Onwel tijdens werk iperoepsKracht moet weg: Wist Turkse yan heroine in zak? 116 clavecimbels van Nederlandse makelij Romantiek in het Stedelijk Pieck-reeks van start Politie neemt "bakkie" schiedam AUTOBEDRIJF DE POSTHOORN ONGELOOFLIJKE PRIJZEN AUTOBEDRIJF DE POSTHOORN ZEEMAN mmtmê VRIJDAG 12 SEPTEMBER 1980/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 (Van een onzer verslagge vers) SCHIEDAM - De Stichting Samenlevings opbouw Schiedam-Noord vreest dat het jeugdwerk stil komt te liggen als het arbeidscontract van kin derwerkster Yvonne Heuvelman niet wordt verlengd. De vrijwilligers die zich nu-met dit werk bezig houden starten morgen een bliksemactie om de voortgang van de activiteiten voor de jeugd veilig te stellen. In het Hof van Spaland zullen de hele dag zo veel moge lijk handtekeningen ver zameld worden om de ac tie te ondersteunen. Yvonne Heuvelman moet óver een maand stoppen met haar werk voor de jeugd in Noord. Haar tijdelijk dienstverband van één jaar loopt af en voor verlenging zou geen geld beschkbaarzijn. Brand Het einde van de activiteiten voor de jeugd in de Blauwe Brug? BIEDT AAN AUTO'S tegen Msrctdes 250 type 1978 19.500,- Opel RckortJ 205 b]. 1979 17.750,- Chemfot Mooza 2+2 bj. 7975 6.750,- Reaaalt 30 type 1976 6.750,- BMW 30 CS automatic bj. 1974 5.750,- FerdTasnus 1600 L combi bj. 1976, 5.750,- Aastin Allegro 1300 sp. type 1978 4.950,- Simca Chrysler 1308 GT bj. 1976 3.750,- Pw§aot204 type 1977 3.750,- VambsnCheveneL bj. 1975 3.750,- Volkswagen 412 bj. 1975 3.750,- Reftiult 16 bj. 1976 2.750,- Audl 80 LS automatic bj. 1973 2.750,- Datoiin wagon de luxe bj. 1973 2.750,- Aosbn Allegro 1100 bj. 1975 2.4SD,- Hat 133 bj. 1975 ƒ.2.250,'- VcUcnwjan K70 klein detect .1974 ^.450,- Tevens nog div. andere merken auto's Geopend van 9 tot 18 uur - Zaterdag tot 17 uur Donderdag koopavond tot 21 uur Inruil en financiering mogelijk Tevens vragen wij auto's te koop tegen contant geld Soterstraat 39-41 Schiedam achter de Hema Let op de borden De Posthoorn Telefoon ,010-268945 voor al uw sleutels Lips- en autosleutels, klaar terwijl u wacht Andere modellen 's morgens brengen, 's middags weer afhalen Voor al uw sleutels gaat u naar DE SLEUTELSPECIALIST Broersvest 50-52-54, Schiedam Tel. 267594 Tijdens de opening van de clavecimbel-tentoonstelling werden de instrumenten allemaal even bespeeld .Vt/V '^h"i I j\'f"y' £■<-: i -««'-'J'ï \r J/*/.,-■• t c, '..-;.; V.ys'y-,'. Blauwe Brug vreest einde van jeugdwerk (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM 1- De.! 32-jarige Schiedammer M. S.-: is woens dagmiddag door onbekende oor zaak tijdens zijn werk op het RC.G.-terréin onwel geworden. Per GG GD is hij naar het Gemeentezieknhuis vervoerd, waar hij ter observatie is opge-' nomen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM - De 32-jarige vrachtwagenchauffeur F. R. uit Oosterhout is zijn 27-MC bak kwijt Toen de Schiedamse poli tie zijn zendapparatuur giste renmiddag omstreeks 12.00 uur controleerde, bleek deze niet aan de vereiste bepalingen te voldoen. De bak is inbeslagge- nomen en F. R. is zijn vergun ning kwijt roepskracht voor het jeugdwerk aantonen. Om dit te kunnen verwezen lijken is het volgende aktieplan opgesteld. Op de zaterdagen van 13, 20 en 27 september worden in het Hof van Spaland handteke ningen verzameld en folders met informatie uitgedeeld. Ver der zal in een brief met daarin èen korte uitleg, steun worden gevraagd van de scholén. ker ken, geledingen in de gezond heidszorg en de wijk- en bewo nersverenigingen. Ook zal het college van B en W een brie! van de Stichting krijgen. Van zelfsprekend wordt aan het eind van de aktie ook de commissie vergadering van Vorming en Recreatie bijgewoond. drie handenarbeidgroepen. Op het moment is de belangstelling zo groot dat cr een wachtlijst is gemaakt. Iedere groep telt zo'n 40 kinderen en als er een theater of filmvoorstelling is gepland zijn er gemiddeld tussen de 100 en de 200 kinderen die een kaartje willen hebben. De volgende commissieverga dering. waarin het probleem rond het jeugdwerk ter sprake komt, valt op 9 oktober. Een leu ke bijkomstigheid is dat de zit ting in wijkcentrum De Blauwe Brug, het nieuwe onderkomen van de Stichting, wordt gehou den. De vrijwilligers willen sa men met de opbouwwerker op die bijeenkomst met harde be wijzen de noodzaak van een be en moet noodgedwongen op 1 oktober van dit jaar haar werk zaamheden staken. Ze zal vrij willig nog een maand doorwer ken, maar dan ligt het jeugd- en kinderwerk ook helemaal stil. De S.S.S.N. mist de financiële mogelijkheid om iemand in vas te dienst te nemen. In een ge sprek' met de commissie Vor ming en Recreatie kregen verte genwoordigers van de Stichting te horen dat er geen geld be schikbaar is voor een jeugdwer ker van wie de loonkosten wor den geschat op 50.000 gulden per jaar. Dat er wel degelijk behoefte is aan activiteiten voor de jeugd in Noord wordt bewezen door de grote opkomst voor onder meer Yvonne kon voor de jeugd van de Stichting worden ingezet door de zag. „Werkgelegenheid Verruimende Maatregel". Een dergelijk dienstverband kan hoogstens één jaar duren, en is bedoeld om werklozen tijdelijk' aan 'werk te helpen. Yvonne trad op 1 oktober 1979 in dienst uit, gevolgd door Ali, Idris, Lati- fe en haar zoons en op enige af stand ook Bedriye, die halver wege de'trap de zak zag staan. Die werd door de mannen onder een luik in de vloer verborgen toen de politie arriveerde, na het tumult door mensen op straat ■gewaarschuwd. Latife deed bij de politie' aangifte: zij was van een gouden halsketting beroofd. Tien dagen later vervoerde Bedriye zoals gezegd het spul door Schiedam, van All's huis naar haar logeeradres, waar zij met haar man Idris verbleef na dat in haar eigen woning brand had gewoed. Enkele dagen na hun vertrek van dat tijdelijke onderkomen vond de politie on der het door hen gebruikte béd geen kilo goud, maar een kilo heroïne. Bedriye vertelde gisteren dat ze zelf had gevoeld dat de zak geen goud bevatte, maar dat ze zich rustig had gehouden uil angst voor haar man en zwager. Aan het begin van de zitting had zij ook gevraagd om een behan- Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM - „Hoe groot acht mevrouw de kans dat het melkpoeder was?," vroeg recht bankpresident mr. C. Boot giste ren via de Turkse tolk aan de 37-jarige Bedriye A.Y., die ook hierop bleef volhouden niet te hebben geweten dat de plastic zak, waarmee ze 28 mei in Schiedam liep, een kilo heroine bevatte. De vrouw was op 18 mei bij toeval in het huis van haar zwa ger Ali A (40), toen deze de 39-jarige Lalife O. met haar twee zoons op bezoek kreeg. Zij hadden een plastic zak bij zich. Even later kwam Bedriyes man, Idris A. (43), binnen met twee Surinamers. Er volgde een ge sprek in het Nederlands, waar van Bedriye slechts het woord 'kilo' had begrepen en toen zij informeerde naar wat er gaande was werd ze op een afstand ge houden. Het zou gaan om de verkoop van goud- Plotsklaps echter trok een van de Surinamers een pistool en maakte hij Latife de zak afhan dig. Het tweetal rende het pand deling achter gesloten deuren maar de. rechtbank kende meer belang toe aan de openbaarheid van de rechtp^aak. Officier van justitie mr. Cop per, voor wie hel vast stond dat Bedriye van de hoed en de rand had geweten, merkte in zijn re quisitoir op dat een goede recht spleging in de toekomst moeilijk te handhaven zal zijn in ver band met bedreigingen tegen verdachten in heroïnezaken. Hij eiste tegen de vrouw één jaar.- Haar man Idris zei alleen maar van goud te hebben gewe ten en geconfronteerd metzijn- eerdere uitspraak tegen zijn vrouw over het gevaar dat de zak opleverde als de politie er van zou weten, zei hij dat Be driye onwaarheid sprak. Ook zei hij onder druk. te hebben ge staan van mensen uit Den Haag. van wie Latife de heroine had. ontvangen. Idris hoorde drie jaar tegen zich eisen. AJi's voorlopige hechtenis was geschorst en hij was nu 'met va kantie.' Mr. Copper meende dat hij hoger in de organisatie zat en eiste vier jaar. Onder mqer door tegenstr jdi- gc verklaringen bleef er neel wat onopgehelderd. Zo bleef on duidelijk hoe de heroine op de trap had kunnen staan, terwijl de Surinamers gewapend wa ren. En Latife O. ontkende bij hoog en bij laag ;n Ali's huis te zijn geweest. Zij zou naar Idris woning gaan om de hand van diens dochter te vragen voor,een van haar zonen. De gouden halsketting was de bruidschat, waarvan zij tijdens een wande ling door twee Surinamers was beroofd. Maar ook Latifes rol was Cop per duidelijk, te meer daar haar man geregeld tussen Turkije en Nederland pendelde en er bij haar thuis een pistool, een nauwkeurige weegschaal en een grotë hoeveelheid geld in "ge bruikers-coupures" van 25 wa ren gevonden. Copper bespeur de in de .Turkse heroïnehandel een tendens om voor het vuile werk vrouwen in te schakelen, maar toonde met Latife geen consideratie. Hij vorderde vier jaar en 15.000 gulden boete. Uitspraak 25 september. rik uit Heukelum (Z-H) doen in de film het bouwproces van be gin tot eind uit de doeken. Even tuele vragen kunnen later door hen of andere bouwers worden beantwoord. De tentoonstelling omvat ook twee concertuitvoeringen. Van avond om 20.15 uur geeft Heieen van der Linden een recital. Za terdagavond zuilen in de fraaie aula van het museum een drie tal clavecimbels worden opge steld. Begeleid door strijkers wordt vanaf 20.15 uur een Bach- concert uitgevoerd. Voor de fijnproevers is er verder die avond een uniek Mozart-con- cert, voor twee clavecimbels, wat nooit eerder met een derge lijke .bezetting werd gespeeld. Het Stedelijk Museum is dage lijks geopend van 10.00 - 17.00 uur. Op zondag van 13.00 - 17.00 uur. De toegang is gratis. 'Meneer Pieck, mag ik uw handtekening erin?' Max Pieck is de zoon van An ton. Via' zijn produktiebureau wil Max het werk van zijn va der in nog grotere kring bekend maken; bovendien wil hij wa ken over de auteursrechten van! Anton Piecks werk. In "Die goede oude tijd" geven schrijver en.tekenaar een per soonlijk .beeld van Nederland, door de eeuwen heen, ruwweg tot aan de eerste Wereldoorlog. Binnenkort komen we in onze vrijdagse UIT-bijlage op het boek terug. Het volgende in de reeks Pieck-boeken verschijnt in november. Het wordt het "Anton Pieck Sprookjesboek." (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM - "Nou, nou, fantastisch," zei Anton Pieck (85) toen hij gisteren in het pand van Hulskamp in Rotterdam het eerste (voor hem in leer gebon den) exemplaar kreeg van "Die goede oude tijd". Pieck maakte hiervoor de tekeningen; de on langs overleden schrijver Leon- hard Huizinga verzorgde de tekst Het boek is het eerste in een reeks Pieck-boeken die de uit geverij Elsevier B.V. op de markt gaat brengen in samen werking met B.V. Max Pieck Promotie en Producties. (Ka Kat BTl Bvl B

Het Vrije volk | 1980 | | pagina 2