVK <h), Adm. de Ruyterweg 12 uur Wil ton Meeuwen (dj, 13 uur Wilton - Vires (h), Rotterdam 13.15 uur Meeuwen - DWS (h). Harga (veld UVG) 14 uur HVK - UVG (d), Thuriede 14.30 uur DWS - Hercules 2 (d). KORFBAL: zaterdag Vlaar- dingen 16 uur Spirit - ODI, zon dag Rotterdam 14 uur De Spar taan - Succes. HONKBAL: zondag 14 uur Harga Schiedam - Onze Gezel len. SOFTBAL: Vrijdag Vlaardin- gen 19 uur Holy/Groenoord - Spirit (h); woensdag Rotterdam 19 uur Sparta 2 - Schiedam (D), Hargalaan 19 uur Spirit - Hawks 2 (d) SCHIEDAM - Een felle uit slaande brand in een winkel op de hoek van de Kerkstraat en de Grofbaan, heeft vannacht veel schade toegebracht aan in het magazijn liggende kleding. De Turkse eigenaar was bij het uit breken van de brand niet aan wezig. De brand brak om half twee uit, maar de brandweer had het vuur snel onder contro le. Op het moment van de brand was het nog druk in de Kerk straat Toen een man met zijn auto over de brandslangen reed, werd daar door een omstander aanmerkingen opgemaakt. Dat was aanleiding voor de automo bilist om uit zijn wagen te stap pen waarna een flinke vecht partij ontstond. Daarbij raakte de 25-jarige A. H. van de T. ge wond. Hij kreeg klappen tegen het hoofd en werd per GGD naar het Gemeente Ziekenhuis overgebracht Over de oorzaak van de brand tast de politie nog fn het duister. Wel werd vorige week ook al een brand ontdekt bij een ande re Turkse handelaar in de Grof baan. Staat erg leuk... Gedessineerde omstaqdoek met franje voor modieuze vrouwen, tn een fraai jacquard dessin. In zwart, bruin, rood of wit. Maat 80 x 80 cm. Van 12.95 voor Het festival op het Museum plein is in de plaats gekomen voor het Plantagefestival, waar voor de gemeente geen vergun ning wilde verstrekken- Maar de Stichting Samenlevingsop bouw Schiedam-Noord en het OJC uit Schiedam Noord kregen wel groen licht voor een popge- beuren op het Museumplein. Volgens Piet Penning, medeor ganisator van het festival, was de gemeente daarmee heel soe pel: „We hopen het Museum plein vaker te mogen gebruiken, maar dan moet er geen limiet gesteld worden zoals voor festi vals op de Plantage." Om een goed uitzicht te heb ben waren een aantal waaghal zen via uitsparingen m de muur van het aangelegen gebouw op de daken geklommen. Zodoende hadden zij veruit het beste zicht, toen om 12.00 uur The Amazing Stroopwafels het festival open den. Verder traden die middag op de Rotterdamse formatie Splendid Mood, de Surinaamse groep Naya Semana en de Leid- se studenten folkgroep Kees Ouwejan Makkers, 's Avonds waren Jade en Universe te zien. Piet Penning: „De publieke belangstelling valt reuze mee. Dat komt onder andere door het goede weer. Helaas konden, we in de korte tijd van voorberei ding ruet veel publiciteit aan dit gebeuren geven. Daarom ben ik blij dat er toch nog een paar honderd mensen zijn komen kijken." Ook in de Dukdalf vonden op tredens van Schiedamse groe pen plaats. Organisator Rini van Willigen had zeven bands bereid gevonden om de dag van de troonswisseling op toepasse lijke wijze te vieren. Naast de Vlaardingse groep Wyvrem, die gisteren de spits afbeet, waren 's middags The Brintha Brothers, Waist of Time en Alaska te zien. Tussen de optredens door konden de muziekliefhebbers genieten van goede l.p.-muziek, films en videobeelden. Het aan tal bezoekers viel ietwat tegen in de Dukdalf. Rini van Willi gen 's middags: „Omdat alles op het laatste moment is georgani seerd hebben we nauwelijks pu bliciteit aan-dit festival kunnen geven. Maar vanavond als het buiten kouder wordt, dan ver wacht ik meer mensen." .s Avonds trad de legendari sche Schiedamse formatie Sum- merbreeze op, evenals de M.P.'s en de Immer Gerade Ausband. Er waren voor deze groepen aanmerkelijk meer bezoekers naar de Dukdalf gestroomd, zo dat uiteindelijk ook dit festival in zijn opzet slaagde. Rini van Willigen: „Als we na afloop van het huurcontract de Dukdalf willen behouden als cultureel centrum in Schiedam, dan zui len we daar met z'n allen voor moeten knokken. Het initiatief daartoe kan niet van slechts een man blijven komen." Schiedam kan terugkijken op een in muzikaal opzicht geslaag de Koninginnedag. tWv •*lj Een verbol- "JBf gen abon nee, naam mij bekend, stuur de mij een tijdje terug deze ketting brief. „Wat er pre cies allemaal ach ter zit, weetik niet", zei hij, „maar het is toch te gek dat je met de dood wordt be dreigd als je dat ding niet door stuurt." De tekst van deze kettingbrief, er zijn talloze varia ties, luidt als volgt: „Deze kettingbrief, die afkomstig is uit Venezuela, is ge schreven door St. Antonius, een mis sionair uit Zuid- Amerika. Indien deze kettingbrief een reis door de wereld moet ma ken, moet u copies identiek aan deze brief zenden aan vrienden, kennis sen en ouders. Binnen een week komt u voor een verbazing te staan. Constantio Diosp ontving een ket- tinghrief in 1978, Hij vroeg aan zijn secretaresse om 24 kopieën te maken en te verzenden. Een paar dagen la ter won hij een lo terij van twee mil joen gulden in zijn land. Cour Brandt, een kantoorbediende, ontving er ook een. Hij vergat erop te reageren, verlegde deze brief. Een paar dagen later verloor hij zijn baan. Na enige tijd vond hij deze brief, liet die tik ken en verzond de ze brieven. Negen dagen later kreeg hij een betere baan. Lorratellie ontving er ook een, maar hij geloofde er niet in. gooide die weg, NEGEN DAGEN LATER STIERF HIJ. Kerr Fraidmark, een artiest, pro- beerde de ketting brief. Binnen 9 da gen kreeg hij veel hulp bij de 20 pro jecten, een belang rijke tentoonstel ling in een,mu seum. Don Calioitwon 68.000, maar ver loor dit geld. om dat hij zich niet er aan hield, deze brief te tikken of te schrijven en ze te verzenden. Senor Hendrik ontving een zeer belangrijke bood schap negen dagen later nadat hij de ze brief ontving. Generaal Julzen ontving ook zo'n brief in de Philip- pijnen, kreeg 7.778, maar na zes dagen VERLOOR HIJ HET LEVEN, omdat hij vergeten had het na te cir culeren. Onder geen voor waarde mag deze ketting worden verbroken. Een gebed: ver trouw op de heer met geheel uw hart en erken dat hij de weg zal wij zen. Dit gebed is verzonden voor veel geluk. Het origineel kwam uit Nederland. Het is tien keer de wereld rond ge weest, het geluk is al verzonden. U zult het via de post ontvangen, vier dagen na ont vangst van deze brief; het is geen grap. Verzend 20 kopie- en van deze brief aan vrienden. ouders en kennis- - sen, mensen waar van u denkt dat ze geluk nodig heb ben. - Zend a.u.b. geen geld. Houd deze brief niet achter, het moet binnen 96 uren, nadat u het' ontvangen heeft, doorgezonden worden", aldus de kettingbrief. Ik kan u een ding verzekeren: ket tingbrieven stin- - ken aan alle kan ten. Als u er toe- vallig.toch een krijgt, gelijk in de prullemand 'gooien. Mensen die onder het mom van een gebed, geluk ver eenzelvigen met materiële zaken en geldelijk gewin. begrijpen geen barst van het le ven. Gezondheid en innerlijk geluk zijn duizend keer belangrijker dan het winnen van een loteri jt je. Bovendien geloof ik geen woord van al die kettingbrie ven. Ter illustra tie: een dergelijke brief heb ik ergens maanden lang la ten rondslingeren, zonder hem uiter aard te verzenden. De loterij heb ik niet gewonnen, maar ik ben er geen cent minder gelukkig door! Eens heb ik gele zen en/of gehoord dat die hele actie van kettingbrieven niets anders is dan een vuile geidma- kerij. Alleen "ben ik vergeten hoe dat systeem werkte. Misschien kan iemand het voor de lezers nog eens precies uitleggen hóe nu werkelijk de vork in de steel ziL. »>y vt' vvru O* e»# Vko* 9 KW— uMlxatM,' „Is En dan teas er gister- "JBf ochtendvroeg ook nog die kleine Turkse me neer, die van de NS opdracht had, om voor het Rotterdamse Centraal Station de driekleur met wimpel te hijsen. Halverwege de vlaggemast za gen enkele RET-mensen dat er iets mis trns. Hel blauw van het Tood-unt-blautu, bleek na melijk aan de bovenkantte zitten en de wimpel aan de on derkant. Een RET-er tegen de kleine Turkse meneer"Hij hangt on dersteboven. Omdraaien, je moet hem omdraaien!" De kletne Turkse meneer ze nuwachtig: "Ikke niet weten, hoe ikke moeten weten?"... SCHIEDAM - De Technische Werkplaats zal de aannj-ijzers van de Koemarktbrug vastzet ten. In verband met deze werk zaamheden zal op woensdag en donderdagnacht de brug afge sloten zijn voor alle verkeer. Onderhoudslieden zullen van 1.00 tot 6.00 uur bezig zijn met de aanrij-ijzers. «3» t Hoge rente, in mei 1980: 104 Hoge vrije opname: tot f3.000,- p.in. In december: f6.000,-. Méér geld opnemen: opzegtermijn 24 maanden öf 2% opname kosten. Geld nodig voor onroerend goed: zonder opzegtermijn of opnamekosten. SCHIEDAM - Het Tuberova- onderzoek in het stadsdeel Ke- thei/Groenoord wordt vandaag- x afgesloten. Mensen die een op-, roep ontvangen hebben om naan»--, het Bachplein te komen, kunnen vanaf morgen terecht in het GG en GD-gebouw, Tuinlaan 82.. -j Het Tuberova-Onderzoek wil aandoeningen van de borstorga- - nen en in het bijzonder long-- kanker opsporen. Dit röntgeno- logische borstonderzoek wordt*., gehouden onder de mannelijke,.^, inwoners van 40 jaar en ouder. Tot 10 mei kan men hiervoor te-_ recht in het GG en GD-gebouw - van 14 00 tot 17.00 en van 18.00 tot 20.30 uur op werkdagen, behalve, op vrijdag. Het gebouw is vrij-* dag geopend van 9.30 tot 1200**,, uur en van 14.00 tot 17.00 uur: rj

Het Vrije volk | 1980 | | pagina 2