NIEUW BESTUUR: 'GEEN "VRAAGTEKENS MEER' üi 1 m Toepscommissie beraadt zich over ►rotest tegen woonwagencentrum |Kmispunten Maassluis orden verbeterd Sigmoidoscopie Caetuskapper Revanche Belgenmopje ZATERDAG 5 JULI SÉ PRAKTICA/SIGMA SHOW FOTO V. VUUREN 499- WA m BAKKIE GESTOLEN Tip tegen muggen Man zaagt zich in de vingers PRAKTICAWEEK bij Foto 27.50 ZEEMAN... ZEEMAN Pentor lenzen PRAKTICA MTL 3 299.-! schiedam Vandalen steken reklamebord in brand VRUDAG 4 JULI 1980/ET VRIJE VOLK/PAGINA 2 Tan onze medewerkster I MARJAN MEIJER (SCHIEDAM - Even ek het of de Sociëteit in gebouw de Teer- 3f zou verdwijnen. Een laand geleden stapte het pltallige bestuur van de ids 1969 draaiende soci- eit op. Totaal gedesilus- oneerd zei toenmalig stuurslid John Pothof: is nauwelijks meer langstelling voor de os. De filmavonden forden nog wel bezocht, iar zo gauw het licht gaat zijn de mensen ardwenen. Wij doen het liet langer." Het energieke nieuwe bestuur van Quousque Tandem! v.l.n.r.: René Meeren, Joost Evers, Leo van Herk, Robert Baris en Thom Borsboom. Risico's. wimmiMM. Het stukje grond bij de Koekoekslaan. Hier zou het nieuwe woonwagencentrum moeten komen. MAASSLUIS - De drie punten in Maassluis waar de afgelopen maanden I een gericht verkeerstoe zicht gehouden werd, worden verbeterd. Aan de ïhand van de conclusies die het onderzoek heeft (opgeleverd kunnen voor zieningen worden aange bracht die de verkeersaf- wikkeling veiliger laten I verlopen. Politiepersoneel voerde gesprekken met I verkeersdeelnemers die I overtredingen pleegden. Daarbij kwam vooral het waarom van de overtre ding ter sprake. Inspecteur De Jong „Het is nu duidelijk waar het dé kruisingen aan man keert." t Wat ze allemaal leren op de etaleurschool grenst aan het ongelooflijke. Of zou deze kapper in de Goudenregenstraat in Capelle aan den IJssel zelf zijn "propagandakamertje" heb ben voorzien van deze robuuste cactus? Als klant weet je waar je aan toe bent wanneer de Capelse kapper je haardos reduceert tot een heuse "crew- cut" a la jaren zestig. Ja toch zeker? Kijk maar naar zijn cactus, niets dan stekeltjes! voor al uw sleutels Lips- en autosleutels, kiaar terwijl u wacht Andere modellen 's morgens brengen, 's middags weer afhalen Voor al uw sleutels gaat u naar DE SLEUTELSPECIALÏS". Broersvest 50-52-54, Schiedam Tel. 267594 2,8/28 p.draad 109.- 2.8/135 p.draad 99.- !n combinatie tele- en groothoek J 199.- hierbij GRATIS combitas t.w.v. 37.- Sunpak i Flitser S.p.-140 Spiegelreflex met CDS lichtmeting door de lens, spleetsluiter, 1-1/1000 sec. en b, zelfontspanner - flitssynchronisatie 1/125 sec. KOMPLEET met: lens 1.8/50 mm j 2.8/28 mm 3.5/135 mm I Omnica combitas en gratis praktica-boek t.w.v. 18.90 Hoogstraat 104 106 SCHIEDAM PRAKTICA SUPER TL 1000 met Jena T 2.8/50 m a Tas 30.- Gratis Praktica-boek t.w.v. 18.90 SIGMA ZOOMLENS 4.5/100-200 mm Schuifzoom met Macro voor alle aqq vattingenJ Zo51." PRAKTICA MTL 3 m. Pentacon 1.8/50 ociëteit (Een laatste kans om de, vroe- pr zeer druk bezochte soos, Jaar belangrijke politieke café- anden veel publiek trokken, redden, werd door een aantal leuwe, energieke mensen die. pt allemaal niet zo somber in- gen, met vele handen aangre- epen. Een trouwe bezoeker van uousque Tandem? (betekent: lang nog?) Leo van Herk is £n van de nieuwe bestuursle- Leo: "Het vorige bestuur £as op een dood spoor bezig, et was hoog nodig dat er eens lieuwe mensen kwamen met lieuwe ideeën." [Voorzitter van de Stichting T! {het vraagteken is veran- |erd in een uitroepteken, om het ithousiasme waarmee het [ieuwe bestuur start duidelijk maken.) is Robert Baris. Hij egt: "We willen absoluut niet oncurreren met de andere café |elegenheden in Schiedam, aar we vinden wel dat er op aterdagavond niets te doen is tier. Daar gaan we wat aan en." Thom Borsboom en Joost .Evers zullen als het nieuwe sei- 'zoen op 6 september aanstaande van start gaat, zorgen voor een programma dat klinkt als een klok. Thom: "We willen elke za terdagavond iets "life" brengen. Dat zal voornamelijk op mu ziekgebied zijn, maar er is best kans op een theateravond. Als het tenminste te betalen is." Tot half oktober staat het pro gramma al vast en zeker is dat enkele Schiedamse popgroepen komen optreden, zoals Jada en Maple Leaf speciaal een gele genheidsband zullen formeren om in de societeit-nieuwevorm op te treden. René Meeren gaat voor de publiciteit zorgen. Samen met Leo van Herk zegt open hij hierover: "De publiciteit is belangrijk. Verleden jaar is het voorgekomen dat hier groepen en muzikanten van naam speel den en dat er maar twintig men sen waren. Terwijl zo'n optre den dan achthonderd gulden kost Op zaterdagavond trekken veel mensen weg uit Schiedam, omdat er geen reet te doen is," aldus Leo, "daar kunnen we wat aan veranderen." Thom valt hem bij: "We weten dat er be hoefte aan is. Wij zijn niet bang om af te gaan, want we zullen in de toekomst nog veel risico's moeten nemen." Het "café voor één avond" in de week blijft officieel een Soci ëteit "Maar", aldus het nieuwe bestuur, "dat woord Sociëteit la ten we in het vervolg weg. Dat spreekt de mensen en vooral de jongeren helemaal niet aan. Een Sociëteit is een gezellige ruimte waar je een borreltje kunt drin ken. Wij willen iets bieden, door middel van een goed program ma. Zodat je gewoon elke zater dagavond naar QT! kunt gaan met de zekerheid dat er iets ge beurt" Bezoekers kunnen lid worden voor vijf gulden per jaar. Maar een lidmaatschap is niet verplicht. Eén oud-bestuurslid heeft de moed niet laten varen en gaat in het vol energie startende nieu we bestuur meedraaien: Babs van Herk, zus van Leo en op het moment dat de foto gemaakt werd aan het feestvieren, omdat ze haar eindexamen haalde.' Babs neemt het secretariaat voor haar rekening. Rob van Klaarwater, op vakantie, wordt de penningmeester van de stich ting. Thom Borsboom: "We hebben nog geen enkel financieel over zicht gezien. En er liggen nog een aantal onbetaalde rekenin gen. Vervelend, maar logisch, want het oude bestuur had er de moed niet meer voor. Nu, die hebben wij wel en we gaan het gewoon proberen." - Van éen onzer verslaggeefsters SCHIEDAM - De beroeps- ommissie zal het bezwaar- •ift tegen de inrichting van en woonwagencentrum in chiedam-Kethel. behandelen. Iet protest is ingediend door de hereniging Ruimtelijke Orde- Schiedam-Kethel. De ver liging heeft als leden tiental bewoners, die er tegen zijn op het stukje grond bij de ekoekslaan een woonwagen- entrum komt. nood in het huidige woon- encentrum aan de Schieka- 3e is groot. De woonwagens ^taan veel te dicht op elkaar, de iolering is slecht en bovendien men wegens het ontbreken van gasleidingen nog steeds aangewezen op stookolie. Om Is te doen aan deze noodsitua- f heeft de gemeenteraad beslo- en een stuk grond bij de Koe koekslaan te gebruiken voor een lieuw, zij het kleiner woonwa- encentrum met betere voorzie- gen. Het bestemmingsplan moet Jaarvoor gewijzigd worden vant eerst wilde de gemeente anders met de'grond doen. iBurgers hebben het recht om te (protesteren tegen het plan van gemeente. Dit protest noemt officieel een bezwaar- schrift op grond van de wet ad ministratieve rechtspraak over heidsbeschikkingen (AROB). De vereniging heeft een advocaat ingehuurd om haar belangen te behartigen. B en W hebben inmiddels een werkgroep ingesteld waarin woonwagenbewoners en bewo ners die geen bezwaar hebben tegen hun komst samen praten over een zo goed mogelijke op lossing. De Vereniging Ruimte lijke Ordening die ook gevraagd is om in de werkgroep zitting te nemen, heeft niets van zich la ten horen. Ook haar argumen ten om niet mee te willen pra ten. zijn onbekend. De bedoeling van de werkgroep is de ideeën en belangen van de woonwa genbewoners en de bewoners van Kethel aan elkaar te toet sen. Samen met de dienst Ge meentewerken en de dienst Wo- ningbeheer zullen de leden van de werkgroep een ontwerp ma ken voor het nieuwe woonwa gencentrum dat aansluit op de wijk. B en W hopen dat een besluit vorming over het nieuwe cen trum op deze manier bezwaren tegen de plannen zal wegnemen. Maar gezien de koppigheid van de Vereniging Ruimtelijke Or dening lijkt deze hoop ijdel te zijn. SCHIEDAM - Het zenden met 27 MC-apparatuur is zo'n rage geworden dat ook dieven er brood in zien. Al meerdere ma len is het voorgekomen dat uit auto's en plezierjachten 'bak kies' en antennes zijn gestolen. Ook de 23-jarige J. W. V. is het slachtoffer geworden van zo'n diefstal. Uit zijn auto zijn een bakkie en tien cassettebandjes gehaald. De gestolen goederen hebben een waarde van 385 gul den. De auto stond geparkeerd in de Cartesiusstraat Vermoe delijk heeft de dief een valse sleutel gebruikt Het onderzoek betrof het Ha- I vènplèin en de kruisingen Ro- -zenlaan-Westlandseweg-Wa genstraat en Laan '40-'45-P.C. Hooftlaan. Politiemensen, zowel .tiv burger als uniform, hielden iri februari, maart en april de genoemde kruispunten extra in het oog. Er werden 24 processen- verbaal 'uitgedeeld. 58 verkeers- i deelnemers kwamen er af met éen waarschuwing. „Del meest voorkomende over- tredingen waren door rood licht rijden en het niet volgen van de fietspaden," zegt inspecteur H. I de Jong van hét Maassluise poli- li tfekorps/ „Ik heb de indruk dat <sdè' aanwezigheid vanpolitieper- soneei preventief heeft gewerkt. f.Maar tk.zeg erbij; dat is mijn in- idruk. Zeker kun je zoiets niet weten" De inspecteur is tevreden met het verloop van het verkeerson- derzoek. „Er zijn zaken naar vo ren gekomen die wel bekend waren, maar nu is pas echt dui delijk wat er aan de kruispun ten mankeert In direct overleg met ambtenaren van Openbare Werken kunnen we nu concrete voorstellen over verbeteringen aan het gemeentebestuur doen." Uit het onderzoek blijkt, dat het Havenplein geheel gere construeerd moet worden. Veel verkeersdeelnemers ervaren het pleinals onoverzichtelijk. Op korte termijn komen er verbete ringen in - de vorm van ver- nieuwde wegmarkering, verlen ging van de voorsorteervakken en betere richtingaanduidingen. De reconstructie van het Haven plein is pas over enkele jaren mogelijk. Op de kruising Laan '40-'45-P.C. Hooftlaan zal de ko mende tijd geëxperimenteerd worden met een andere afstel ling van de stoplichten. De grote verschillen in het verkeersaan bod maken de situatie daar erg ingewikkeld. In het rapport over het onder zoek is het aantal ongevallen op de onderzochte kruisingen in '79 en '80 niet vergeleken. Op het Havenplein deden zich trou wens in het geheel geen onge vallen voor. „Misschien dat er op de andere kruisingen één of twee aanrijdingen méér zijn ge beurd, maar echte conclusies fnag je daar niet aan verbin den," aldus inspecteur De Jong, De komende drie maanden richt de aandacht van de politie in Maassluis zich op de kruis punten Lijsterlaan-Kwartel laan, Lijsterlaan-Nachtegaal laan en Merellaan-Burg. van Reesstraat Aan de methode van onderzoek wordt niets gewij zigd. Soms zichtbaar en soms verdekt opgesteld, zullen agen ten het verkeer observeren en vragen stellen aan verkeers- overtreders. Het onderzoek wordt behalve in Maassluis in zeven plaatsen in Nederland gehouden. Plaat selijk zijn er commissies opge richt met daarin vertegenwoor digers van politie, justitie, ge meentewerken en andere stad huisafdelingen. Die commissies, staan in contact met het ge meentebestuur. SCHIEDAM - Huisarts- raadslid Ruurd van der Veer heeft nog een heel goede gratis tip voor alle vakantiegangers. Van der Veer raadt iedereen die een grote aantrekkingskracht heeft op muggen, aan veel knof look te eten of vitamine B-ta bletten te slikken. Beide midde len zijn volgens de huisarts on schadelijk en weerhouden mug gen ervan iemand 'beet te ne men' die ze ingenomen heeft. „Ik heb deze tip van een collega in Finland, Toen ik daar was, heb ik het zelf uitgeprobeerd en het werkte fantastisch. Het na deel is dat je wel een beetje stinkt, maar dat moet je er dan voor over hebben." SCHIEDAM De 30-jarige A. T. S., werknemer bij de Holland Constructie groep, heeft tijdens zijn werkzaamheden twee ge broken vingers opgelopen. Hij was bezig met een cirkelzaag toen de lat voor het zaagblad er afviel. Zijn linkerhand kwam tegen het blad aan en werd zwaar verwond. Met de ambu lance werd S. overgebracht naar het Noletziekenhuis. Daar con stateerden doktoren dat hij ze- ker twee vingers gebroken had. SCHIEDAM De brandweer is in het geweer moeten komen met een spuitwagen om een kunststof reklamebord te red den van de ondergang. Vanda len hadden het bord overgoten met een licht ontvlambare vloeistof en daarna in brand ge stoken. Bewoners van het Ro- zenburgerplein hebben onmid dellijk de brandweer gewaar schuwd. De politie heeft gepro beerd de daders te achterhalen, maar tot nu toe bleven zij on vindbaar. «A» Over het algemeen zijn jaarverslagen niet het sappigste leesvoer. Die van ziekenhui zen behoren in die categorie niet tot de uitzonderingen. Het Havenziekenhuis heeft me het verslag over '79 ge stuurd. En terwiUe van die 5.702 opgenomen patiënten dat jaar en de 65.845 poliklinisch behandelde Nederlanders en buitenlanders wil ik niet on vermeld laten dat er ook weer nieuwe apparatuur is aange schaft Schrijft de geneesheer-direc teur B. G. Bruinsma onder meer: „De afdeling radiologie werd voorzien van een angio- kamer, een nieuwe plani- graaf, een automatisch appa raat voor longfoto's, een nieuw condensorapparaat een nieuwe ontwlkketmachi- ne en ten slotte werd de afde ling uitgebreid met een Unl- rad echograaf. Aan het eind van het jaar werd een mam ma graaf aangeschaft" Denk nou niet: gooi het maar in mijn pet Want direct heeft u er nog mee te maken ook. Vandaar dat de geneesheer directeur ook vertelt: „De af deling coronary care en inten sive care werd voorzien van nieuwe bewakingsapparatuur van Hewlett en Packard, waarmee tevens intra-arteri- ele drukmctlng mogelijk was." Ziedaar. „Op de interne afdeling was er een uitbrei ding van de gastrocopie unit en werd nieuwe apparatuur aangeschaft voor sigmoidos copie". Ze verzinnen toch wat om je in leven te houden. ju Een belg, de eeuwi- A ge Nederlandse mop pen over zijn volk beu, stelt een vriend voor re vanche te nemen. Gezamen lijk fietsen ze de grens over om bij de eerste de beste ben zinepomp te stoppen. Een rij wiel wordt de pompbediende voorgehouden met de vraag: "Vol tanken gaarne." De Nederlander geeft geen krtnp, draaiet het zadel los en giet het Belgische frame vol. Nog niet verslagen vervolgt de belg: "Ramen ook schoon maken, manneke. "De pomp bediende pakt spons en zeem. en reinigt koplamp zowel als achterlicht. "Dat kost u negen gulden vijftig," vervolgt hij, zijn hand ophoudend. De Belg betaalt en krijgt vervolgens van de pompbediende een fik se klap in het gezicht. "Wat doet ge nou?", rea geert de verbouwereerde belg. "Ach," zegt de pompbedien de," ik gooi het portier dicht" Wij knipten het vol- A gende bericht uit het Belgische dagblad "De Morgen": LILLE - Fransen die Belgen moppen vertellen zijn al lang geen zeldzaamheid meer. De chef van Intofec, de dienst die cmze kopij naar Gent moest doorsturen, had er voor ons ook eentje in petto over de tal rijke herdenkingen en feesten die België rijk is. "Weet je wat een Belgische journalist doet als hij een nieuwe schrijfmachine krijgt? Hij knipt het lintje door." Horen ze t ook eens van de zuidkant uren U kunt dan gratis uw Praktica- camera laten testen door 'n deskundige van de importeur

Het Vrije volk | 1980 | | pagina 2