GAAT IN AUGUSTUS OPEN 1 m I Beschikbare ruimte aan de man brengen lÊerste paal voor lashal Inbraken bomvketen 0 Vreemde Politiebedankt! Bad man Recepties op naar schiëdam I mmm Prijzengeld Ooievaars wm mmm |Diëfstalvuil auto Bejaarde krijgt gieter op hoofd I Brommerdieven DINSDAG ÏOJUNI1980/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2j1f (Van een onder verslaggevers) SCHIEDAM „Als jullie gaan wandelen is dat goed, j maar niet verder dan de Blauwe Brug hoor!" Menig Schiedammer zal de naam Blauwe Brug bekend in de oren klinken. De brug was een markant punt in Schie- I dam-Noord, die in het dagelijks taalgebruik dikwijls gebruikt werd. Het is dan ook de naam van het nieuwe I wijkontmoetingscentrum geworden. De 35-jarige me vrouw van Deursen uit Schiedam zond deze naam in. Zij werd daarmee winnares van de prijsvraag die I daartoe werd uitgeschreven. ^Duizendpoot f pp Wmm De Blauwe Brug is nog lang niet klaar. Overal is men nog hard aan het werk. In augustus gaan de eerste aktivitei- ten van start. Mevrouw van Deursen uit Schiedam heeft de nieuwe naam voor het wijkcentrum bedacht. SCHIEDAM -.Tot twee keer toe vertikte het startpis tool het om een knal voort te brengen, maar de derde keer was het wel raak en toen doken hónderden in het' water van het Sportfondsenbad. De avondzwemvier- daagse bracht weer velen in beweging. Ongeveer 800 deelnemers zullen zich dé komende dagen inspannen om in het bezit te komen van de zo fel begeerde medail- Personeel van het Sportfondsebad en leden van de Schiedamse Reddings Brigade en De Watervrienden zorgen voor een goed verloop van het geheel. Burge meester Te Loo zal op de slotavond - vrijdag, omdat er tvaensdag avond niet gezwommen wordt - de médailles uitreiken. Mevrouw Bussem-Dul- laart: "Ik heb nog nooit zo'n vreemde plant, ge zien!" -N N is voor een breed Op vrijdag 13 juni wordt het centrum aan het Bachplein op geleverd. Het is dan echter nog J lang niet klaar. Pas eind augus- J.tus van dit jaar zal het officieel in gebruik genomen worden, j Dat gaat gepaard met uitgebrei de festiviteiten, om de Blauwe Brug zo snél mogelijk onder de bevolking bekendheid te geven. De beheerscommissie van de Blauwe Brug is momenteel druk l'bezig om de beschikbare ruimte aan de man, te brengen. Inmïd- J dels is ruim de helft van de be- I schikbare tijd en ruimte ver- ];deeld, ,met een concentratie op dinsdag, woensdag en donder- dag. De commissie bestaat bit vertegenwoordigers van de 'ge- rmeente. een aantal vaste en in-, Lddentelé' gebruikers, van de jjBlauwe Brug en de toekomstige ;beheerder. Car .Touw. Per f juli I^treedt hij officieel in dienst van I ;hêt wijkontmoetingscentrum. Cor Touw: „Ik heb elf jaar in .de Afrikaanderwijk in Rotter- |;dam als beheerder gewerkt en 1'.daarna een/jaar in een nieuw- Lbouwwijkih Capelléaan de IJs- |%el. Als beheerder moet je een 'beetjeoeen duizendpootadjn.Je en. De heeriCdrnaxv.secretaris ,;moet niét téi beroerd "zijri'om af - -- moet je je bij neerleggen. Dan kan je niet om elf uur 's avonds gaan lopen roepen: Jongens, jul lie moeten eruit, want m'n diensttijd zit erop". Er hebben zich tot nu toe 21 organisaties bij de beheerscom missie gemeld, om van de be schikbare ruimte gebruik te mo gen maken. Eén van de taken van deze commissie is dat het centrum voor een zo breed mo gelijk publiek aantrekkelijk wordt gemaakt. Van jong tot oud moet men er iets van zijn gading kunngn vinden. Vaste punten zijn een peuter speelzaal, een openbare biblio theek, een muziekruimte en een aantal vaste vergaderzalen. Ook gaat men een mediatheek star ten. Daar kan men dia-serie's en -projectors, grammofoonplaten, geluidsbanden en te zijner tijd ook videocassettes, en -appara tuur huren. Dat-alles voor een betrekkelijk lage. prijs. Boven dien komt als experimenteel on derdeel van de mediatheek, een Jeesruimte. Daarin zijn een heel gevarieerd aantal tijdschriften te vinden, die men dagelijks zo lang de Blauwe Brug open is .kan raadplegen. Men ziet eveneens' mogelijk heden voor geheel 'nieuwe idee- Wm en toe zelf een deurtje te verven. |;Je moet er je hart en je ziel in- peggen. Dan wordt het eén stuk je, van jezelf". „Dat vind ik heel belangrijk", vervolgt hij, „want je moet met de gebruikers en bezoeker van het cérBrum goed kunnen om gaan. Dat moet groeien. Maar daarom wil ik' bok een beetje soepel zijn, ook wat mijn werk uren betreft. Vergadèringen lo- pen nu eenmaal altijd uit. Daar (Van een onzer verslaggevers) - SCHIEDAM Samen met ir. W. Ifcfman, directeur van HCG offshore, heeft burgemeester John te Loo gisteren de eerste paal geslagen van een nieuwe lashal die wordt gebouwd op het terrein van HCG Staalbouw aan de Westfrankelandsedi jk. De lashal. die eind januari be- •giri februari opgeleverd zal worden, is 102 meter lang. 30 meter breed en heeft een hoogte v;an 25 meter. De hal zal een verbetering be tekenen voor de werkomstan- digheden voor de bij HCG wer kende medewerkers. Hij zal ge bruikt worden om staalcon structies voor bruggen en derge lijke te bouwen. De Hollandse Beton Maatschappij (HBM) ver zorgt de onderbouw van de hal. HCG zelf zal de bovenbouw ver zorgen. vari de beheerscommissie: „Via' het opzetten van een project met de stichting 'SWA, denken we aan een samenwerking tussen werkloze onderwijskrachten en werkloze ongeschoolde arbeids krachten. Het is nog maar een vaag idee, maar daarmee wil ik alleen maar duidelijk maken, dat wij ook en vooral nieuwe aktiviteiten een kans.willen ge-, ven binnen het- wijkontmoe tingscentrum", aldus de heer Cornax. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM - De laatste bin go-avond van dit sc-izone in de grote zaal van de Chr. Sociale Belangen zal voor de invaliden sportvereniging de Ooievaars een heuglijke avond worden. Op woensdagavond 10 juAi zal aan "hét bestuur van deze veïehiging het netto batig saldo worden 'overhandigd van de' 27 bingo- avonden die er dit seizoen ge houden zijn. Om 19.45 reikt de heer Wolthuis de opbrengst van dit seizoen uit Niettemin wordt er die avond normaal bingo ge- Aspeeld. Qm 20.00 uur roept de spelleider het eerste nummer af. 2 Er zijn zoals gewoonlijk weer Vveel prijzen te verdienen, waar onder veel huishoudelijke arti- keien. Ook deze avond komt ten Ingoede "aan de Ooievaars: kë' SCHIËDAM - De 36-jarige K. [K'van H. heeft bij de politie aan- ^-gifte gedaan van diefstal van Mïwaardepieren van 5700 gulden jen.geld. Deze zijn uit zijn auto ^genomen,',', maar waar precies hij niét meer. Hij had zijn êfwagen enige tijd in Schiedam en plater ook' in Vlaardingen voor lleen winkel geparkeerd. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM - De Schiedamse politie heeft'22-jongens aange houden, variërende in de leeftijd - van' 14 tot èn n\^r22'jaar en af komstig %uit~Schiedam, Vlaar dingen en Maassluisi'die hébben bekend in de'afgelopen maan den'inbraken' te" hebben ge pleegd "op bouwterreinen in Schiedam. 'U'. Ook hebben zij bekend ettelij ke bromfietsen te hebben gestó len van straat en uit kelders van 'woningen. Op bouwterreinen in 1 Woudhoek-Noord werd drie keer ingebrokén.i'n hisserthutten én daaruit werd voor een totaal bedrag van 7700 gulden aan ge reedschap gestolen. De totale waarde van het ont vreemde is .bijna 24.000 gulden 'en er was vóoor' 2500 gulden schade aangericht De helft van de 22 knapen maakte zich aan diefstal schuldig, dé andere helft aan. heling. Veel van het gestolen materiaal kon aan de rechtmatige eigenaren worden teruggegeven. (Vaneen onzer verslaggevers). SCHIEDAM Al wandelend over dé Hoogstraat kreeg de nietsvermoedende 81-jarige me neer A. G. opeens een bloemen- gieter op zijn hoofd. Deze viel uit het raam van een woning waarvan de bewoners niet thuis waren. Hoe.de gieter uit het raam heeft kunnen vallen kon niet worden vastgesteld. De heer.G. liep hoofdwonden op en kon na behandeling naar huis terugkeren. a Mevrouw E. A. Bus- A sem-Dutlaarl van het bejaardencentrum ..Laurens" in Rotterdam heeft een echte plant-rariteit. Me vrouw Bussem: „Ik las in* Stukgoed over die bloemen waaraan wortels kwamen. Nou, dat kan best leuk zijn. Ik heb ze trouwens nog nooit ge- .zien. Nu wordt er gevraagd: heeft iemand soms ook een vreemd exemplaar? Nou, dat heb ik zeker. dik kocht namelijk twee bloembollen, zogenaamde „droogbloeiers." Je kon ze ge woon in de vensterbank zet ten, zonder aarde en zonder water. Maar. zo werd er bijge zegd.'ais u vroeg resultaat v wilt hebben, kunt u ze ook in - een pot met aarde zetten. Ik heb beide geprobeerd. Die in de vensterbank was ai bin nen een paar weken totaal uitgedroogd, dus in de vuil niszak ermee. Maar de ande re? Daarkwam een hele donkere punt boven de aarde. Zeker drie weken heeft hij zo ge staan. Toen kwamen er rond om de bol allemaal kleine puntjes. Ze werden groter en groter en nu zijn er zowat vijf dunne stammetjes, licht en donkergroen gespikkeld. Een is zeker een halve meter hoog, met aan de top een bosje' groe- ,ne in elkaar gedraaide groene bladeren. Op de dag spreiden de blaadjes zich uit. alleen een groen bosje bladeren. Maar geen amarillis, zoals was ge- zegd. Ik heb nog nooit zo'n vreemde' plant gezien. Weet u wat het zou kunnen zijn??, aldus me vrouw Bussem-DuIIaart. Wie weet het? j* Uit. Nieuwe Oogst, or- Pv 'gaan van de Rotterdam se Tarwebuurt): „Enkele weken terug werden de bewoners van de Tarwe- straat opgeschrikt door een moordaanslag op een taxi- chauffeur. Voor het onderzoek was veel politie op de been. Enkele buurtbewoners heb ben zich verdienstelijk ge maakt door aan dc politie hun telefoon en koffie beschikbaar te stellen. Enige dagen later kwam de politie weer inde- Tarvxstraat, gelukkig met een: meer vreedzame taak. De hulpvaardige buurtbe- woners kregen ieder een prachtige plant. Vanaf deze plaats bedanken zij de politie mannen zoor deze leuke gesti Namens deze bewoonsters, mevrouw Jumelet, Tarwestraai 53." Tijdens een cricketmatch tussen Australië en West-Indië A verstoorde deze „streaker" even de wedstrijd. Prompt schoot de Australische aanvoerder Grcg Chappell toe om de man met zijn bat nog wat aan te kleden. Dat is nou watje op z'n Engels noemt een „bad man!" Van recepties kan je af en toe doodmoe worden. Daar is nu een probaat middel tegen. De anti-receptiepil... - SCHIEDAM - Het Schiedam se onderwijzend personeel zal op woensdag 18 juni een mani festatie houden, in.de Plantage in het kader van dé landelijke actie Bouwen aan beter onder wijs. Deze landelijke actie, op gezet door de Nederlandse Fe- .deratie van, Onderwijsvakorga nisaties (NFO) is een dag later, opl9juni.^. - „Maar'Vzegt Jacob van Boven, hoofd van.de Thorbeckeschool, „ook,.in .Schiedam, hebbenwij niet stilgezeten. Er zijn in korte, .tijd ,700 handtekeningen opge haald van mensen dié het .met onze.actie eens zijn. Die handte keningen zullen wij volgende week woensdag aan wethouder Posthoorn op het Stadskantoor gaan aanbieden." Een werkgroep van zestien leerkrachten uit Schiedam van alle richtingen - zal een brief doen uitgaan naar dé ouders en de oudercommissies waarin uit eengezet zal worden wat zoal de actiepunten zijn in Schiedam. AI jaren wordt in het onder wijs* gestreefd naar kleinere klassen, om iedere leerling meer aandacht te kunnen geven. Op veel scholen moet nog, gewerkt worden met combinatieklassen. Eén leerkracht voor twee klas sen. Dit terwijl er, genoeg leer krachten zijn- die geen werk hebben. Er is echter meer. Jacob Bo ven: „Neem nou de aanpak van het beleid voor de buitenlandse kinderen. Er is geen enkele dui delijkheid. Landelijk zijn er zeer veel experimenten, maar niemand zal zeggen: dit is de methode. Nee, iedereen doet zoals, het" hem het1 beste .uit komt" - De werkgroep rekent tijdens de manifestatie vooral op de ouders.",;De tijd is tekort om nog extra ouderavonden te organi seren. Iedere school zal nu zelf een brief maken .en die aan de ouders', doen toekomen met daarin onze verlangens. In die brief zal uiteengezet worden hoe de vork in de steel zit" Tijdens de manifestatie in de Plantage zal er een programma zijn en tevens zal een bestuur der uit de onderwijsorganisaties het woord voeren. Na de mani festatie zal men in, een optocht naar het Stadskantoor optrek- ken om wethouder Posthoorn de petitie aan te bieden. Het is niet de bedoeling dat dé schooljeugdbi j de manifestatie betrokken zal worden. Jacob Boven: '„Zeker niet. Ach, mis-. schien dat leerlingen van het voortgezet onderwijs zich bij ons zuilen voegen, maar er lopen per se geen kinderen mee in de stoet" 1 V De manifestatie zal 15.00 uur beginnen waarna^ om ongeveer 16.00 uur de stoet zich naar het Stadskantoor zal begeven. - 'i SCHIEDAM - De politie heeft, twee jongelui aangehouden die;, bezig waren met het rijden op brommers die bleken gestolen zijn. Na verhoor konden nog twee andere jongens wórdef}, aangehouden die ook bekenden in de afgelopen weken brom-;; mers te hebben ontvreemd. De, vier zijn op het-bureau ingeslo^' ten. Het onderzoek wordt voortij gezet- V

Het Vrije volk | 1980 | | pagina 2