Hoorzitting over verkeer Eef Collé uit raad Ed Huisman mm 1 Lijn 4 (2) Lijn 6 Zijdeveld heeft plezier in zn winkeltje I Benefiet voor Dieren- bescherming 'Circus' van Peter Dumas in Zonnehuis Doesburg gooit bowling- toernooi open schiedam mm brieven VERGADERING VAN TURKSE BEWONERS D'66 bezoekt Schiedam-Noord Onderscheiden Oranjebrug afgesloten VRIJDAG 9 MEI 1980/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 (Van een onzer verslagge vers) SCHIEDAM - De Prin ses Marijke School aan de Dr. de Visserlaan in Schiedam is uitgebreid met een peuterklas. Deze school voor kleuter- en lageronderwijs is de eer ste in Schiedam waaraan een bevoegde peuterleid ster verbonden is. Giste renochtend nam de Ver eniging voor Christelijk Onderwijs de nieuwe klas op feestelijke wijze offi cieel in gebruik. Ontdekkingen Peuters met hun moeders tijdens de opening van de speelzaal op de Prinses Marijke School. 7 SCHIEDAM - Het raadslid van de CPN, Eef Collé, gaat de Schiedamse raad verlaten. Collé is meer dan 25 jaar lid ge weest van de gemeenter aad en gold als een van de meest kritische raadsle den in Schiedam. De re den waarom Collé de mad gaat verlaten is dat hij als wethouder acht jaar in de "keuken" van het college heeft kunnen kijken en het hem nu moeilijk valt als raadslid goed te kun nen functioneren. "Er komen voorstellen in de raad waar ik poli tiek tegen zou moeten stemmen, maar waarvan ik weet - uit de tijd dat ik zelf in het college zat -dat het eigenlijk niet kan. Op die manier kan ik voor de raad en voor mijn partij niet goed functioneren". Ed Huisman toen... Een lachende Ed Huisman (links) met de cheque van HVV-lezers. Als dank zette hij Stukgoed in de bloernetjes en die zijn symbolisch voor U. Voor air", len, inclusief dus de supporters van Sparta en Fèyenoord, die aan zijn actie hebben meegewerkt. Bedankt P' - mffpi? Prinses Marij keschool opent peuterHas In tegenstelling tot vee! peu terspeelzalen. waar men meestal noodgedwongen met vrijwillig sters werkt, is hier een speciaal daartoe opgeleide beroepskracht aangetrokken. De peuterklas draait al enige weken onder lei ding van mevrouw van der Steeg. Op dinsdag en donder dagochtend komen ongeveer vijftien kleintjes naar school. Ze Ieren daar met elkaar te spelen en om te gaan met tekenmate riaal en speelgoed. Mevrouw van der Steeg: "Twee ochtenden in de week is voldoende voor de ontwikkeling van de peuters. Na vandaag verwachten we meer aanmeldingen, zodat we bin nenkort ook op maandag- en woensdagochtend zullen gaan draaien. Met de mogelijkheid van vier ochtenden in de week bieden we meer kinderen de ge legenheid om van de peuterklas gebruik te maken.' De Prinses Marijke School biedt met de nieuwe peuterklas kinderen in de leeftijd van tweeenhalf tot twaalf jaar oud de kans om onderwijs te volgen op hun schooL Mevrouw Hoogerwerf, hoofd leidster van de kleuterschool is verantwoordelijk geweest voor de totstandkoming van de peu terklas. Mr. H. Snoep, voorzitter van de Vereniging voor Christe lijk onderwijs, sprak zijn waar dering hierover uit en bena drukte vervolgens het belang van peuterklassen. 'In de eerste vier levensjaren werkt een kind harder dan de gemiddelde West-Europese mens in zijn verdere leven. In die ontwikke lingsfase doen peuters dagelijks veel nieuwe ontdekkingen. Daarom zijn een speelse omge ving en veel contact met leef tijdgenootjes van fundamenteel belang voor hun verdere ont wikkeling.' Hij sprak zich verder uit over de ongelukkige scheiding zoals die gebruikelijk is tussen peu terklassen en schoolklassen. 'Peuterspeelzalen vallen nor maal onder het maatschappelijk werk, terwijl schoolklassen on der de onderwijswet vallen. Door die scheiding te handha ven komen Schiedam en vele andere gemeenten wel tegemoet aan de eisen van het Rijk, maar stellen die niet ter discussie. Wanneer dat wel zou gebeuren, zoals onze och"! nu doet, dan zou pas blijken hoeveel onvrede daarover heerst', aldus Mr. Snoep. Na zijn toespraak liet hij de aanwezige peuters behoorlijk schnkken door een aantal bal lonnen met een luide knal te la ten springen, waarmee hij de toegang tot de peuterklas sym bolisch opende. ''■MM (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Twee weken geleden vond in Schiedam-Zuid de eerste hoorzitting plaats. Toen waren het de bezitters van eigen woningen die hun op en aanmerkingen over de op han den zijnde vernieuwingen kwijt konden aan een panel. Zaterdag zal de tweede hoor zitting plaatsvinden met als on derwerp: Het verkeer. Het doe! van de hoorzitting over verkeer is alle knelpunten tussen Hoofd straat en Nieuwe Maasstraat op een rij te zetten. En ook na te gaan hoe deze op te lossen. Als er op het voormalige GTB-ter- rein 300 400 nieuwe woningen worden gebouwd, wil dat zeg gen dat er in Schiedam-Zuid duizend mensen bij komen. Dat zal ook meer verkeersoverlast geven. Op de hoorzitting wil de be wonersvereniging met de bewo ners praten over vier punten. Verkeersstromen in de wijk, openbaar vervoer, parkeren en verkeersveiligheid. Op de hoor zitting zijn deskundigen uitge nodigd die advies zullen geven. Ook nu wordt de hoorzitting ge houden in het pand Zwarte- waalsestraat 16 en de aanvang is om 14.00 uur. rW>vS4r4// SCHIEDAM Maandagavond Ifl mei zal er op het complex van Excelsior *20 een benefietvoet balwedstrijd worden gespeeld tussen "Het Vijfde" van Excel sior en een team samengesteld uit medewerkers van radio Ver- pnica. De opbrengst van deze benefiet komt ten goede aan de afdeling Schiedam van de Die renbescherming. De organisatoren van de be nefiet is de Schiedammer 3. Hoogwerf die at eerder voor goede doelen het team van Ver onica naar Schiedam haalde. Dit wordt zijn zevende benefiet en de laatste die hij organiseerde, op 1 december van het vorig jaar, was voor OBK en Demos. Dat werd toen een geweldig suc ces. Hoogwerf; „Ik reken ook nu weer op de medewerking van de Schieamroers. Er zal een verlo ting worden gehouden waarvan de opbrengst ook voor de Die renbescherming is. Deze mensen doen een hoop goed werk en kunnen een extra financiële in jectie best gebruiken." De heer J. A. van Eek, sinds een jaar voorzitter van de Die renbescherming afdeling Schie dam, stelde het gebaar van de beer Hoogwerf bijzonder op prijs. -Mijn dank ook aan Ex- ceisiofSO dat toch nog kans ge zien heeft, ondanks het jubi leumjaar, sen avond voor de be nefietwedstrijd vrij te maken." De heer Hoogwerf, die zich ten doel stelt ieder jaar een bene fietwedstrijd te organiseren voor een goed doel, heeft alle medewerking gekregen van Veronica, waarmee hij al jaren een zeer goede band heeft „Die jongens doen het graag en ze weten wat ze aan mij hebben." SCHIEDAM - De Turkss Vereniging houdt op maandag avond 12 mei een vergadering voor de bewoners in de Sta tionsstraat Deze voornamelijk Turkse bewoners hebben van de gemeente een schrijven ontvan gen dat ze binnen zes maanden hun huis uit moeten zijn. De bij eenkomst wordt gehouden in de ruimte van de Bewonersvereni ging Schiedam-Oost om 20.30 uur. Het adres is Franklinstraat L Van een onzer verslaggeefsters SCHIEDAM - D'66 zal op 10 mei te vinden zijn op de wel- zijnsmarkt in Schiedam-Noord. In de kraam heeft de partij vel len papier neergelegd, waarop men de meest dringende proble men kan schrijven. D*66 geeft vooral de voorkeur aan notities over de moeilijkhe den waarmee de bewoners in Schiedam-Noord geconfron teerd worden. De democraten willen op die manier een beeld krijgen van wat er onder de mensen leeft Van een onzer verslaggeefsters SCHIEDAM/VLAARDIN- GEN - Het zonnehuis in Vlaar- dingen opent woensdag 14 mei een tentoonstelling van het werk van Peter Dumas. Het the ma van de expositie is 'Circus! Dit onderwerp is uitgewerkt in zeifdrukken, douaches en pot loodtekeningen. Peter Dumas is een Vlaar- dingse kunstenaar die zijn op leiding heeft gehad bij de aca demie voor beeldende kunsten in Rotterdam. Uit zijn werk blijkt dat hij zich laat inspireren door de sfeer van circus. Zijn compositie, stijl, kleur en im pressie zijn daarop gebaseerd. De kleuren zijn dikwijls fel en uitbundig, soms zacht en ingeto gen. Zijn werk werkstukken zijn figuratief en voor iedereen herkenbaar. De expositie wordt om 10.15 uur geopend in het Ontmoetingspunt van het Zon nehuis, Dillenburgsingel 5. Iedereen is van harte welkom. Men kan de tentoonstelling tot 13 juni dagelijks bezoeken tus sen 10.00 en 20.00 uur. Het zonnehuis organiseert va ker tentoonstellingen van ama teur- of beroepskunstenaars. Men wil op die manier bewo ners en bezoekers kennis laten maken met verschillende kunst vormen, Door middel van een bezoek aan de tentoonstelling kan het publiek eveneens het zonnehuis en haar bewoners le ren kennen. Bovendien wordt het ontmoetingspunt - de zaal waar bewoners iets drinken en bezoek kunnen ontvangen - er gezelliger en aantrekkelijker door gemaakt (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM - Sparta-doel- man Pim Doesburg heeft gister avond in Bowling Musis Sacrum de eerste bal geworpen voor het Sporthuis Ketel-toernooi. Een toernooi waaraan twintig Schie damse sportverenigingen deel nemen. Twaalf weken lang zullen de twintig verenigingen in de slag gaan om de Sporthuis Ketel- prijzen. Tien clubs spelen in de vooravond en tien later op de avond. FCN, vorig jaar winnaar van de door Het Vrije Volk be schikbaar gestelde wisselprijs, kreeg gisteravond ook de prijs als "Winner van de Week". Ook WK kwam voor deze prijs in aanmerking. Beide clubs zijn vorige week kampioen gewor den. SCHIEDAM De heer J. Lub- be heeft vandaag de zilveren ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, gekre gen. Uit handen van burgemees ter Ter Loo ontving de heer Lubbe deze onderscheiding van wege zijn 40-jarig dienstjubi- leum bij Bottelo b.v. Coca Cola. In het artikel 'Klepke zorgt dat ze varen kunnen' in uw blad van 24~4-*8ü wordt een zeer ne gatief beeld gegeven van de padvinderij en de Schiedamse winkeliers. Het is met waar dat de heer Klepke lid is geweest van de Burgemeester van Haarengroep en hij heeft ook geen deel uitge maakt van het leidersteam. De naam 'scouting' is op de demo cratische wijze door de leden gekozen toen de vier padvinders organisaties fuseerden. Scouting is niet rechts en niet links, maar algemeen. Zij is gelukkig één van de weinige internationale jeugdbewegingen waarvan iedere jongere lid kan worden zonder dat daarbij naar politie ke opvatting, geestelijke over tuiging of stand gevraagd wordt Ook worden bij ons de leden niet gestuurd naar een zee (of land) verkennersafdeling, maar maken ze zelf een keuze. Groeiende zelfstandigheid en verantwoordelijkheid is één van onze doelstellingen. Het werken met gemengde groepen is voor scouting beslist geen schrik beeld. Om praktische redenen moet men de accomodatie hier aan aanpassen. In principe zijn meisjes bij de Burgemeester van Haarengroep even welkom als jongens. In de praktijk blijkt echter dat meisjes over het alge meen liever naar een specifieke meisjesgroep gaan. De heer Klepke stelt ook dat hij zo snel mogelijk uit scouting zal treden. Als hij zoveel heeft aan te merken, vraag ik mij af wat hem al die jaren verhinderd heeft om scouting te verlaten. Het is jammer dat de heer Klep ke vaak verstek laat gaan bij vergaderingen over het te voe ren beleid. Nog meer betreur ik dat mensen die voor één doel werken (de jeugd) niet op een positieve manier kunnen sa menwerken, maar liever rodde len en kwaadspreken. De manier waarop de heer Klepke de padvinderij meent te moeten belasten is unfair tegen over de vele duizenden leiders die nagenoeg al hun vrije tijd belangeloos beschikbaar stellen voor de jeugd. Het was mijns in ziens objectiever geweest ook deze mensen de gelegenheid te geven zich te verdedigen tegen over de beschuldigingen of ten minste hun mening te vragen bij het publiceren van het betref fende artikel. Joh. M. N. Adriaanse oud groep sleider Burgemeester van Haar engroep oud commissaris voor het district Schiedam SCHIEDAM De Oranjebrug zal in verband met herstelwerk zaamheden in de nacht van woensdag 21 mei od donderdag 22 mei van 01.00 tot 6.00 uur ge sloten zijn voor alle verkeer. De Technische Werkplaats van Ge meentewerken zal dan de aan- ri jijzers van de brug vastzetten. s De schade - aan ge- richt door vandalen - aan de auto van Ed Huisman is hersteld! DANK ZIJ U, dank zij de supporters verenigingen van Sparta en Feyenoord (dat noem ik nou nog eens hand-in-hand der BEIDE soorten kameraden) is de 21-jarige scholier schade loos gesteld. Eerste reactie van Ed Huis man: „Geweldig, dat dit in Nederland nog mogelijk is." Tijdens competitie-wedstrijd Sparta-Feyenoord, enkele maanden terug, werd zijn wa gen met ijzeren staven zo maar uit balorigheid ver nield. Ed, leerling aan de Hu- go de Vries-school in Croos- wijk (opleiding bloembinder). was er kapot van. Hij zei toen: „Drie jaar heb ik op mijn vrije zaterdagen en feestda gen in een bloemenzaak ge werkt om een tweedehands wagentje bij elkaar te sparen. En dan gebeurt je dit." Daarna beiden lezers spont aan of er niet een actietje voor Ed gevoerd kon worden om de reperatiekostcn. naar later bleek 1800.-. te vergoeden. Lezers van Het Vrije Volk, huismoeders, AOW-ers. voet balsupporters en noem maar opdeden een duit in het zakje. Soms een gulden, soms vijf gulden of meer, maar het be langrijkste was het principe dat er achter zat, namelijk: te gen het vandalisme rondom de voetbalvelden of waar dan ook. Nu weet u net zo goed als ik dat door alleen te zeggen „ik ben tegen vandalisme" we er niet zijn. Achtergronden en oorzaken van het boe en het waarom van het vandalisme moeten bij de wortel worden aangepakt. En dat is een ver- - haal op zich, waar ik later nog" eens op hoop terug te komen. De actie voor Ed Huisman is vs duidelijk een symbolische wegeweest en beslist eenma- lig. Want helaas, dagelijks zijner nog steeds slachtoffers van dit vandalisme en dan kan je niet elke keer met de pet rond gaan. „n Maar feit blijft nu dat een 'c hardwerkende scholier alsEd geen bittere nasmaak over- i houdt aan een zinloze verniel zucht van een groep vandalen. En daar is hij erg blij mee. Ed - Huisman: Jk wil iedereen hartelijk danken die aan deze spontane actie heeft meege- werkt Fijn dat er nog goede mensen zijn in deze wereld!" yir.'J i t ;~wj. -i i Naar aanleiding van N het ver haaltje over lijn 4 in Stukgoed van dinsdag, belde een me vrouw met het volgende ver haaltje: „Enkele dagen gele den - een super-druilerige dag, - zat ik in lijn 4 en reed langs de Hofdijk. ■a Mevrouw A. Kaijer uit Rotterdam schrijft het volgende als reac tie op "Lijtt 4": „Hiermee wil ik me als eerste lid aanmelden van de Vereniging van Vrien delijk Trampersoneel. En wel als fan van de bestuursters van Ujn 6 van vrijdagmiddag 14.45 uur. Ingestapt bij de hal te Bergwegziekenhuis bleef zzj even op een passagier wachten die niet zo snel door het hekje van het ziekenhuis kon komen. Bij de halte Zwaanshals ston- i drie maten te wachten. Iedereen zat somber voor zich «J uit te kijken totdat de bestuur- der riep; „Dames en heren, kijkt u even naar links. Daar af schijnt morgen de zon weer!" En op alle sjaggenjnerige smoelen verscheen weer een zonnetje...". tri Twee stapten in en nummer 3 droomde helemaal weg van een mooi meisje. De bestuur ster wachtte even tot hij ont- waakte en kon toch nog mee. r- Bij de halte Jonker Frans straat zag zij een oudere man hard lopen om de tram te ha len. Zij maakte een gebaar van: „doe maar kalm aan. Ik wacht wel." En dat was ook zo. Het kan dus ook anders. Re- -$ medie: meer vrouwen op de tram?", aldus mevrouw Kaijer. A Van een onzer verslaggeefsters SCHIEDAM - Wethouder Zijdeveld is erg blij met de belangstelling van de burgers voor zijn iaformatiewin- keltje aan de Hoogstraat. Hoewel gis terenmiddag geen enkele burger de drempel durfde te overschrijden, is hij zeker van plan om zijn winkel- open te houden. Het was gisteren de derde maal dat wethouder Zijdeveld en zijn ambte naren klaar zaten om informatie te geven aan Schiedammers over de bin nenstad. Vanwege het aantal journa listen durfde volgens hem niemand meer binnen te komen. Bij de vorige keren zijn in totaal 14 mensen binnen- geweest. De vragen en opmerkingen varleerden van het probleem honde- poep tot gerichte belangstelling voor hetgeen in de binnenstad staat te ge beuren„Het is ontzettend leuk om die mensen direct te kunnen helpen. Som migen zaten met het probleem of hun buis nog wel sou blijven staan. Dan kan je meteen antwoorden; ja" In de binnenstadswinkel staan ma quettes en hangen diverse tekeningen, van Schiedam. Aan de hand daarvan' leggen de wethouder en zijn ambtena ren uit boe de plannen er voor staan. En deze informatie is geheel gratis. De winkel is weer geopend op donderdag 22 mei van 11.00 tot 14.00 uur. Droog ratuur tige ut zuidoo lt md 12 mei >iH4,,

Het Vrije volk | 1980 | | pagina 2