Groenoordse jeugd in de kou Stuk werk voor Schiedam behouden Handtekeningen voor oefenruimte Hoe zit dat met Tijd voor school?' BENEFIETWEDSTRIJD OP THURLEDE Naturisten Politiegericht Pedicure Jongen dupe van fout CBR I 1 1 Bi 11 sis Vrouw op straat van collier beroofd Praten over vrouwen en gezinstaken F :R iZi 'li schiéclam Ontmoetingsdag gehandicapten in De Doelen Vreemde vogel Gusto showt k DINSDAG 20 MEI 1980/HET VRUE VOLK/PAGOfAl SCHIEDAM Op het Jacq. Urlusplein in Groenoord komt geen jeugdhonk voor kinderen tot 16 jaar. Op de plaats waar nu het PTT-kantoor en de bibliotheek staan, wil het college een buurtcafé neerzetten. De eer ste gesprekken daarover zijn al aan de gang. Een tijde lijk gebruik van de bibliotheek (die in augustus naar het nieuwe wijkcentrum verhuist) als jeugdhonk is evenwel niet uitgesloten. Een en ander bleek gister avond tijdens de gemeenteraadsvergadering naar aanleiding van vragen van Herman Noordegraaf (PPR). Tafellaken fflÊÈtf V"-* Sfe ,*J Wethouder Scheeres bemant de cabine van de kraan, waarmee hij de eerste la ding beton voor de nieuwbouw stort Ruim vijftig jongeren waren met spandoeken, trom mels en trompetten naar het Stadskantoor gekomen om de actie kracht bij te zetten. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM - Bestuursleden van het Pop-overleg overhandigden gisteravond ruim 1100 handtekeningen aan burgemeester John te Loo. Zij willen hiermee de aandacht van de gemeenteraadsleden vestigen op het grote tekort aan oefenruimten voor popgroepen in Schiedam. Burgemeester John te Loo neemt de handtekeningen in ontvangst. Veronica toe. in de aanval Aad Bierhuizen kijkt beteuterd fout, ze draaien ons de bak Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM Het Centraal Bureau" Rijvaardlg- heden (CBR) heeft fouten gemaakt En nu moet mijn zoon zswél het thêörie- als hei praktijkexamen over doen. Dit terwijl hij al geslaagd is voor de theorie. Dat kan toch niet!" gro een stu woi Eui .kan KI bran arme hooft glstei hetlt óe veell enkel derer ners ben i Het 1 verar vand Buurtcafé in plaats van 9n jeugdhonk Zoals bekend wil de Stichting Samenlevingsopbouw Schie- dam-Noord (SSSN) de huidige noodbibliotheek graag gaan ge bruiken voor jeugdwerk. In het nieuwe wijkcentrum i* daar voor geen ruimte. De stichting heeft met behulp van een folder de omwonenden geïnformeerd en naar hun mening gevraagd. Slechts een enkeling had bezwa ren. Het college ziet zo'n jeugd honk niet zitten, zo blijkt nu. De dienst Gemeentewerken onder- SCHIEDAM - In het week end, op zondagavond, is me vrouw O. uit Den Haag in de Schiedamse Stationstraat be roofd van een collier ter waarde van 12.000. Zij werd op straat door enkele personen gevolgd, die haar het peperdure sieraad afhandig maakten. De daders namen de vlucht in een auto. die later elders in de stad werd aan getroffen. Van de dieven en het sieraad ontbreken ieder spoor. Ook is de juiste toedracht bij de politie onbekend. De Schiedam se recherche stelt een onderzoek in. handelt al met gegadigden die op het Jacq. Urlusplein na de verhuizing van het PTT-kan toor een café willen gaan bou wen. Volgens wethouder Schee- res (financiën) moet het een ho recagelegenheid worden, "die zich op de buurt richt". Ook zijn collega Posthoorn voelt weinig voor een jeugd honk, alhoewel in een adviesno ta van maart 1979 naar aanlei ding van de rellen op de grens van Schiedam en Viaardingen wordt gesteld, dat er voldoende aandacht moet worden besteed aan de leeftijdsgroep, die tussen serveten tafellaken valt „We moeten bezien in hoever re in het wijkcentrum een stuk je opvang mogelijk is", aldus Posthoorn (vorming en recrea tie). „Kan dat niet dan moeten we elders In Groenoord naar mogelijkheden zoeken." De wethouder vond het idee om de noodbibliotheek als jeugdhonk in te richten niet aantrekkelijk. „Het idee is aan lokkelijk", stelde hij. „maar een adequaat gebruik van een nood- vestiging is niet zo aantrekke lijk. Dan verschuif je de proble men naar de toekomst Het is zinniger om te kijken wat voor mogelijkheden er zijn om schoolgebouwen te gebruiken. De verwachting is dat er in het hart van Schiedam-Noord schoollokalen zullen leegkomen. Dat trekt me veel meer aan." Noordegraaf vroeg zich af of het Jacq. Urlusplein wel de meest geschikte plaats voor een buurtcafé is. „Het ligt niet zo centraal en het wijkcentrum is vlakbij", zei hij. Wethouder Schee res antwoordde niet bang te zijn voor concurrentie tussen buurtcafé en wijkcentrum. Hij bevestigde dat het buurtcafé er pas komt, nadat de nieuwbouw van de PTT in Noord (naast het wijkcentrum) klaar is. Naar verwachting zal dat niet eerder zijn dan begin 1983. <•-■> tóf - m-m «ft* V vWvX. a 1 v. cvh -y SCHIEDAM - Als blijk van waardering gaf algemeen di- rekteur van Gom-Holding de heer Geurts symbolisch een stukje Schiedam terug aan wethouder Scheeres. Hij deed dat in de vorm van een oude prent van de Lange Haven in Schiedam. De dankbetuiging betrof de medewerking die de gemeente heeft verleend bij het vinden van een geschikte plaats in Schiedam voor de bouw van een nieuw complex voor dit schoonmaakbedrijf. Gistermiddag stortte wet houder Scheeres de eerste Ia- ding beton ten behoeve van het nieuwe onderkomen aan de 's Gravelandseweg. Twee gebouwen zullen er op die plaats verrijzen. Een modem distributiecentrum is inmid dels al in aanbouw en zal te gen het einde van dit jaar klaar zijn. Daarnaast bouwt men een nieuw hoofdkantoor- voor Gom-Holding. Dit schoonmaakbedrijf bestaat uit een aantal dochter-onder nemingen, met ruim vierdui- zend werknemers in Neder land en België. Wethouder Scheeres was verheugd over het behoud van het bedrijf voor Schiedam. „Het aantal bedrijven dat in onze regio investeert is de laatste jaren schrikbarend te ruggelopen. Daarom zijn we blij dat de gemeente en Gom- Holding overeenstemming hebben bereikt over de bouw van dit nieuwe complex op deze plek in dit industriege bied. Mede hierdoor wordt het ook voor andere bedrijven met veel werknemers interes sant om zich in deze omgeving te vestigen. Veel ondernemingen wijken tegenwoordig uit naar mid den-Nederland omdat het in vesteringsklimaat daar gun stiger is. Gelukkig hebben we een stuk werkgelegenheid voor onze stad behouden, waardoor bovendien voor een groot aantal vrouweljke werknemers een arbeids plaats wordt veilig gesteld. Vooral het aantal werkloze vrouwen in de Waterweg- Noord is heel groot. Het complex aan de 's Gra velandseweg zal ongeveer in juni van het volgend jaar he lemaal gereed zijn. Het Schie damse schoonmaakbedrijf zal tot die tijd zijn hoofdkwartier houden in een pand aan de Westvest Het is daar inmid dels uit zijn jasje gegroeid, maar totdat het nieuwe hoofdkantoor gereed is, zullen de verscnillende dochteron dernemingen van Gom-Hol ding zich daar moeten behel pen. SCHIEDAM - Woensdag avond, tijdens de openbare ver gadering van de Schoolraad, zal Cor.nv Jansen uit het Noord- Hollandse Huizen een inleiding hcriden over het onderwerp Tijd voor School. Conny Jansen heeft voor haar inspanningen op dit gebied de Gouden Margriet gekregen. Tijd voor School houdt zich bezig met aangepaste schooltijden voor het kleuter- en lager on derwijs. Woensdagavond, aanvang 19.30 uur, kunnen ouders en oudercommissies zich er in de bovenzaal van de Sporthal Mar griet zelf van op de hoogte stel len hoe dat zit met Tijd voor School. Truus de Ni js, die zich in Schiedam met dit onderwerp bezighoudt zegt: „Om dit onder werp duidelijk te maken aan ouders en oudercommissies, is de vergadering van de School raad een uitermate goede gele genheid." Het initiatief om Conny Jan sen naar Schiedam te halen kwam van de afdeling Schie dam van Tijd voor SchooL Truus de Nijs: „Conny Jansen heeft haar sporen op dat gebied best verdiend. Landelijk is zij zo'n beetje de spreekbuis. Zij overlegt over dat onderwerp ook met minister Pais." Onder trompetgeschal en tromgeroffel nam de burge- roeest-r de handtekeningen van John Havermans, bestuurslid van het Pop-overleg in ont vangst. John vertelde: „We brengen onze problematiek nu op deze manier op gemeentelijk niveau onder de aandacht, om dat de brieven die we geschre ven hebben niets hebben uitge haald. We proberen ervoor te zorgen, dat gemeenteraadsleden vragen gaan stellen, zodat de zaak niet zomaar kan worden afgedaan." Een verontruste vader van één van de muzikanten zei tegen de burgemeester: „De jongens pfoberen op een correcte manier de problemen te bespreken, maar wanneer het gemeentebe stuur niet reageert en de zaak loopt uit de hand, dan bent U daar mede verantwoordelijk voor." ROTTERDAM - "Lichame lijk gehandicapten... wat doe je er mee". Dit is het thema van de ontmoetingsdag die de Vereni ging van Gehandicaptenorgani saties op maandag 2 juni in de Doelen organiseert Tijdens deze dag zal de alge mene problematiek van de ge handicapte in de maatschappij worden belicht Verder zijn er naast een aantal inleidingen, een forum, een informatiemarkt en een aantal Vraagbaken*'. Aanvangstijd van de ontmoe tingsdag is 10.00 uur, en zal tot ongeveer 1&00 uur duren. X (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM - De benefiet- wedstnjd die gisteravond is-ge speeld ten bate van de Dieren bescherming in Schiedam, heeft 550 gulden opgebracht.'Organi sator van de wedstrijd^ tussen Excelsior *20 en Radio Veronica, de heer Hoogerwerf was tevre den met de opbrengst van deze negende benefiet De wedstrijd eindigde in een 2-1 overwinning voor het team met de leus 'Je bent jong en je wilt wat'. Zij bezorgden daar mee het vijfde van Excelsior "20 zijn eerste nederlaag van dit seizoen, want dit elftal is onge slagen kampioen geworden In zijn afdeling. Oud-voorzitter van de Die renbescherming afdeling Schie dam. de heer Broeders verricht te de aftrap van de wedstrijd, die door ruim 150 mensen werd bijgewoond. Na afloop werd in de gezellige kantine van Excel sior "20 een tombola gehouden, waarvan de opbrengst eveneens ten goede kwam aan de dieren bescherming. Volgend jaar, wanneer alles volgens planning verloopt zal er een benefietwedstrijd worden gespeeld ten bate van verpleeg huis 'Drie Maasstede'. SCHIEDAM - Toen de Schie damse meneer A.J.T. in het Bea- trixpark liep te wandelen, trof hij daar een vreemde vogel aan. Bij nader onderzoek bleek het een papegaai te zijn. Na enige inspanning wist hij de vogel te vangen, waarna hij bet dier naar het asiel in het Hargapark bracht De eigenaar van de ont snapte vogel kan het dier daar ophalen SCHIEDAM - Het tamboer en trompetterkorps Gusto zal zich donderdagavond aan het pu bliek presenteren met een ge deelte van een nieuwe Holland se show. Dat zal gebeuren op het gazon bij huize Francois Ha- verschmidt bij zwembad Zuid. ft-"* to oir SM (Van son onzer verslaggevers) SCHIEDAM - De Nederland se Vrouwen Beweging (NVB) afdeling Schiedam, organiseert woensdagavond in Zaai Irene een discussieavond met het on derwerp Vrouw en Gezinstaken. Deze avond is voor alle vrouwen gratis toegankelijk. Het is de be doeling aan de hand van een viertal stellingen, die zo breed mogelijk geformuleerd zullen worden, met elkaar te praten over huishoudelijke taken. De avond begint om 20.00 uur. Ooit toet eens op een en nudistenstrand pe- weest? Ik teas er zondag, na zeer lange tijd. Het was op de Maasvlakte. Vrij, eindelijk heerlijk vrij. Als Adam liep ik langs de zee. Maar niet voor lang. Want de natuur mag dan moot zijn, zij is voorat ook toreed. Ze heeft m'n billen verbrande En niet alleen die. Ik loop nu ook nog lichtelijk gebogen. Als een AdOm. Ik voel me zwaar door haart», drogen. Mevrouw K. uit e*C Rotterdam, volledige naam mij bekend, geeft de volgende reactie op mijn verhaaltjes „Volksge richt 1" en JZ." Jtk las uw stukje „Volksge richt" in de krant van 12 mei en ik ben blij dat Jack Iton eelman zich heeft kunnen re habiliteren. Een deel van wat Jack overkwam, is ook ge beurd met mijn zoon die vori ge week uit Amsterdam kwtun. Ik ijsde bij het ver haak Mijn zoon heeft sinds 14 da gen een grote bestelwagen overgenomen met het doel daar een kampeerwagen van te maken. Vaak is hij door zijn beroep pas om 1 uur 's nachts klaar en wil dan nog even verpozen. Met een vriend en tdjn vrouw had hij nog even in een zaak wat gebruikt. Toen ze met sluitingstijd naar huis wilden gaan, vroeg een vrouw om hulp. Deze vrouw was ta melijk van de kaart en smeekte: „Please, help me." Mijn zoon vroeg haar adres en zei dat hij haar wel even thuis zou brengen. Het was helemaal aan de andere kant van Amsterdam, waar hi j to taal onbekend was. De vriend en zijn vrouw reden ook mee. Na lang heen en weer rijden stapte de vriend even uit om aan iemand de weg te vragen. Intussen echter werd de vrouw so agressief dat ze de vrouw van de vriend ging aanvallen. Ze begon flink te krabbelen. Dit werd mijn zoon toch wel te gortig en hij zette haar de wagen uit met de mededeling: „Bekijk bet maar." Omdat hij. zoals gezegd, voUedig onbekend was met de weg, reed hij de Utunnel in, waar hij niet heen moest. Aan het einde van de tunnel draai de hij en ging weer terug. Op dat moment kruiste een poli- tiewagentje zijn pad. dat hem alsmaar bleef volgen. Mijn zoon voelde zich daar niet ge lukkig mee. Hij wist toen nog niet waarvoor en een ver» keersfout had hij ook niet ge maakt Klemgereden Bij een volgende tunnel aangekomen reden plotseling zes andere politiewagens hem klem. Een horde politieman nen, met wapens in de aan slag. omsingelde hem. Alle drie werden daarop uit de auto gesleurd, kregen het be vel met de handen omhoog te gen de wagen te gaan staan en vervolgens werden ze geforil. leerd. Pas toen bleek dat ze zelf geen wapens hadden, borgen de politiemannen hun pistol» op. Maar snel daarna boekles se de aangehoudenen de hu. den op de rug en voerden hes in drie afzonderlijke wagent naar het politiebureau at. Mijn zoon was stomver baasd, maar op zijn vragen „wat er in hemelsnaam aasde hand was en vanwaar deze „overval", kreeg hij geen ant woord. Alleen werd gezegd: Dat hoor je later wet" Op bet bureau moesten ze toen alle drie hun zakken leeghalen. Alles werd geregb- treerd. De vriend van mijn zoon was inmiddels ook weer verschenen, nu met zijn ve ters uit de schoenen. Hij dacht: „Dat gaat helemaal in," Een van de politiemannen zei op dat moment: „Straks komt de baas, dan hoor je wd wat er aan de hand is." Piotsellnc zat mlfakzoonmk de vrouw rondlopen die hij eerder die avond had willen helpen. Zij wees naar mijn zoon en zei: „Dat is hij." Hierop antwoordde mijn zoon: Ja, dat is nogal logisch dat ze me herkent" En hij vertelde wat er die nacht wa voorgevallen. Nerveus De politiemensen werden nu wat nerveus. En ietwat la cherig begonnen se het ver haal bij de vriend van mijn zoon te checken. Die vertelde natuurlijk hetzelfde verhaal Wat bleek achteraf het ge val te zijn? Nadat mijn zoon die vrouw de wagen had uit gezet, hield ze andere auto's aan. Toevallig was de eerste de beste een politiewagen.., Toen verzon ze het verhaal- uit pure nijd - dat mensen la een witte bestelwagen baar hadden gekidnapt. Ze was daarbij zo van streek dat de politiemannen haar verhaal geloofden. Mijn soon met zijn vriend en diens vrouw kregen na het „abuis" wat koffie voor de schrik en konden vervolgens naar huis gaan. Ik moet er echter niet aan denken water gebeurd was als hij verzet had gepleegd, Iets wat in de gegeven om standigheden best logisch zon zijn geweest. Maar. tot zijn geluk, was hij te verbaasd en te verbouwereerd, om wat dan ook te ondernemen," al dus mevrouw K. "Moet je m'n vrouw straks horen schetteren: Jij een pedi cure? Goed, ik naar desauna!" De zoon van de heer Dorchain, de 18-jarige André. is enkele weken geleden geslaagd voor zijn theorie-examen. Voor het praktijkexamen zakte hij. Geen nood echter. André vroeg ge woon opnieuw een examen aan. alleen voor het praktijkgedeelte. Daarmee begint de ellende voor André Dorchain. Hij krijgt geen oproepingskaart en via een rlj- £- schoolhouder krijgt hij te hogen dat die er wel had moeten zijn. Jn feite zou je dus zeggen dat mijn zoon gewoon opnieuw een ep:>« art krijgt voor het praktijkexamen. Maar nee hoor! Het CBR geeft wel toe dat er een foutje is gemaakt, de oproe pingskaart is naar een ander adres gestuurd, maar Ancjré Dorchain is niet komen opdagen en dus moet hij alles weer over doen. Waanzin!." aldus de heer Dorchain. Hei CBR heeft verklaard dat er een tikfoutje is gemaakt, in plaats van de oproepingskaart te sturen naar de Erfdljk 17 is hij gegaan naar de Erfdijk 27. De mevrouw die daar woont heeft echter tegen de heer Dor chain verklaard nooit een der gelijke kaart te hebben ontvan gen. De heer Dorchain heeft on dertussen al contact gezocht met het advocatencollectie. „Ook de postale recherche heb ik al be naderd maar die kunnen niets voor ons doem-Het wegraken van poststukken Is erg inge*®" keld," zegt de heer Dorchain. voegt daar aan toe dat de sj cherche hem wel heeft geap«; «eerd <m een brief te «hry naar het ministerie van Ven. en Waterstaat „En die oh® kunnen ze krijgen." De familie Dorchain wil j® eerst de stappen afwachten a» het advocatencollectief gaat n* men. „Zoiets is toch ongeheö» Fouten die door het CBR maakt worden, worden alF wentel d op een onschw® iemand. Daar komt dan oo* dat Je niet eens een fatsoen»! gesprek met de heren van CBR kunt voeren." H( W1 Op I SE dat» vuur die) hoofi ien f het t stad' dent Lej over flette deeki zoucfc weer; sl In De i had n brand tellend te krijj kerheti maar vuurze waren van he gebouu en wez onmidd van de V Perk* overal raturen «turen tenwim

Het Vrije volk | 1980 | | pagina 2