^K^ÊÊlSéh^rës/óperitinmi^ÊÊÊcfmO^^ÊÊê. 'Bakkie' Iverdwenen IKV houdt forum-discussie Bazar op Grote Markt I m i ercursus STMDIO SWING Kooklessen voor mannen Topcricketer gastspeler bij Excelsior '20 Handbalvereniging wil nieuwe kantine: U kunt nu al inschrijven voor het nieuwe dansseizoen. schiedam ZEEMAN... ZEEMAN IDure jassen [uit auto gestolen AUTO UIT GARAGE ONTVREEMD Plexiglas ruit ingetrapt '''WÊËÊ clublessen -frpfjvé-lessén W\ groepslessen wedstrijdtraining VRIJDAG 5 SEPTEMBER 1980/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 mms fm Twee personeelsleden, deel uitmakend van Harpe Da vids, bliezen de loftrompet na de toespraken van een aantal genodigden. voor al uw sleutels Ups- en autosleutels, klaar terwijl u wacht Andere modellen 's morgens brengen, 's middags weer afhalen Voor al uw sleutels gaat u naar DE SLEUTELSPECIALIST Broersvest 50-52-54. Schiedam Tel. 267594 Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM - Onder grote belangstelling overhan digde wethouder Reinier Scheeres gisterenmiddag symbolisch de sleutel voor het nieuwe complex van de Openbare Nutsbedrijven aan directeur Dr. Ir. J. van Willigen. Op de achtergrond brandde daarbij een ver licht bord, waarop alle vignetten van de O.N.S. te zien waren. De samenwerking van de voormalige GTB, het VROM-bedrijf en de Havendienst kan nu officieel be ginnen. Wethouder Reinier Scheeres overhandigt directeur Van Willigen de sleutels van het nieuwe complex Klaas de Vries, defensie-specialist van de PvdA. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM - Op de hoek van de Singel met de Em- mastraat is de eerste leerlingenbouwplaats van Schie dam verrezen. De eerste paal werd gisteren de grond ingestampt onder het toeziend oog van dhr. Huis in 't Veld van de dienst Gemeentewerken die het ontwerp van dit kleine woningbouwproject heeft vervaardigd. Hij werd bij het heien geassisteerd door de 16-jarige Ed Verhage, die met zijn medeleerlingen het project gaat verwezenlijken en dhr. Simon van het Nederlands Verbond van Ondernemers in de Bouwnijverheid. De eerste paal voor de leerlingenbouwplaats gaat pal naast het stadskantoor de grond in. De heer Huis in 't Veld van de dienst gemeentewerken, die (links) hieras- sisteert bij het heien kan de komende maanden vanuit zijn kantoor zien hoe zijn ontwerp uitgevoerd wordt Medio september beginnen de cursussen in onze splinternieuwe dansschool. T.g.v. de opening van onze nieuwe school het hele weekend, dus vrijdag- zaterdag- en zondagavond vrij dansen. voor fH Inschrijvingen: tel. 713071 of lel. 736518 Dam 12, Schiedam - Officieel lid N.D.A. tèi.k?ÏJ <JL •yyyy/ i «kM. Samenwerking zorgt voor betere service (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De kookcursus voor oudere heren gaat dit jaar weer van start in huishoud school De Hoeksteen aan de Burgemeester van Haarenlaan, Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM - De 27-jarige I Schiedammer W. H. B. heeft voorlopig weinig om tegen te J praten wanneer k 'j in de auto I zit Zijn 27-MC-bak is deze week 1 uit de wagen gestolen. De die- I ven hebben daarvoor een raam- I pje van het linkerportier aan diggelen geslagen. De personen- I auto stond geparkeerd aan de I Philip van Bourgondièstraat De I Schade bedraagt 300 gulden. SCHIEDAM - Topcricket, za- j terdag in Schiedam, waar ter af- I sluiting van de festiviteiten ter I gelegenheid van het 60-jarig be- I staan het eerste team van Excel- lsior'20 aantreedt tegen March- wij, een team afkomstig uit [Noord-Wal es. March wil won Ihet Samuel Whitbread Village [Championship, een cncketcom- petitie waaraan zo'n 800 Britse J verenigingen hebben deelgeno- |men. Als gast speelt in het elftai |van Excelsior de Westindiër Cli- lve Uoyd mee. één van de beste [cricketspelers ter wereld en (captain van het Westindische [testteam dat in 1979 wereldkam- Iptoen werd. Clive Lloyd is af- uit Georgetown in i sportpark Th urlede wordt ■morgen om 11 uur begonnen. Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM Uit een gepar- erde personenauto zijn deze k een suède jas, een leren en een nappa jas, alsmede aantal cassettebandjes ge- alen. De eigenaar van de goe- 3ï. de 38-jarige Schiedam- D. F. heeft daarvan bij de „.„Ue aangifte gedaan. De auto geopend door een zijruitje in slaan De totale schade is nog L bekend. y De cursus is bedoeld voor oude re mannen die alleen komen te staan en dan opeens hun eigen potje klaar moeten maken. Uiteraard zijn mannen die niet in deze situatie zitten maar gewoon voor het plezier mee willen doen. ook van harte wel kom. De eerste van de acht les sen gaat dinsdag 16 september om 9.30 uur van start en is opge zet door dienstencentrum De 4 Molens in samenwerking met de Stichting Huishoudelijke Voor lichting. Het wordt de derde se rie lessen die De 4 Molens op dit gebied geeft. Bij voldoende deelname wordt er ook een kursus gege ven in huishoudschool „De Har- gahof" aan de Valeriusstraati De kosten zijn voor 65Bers 30,- gulden per kursus van 8 lessen en tussen de 3 en de 4 gulden materiaalkosten per keer. Be langstellenden kunnen zich op geven bij dienstencentrum De 4 Molens. Nieuwe Damlaan 766, tel. 70 55 00. Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM - De mensen die in de nacht van 3 op 4 september een bezoek brachten aan Gara gebedrijf Ultrac aan de Van Riebeekweg hebben bepaald geen goedkope smaak. Nadat ze zich via een geforceerde ruit in een achterdeur toegang tot het bedrijf wisten te verschaffen, namen zij een personenwagen van het merk Triumph - keute ken 60-UE-48 - mee. De wagen heeft een waarde van 14.000 gul den. In zijn toespraak - er waren tal van sprekers - zei wethou der Scheeres ondermeer dat 'de bouw van het complex bijzon der vlot is verlopen en dat de bouwkosten ruimschoots binnen de begroting zijn gebleven. Ruim 120 genodigden, onder wie burgemeester Te Loo, wet houder Taverne, verschillende raadsleden en ambtenaren had tien wethouder Scheeres in het kort de geschiedenis van de vijf hoofdafdelingen uit de doeken horen doen. Het gezelschap had zijn intrek genomen in de be drijfskantine, die voor deze ge legenheid ingericht was met kramen met hapjes en drankjes. Voortaan zal het personeel hier maaltijden kunnen gebruiken. Daardoor is het mogelijk ge weest om de vrij kostbare voor zieningen op het gebied van energiebesparende installaties zoals de warmtepomp die het complex zal verwarmen - zon der overschrijding van het kre diet te bekostigen." Later merkte hij nog op: „On danks de aanvankelijke beden kingen is de integratie van de diverse hoofdafdelingen soepel en snel verlopen. Goed overleg met alle betrokken instanties heeft daartoe bijgedragen," al dus Scheeres. „De eerste resul taten van de integratie zijn in middels gerealiseerd. Door sa menvoeging van werkplaatsen, magazijnen en binnenkort ook de administratie van de bedrij ven, kan hetzelfde werk door minder mensen worden gedaan. De gemeentebegroting wordt daardoor ontlast en ontstaat er ruimte elders om hoognodige arbeidskrachten aan te stellen. De integratie zorgt voor een breder draagvlak voor de taken van de nutsbedrijven, waardoor de inwoners van Schiedam een betere service krijgen," aldus de wethouder. Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM - Ter voorberei ding op de Vredesweek van 21 tot 28 september organiseert de kern Schiedam van het Interna tionaal Kerkelijk Vredesberaad - I.K.V. - op dinsdag 9 septem ber een forumdiskussie. De bij eenkomst zal plaatsvinden in zaal "De Rank' op de Schiedam- seweg 122 in KetheL Defensie specialisten van de grote politie ke partijen zullen die avond dis cussiëren over de verhouding kernbewapening - politiek. Het afgelopen jaar heeft het I.K.V. zijn activiteiten gericht op deze verhouding en vooral op de vraag in hoeverre de politie ke partijen bereid zijn in hun partijprogramma's op te komen voor het terugdringen van de kernbewapening in Nederland. In 1981 worden de nieuwe ka merverkiezingen gehouden, re den waarom de kernbewape ning een waarschijnlijk grote rol zal spelen bij de-verkiezings campagnes. Het kabinet-Van Agt heeft het besluit tot moder nisering van het kernwapenar senaal uitgesteld tot na die tijd. Aan de forumdiscussie, die wordt voorgezeten door Bert van Duijn, hoofdredacteur van het weekblad Hervormd Neder land, nemen deel: De Vries (PvdA), J. de Boer (CDA), Ploeg (WD). Brinkhorst (D'66) en Fa- ber, lid van het I.K.V. Zaal De Rank gaat om 19.30 uur open en om 20.00 uur zal de discussie starten. Leden van de I.K.V.- kemen Schiedam en Vlaardln- gen, maar ook andere belang stellenden worden bij deze bij eenkomst graag tegemoet ge zien. {Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM - De handbal vereniging U.V.G. houdt zater dag 6 september een bazar op de Grote Markt voor het stadhuis. de opbrengst is bestemd voor de nieuwe kantine. De vereniging is hard aan een nieuwe kantine toe omdat het hele sportcomplex om vernieuwing vraagt Jaren geleden nioest het handbal dat met een team van 11 mensen speelt, plaats maken voor een team van 7. Dit had ook consequenties voor het veld; gras moest plaats maken voor beton. De vereniging wil het nu meteen goed aanpakken en ook de kantine vernieuwen. Om de»- ze dure wens in vervulling te la ten gaan heeft de vereniging een bazar georganiseerd. Veel men sen hebben hun vrije tijd gesto ken in het verzamelen van bruikbare spullen, het kweken van planten, het maken van poppen, kleedjes en het opzetten van allerlei spelactiviteiten zoals ballengooien en het rad van avontuur. Centraal staat een grote lote rij waarin prachtige prijzen zijn te winnen, de hoofdprijs is een fiets. De trekking zal op de dag van de bazar plaatsvinden om 15.30 uur door de heer Tjassens, lid van de sportraad. Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM Een verniel zuchtige jongen is deze week door een man die in 't Hof van Spaland aan het winkelen was in zijn kraag gegrepen. De 13-jarige J.M.M. had zonder eni ge bekende - aanleiding een plexiglas ruit van 2 bij 1,50 rn van een reclamezuil ingetrapt Hij liep hard weg, maar de voor agentje spelende man achter haalde de jongen, waarna hij werd overgeleverd aan twee surveillerende agenten. Eerste leerlingenbouwplaats naast Stadskantoor '/y> De leerlingenbouwplaats is opgezet op initiatief van deze bond omdat de opleiding van de jongeren aan de technische scholen té wensen over zou la ten. Het bedrijfsleven wil nu meer aandacht aan de opleiding gaan schenken door schoolver laters op dergelijke projecten praktijkervaring op te laten doen. Op deze leerlingenbouwplaats worden alle voorkomende werkzaamheden uitgevoerd door de leerlingen zelf, onder leiding van een leermeester. Het gaat in dit plan om 7 woningen en een winkel die worden ge bouwd in opdracht van de ver- eniing "Volkshuisvesting", aan gesloten bij de Stichting Schie- damse Woningbouw Corpora ties. De bouwkosten van het totale project schommelen, rond 200.000.- gulden. De gemiddel de huur van de woningen be draagt 545,- per maand inclu sief servicekosten. Gegadigden voor de huur van de winkel kunnen zich opgeven bij de S.S.S.W., Laan van Bol'Es 11. tel. 70.94.44. Voor een woning is inschrijving bij het Bureau Huisvesting noodzakelijk. Het adres is *s Gravelandseweg 576, tel 73.21.11. Het plan bestaat uit 2 tweekamerwoningen op de be gane grond met tuin, 4 drieka merwoningen en 1 vierkamer woning. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM - Op de bijspijker cursus. ook wel bekend onder de naam Open School, Is nog plaats voor enkele cursisten. De lessen worden maandag- en woensdagavond gege ven in De Blauwe Brug In Groe noord. De cursus houdt een nieuwe manier van leren voor volwassenen in zonder een vast programma of een diploma. Vrouwen van alle leeftijden die niet meer dan twee jaar opleidin - na de lagere schooi hebben gehad, j rij gen de mogelijkheid te leren wa ze zelf willen. De cursisten bepalen nee wat ze willen leren en hoe dat het beste kan gebeuren. De inhoud van de lessen gaat aansluiten bij de ken nis die de cursisten uit levens- en praktijkervaring hebben opgedaan. De groep in Groenoord begint met Nederlands en een avond maat schappijleer. Ook is het mogelijk in de loop van de 2 cursusjaren aan de vakken Engels en rekenen te begin nen. Dinsdag 16 september is er om 9.00 uur een kennismakingsochtend voor alle cursisten en overige leden van de werkgroep Bijspijkercursus. De eerste les wordt woensdag 17 sep tember gegeven. Vrouwen die willen ervaren hoe het is om weer iets te gaan leren kunnen rich aanmelden bij Len van Berkel, teL 37 32 44 of bij Hanneke Scheeres, tel. 266653, Voor de nieuwe groep die dinsdag- en donderdag morgen bijeenkomt in het M.C.M. Dé Groothuis, aan de Stadhouderslaan. kunnen rich nog enkele mensen op geven. Eén van de begeleidsters van de cursusgroep maakt eventueel een afspraak met de nieuwe leerlingen voor een gesprekje waarin alle leer- wensen kenbaar kunnen worden ge maakt De cursustijden rijn van 20.00 uur tot 22.00 uur en de kosten bedra gen 100.- per Jaar. 'W!

Het Vrije volk | 1980 | | pagina 2