ndré Woutersen: 'Dit doen we wel vakerV mm 1 Sociaal Cultureel Plan moet bekend worden 40 van de 59 bestellingen verketcht Sportraad nodigt clubs uit: Schiedam fcfe f WmËÊÊm war. Ko MAANDAG 27 OKTOBER 1980/HET VRUE VOLK/PAGINA 2 van een onzer verslaggevers )AM - Ter afsluiting van de activiteiten in kantie, organiseerde het Kluphuiswerk iam Zuid afgelopen zaterdagmiddag een huis- renkeuring. Kinderen van 6 tot 12 jaar konden hun eteldier laten beoordelen door keurmeesters van de Dgvlietse Kleindierensportvereniging. Uit verschil- delen van Schiedam waren zo'n dertig jongens meisjes, van wie veel met hun ouders, naar de Irartewaalsestraat gekomen. rendig Ieren nJ'Wmka Er werd ook een pony gekeurd. Een beetje groot voor een keuring als deze, maar hij mocht toch meedoen V;4 Met kooi en al werden de parkieten en kanaries meegenomen naar de dieren- keuring in Zuid. wwm. mm.: Moeder Higgins is boos en vader Higgins dronken, hilariteit bij het publiek, tijdens de uitvoering van Sproetenkopje (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM - De sportraad voor de gemeente Schiedam houdt op zaterdag 1 november een infor matie-bijeenkomst voor de besturen van alle Schie damse sportverenigingen. Deze week hebben alle dubs daarvoor een uitnodiging in de bus gevonden. Het voornaamste onderwerp van gesprek zal het Sociaal Cultureel Plan zijn, dat in samenwerking tussen ondermeer de sportverenigingen en de ge meente moet worden opgesteld. Het Sociaal Cultureel Plan is iets geheel nieuws. De bedoeling er van is om op gemeente lijk niveau een inzicht te krijgen, aan welke acti viteiten op sociaal-cul tureel terrein behoefte bestaat. Dat is noodza kelijk geworden, omdat het Rijk een groot aan tal taken wil gaan over hevelen naar de provin cies en de gemeenten. In de toekomst zal daar door het plaatselijk wel zijnsbeleid, waaronder sociaal-culturele activi teiten vallen, meer in de gemeenten zelf worden vastgesteld. Vroeger moesten in stellingen, waaronder ook sportclubs, bij het ministerie aankloppen voor geld, wanneer ze activiteiten wilden op zetten of mankracht no dig hadden. Dat leidde er soms toe dat de beschik bare middelen ongelijk werden verdeeld. Bo vendien hadden de bur gers, voor wie de activi teiten uiteindelijk be doeld zijn, veelal weinig te vertellen. Tegenwoordig hebben de betrokken mensen veel meer de mogelijk heid om hun' wensen kenbaar te maken. In het Sociaal-Cultureel Plan kunnen nu onder meer die ideeën en ver langens worden kenbaar gemaakt Daartoe wor den inspraakrondes ge organiseerd, waardoor alle betrokkenen hun plannen kunnen ventile ren. Bij de sportraad heerst de indruk dat bij de opstelling van het So ciaal-Cultureel Plan de sportverenigingen tot op heden een nogal passie ve houding hebben aan genomen. Om die situa tie te doorbreken heeft zij voor komende zater dag een bijeenkomst be legd. Alle besturen kun nen zich dan laten infor meren over de doelstel ling en mogelijkheden van het Sociaal-Cultu reel Plan. Medewerkers van de sportraad zullen daarvoor aanwezig zijn. De bijeenkomst begint om 10.00 uur in de bo venzaal van de Sporthal Margriet De pannekoek wordt in stukken gesneden en verdeeld. Tegen betaling van vijf gulden konden de kunstwerken worden afgehaald. l karden, parkieten en poezen p keura igsir iddag in Zuid huisdieren werden zater- onderverdeeld in drie cate- te weten honden, katten verige beesten. De keuring doeld voor kleine huis maar tot ieders grote ing stonden er ineens paarden op de stoep van schoolgebouw in de en. Het meisje dat haar po- meegenomen mocht wel de keuring deelnemen, de keurmeesters vonden en beetje verregaand om i paard te laten meedoen, er waren er kanaries, ca- parkieten, hamsters, rat als konijnen en schild- i in het keuringslokaal te onderen. Er was evenwel kip te bekennen en ook irissen ontbraken op het De heer Van der Meyde: 'Het is me wel eens overkomen dat een tweejarig jochie met een le vensgrote Deense Dog bij me kwam. Als grote vent heb je zelfs nog moeite om zo'n vol wassen dier in bedwang te hou den, laat staan dat kleine ventje. Als zoiets gebeurt, sturen we dat kind en zijn ouders weer weg, want dat is de bedoeling met,' aldus de keurmeester. Het gebeurde zaterdagmiddag ook een paar keer dat een moe der met dier op de keuring ver scheen, maar zonder haar kind. Ze kregen dan het advies het kind toch even te gaan ophalen. In de meeste gevallen gebeurde dat ook en kon de keuring toch doorgaan. Het gaat de drie keur meesters vooral om de relatie, tussen het kind en het dier en niet om de leuke aani lik, zoals, ouders vaak alleen maar zien. ben blij dat er zoveel kin- op de keuring zijn afge- n," zegt projectleider An- t Woutersen met een tevreden ilach van oor tot oor. 'Het is de eerste keer dat we dit Twee jaar geleden hebben een keuring gehouden, toen bleef het erg stil in de af denk dat de ruimten daar uitnodigend zijn voor vrolijke activiteit als deze. Vendien begon de keuring "s ochtends om tien uur, ndoor iedereen waarschijn- nog in bed lag of boodschap- i aan het doen was. Vandaag kunnen zien dat ook veel i de moeite genomen heb- n te komen kijken. Het is door erg levendig vandaag. i de belangstelling denk ik t vaker iets dergelijks op i zullen zetten.' j heren Van der Kemp, Van Meyde en Hoes uit Hoogvliet Ken de jongens en meisjes voor drie onderdelen: orging, gezondheid en alge- e indruk van het huisdier, de omgang van het kind zijn favoriete dier werd in puntentotaal tot uitdruk- gebracht De heer Hoes: gaat ons er vooral om hoe kind met zijn dier om- We willen de eenheid die twee stimuleren, neer ze bij ons ter beoorde- komen, laten we de kinde- dier zelf uit de mand ■ten. We kijken dan hoe dat Jat en of ze er op een natuurlij- Imanier mee omgaan.' 1 y< '2 2.'V'it tegoedbon met haar poes, even als John Patrick van Zon met de best verzorgde hond. Peter van de Rijken had de mooiste schildpad van allemaal. De drie keurtheesters uit Hoogvliet gaven na afloop te kennen dat ze bijzonder tevre- Na afloop kregen alle deelne- mertjes een diploma uitgereikt. Daarop stonden hun eigen naam, die van het dier evenals zijn bijzonderheden vermeld. Voor de eerste plaats in de drie categorieën was een kleine prijs uitgeloofd. Marian Zey won een den waren over alle dieren en nodigden de jongens en meisjes uit om te zijner tijd in Hoogvliet langs te komen, om een kijkje te nemen op de .twee huisdieren tuinen die de vereniging daar heeft Het aanbod werd jui chend ontvangen. arig Intermezzo viert eest met Sproetenkopje Van onze medewerkster IIEDAM - In een bomvol eladen Arcade vierde To- Jvereniging Intermezzo za- lagavond feest Met het blij- 1 in drie bedrijven Sproeten- pje oogstte de 20 jarige ver- J gelach, hilariteit en plijkheid. chande". roept de zaal mee smuilend. als lunchroomeige naar Higgings zijn vrouw, die graag zangeres zou willen zijn, in een immens ijsblok veran dert. Het toneel druipt van het water. Ook de, als rondwaggelenae dronkenlor een pracht rol ver tolkende Higgins, gespeeld door Kees Bart, is nat. Zijn aangenomen dochter, Ro- se/Sproetenkopje, goed gespeeld door Loes Bisschop heeft'het, driehonderd koppen tellende, publiek geheel op haar hand. De echte dochter Alayne heeft het moeilijker. Al tijdens de re petities zeiden de amateurto neelspelers: „Als Joke Byten- hoom de rol met overtuiging WÊÉ speelt, krijgt het publiek een pestheke! aan haar." Dat klopte wel. Piet de Kaper, die als regis seur van het jarige gezelschap zijn twintigste jaar in gaat, kan met genoegen terug zien op de voorstelling in de grote, ouder wets versierde, zaal van Arcade. De kloe, die hij tijdens de repe tities "niet wilde verklappen, werd niet als een grote verras sing gezien door het Schiedamse publiek. De verguisde Sproetenkop Rose, eerst gepest door haar tante Cassy, Alayne, voetbal held Ted en werkstudent Sam my Simms, krijgt een erfenis. Ze kan doen wat ze wil. En samen met de arme liedjeszanger Bob Shannon, de broer van Ted, be leeft ze: Eind goed al goed. Alayne blijft bevriend met Ted. Sproetenkopje gaat trouwen met Bob, Uef vertolkt door Aad Meerburg. Het wordt misschien wel tijd dat Schiedamse toneelgezel schappen eens gaan denken over een heus en eigen Schie dams Volkstoneel Want Inter mezzo liet zien, met het humo ristische Sproetenkopje, dat de Schiedammers best van gewoon toneel houden. Een echt Schie dams toneelstuk zou zich af kunnen spelen in een café, zoals tok eigenlijk het opgevoerde blijspel. Want al was het een Amerikaans stuk, de aankleding zag er met de bar, glas in lood ramen en rotanstoelen echt Schiedams ulL t Onafhankelijk Toneel blij met belangstelling v,/y/, Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM De Voorstellin gen' van het Onafhankelijk To neel in het Stedelijk Museum zijn voorbij. Een onverwacht groot aantal mensen heeft het museum de afgelopen week be zocht, om te kijken wat dit ori ginele gezelschap te .bieden heeft Gerrit, Timmers sprak zondagmiddag met voldoening over de achter hem liggende da gen. "Het is me vooral opgevallen dat veel kinderen het museum kwamen binnenlopen. Wanneer •wij op ons toneel annex ate lier aan het werk waren, kon den we de voordeur goed in het oog houden. Het was erg leuk om te zien, hoe veel mensen eerst voorbij liepen, ondertus sen een schuine blik naar bin- nenwerpend. Dan zag je ze weer teruglopen om het hele gebeu ren eens goed in zich op te ne men. Vaak namen ze dan ook even de moeite naar binnen te komen om zich te vergewissen van wat er gaande was," aldus een opgewekte Gerrit Timmers. Het Onafhankelijk Toneel heeft deze week 59 producties afgeleverd. Bezoekers konden tegen betaling van vijf gulden een schilderij uit de museum collectie bestellen. Jan Klatter, Matthias de Koning, José Al ders, Gerrit Timmers, Jan Joris Lamers, Fredde Spoei, Peter Ot to, Franka van der Loo, Harry Hagenaar en Yvonne X vorm- neelstuk' dat 1 waarbij de sch nageschilderd. etalages die we geéxposeert hebben willen we dan verkopen We proberen vooraf een paai kijkdagen te houden in de Rot terdamse galerie Achterom. V Ir Ind l af en ringen Tempi grader grader kust al rF wind. J Sofet, 1

Het Vrije volk | 1980 | | pagina 2