y^Igegl^m^ T aiwan-order van de baan? Visser trotseert Belgische marine Weer drie Russen dei ruimte in 9Die obligaties zijn waardeloos9 Notarissen winnen Koop nü uw Dagblad-Bingo-kaarten Uw autokosten kunnen omlaag 1 INFORMATIE OVER BEZORGING: Aftrek rente hypotheek: geen crisis VRIJE VOLK ZATERDAG GEEN RVB Neeuwissen Stripwinkel De Berenkuil Freek de Jonge voor Spelronde 5 »WW®P Vrijdag 28 november 1980 34e jaargang no. 10257 1 vU-- *V fn Geschokt VERZEKERINGEN B.V. Sneeuwbuien Bel 010 - 14 74 00 (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM - Huiseigenaren die een leegkomen de woning niet bij de gemeente melden worden voor de rechter gesleept. In 56 gevallen gaat dit binnenkort waarschijnlijk gebeuren. H Agniesebuurt Vertraging tr ROTTERDAM - De kansen voor het RSV- concern om een grote or der uit Taiwan te be machtigen zijn de laatste 24 uur scherp gedaald. De verwachting is dat het kabinet vandaag door de knieën zal gaan voor het dreigement van minister Van der Klaauw dat hij zal aftreden als de rege ring een exportvergun ning voor de levering van twee duikboten afgeeft. Hl (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Ongeldige gemeentelijke obliga ties, die vernietigd hadden moeten worden, gaan in Apeldoorn vlot van de hand. Ze zijn afkomstig uit Rot terdam en hadden een waarde van duizend gulden per stuk- Kroonprins Charles van Engeland begroet in India een menigte Sikhs. De prins bracht gisteren een bezoek aan de Gouden Tempel, het Mekka van de Sikh-religie. Hij was in gezelschap van Gurcha- ran Singh Tohra, de voor zitter van het tempelco mité. gezinsconcerten zijn er voor het hele gezin Oats 29 november 10 januari 14 februari 21 maart a.s. Knip uit en kom luisteren het cKwaliteits<pils vandeAiyter^lf Morgen opent Voorhoeve Dietrich om T0 00 uur haar Lijnbaan 118 Rotterdam - (naast Lijnbaantheater) Morgen signeert van 12.00 - 13.30 uur De Komiek bij Voorhoeve Dietrich Lijnbaan 171 Rotterdam Het worden weer spannende weken Eike twee weken 40.000 aan prijzen Elke twee weken 'n spelronde ••- "iS V- - A" X'A >a: ssls®.$5 enaren voor rechter gesleept HOOFDREDACTEUR HERMAN WIGBOLD Witte de Withstraat 25.3012 BL Rotterdam, tel. 010 - 14.74.00 Opgeven van TIPS (rubrickadvertenties) tel. 010 - 14.55.33 Grote schok. Wim Jansen naar Ajax Vanonze verslaggever DICK VAN DENPOLDER ROTTERDAM - Mister Feyen- oord wordt Aja- cied. Wim Jansen, die gisteren in de vooravond nog met het C-team vanFeyenoord meetrainde, be reikte gister avond laat met Ajax een akkoord om tot het einde van dit seizoen voor de Amster damse1 club te spelen. Jansen maakt zondag in De Meer zijn de buut tegen FC Twente en speelt volgende week zondag», in de Kuip tegen zijn oude club. Behalve van Wim Jansen heeft Ajax zich ook verzekerd van de diensten van Johan Cruijff. De ex-aanvoerder van Oranje wordt vier maanden elftalbege leider. Spelen voor Ajax is (nog) niet mogelijk voor Cruijff, omdat hij nog verplichtingen heeft in Amerika. Clemens Wester hof. de interim-trai- r.er-coach van Feyenocrd, was ver bijsterd toen hij het nieuws van Wim Jansen hoorde. „Ik ben diep geschokt," - riep hij uit. „Wim - Jaruen is de man die 5 Feyenoord nodig had. Dat hij naar Ajax zou gaan, had ik niet verwacht. Ik ben woensdag nog bij hem thuis ge weest en toen heeft hij nergens over gesproken. Twee keer zijn we Ajax te snel af geweest - met Ivan Nielsen en met Johnny Jacob- sen- maar deze slag hebben we verloren. Met Wim Jansen als Ausputzer is Ajax een stuk sterker ge worden, maar nu ben ik er helemaal zeker van dat we volgende week van de Amsterdammers gaan winnen. Ik zal de jongens nu zo op naaien dat ze door een dubbele muur heengaan.'- Direkteur Peter Seephan reageerde heel wat rustiger. „Het is Jansens vrije keus om naar Ajax te gaan. De wed strijd van volgende week wordt er al leen maar interes santer door. Ik" ver wachtte niet meer dan 50.000 mensen, maar nu zullen er wel een paar dui zend meer komen." Hoewel voorzitter Guus Couwenberg destijds bij het af scheid van Wim Jansen heeft gezegd, dat Feyenoord hem bij een eventuele te rugkeer uit Amerika weer met open ar men zou ontvangen, heeft de stadionclub nooit pogingen ge daan om hem weer te strikken. Zie verder pagina 5 met behoud yan'persoonlij'ke service 1 (autotarief met de hoogste no claim reductie) cat.w. t/m W.A. All Risks f 9.000 v.a. (185 v.a .1 373 r 11.000 v.a. f 215 v.a. f434 f 14.000 v.a. 1 234 v.a. f 499 I 17.000 v.a. f 260 v.a. f584 r 20.000 v.a. 1 276 v.a. f650 ■f 30.000 v.a. f 324 v.a. f 904 Buitenlanddekking met groene kaart. Bovendien aantrekkelijke voorwaarden. Vraag vrijblijvend informatie. Per telefoon (010-323000. na kantoortijd 01806-6649) of per post: Lege envelop met naam, adres, telefoonnummer naar antwoordnummer 50, 2980 VE Barendrecht. Geen postzegel erop Molenvliet 224, Gebouw de Zonnetrap 3076 CM Rotterdam (lombardijen) i - Hagel en sneeuwbuien, moge lijk met onweer. Temperaturen vannacht beneden het vries punt; van 0 tot min 5 graden. Overdag rond plus 2 graden. Wind uit noord tot noordoost, .aan de kust krachtig. zon op ond**f UB 2\ J». J m.»an <»p omliT U 44 (géén ondernummer) Vraag naar de ofd. abonnee-service maandag f/m vrijdog ven 17.45 tot 19.00 uuur jafef dog toll 6.00 uur Zie ook adressen op de strippagina Wethouder drs. J. G. van der Ploeg (stadsvernieuwing) gaat naar hoofdofficier van justitie mr. J. D. de Jong om te overleggen wat de beste wijze van aanpak is. Zijn ambten aren bereiden de zaak momenteel voor. Van der Ploeg heeft tot deze aanpak besloten na de uitspraak van de rechtbank in Utrecht die kort geleden wegens het ontdui ken van de meldingsplicht een hogere straf oplegde dan de driehonderd gulden die in de Gemeentewet staat voorge schreven. „Dat schijnt dus te kunnen," aldus Van der Ploeg. „En dat gaan we ook hier probe ren." De rechtbank in Utrecht heeft zich bij de hogere straf geba seerd op artikel 24 van het Wet boek van Strafrecht Dat zegt dat een hogere straf kan worden opgelegd als de rechter vindt dat eigenlijk een vrijheidsstraf moet worden opgelegd maar hier niet direct toe wil overgaan. De 56 woningen waar het in Rotterdam om gaat. liggen in de Agniesebuurt en zijn door de bewonersvereniging aldaar bij de gemeente aangedragen. De ontduiking van de meldings plicht werd bekend toen wijk bewoners naar nieuwbouw ver huisden en 96 woningen leeg achter lieten. Daarvan werden er 40 bij de dienst Woonruimte zaken van de gemeente gemeld. De gemeente heeft de wonin gen hard nodig om ze aan urgent woningzoekenden te kunnen toewijzen. De problemen daar bij worden des te nijpender om dat de uitverkoop van goedkope huurwoningen voorlopig onge stoord door zal gaan. De nieuwe Woonruimteveror dening. die daar paal en perk aan moet stellen, is namelijk nog niet klaar. Het wordt zeker januari voordat die er komt. Overleg met het Rijk en andere gemeenten vertraagt de komst van de verordening. Bij dit alles komt nog dat veel mensen de hoge nieuwbouwhu- ren niet kunnen betalen. Uit een onderzoek dat Feijenoord-Noor- dereiland samen met TH-stu- denten uit Delft verrichtte, blijkt dat driekwart van de be woners de nieuwbouwhuur van 336.- niet kan betalen. Die mensen zitten onder het modale inkomen. De maximum huur die ze kunnen opbrengen is 280,-, zo is berekend. DEN HAAG - De aftrekbaar heid van hypotheekrente lijkt geen kabinetscrisis meer te gaan veroorzaken. In het kabinets voorstel om voor hypotheekren te over een bedrag tot 540.000 gulden de rente aftrekbaar te houden, ziet de CD A-fractie „ruimte voor vergelijk". Het CDA gaat tot nu toe uit van een grens van 4 ton. PvdA en D'66 noemen het gisteren bekend ge worden.; voorstel, belachelijk.. Van een echte ingreep is volgens ben hiermee geen sprake. (Van onze parlementsredactie) De regering moet vandaag een beslissing nemen omdat zondag de termijn afloopt waarbinnen Taiwan een antwoord verwacht. Tot nu toe had minister Van der Klaauw binnen het kabinet al leen de steun van minister De Koning, maar verwacht wórdt dat het kabinet er geen crisis voor heeft nu ook in het parle ment het verzet tegen het geven van een exportvergunning groeit. Als excuus voor het verloren laten gaan van een groot stuk werkgelegenheid, met name ook voor Rijnmond, zal de regering zich beroepen op het argument van minister Van der Klaauw dat het Taiwan vooral om de po litiek te doen is. Hij achtte het niet uitgesloten dat Nederland een exportvergunning zou afge ven en Taiwan vervolgens van de order zou afzien. RSV-topman Stikker gelooft niets van die bewering. „Ik ben zelf bij de onderhandelingen be trokken geweest en ik heb niets gemerkt van pogingen van Tai wan om de verhoudingen tussen Nederland en China te versto ren", aldus Stikker. Hij is ervan overtuigd dat Taiwan de duik boten wil iaten bouwen. Het wantrouwen bij de oppo sitie is toegenomen nu bekend is geworden dat twee VVD-Ka- merieden, de heren Ploeg en Bolkestein, bet voorbereidende werk hebben verricht. Vooral de heer Ploeg geldt als een vriend van Taiwan. Bovendien zou Taiwan al eerder geprobeerd hebben andere Europese landen voor de order te interesseren maar daarin niet zijn geslaagd. Minister van der Klaauw acht het onaanvaardbaar de Chine zen voor het hoofd te stoten door wie hij juist zo vriendelijk is ontvangen. Hij vertrok gisteren haast-je-rep-je uit Maputo om de kabinetsvergadering van vandaag bij te wonen. (Van een onzer verslaggevers) COLIJNSPLAAT - Schip per Ben Bout van de viskot- ter Kortgene 8 heeft van nacht een zeeslag gevoerd met twee Belgische marine vaartuigen - en gewonnen! De Zeeuw viste op kabel jauw in de Belgische 12-mijls zone. Het was ter plaatse een drukte van belang met Bel gische. Franse en Nederland se kotters, die alle geheel le gaal op kabeljauw visten. Hel patrouillevaartuig De Wandelaar van de Belgische zeemacht sommeerde de KG 8 plotseling te stoppen mei vissen. „Ik deed precies het zelfde als die anderen, dus ruks illegaals, dus ik bleef rustig doorvissen". zegt ben Bout. Toen losten de Belgen een schot voor de boeg en waar schuwde de commandant via de radio dat zo dadelijk de mitrailleurkogels over de brug zouden vliegen. Alle collega's hoorden via de ra- dio hoe Ben Bout terugdreig- de; „Als je dat durft te doen. zal ik zorgen dat je op staan de voet bij de zeemacht wordt weggetrapt". Schipper Bout heeft rustig zijn trekje afgerhaakt en daarna de Belgen aan boord genodigd voor inspectie. De ze konden echter niets ver dachts vinden. De Zeeuwse kabeljauwvis sers belegden onmiddellijk een protestvergadering voor vanmiddag Ze vinden dat er, maar eens iets moet worden ondernomen tegen de Belgi sche vissers, die illegaal ha ring aanvoeren in de Belgi sche vissershavens. f y ,-v MOSKOU - De Sow- jet-Unie heeft gisteren een met drie man bezette Sojoez T-3 gelanceerd. Aangenomen wordt dat het ruimteschip naar het Ruimtestation Saljoet-6 zal vliegen, dat al sinds september 1977 om de aarde draait. De gezagvoerder van de Sojoez T-3 is de 39-jarige luitenant-kolonel Leonid Kizim. De anderen zijn ingenieur Makarow en ingenieur Gennady Strekalow. Alleen Maka row heeft twee keer eer der een ruimtevlucht ge maakt Volgens TASS is het doel van de vlucht „het verder beproeven van de systemen aan boord en van het ontwerp van het verbeterde Sojoez-T ruimteschip. Het ruimtestation Sal- joet-6 is eerder dit jaar ruim voorzien van voed sel en instrumenten. Va- lery Ryumin en Leonid Popow. die 185 dagen in de ruimte verbleven, heb ben het grootste deel hiervan in het ruimtesta tion doorgebracht Vier zaterdagmiddagen in de grote hal van De Ooeten Aanvang steeds om 15.00 uur. Tegen inlevering van deze Don ontvangt u een reduktie van 2,- op de toegangsprijs van 6,- Kaartverkoop. kassa van De Ooelen. OoK kunt u tot 29 november a s. passe-partouts vooralle vier de concerten kopen met de reduktie. Door een anonieme tip is Rot terdam erop attent gemaakt dat er 3.400 obligaties werden ver handeld. Ze zijn herkenbaar aan de over de obligaties geschreven strepen en de erin geslagen ponsgaten. De gemeente Rotterdam heeft gedurende het afgelopen jaar enkele honderdduizenden on geldige obligaties ter vernieti ging meegegeven aan een pa- piervernietigingsbedrijf uit Zutphen. Waarschijnlijk is een aantal uit die partij ontvreemd. Niet uitgesloten wordt dat er meer dan de genoemde 3.400 obligaties op de markt zijn ge komen. De kans bestaat daarom dat ze elders ook aangeboden gaan worden. De gemeente Rotterdam waarschuwt daarom nadrukke lijk tegen de aankoop van de waardeloze obligaties. ROTTERDAM - De KNVB afdeling Rotterdam (RVB) heeft alle voor zaterdag vastgestelde wedstrijden in verband met de slechte gesteldheid van de ter reinen afgelast. DEN HAAG De notarissen mogen volgend jaar vrijelijk hun tarieven verhogen. De pre sident van de Haagse rechtbank stelde vanmorgen de prijzenbe- schikking buiten werking, waarmee de regering de nota rissen-tarieven met zes procent had willen verlagen. Dit Ls de tweede „nederlaag" van het kabinet in korte tijd. Vorige maand wonnen ook de medische specialisten een kort geding over de verlaging van de medische honoraria door de re gering. Goedkeuring Ministerie van Justitie onder nummer L.O. 720.006.059 dd. 26 juni 1980 vv.,v,„:?e ix* ca-ea jbiun.:

Het Vrije volk | 1980 | | pagina 1