m* I' ms \Werkgroep Jeugdwerk: 'Beroepskracht vonne moet blijven In Schiedam West Inbraak bij garage Bermlampen gestolen WëMWMÊ mêtÈmmrnmÊzmm m schiedam ZEEMAN... ZEEMAN VRIJDAG Hó JULI mO/HET VRUE VOLK/PAGINA 2 MÏÏf v:- r'v- (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM - PvdA'er tuurd van der Veer heeft ijn lidmaatschap van de gemeenteraad opgezegd, ijn besluit kwam als een /errassing voor de Partij /an de Arbeid. Loco-bur gemeester Reinier Schee- res kreeg als plaatsver vangend voorzitter van iet stembureau voor de verkiezing van de leden van de gemeenteraad de arief in handen. Ton de Vos: "Het is niet uitgesloten dat ik weer te rugga in de Raad." Geen conclusies Gek Ruurd. van der Veer genoeg van irritaties binnen PvdA? (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De Stichting Samenlevingsopbouw I Schiedam-Noord wil graag de beroepskracht voor het [Jeugdwerk houden. Daarom heeft zij Burgemeester en [Wethouders verzocht om tot een vaste aanstelling van [Yvonne Heuvelman te mogen overgaan. „Gezien de [positieve ervaringen met het jeugdwerk in het afgelo- [pen seizoen, lijkt ons dat een logische zaak", schrijft de I werkgroep in het seizoenverslag *79/80. voor al uw sleutels Lips- en autosleutels, klaar terwijl u wacht Andere modellen 's morgens brengen, 's middags weer afhalen Voor al uw sleutels gaat u naar DE SLEUTELSPECIALIST Broersvest 50-52-54, Schiedam Tel. 267594 Fiesta 9001977 '78 Fiesta 11001977 '78'79 Fiesta 1100 Team1978 Escort 1300 1976 '77*78 Escort 1600 Sport Capri 1600 L1978 Capri 1600 GL'78 Capri 2000 GL*79 Taunus 1600 L76 *77"'78 '79 Taunus 1600 L Special *77 '78 Taunus 1600 GL'77 *78 Taunus 1600 L Stationwagen '77 Granada 2000 Stationwagen '78 Transit FT 100 gesloten beste! '78 Mitsubishi Galant 1600 Stationwagen'78 Nü.meer zekerheid door lO.OOO'km inspectie beurt t* 2é v, Leijden Gaelstraat 38 Vlaardingen-Oost - tel.'010-348823-340852 v: na 18:00 uur 351120 Hans Pattist maakte deze vakan tiefoto Barrière «MP De werkgroep Jeugdwerk heeft een wedstrijd uitge schreven voor amateurfotograf en. 1 - mi SCHIEDAM - Bewo ners uit Schiedam West die willen meepraten en denken over de toekom stige nieuwbouw In de wijk, worden uitgenodigd zitting te nemen in de Werkgroep Nieuwbouw. Dat schrijft het Project team West 1-A in de ge lijknamige informatie krant die zij deze week heeft uitgegeven. De fol der geeft informatie over de sloop van oude huizen en nieuwbouw aan de be woners van de wijk. Door verhulzen Deze Turkse man met zijn kinderen zal binnenkort niet meer in het zonnetje, voor zijn huis in de Md' riastraat zitten. De wo ningen achter hem zullen worden afgebroken. Av"1•^rS.-MV0« s,-#S-^5 riiVL .-.iixioj*-*-'J>« 4 svV?\Wvva>5«y* VdA 'er Vau der Yeer tapt uit gemeenteraad „Het was een complete ver sing voor mij. In de brief aat ook geen reden genoemd i/aarom Ruurd van der Veer tot- lit besluit is gekomen. We zul- i moeten afwachten tot hij te ug is van vakantie." Van der Veer's beslissing is een bom ingeslagen bij de vdA politici, die op dit ogen blik in Schiedam zijn en niet wegens een vakantie elders ver toeven. Hans van Kleef: „Toen ik het hoorde, was ik even stil. Zoals gewoonlijk was de pers weer eerder ingelicht dan de fractie Ik heb het Stadskantoor opgebeld, maar de meesten wis ten er niets van. Het is nooit in de fractie ter sprake geweest dat hij weg moest of weg zou moe ten. Ook later in een kleinere vergadering is daar nooit over gesproken. Wel is zijn opmer king tijdens de raadsvergade-» ring op 16 juni niet in dank af genomen. De sfeer was toen niet zo best". Het voorval waar Hans van Kleef op doelt vondt plaats rond een uur of twee 's nachts. Ruurd van der Veer was zo geïrriteerd over het late tijdstip dat hij de interpellatie van partijgenoot Hans Konings onderbrak en de voorzitter voorstelde de verga dering te schorsen. In paniek diende Konings vervolgens een motie in die hij tijdens een schorsing nog met zijn fractie genoten had moeten bespreken. Deze haalde het niet omdat een deel van zijn eigen partij tegen stemde. Maar vooral bij de jon- 1 geren heeft de houding van Ruurd van der Veer kwaad bioed gezet omdat hij Konings liet vallen. Het commentaar van het raadslid luidde toen: „Er zijn een paar rechtse mensen in de fractie die uit zijn op conflicten. Dat noem ik rechts, dat zinloos herrie trappen" Van der Veer had de afspraak binnen de frac tie geschonden dat bij een onbe vredigend antwoord van Taver-. ne er een schorsing aangevraagd zou worden om de motie te be praten. Daarna volgde een gesprek tussen Van der Veer en partijle den die zijn-houding kwalijk ge vonden hadden onder het toe ziend oog van het fractiebureau. Jos van der Lugt was daarbij: „Er waren 'duidelijk problemen na die marathonzitting van de Raad. Daar is over gesproken, maar dit heeft tot niets bijzon ders geleid. Van der Veer heeft iets gezegd in de sfeer van 'laten we het houden op een communi catiestoornis, ik trek er geen conclusies uit'. Ik begrijp niet goed dat hij pas weken later het besluit neemt om weg te gaan". „Het verbaast me niet, maar op dit moment, komt het wat onverwacht Hij zal ongetwij feld meer irritaties hebben ge had, maar hij heeft dat in mijn bijzijn nooit zo geuit Misschien heeft hij bewust net voor zijn vakantie de brief de deur uit ge daan om van het geouwehoer af te zijn. Die laatste raadsverga dering zou best de druppel ge weest kunnen zijn die de emmer heeft doen overlopen. Ik heb ge hoord dat men flink tegen el kaar tekeer ging." Volgens een vriend van Ruurd van der Veer is hij beslist niet over één nacht ijs gegaan. „Hij heeft die beslissing zeker niet genomen omdat hij vermoeid zou zijn of het te druk heeft" De vriend bevestigt de uitspraak van Hans van Kleef: „Het is een huisarts. Hij stelt zijn diagnose en op beslissende momenten raadpleegt hij niet al zijn colle ga's maar neemt zijn besluit". De officiële opvolger voor Ruurd van der Veer is Ton de Vos die onlangs de Raad verla ten heeft wegens te drukke werkzaamheden. Hij heeft een maand de tijd om te beslissen of hij weer terug wil of niet „Ik kreeg de brief met mijn benoe ming binnen, ik wist niet dat iemand weg zou gaan. Het is niet uitgesloten dat ik weer te-, rug zal gaan in de raad. Ik heb inmiddels een assistent gekre gen en ook mijn inwerkperiode is voorbij. In ieder geval heb ik nog eén maand de tijd om er over na te denken." Jos van der Lugt is zeer ver baasd over de uitspraak van Ton de Vos. „Bij de fractie in tern staat als eerste kandidaat Arie Zwam bom en als tweede Jan Simons. Een van hen zou Van der Veer op moeten volgen. Ik zou het gek vinden als Ton de Vos weer in de Raad terug zou willen. Hij is koud weg en ik kan me niet voorstellen dat er zo snel iets in je werksituatie ver andert Maar in augustus zullen we in een fractievergadering ze ker over de opvolging praten." Op 1 oktober trad Yvonne I Heuvelman in dienst en sinds- jdien zijn de activiteiten voor (jongeren van 6 tot 16 jaar in j Schiedam-Noord pas goed van de grond gekomen. Zij kreeg een plaats als beroepskracht in het (kader van de werkloosheidsre- geling die slechts voor één jaar geldt In het seizoenverslag komt de werkgroep tot de con clusie dat een belangrijk punt voor het doorgaan van het jeugdwerk de aanwezigheid van vast personeel is. Sinds november heeft de werkgroep jeugdwerk er voor gezorgd dat in Schiedam-Noord regelmatig bruisende activitei ten voor de jeugd werden geor- ganlseerd. Handenarbeid, disco, figuren-bingo, kinderkennis, film en theatervoorstellingen stonden het afgelopen seizoen op het programma. Op dit mo ment liggen de activiteiten door de vakantie stil. Voor deze zo mer heeft de werkgroep alleen een fotowedstrijd voor jong en oud georganiseerd. Alle inzen dingen zullen in september ten toongesteld worden in het nieu we wijkcentrum 'de Blauwe Brug'. Behalve de expositie heeft de werkgroep voor het komend jaar nog veel meer in petto. „Ais het maar enigszins mogelijk is, zullen we de aktiviteiten dras tisch uitbreiden." Het Sint Nico- laasfeest zal door meer kinderen bezocht kunnen worden. Voor de groep van 12 tot 16 jaar wil men meer op poten zetten. „Graag willen we deze jongeren een plek geven waar ze zo'n twee keer in de week eens lek ker bij elkaar kunnen komen". Ook de maandelijkse filmavon den voor deze leeftijdsgroep zullen worden uitgebreid naar aanleiding van een enquête die onder het publiek is gehouden. Voordat Schiedam-Noord nog meer zal bruisen van jeugdacti- viteiten, moet de werkgroep eerst drie hindernissen nemen. Barrières op haar weg zijn huis vesting, personeel en financiën. Jeugdwerk heeft altijd zwaar geleund op de S.S.S.N. en wil nu streven naar een zekere verzelf standiging. Financiële steun van de gemeente is hiervoor van groot belang. Jeugdwerk staat nu 16.000 gulden in het rood, voornamelijk door de hoge zaal- huren die ze moet betalen. De werkgroep zwerft heen en weer tussen boerderij Landvreugd, het Trefcentrum en de Rank. Ook zijn er veel buitenactivitei ten, maar wegens de onbe trouwbaarheid van het weer en daardoor de geringe deelname hieraan wil men deze bezighe den buiten de deur verminde ren. Het verlangen naar een eigen onderkomen groeit daar om voortdurend. Het slenteren van zaal naar zaal heeft bovendien tot gevolg gehad dat een aantal vrijwilli gers afhaakten. De groep be staat nu uit 8 hardwerkende mensen, maar het streven ligt' bij minimaal 12 vrijwilligers. De werkgroep zal binnenkort nog een oproep doen voor bewoners van Schiedam-Noord die een stukje van hun vrije tijd in het jeugdwerk willen steken. Bewoners kunnen gaan meepraten over nieuwbouw IVan een onzer verslaggevers) In de voorlopige Werkgroep Nieuwbouw hebben momenteel mensen uit de bewonersvereni ging zitting, samen met een aan tal ambtenaren en enkele geïn teresseerde bewoners. Zij vin den dat bij het op te stellen pro gramma voor de nieuwbouw in West, zoveel mogelijk bewoners moeten worden betrokken. In dat programma zullen de wen sen en eisen van de bewoners met betrekking tot de nieuw bouw, evenals de keuze van de architect worden vastgelegd. Deze zal met dit programma re kening houden voor wat betreft het aantal te bouwen woningen, het aantal kamers en de huur prijzen. In een speciale Nieuwbouw- krant zal te lezen zijn op welke manier de voorlopige "Werk groep de toekomstige nieuw- bouwbewoners bij het opstellen van het programma gaat be trekken. Deze Nieuwbouwkrant verschijnt in het najaar. Het nieuwbouwproject in West bestaat uit drie delen. De eerste fase gaat dit najaar van start Er wordt dan een zoge naamd nieuwbouwplan ge maakt dat omstreeks september 1981 klaar zal zijn. Fase 1 omvat woningen in de Vriendschap straat Mariastraat Kortland straat en Fabristraat Zodra de gemeente de voor de sloop be stemde woningen allemaal heeft aangekocht en de bewoners daarvan gehuisvest zijn kan men gaan slopen. De nieuw bouwwoningen uit fase 1 kun nen dan in de tweede helft van 1983 klaar zijn. Fase 2 van de nieuwbouw in West omvat voorlopig twee de len van de Mariastraat Defini tieve sioopbesluiten zijn echter nog niet genomen. Met de her huisvesting van de bewoners zal pas begonnen worden zodra voor alle betrokkenen met Fase 1 een andere woning gevonden is. Dat is waarschijnlijk pas om streeks juli 1981. De sloop van de woningen van fase 2 zal pas starten zodra de nieuwbouw in fase 1 is afgetond. Kandidaten voor de nieuwbouw uit latere fases kunnen mogelijk doorver- huizen naar deze nieuwbouw. Over de derde nieuwbouwfa- se is nog nauwelijks iets te zeg gen. Van sommige woningen in de Mariastraat zijn de resulta ten van het bouwtechnisch on derzoek nog niet bekend. De woningen op de nummers 32 t/m 52 even hebben in 1975 een gron dige opknapbeurt gekregen, waardoor ze voor maximaal10 jaar in stand gehouden zijn. Halverwege 1983 zou begonnen kunnen worden met de herhuis vesting van de betrokken bewo ners. Van een onzer verslaggeefsters - SCHIEDAM - De 23-jarige Schiedamse GR. is de bermhch- ten van haar auto kwijt. Ze be merkte pas *s ochtends dat die de vorige dag waren gestolen in Rotterdam of in de Van Beve renstraat te Schiedam. De lam pen hebben een waarde van to taal driehonderd gulden. Van een onzer verslaggeefster* SCHIEDAM - De garage aan de Nieuw Mathenesserstraat i* haar cassetterecorder kwijt In brekers hebben een bezoek ge- - bracht aan het bedrijf. Zij kon den binnenkomen omdat eé° van de deuren niet goed afgesj0* ten was. Behalve de recorder namen ze ook een slijptol mee. De buit heeft een waarde van 440 gulden. V," J v3È

Het Vrije volk | 1980 | | pagina 2