B E u t e k aimor philips W'^L EDDYS-AUTO HIFI CENTRE mi fmsm Luisteren Fiets-advies Inval! Blindenbus Fietskluizen (3) Verenigingen bieden groot aantal activiteiten in herfstvakantie Orpheus geeft najaarseoncert Ff 3>s fl&PKMMeeR B Mationai JENSEN Clarion Jammer hoor was niet schoon ;k# iiii If/D WETERING ZEEMAN Schiedam 'WÊÉ^s^ÊÉêÊêÊÈ, Gustoweg 55 Rotterdam Te!. 010-268391-267655 VRIJDAG 17 OKTOBER 1980/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 ftf I^!dACÜe Poatma r De straat j (Van onze medewerkster) SCHIEDAM - Hevig gesticulerend, lachend, met kreel flair repeteerden amateurtoneelspelers van Inter mezzo deze week voor de laatste keer. „Ik heb m'n geld er tijdens de repetities al uitgelachen", zegt regisseur Piet de Kaper (55) over het in drie bedrijven uit te voe ren blijspel „Sproetenkopje". Regisseur Piet de Kaper: „Een echte klucht, ik geniet er van." Enthousiast Hekel ïjdens de allerlaatste repetitie van Sproetenkopje. De spelers: „Het lijkt wel een Gekkenhuis." VLAARDINGEN/ SCHIEDAM - „VOGEL- uSIEL. BIJ GEEN GE- ÏOOR GEWONDE EN/ >F ZIEKE VOGELS IN >E MAND PLAATSEN.' Zo luidt de tekst op hel bord van het vogeiasie! bij de Babbersmolen in Schiedam. Woensdag pracht de Vlaardingse po litie er een zwaan, die on- per de olie zat. Het dier kou nu nog in het asiel moeten zitten, maar gis teren was de vogel al ge- blogen. Vreemde vogels 'imwSti.- De heer Van den Hoek achter de Babbersmolen. UFER HOUTMARKT (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM - De herfstvakantie die maan dag 20 oktober begint is voor de Schiedamse scho lieren dit jaar weer ge vuld met tal van activitei ten. Het weer kan het va- kantieplezier niet meer bederven; de meeste on derdelen spelen zich bin nenshuis af. Jeugdland heeft evenals voorgaande jaren gezorgd voor een reeks van activiteiten in de Schiedamse wijken. PARANAPINE SCHROTEN 'x60 mm |I3L >er meter f O MIEUWE MAASSTR. 2 SCHIEDAM J10 - 264180 Deze bekende merken staan er garant voor dat u met plezier naar uw autoradio/ cassetterecorder luistert. Over de juiste plaats, de antenne en de luidsprekers willen wij u graag'voorlichten. Kom eens luisteren. (SdEHBsfi voor al uw sleutels Ups- en autosleutels, Waar terwijl u wacht Andere modellen 's morgens brengen, 's middags weer afhalen Voor al uw sleutels gaat u naar de sleutelspecialist Broersvest 50-52-54, Schiedam Tel. 267594 sa li® •s^.V'aSn /v5. termezzo y ROTTERDAM -~d£ Rotterdamse politie zal de surveillancewagen vaker laten staan, In grote delen van de stad wordt de auto zoveel mogelijk ingeruild tegen de benenwagen en de fiets. Dit „om het kon- takt met het publiek te, verberg"11 -rf' (Uit Stukgoed van vrijdag 3 (Uit onze krant van gisteren) oktober): Ik ben blij dat de politie eindelijk is naar me luistert-. Tejnen Se poücie too Ik dos willen leggen: «tour weer w»- veel mogelijk politiemannen deatraatop.lopendof per (Iets. En In pluta vao zonnar over de stralen te patrouille ren. maak meer praatjes met de mensen. Leer xe kennen. En moral de mensen in de Jtourt. Volgende week zaterdag gaan de spelers zich lekker afreage ren tijdens de première in Arca de. Kaarten zijn al zo goed als uitverkocht en de toneelspelers roepen zelf: „het lijkt wel een gekkenhuis". Toneelvereniging Intermezzo bestaat sedert 1960. Om het twintigjarig bestaan te vieren werd een Amerikaanse klucht uitgekozen om voor de vele fans van de toneelclub op te voeren. In Sociëteitsgebouw De Vonk werd de laatste maanden druk m levendig gerepeteerd. „Het is een echte klucht", vertelt Piet de Kaper, bijgestaan door enkele hoofdrolspelers, „we lachen zelf ook heel wat af. Maar er zit ook heel wat mooie dialoog in. Ge voelige scènes ook." Kees Bart speelt de vader, „Sproetenkopje" gespeeld. Zaal lunch-room eigenaar Hirrarn Arcade, Lange Haven 71. De Higgins, samen met zijn toneel- aanvang is 20.00 uur en entree is vrouw Cassie, vertolkt door vijf gulden. Gonnie Schot zegt hij: „Als Aiayne (op de planken gezet door Joke Bytenhoom) het goed speelt zal het publiek echt een pesthekel aan haar krijgen". Tijdens de allerlaatste repeti tie van het stuk, door Jay Tobias geschreven, zijn alle amateur- spelers enthousiast. Ze gaan volkomen op in hun rollen. Tus sen de bedrijven door vertelt Loes Bisschop, die de rol van Sproetenkopje voor haar reke ning neemt: „Alles komt in het stuk weer op zijn pootjes te recht Het loopt goed af". Piet de Kaper, die zijn twin tigste jaar als regisseur van to neelvereniging Intermezzo in gaat wil de ontknoping niet ver klappen. Piet de Kaper: „Nee, de Woe vertellen we niet. Dan is de Wucht eraf. Maar geinig is het stuk wel. Er lopen zoveel zaken en mensen door elkaar heen. 't Draait allemaal de verkeerde nchting uit Zoals je het niet verwachtte. Maar één ding is ze ker, we hebben er allemaal, ik vooral, veel plezier in". Zaterdag 25 oktober wordt In het kader van "Voor- koming Misdrijven" is een reuze handig folder tje verkrijgbaar bij de politie met adviezen over het voorko men van rijwiel-diefstallen. „Als uw fiets wordt vermist", zo zegt de folder, „wilt u na tuurlijk weten of hij is terug gevonden. Dat kan. Van tijd tot tijd organiseert de politie kijkdagen. Toch blij ven er ook veel fietsen staan ivaarmn de eigenaar onbe kend blijft De meeste mensen vergeten namelijk de specifie ke kenmerken van hun fiets op papier te zetten, zodat ze in geval van diefstal geen duide lijke aangifte kunnen doen. Met 'n goed ingevulde fietsre- gistratiekaart kan dat wel. U vergroot er de kans mee, dat u uw fiets terug krijgt. Bewaar deze kaart zorgvuldig. Extra kaarten zijn verkrijg baar bij de politie", aldus de folder. Als adviezen worden gegeven: 1. zorg voor een goedgekeurd (volgens normen ANWB/ TBBS) veiligheidsslot; 2. ge bruik dat slot altijd; 3. maak als t kan gebruik van stallin gen, afgesloten bergingen of fietskluizen; 4. zet uw fiets 's avonds en 's nachts niet op ou tlet blijspel gaat over Sproe tenkopje, de aangenomen doch ter van lunch-room eigenaar Hirram Higgins. Hirrarn is een rijke, maar zeer gierige man, die doodsbenauwd is voor zijn vrouw Cassie. Cassie Higgms denkt dat ze kan zingen en .tra- la! aat" de hele dag, tot groot verdriet van Sproetenkopje (Rose), vader Hirram en echte dochter Alayne. Alayne is de schoolgaande, verwende, egoïstische dochter van de lunchroom-eigenaar. Alayne en Sproetenkopje zijn verliefd op dezelfde jongen: Ted Shannon. Ted is verliefd op Alayne. En tot overmaat van ramp is er ook nog een broer Bob, die op zijn beurt weer ver liefd wordt op Alayne. Ingewikkelde scènes, tante Cassie, die in een ijsblok veran dert, verwisselde liefdesbrieven, een ijscoman, postbestelster en de werkstudent Sammy Simms maken tezamen het blijspel .Sproetenkopje" tot een heerlijk blijspel. Rolverdeling: Hirram Higgins, eigenaar lunchroom - Kees Bart Cassie Diggings, zijn vrouw - Gonnie Schot Alayne Higgins, hun enige dochter - Joke Bytenhoom Rose (Sproetenkopje) Higgins - Loes Bisschop Vrouw Hobbs, buurvrouw - ïvonne Winter Angelina Hobbs, haar dochter - Elly v.d. Vlies Bob Shannon, eigenaar kip penfarm - Aad Meerburg léd Shannon, zijn broer - Hans de Schrijver Sammy Simms, werkstudent - Wout Pols Geneviève Montague, Franse kokkin Els van Raak Postbestelster - Nicolet v.d. Windt Usman - Ton van Dijk De regie berust bij Piet de Kaper Souffleuse - RIa v.d. Vlies Grime- en kapwerk - Corrina Bosveld Geluid/licht - Ton van Dijk Inspiciënt - Ger Collignon Kleur var> h*l frame Nummer Rent terugtrap- /frommel verlichte of stille plaatsen; 5. laat geen waardevolle voor werpen in fietstassen achter; 6. de politie organiseert kijkda gen van teruggevonden fiet sen. Kom kijken of uw fiets er ook bij is; 7. doe bij vermissing in ieder geval aangifte bij de politie." uAr Gisteravond tijdens de inval in Rotterdamse gokhuizen op de Witte de WlthstraaL Voorbijganger: „Wat doet die politie hier al die tijd?' Gokker „Ze wachten op de namitsei" den hem niet vangen. Toen heb ik voorgesteld om hem een paar dagen met rust te laten, zodat hij wat af kon zwakken. Dat is gelukt. De zwaan is naar de Stichting OUeslachtoffers ge bracht en later kreeg ik hem." Tussen deze stichting en het vogeiasiel zat voor de zwaan nog een tussenstation, de eenden kooi van Frank Boer. Dat was een stukje zwanen- leed in Schiedam en Vlaardin- gen. Van den Hoek heeft wel meer vreemde vogels. In een buitenhok zitten een kleine de eerste verdieping al een paar hokken getimmerd. In één van die hokken krui pen vijf kleine eendjes angstig bij elkaar. „Die zijn door de moeder verstoten, maar nu doen ze het erg goed en ze zijn al flink gegroeid", vertelt Van den Hoek, Hij vangt ook vogeltjes in fij ne netten om ze te ringen voor trekgegevens. In het gebied ach ter de molen ligt een eenden kooi, waarvan Van den Hoek het vangnet aan het naaien is, zodat hij hem weer kan gebrui ken. Het vogelopvangcentrum bij het Vijf Sluizen tuinencomplex valt onder de Koninklijke Ne derlandse Natuurhistorische Vereniging (KNNV) en kan bij dragen van particulieren heel goed gebruiken. Giften kunnen gestort worden op postrekening 4353064 tn.v. KNNV, Vogelasiel Schiedam, p/a Sperwerlaan 43, Vlaardingen, te bezorgen. Dit in het betangs van enkele tientallen blinde mensen. Ik hoop van harte dat de da ders daaraan gehoor zullen ge ven. De blindenbus was een initia tief van de aangesloten zend piraten van Regionale Omroep Zuid. Via de ether proberen zij eveneens de bus te achterhalen. „De ROZ", zegt Leo nog, „doet meer dan de feestelijke avond voor blinden. Wij houden ook regelmatig acties voor bejaar den en gehandicapten." ■nêf „Wie heeft de blindenbus gepikt uit de platenwin kel van de firma Lops aan de Rotterdamse Beijer- landselaan?", zo vraagt Leo mn het illegale radiostation „Skala". „In deze pot", zegt hij, „zaten enkele duizenden guldens. De opbrengst was bedoeld om blinden tijdens de Kerstmis een gezellige avond onder me kaar te geven. Nu kan dit niet en dat is ronduit schandalig". „Leo" verzocht mij te vragen of degenen die de pot hebben meegenomen, deze weer terug Vogelasiel-beheerder G. van Ben Hoek: „Een paar dagen ge- eden werd ik door de Vlaar- lingse politie gebeid of ik even feu zwaan bij rijksweg 20 wilde kangen. Omdat ik geen vervoer bad, heeft de politie mij opge haald en samen probeerden we pat beest te pakken. Hij was echter veel te wild en we kon- „Waarom ik hem dan krijg, begrijp ik niet, want ik had geen hok voor dat beest", zegt Van den Hoek. „Ik ben een tijd bezig geweest met de zwaan, want hij zat dik onder de olie. Eén schoonmaakbeurt was niet ge noeg. Ik wilde hem over een paar dagen voor de tweede keer onderhanden nemen. Ik heb hem achter een afrastering ge zet omdat ik dacht dat 'ie daar nooit overheen zou kunnen ko men. Maar het is hem toch ge lukt, je kan de plek nog zien; het gaas is weggedrukt en ge scheurd. Jammer hoor, want hij was nog lang niet schoon." -eAr Het fietskluizcn-experi- ment op de Coolslngel Is mislukt, zo zei ik laatst, omdat fietsers steeds de sleu tel voor een paar kwartjes meenamen. A. J. P. Reijntjes uit Krim pen aan den Usse) doet nu het volgende idee aan de hand: "Misschien moeten de klui- zengebruikers eerst een borg som storten van een tientje. Daarvoor moet de heer Ar- bouw, de eigenaar van de fietskluizen, een machine bouwen waar je dat tientje in kan stoppen voordat je de sleutel krijgt. Dit voorkomt bet misbruik van de kluis, omdat dan de "grappenmakers" het wel na laten om de sleutel niet meer terug te brengen," aldus Reijntjes. Ik hoop dat de heer Arb- bouw iets aan uw suggestie heeft. steenuil met een slappe vleugel en een veiduil, die binnenkort losgelaten kan worden. Van den Hoek heeft in de oude watermo len vier vloeren gemaakt en op nooi gehouden, waaraan ook leerlingen van het lager onder wijs kunnen deelnemen. Niet minder dan 200 leerlingen schreven zich in. Het toernooi wordt onder leiding van de damclub Schiedam gehouder. op dinsdag 21 en vrijdag 24-oktober in de bovenzaal van sporthal Margriet De aanvang is op bei de dagen op 9.00 uur gesteld. Het jaarlijkse school-micro- korfbaltoemooi voor lagere schoolleerlingen wordt op woensdag 22 en donderdag 23 oktober gehouden in de Mar griet sporthal. De wedstrijd- commissie bestaat uit leden van de Schiedamse korfbalvereni ging Harga, ODI en Succes. Groenoord draait om 10.00 uur film, en om 14.00 uur in het wijkcentrum Nieuwland. Toe gang bedraagt twee kwartjes. Op de laatste vakantiedag draait nog eenmaal het onder deel creativiteit om 10.00 uur op het Wilhelminaplein in Zuid, en om 14.00 uur op het Faassenplein in Groenoord. Op dezelfde tijd is in dienstencentrum De 4 Molens een kindervoorstelling. Entree; twee kwartjes. Wijkcentrum De Bever aan de Beverstraat 40 heeft ook voor het nodige vertier in de herfst vakantie gezorgd. Dinsdag 21 oktober wordt rond het centrum sen speurtocht gehouden, die om 13J30 uur begint en tot 15.00 uur duurt Deelname bedraagt 75 cent Op dezelfde tijden wordt woensdag een film gedraaid in het centrum, ook hier is de toe gang 75 cent Jonge artiesten kunnen vrij dag in De Bever terecht op de Stuif es in. Iedereen die een liedje kan zingen of „playbac ken", een dansje kan doen of een andere bijzondere hobby heeft, kan zich opgeven. De middag begint om 13.30 uur en eindigt om 15.30 uur, deelname bedraagt 75 cent. Schiedamse judoka's van 6 tot en met 14 jaar kunnen van maandag 20 tot en met vrijdag 24 oktober meedoen aan de ju- dovierdaagse in sportschool La gerwaard aan de Lange Haven 11. Iedere middag wordt van 13.00 uur tot 15,00 uur judoles ge geven aan jeugdige judoka's. Enige ervaring is wel Vereist. Deelnemers ontvangen na af loop een oorkonde. De sportraad van de gemeente Schiedam gaat in samenwer king met de verenigingen een sportieve vakantie verzorgen. Maandag 20 oktober start het jaarlijkse schooischaaktoernooi in samenwerking met Het Zwarte Paard en Groenoord. Nieuw dit jaar is dat leerlingen van de lagere scholen, met name de klassen 5 en 6 aan het toer nooi kunnen deelnemen. De be langstelling van.de leerlingen van het voortgezet onderwijs is sterk teruggelopen, slechts 19 van hen schreven zich in. Naast het schaaktoernooi wordt dit jaar ook een damtoer- Op het Dr. Wibautplein in Nieuwland start maandag 20 ok tober het onderdeel creativiteit om 10.00 uur 's ochtends, 's mid dags kunnen de kinderen in West hieraan deelnemen om 14.00 uur op het Fabriplein. De toegang is gratis. Het spelcircuit begint dinsdag 21 oktober om 10.00 uur, op het Faassenplein in Groenoord en 's middags om 14,00 uur in Oost op het Edison- plein. De deelname is gratis. De variété kindervoorstelling in gebouw De Rank aan de Schie- damseweg 112 in Groenoord, be gint om 14.00 uur. De entreeprijs bedraagt 1,- gulden. Woensdag om 10.00 uur is op het Rozenburgerpiein in Zuid het onderdeel creativiteit ge pland en om 14.00 uur in Oost op het Edisonplein, ook hier is de deelname gratis. In Groenoord begint om 10.00 uur het onder deel kinderspelen op de markt plaats bij het Bachplein, spoor- liefhebbers kunnen hun hart ophalen bij de stoomtrein. Op de Maasboulevard in Zuid kunnen de scholieren zich om 14.00 uur bezighouden met sport en spel activiteiten, ook hier zal de stoomtrein aanwezig zijn. Donderdag 23 oktober is het spelcircuit opgesteld op het schoolplein van de Albertus Magnussehool in de wijk Nieuwland. Deelname is gratis, om 14.00 uur kunnen de kinde ren uit West aan dit onderdeel meedoen op het Frans Hals- plein. In gebouw E® Ark in v lanbieding geldig t/m 23/10-80 lolang de voorraad strekt pianiste Marie Thérése van Krieken zorgt voor de begelei ding op de piano. Zij zal boven dien alleen optreden. Het concert wordt gegeven in de H avenkerk aan de Lange Ha ven en begint om 21.00 uur. Kaarten a tien gulden zijn ver krijgbaar bij de WV Schiedam, mevroc w Stouthandel-de Vogel, Vismarkt 1, tel. 26.70.67, Piet de Veth Van Beverenstraat 29b, tel. 26.49.59 en vrijdagavond aan de zaal. Van een onzer verslaggeefsters SCHIEDAM Het mannen koor Orpheus geeft vrijdag 24 oktober een najaarsconcert. Voor de jonge dirigent Richard Ram is dit de eerste maal. Het Haags Vocaal Ensemble, dat ook wider zijn leiding staat, zal zijn medewerking aan het concert verlenen. Het koor brengt zowel oude romantische muziek als een wat moderner repertoir. De concert-

Het Vrije volk | 1980 | | pagina 2