Ta legen flipperkast r vandoor met auto ■i m 1 Biedt u: 2Heethoofdigevader springt in het water ijeenkomst over ociaaUcultureel plan U kunt nu al inschrijven voor het nieuwe dansseizoen. M i schiedam 'Bakkie gestolen tuurgroeplid oor bejaarden Muziek Beroepsgericht ZEEMAN... ZEEMAN voor ciublessen privé-lessen groepslessen 1 wedstrijdtralning kwaliteits occasions met volledige A1 garantie VRIJDAG 8 AUGUSTUS 1980/HET VRIJE VOLK/PAGWA2 Van een onzer verslaggeefsters SCHIEDAM - De SWA, het project voor mensen zon- werk, start weer een nieuw seizoen met allerlei -ntrekkelijke cursussen. Ze zijn bedoeld voor .W.'ers, W.W.V.'ers, R.W.W.'ers, W.A.O.'ers en AfW.'ers. De gemeente heeft flink in de buidel moe- en tasten om alles te kunnen financieren. Het dicht- chroeven van de CRM-kraan is goed merkbaar bij de ojecten voor werklozen. Hans Verlinde: "CRM en Sociale Zaken werken voortdurend tegen." voor al uw sleutels Ups- en autosleutels, klaar terwijl u wacht Andere modellen 's morgens brengen, 's middags weer afhalen Voor al uw sleutels gaat u naar DE SUEUTELSPECIAUST Broersvest 50-52-54, Schiedam Tel. 267594 Japio, het herkenningste kening van het O.J.C. Herman Posthoorn: "In feite zijn veel vrouwen in de bijstand werkloos." De KNVB organiseert spe ciale scheidsrechter-cur- sussen. Medio september beginnen de cursussen in onze splinternieuwe dansschool Inschrijvingen: tel. 713071 of tel. 736518 Dam 12, Schiedam Aan het plakken en verven (Van een onzer verslagge vers) SCHIEDAM - Kluphuis Oost heeft weer een com plete staf. In de afgelopen maanden hielden drie be roepskrachten het wer ken in Oost om uiteenlo pende redenen voor ge zien. Een nieuwe teamlei der is echter gevonden in de persoon van Jean-Hu- bert Heijnen, terwijl John Middelkoop zal proberen het jongerenwerk van de grond te krijgen. Mar griet Klees komt part-ti me als jeugdleidster In Oost werken. In de afgelopen week waren voor de jongens en meisjes tot twaalf jaar vakantie-activiteiten ge organiseerd. Films, een creatieve dag, een levend Ganzenbordspel en een kinderkennis stonden op het programma. Conny Groenewegen, vrijwilligster In Kluphuis Oost is blij met de grote belangstelling voor de ac tiviteiten in het centrum: Het is vandaag vanwege de vakantie niet zo druk, maar voor die tijd hadden we na schooltijd soms wel zestig kinderen binnen. Vandaag zijn we in twee groepen aan het plakken en kleien geweest. De oudere jongens en meisjes hebben poppen gemaakt. *Na de vakantie gaan we weer met alle groepen draaien,* vertelt Conny verder. JDe bejaardensoos en de peuterspeelzaal Starten eind augustus en de overige groepen gaan in september van start. Voor de jeugd is zelfs een aparte soos-ruimte ge bouwd. John Middelkoop zal jongeren van zestien jaar en ouder naar het Kluphuis proberen te ha len. Dat zal een hele kluif worden, want het is de eerste maal dat we voor die jongens en meisjes iets gaan doen. Ze lopen hier verspreid door de wijk en we zullen moeten afwachten hoe dat zal uitpakken', aldus Conny. 500 gulden extra premie bij aankoop van gebruikte Taunus tot 11 september Fiesta900...!....1977 *78 Fiesta 11001977 '78 '79 Fiesta 1100 Team1978 Escort 1300 1976 *77 '78 Escort 1600 Sport Capri 1600 L...1978 Capri 1600 GL'78 Capri 2000 GL'79 Taunus 16Ö0 L.76 '77 '78 '79 Taunus 1600 L Special'77 '78 Taunus 1600GL.....'77'78 Taunus 1600 L Stationwagen '77 Granada 2000 Stationwagen '78 Transit FT 100 gesloten beste! "78 Mitsubishi Galant 1600 Stationwagen'78 Nü meer zekerheid door l O.OOO km inspectie beurt 2e v. Leijden Gaelstraat 38 Vlaardingen-Oost tel. 010-348823-340852 na 18.00 uur 351120 I I P u i"'" antreldkeïijke cursussen oor mensen zonder werk Hans Verlinde: "Schiedam staat er heel positief tegenover maar het ministerie van CRM ei Sociale Zaken werken voort durend tegen. Vooral de creatie ve en sportieve cursussen die we geven, vallen bij de departe menten niet in goede aarde. Ze vinden ze overbodig. Als gevolg van de bezuinigingen geven de ministeries minder geld. In 1977, -SCHIEDAM - Uit een auto 'e geparkeerd stond op de "estfrankelandsedijk is een ikkie gestolen. Vermoedelijk-, een valse sleutel gebruikt om fe deur te openen. De zendappa-, tuur heeft een waarde van 445,' "den. J Inbrekers hebben ook een ple- "erjacht in de Schie bezocht De ade aan de toegangsdeur be- agt 50 gulden. Uit de kajuit bben ze cassettebandjes ge len ter waarde van 240 gul- en. SCHIEDAM De bejaarden bben weer een nieuwe verte- enwoordiger in de Stuurgroep lleénstaanden - en tweeper- nshuishoudens'. In de laatste rgadering van de stuurgroep s; mevrouw Krikke benoemd n de Stichting Raad voor het "jaardenwerk. Zij zal meeden- en adviseren in een huis-' gsbeleid voor alleens taan- en en paren. Jt-'-'sS toen we startten, kregen we al het benodigde van CRM en nu betalen ze nog maar 45.000 gul den. Veel projecten in Zuid- Holland hebben hun deuren al moeten, sluiten. Het is een geluk dat de gemeente gezegd heeft de cursussen uit eigen middelen te zullen betalen." Ze moet bij springen met bijna tweehon derdduizend gulden. Door de maatregelen van de ministeries mogen de cursussen eigenlijk alleen overdag worden gegeven. Maar opnieuw dankzij de gemeente kunnen sommige mensen ook 's-avonds terecht bij de Trechter. Cursussen vi deo, fotografie en zeefdruk rijn nu ook van de grond gekomen. Nieuw is de zwemles voor be ginners in samenwerking met het Sportfondsenbad, Gevorder den kunnen via de SWA hun B- en C-diploma halen. Men kan daar leren omgaan met noten, maten, ritmen en het mu zikaal gehoor ontwikkelen. Men kan rich eveneens opgeven voor een oriëntatiecursus accordeon, slagwerk of gitaar. De S. W. A. heeft samenwer king gezocht met allerlei Instel lingen die ook bezig zijn of van plan waren Iets te doen voor mensen zonder werk. Uit dit overieg rijn allerlei initiatieven voortgekomen zoals het zwem men, maar bijvoorbeeld ook een muziekcursus in samenwerking met de Streek Muziekschool. Samen met de Streekschool Schiedam start de S.W.A. prak tische en beroepsgerichte oplei dingen. Belangstellenden kunnen zich opgeven voor een administratie ve opleiding voor het ECABO- dlploma, een winkelopleiding, een schakelcursus en een kan tooropleiding. Veel mensen blij ken namelijk behoefte te heb ben aan een beroepsgerichte scholing die de startpositie bij het zoeken naar een geschikte baan kan verbeteren. Vorig jaar had de Trechter een cursus ste no-typen. Daaraan namen 30 mensen deel. Tien ervan hebben er gebruik van kunnen maken bij het zoeken naar een werk kring. De SWA heeft een boekje uit gegeven waarin mogelijkheden voor mensen zonder werk ver meld staan. Dit programma is verkrijgbaar bij De Trechter, Broersvest 107 tel. 265255. Maar ook kan men het vinden bij het GAK, het arbeidsbureau, dien stencentra en wijkcentra. De meeste activiteiten rijn gratis. Alleen sommige materiaalkos ten en boeken moeten worden betaald. Mensen zonder werk kunnen maximaal twee cursus sen volgen. 'an een onzer verslaggeefsters SCHIEDAM Het café aan de ingel is opnieuw het slachtof- er geworden van inbrekers. Via e achterdeur zijn ze binnenge- omen. Uit de flipperautomaat "bben ze al het kleingeld ge haald. Ook vonden ze een bos autosleuteltjes. Deze bleken van de Volvo te zijn die voor de deur stond. De inbrekers die wel zin hadden in een ritje, hebben de auto meegenomen. Het kente kennummer is ll-HP-48. an een onzer verslaggeefsters SCHIEDAM - De 42-jarige uffeur A. van R is nog teeds niet bijgekomen van zijn erbazirig. Woensdagavond reed *3 in zijn personenauto over de ieirwe Haven. Plotseling stak e 5-jarige A. T. de weg over en 1 kon haar niet meer ontwij- Het meisje liep enkel een ar schramwonden op en mocht na behandeling -in het ziekenhuis weer huiswaarts ke ren. Terwijl agenten de schade aan het opnemen waren, wond de vader van het meisje zich steeds meer op. Zijn gemoederen raak ten op den duur zo verhit, dat hij zeer onverwacht in de Nieu we Haven sprong. Na een tijdje kwam hij afgekoeld, maar drui pend uit het water. popgroep naar 'an een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM - De gemeente ~udt dinsdag 19 augustus een "erlegbi jeenkomst over het so- iaal-cultureel plan. Besproken worden de installatie van de erschillende werkgroepen die "gen inspreken bij het vormen an het plan. Vooral de samen telling - welke groeperingen "'jgen een vertegenwoordiger welke werkgroep - is een be- grijk punt op de agenda Het 'aal-cultureel plan is van groot belang voor allerlei ver enigingen omdat het in grote lij nen, zal bepalen waar het geld heen gaat Bestuurders, medewerkers en andere betrokkenen van instel lingen, organisaties of groepen en belangstellenden die zich be zighouden met sociaal-culturele activiteiten kunnen hun ideeën over de werkgroepen kenbaar maken op de bijeenkomst, die om 20.00 uur in het Stadskantoor wordt gehouden. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM - De Stichting OJC-Noord doet een flinke duit in het zakje van de activiteiten tijdens de openingsweek van het Wijkcentrum De Blauwe Brug. De Limburgse popgroep Partner komt namelijk vrijdag 5 september op initiatief van het jongerencentrum naar Schie dam. De vier-mans-formatie heeft in Nederland-en daarbui ten bekendheid gekregen met hun debuutsingle 'Kayuta Hill' en een ijzersterk optreden tij dens Pink Pop '78. Partner heeft ondermeer in Amerika inspiratie opgedaan voor hun twee albums 'A Man- size Job Requires a Man-size .Meal" en'On Second Thoughts'. De groep bestaat uit Pierre Bec kers op basgitaar, Erwin Mus- per op keyboards, Ab van Goor doet de percussie en Bert Bes- sems speelt sologitaar. De jon gens maken uiterst melodieuze rockmuziek. Ze onderscheiden zich verder van de andere groe pen in deze muzieksoort door vier-stemmige vocalen. Het optreden vindt plaats In de grote zaal van de Blauwe Brug. Het concert begint om on geveer 20.30 uur. Plaatska'arten rijn vanaf maandag 18 augustus te koop aan de zaal, Bachplein '590 en bij The Free Record Shop, Broersvest 59. De toegangsprijs bedraagt vijf gulden. de bijstand SCHIEDAM - Een aantal vrouwen hebben het initiatief genomen om een groep 'Vrou wen in de bijstand' op te rich ten binnen de SWA. Ze willen "door gezamenlijke activitei ten elkaar heipen'. „Wij heb ben gemerkt dat iedere vrouw, met een bijstandsuitkering vroeg of laat met dezelfde problemen te maken krijgt." lp het boekje voor mensen zonder werk schrijven de vrouwen bat ze geconfron teerd worden met te lage uit keringen, ontstaan van schul den, problemen met samen wonen, gebrek aan studiemo gelijkheden, slechte informa tie vanuit de sociale dienst, geen of weinig kans op werk, tekort aan kinderopvangmo- gelijkheden." Overal komen vrouwen die in de bijstand ritten in aanraking met de willekeur van medewerkers ii van instanties. Vaak ontstaat er schaamtegevoel wanneer er financiële problemen zijn. Terwijl iedereen die afhanke lijk is van de bijstand ervaart dat bet met het uitkerlngsgeld moeilijk rondkomen is. Het huishouden blijft een bodem loze put De algemene bij. stand hoort een overbrugging te rijn naar een situatie waar in je weer in Je eigen onder houd kunt voorzien. Daarom willen we naar voorbeeld van andere steden in Schiedam een aktiegroep oprichten om samen de problemen aan te pakken." De gemeente zal de 'Vrou wen in de bijstand' steunen. Wethouder Posthoorn: „in feite zijn deze vrouwen vaak werkloos. Volgens de ministe ries mogen zij echter niet meedoen aan de S.W-A.-cur- sussen omdat ze niet zonder werk zouden zijn. Het gebeurt vaak genoeg dat'ze bij het ar beidsbureau komen en te ho- ren krijgen: „Mevrouw, we schrijven u niei in, want het heeft geen zin. Het is een vorm van verborgen werk loosheid." Vrouwen die belangstelling hebben of meer informatie willen, kunnen schrijven naar Antwoordnummer 67, 3100 WB in Schiedam of bellen naar 265255. KNVB soekt amateur - SCHIEDAM - Tot 1 septem ber van dit jaar biedt de afde ling Rotterdam van de KNVB de mogelijkheid deel te nemen aan ABO-cursussen en dé cursus'' (Scheidsrechter Veldvöetbal. De [start van dé opleidingen is me dio september. De Algemene Basis Opleiding (ABO) omvat 20 uren leidingge ven en 10 uren sportgezond- heidsleer. Daarvoor bestaat gro- ite belangstelling waardoor nog maar een beperkt aantal plaat sen open staan. De minimumleeftijd voor in schrijving is 16 jaar. Deelnemers hoeven geen examen af te leg-- gen, maar moeten gedurende de opleiding enkele werkstukken afleveren. In principe moeten alle cursusavonden worden bij- gewoon. De kosten bedragen ƒ47,50, exclusief de aanschaf van enkele boekjes. De ABO biedt de gelegenheid aan cursis ten die de opleiding voltooien, te starten met de opleiding voor de trainersopleiding E. Om te proberen het tekort aan scheidsrechters op te heffen verzorgt de KNVB speciale scheidsrechter cursussen. Zowel voor het zaterdag-, jeugd-, en zondagvoetbal bestaan aparte opleidingen. Momenteel worden vooral de clubscheidsrechters erg zwaar belast, omdat ernaar gestreefd wordt alle wedstrij den te laten doorgaan. Ook voor deze cursussen hebben zich al mensen aangemeld, maar nieu we kandidaten zijn van harte welkom. Deze opleiding is .bo-, vendien geheel gratis. U kunt zich, uitsluitend schriftelijk, aanmelden voor één van de opleidingen bij: Admi nistratie Cursussen, KNVB- Ai- deling Rotterdam, Postbus 1336, 3000 BH Rotterdam. Geïnteres seerden kunnen ook bellen vqor meer informatie naar Wim van der Poel, telefoon 122966, Clubhuis Oost weer op volle sterkte t i tOmif, Uaug,

Het Vrije volk | 1980 | | pagina 2