fi i FC Vlaardingen even uit zorg Micheis gepolst Mysterieuze flessen op Zeeuwse stranden Twee kapiteins uit leger om kernwapens GRIEP IN RIJNMOND Morgen Publicatie EERSTE CIJFERS Bingo Speironde 8 Opklaringen1 BINGO NIEUWS OP PAGINA 5 m INFORMATIE OVER BEZORGING: r. e Maandag 19 januari 1981 35e jaargang no. 10303 sfi pèt, Mt mmsmmnrnr^^i mi m u,, m Warren Christopher kan weer lachen. Een medewerker van het Algerijnse ministe rie van Buitenlandse Zaken overhandigt hem de overeenkomst tot vrijlating van de gijzelaars. Met een laatste pennestreek zou Christopher even later de overeenkomst bezegelen. Met haar haastig aange schoten, nu geblakerde bontjas aan komt een van de gasten van het Park Hotel in Toronto bij van de verschrikkingen. Bij de brand, die zaterdagnacht uitbrak, kwamen zes gas ten om het leven en moes ten 40 anderen, die rook vergiftiging hadden op gelopen, in een ziekenhuis worden opgenomen. (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT - In het Utrechtse Hoog Catharijne lo pen colporteurs, die uit naam van de Actie Dierenleed 'soiidariteitskaarten' verkopen voor 2,95 per stuk. ALGIERS/TEHERAN/ WASHINGTON - De vrijlating van de Ameri kaanse gijzelaars in Iran is een feit Vanmorgen heeft de VS-onderminis- ter van Buitenlandse Za ken, Warren Christopher, de overeenkomst tot vrij lating ondertekend De ondertekening vond in het bijzijn van journalis ten plaats in het Algerijn se ministerie van Buiten landse Zaken. Naar Wiesbaden Glimlachen Zie ook pagina 6 en 7 hé 0 fn FC Vlaardingen- voorzitter Wim van der Gaag riep de toe schouwers gisteren op hun club te blij ven steunen. M |,fe 4 Rinus Micheis gesprek met KNVB... Bel OIO -14 74 00 WW De Australische Shirley Rider is op een wel heel bij zondere manier weer verenigd met haar zoon Shane. Tien jaar geleden stond Shirley haar zoon in een tehuis voor ongehuwde moeders af voor adoptie. Shane blijkt nu de aangenomen zoon te zijn van de man met wie Shirley binnenkort gaat trouwen. kaarten verkrijgbaar tot 18 december Elke twee weken 'n speironde \k. u ■V. ade-S I HOOFDREDACTEUR HERMAN WIGBOLD Witte de Withstraat 25,3012 BL Rotterdam, tel. 010 -14.74.00 Opgeven van TIPS (rubriekadvertenties) teL 010 -145533 achtmerrie voorlbiii gijzelaars naar huis 'er-J ste- lo oi er, lij. int et» er- Brandbom in huis gegooid: negeiFdoden A LONDEN/TORONTO - Bij een brand in een Londens woonhuis, die mogelijk is ver oorzaakt door een brandbom, zijn gisteren negen mensen om het leven gekomen en 27 andere gewond geraakt De meeste slachtoffers waren Westindiers. In het huis, waar een verjaar dagsfeestje aan de gang was, be vonden zich honderd mensen. De politie was tot tweemaal toe ontboden en had de mensen in het huis, een pand van drie verdiepingen in een armoedige wijk in zuidoost-Londen, ge waarschuwd de muziek zachter te zetten. De zegsman van de po litie sprak van een „verdachte brand". Joe Hall, een van de overle venden, zei dat er binnen een vreselijke paniek had geheerst De mensen verdrongen zich om naar buiten te komen. Elf men sen raakten gewond toen zijn in paniek uit het raam sprongen. Bij een brand in een hotel in het Canadese Toronto kwamen zes mensen om het leven en raakten 40 anderen gewond. Actie Dierenleed onzuivere kc fiie (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM - De „klassie ke" griep heeft weer de kop op gestoken. De GG GD heeft er alle huisartsen in Rijnmond voor gewaarschuwd. Het eerste geval ervan, voor wat deze winter betreft, is bij een 23-jarige stewardess ge constateerd. Ze heeft de ziekte waarschijnlijk meegenomen uit Amerika. Daar is momenteel een explosie van de griep„waar- van acute luchtweginfecties en noge koorts kenmerken zijn. Aanvankelijk vermoedde de huisarts van de stewardess dat de patiënte malaria had. Ze had 1 haar medicijnen hiertegen onre gelmatig ingenomen. Nader on derzoek wees uit dat ze de griep had. •ms- 3- v Opklaringen, afgewisseld door enkele buien. Minimum-tempe ratuur omstreeks 2 graden. Mid- dagtemperatuur ongeveer S gra den. Vrij krachtige, aan de kust "^gelijk harde noordwesten wind. Met het aan de man brengen van die drukwerkjes wordt de indruk gewekt, dat de actie be doeld is ais protest tegen de vi visectie, het gebruik van dieren voor proeven. Erkende groepe ringen die al jaren tegen deze mishandeling protesteren, als de Anti-Vivisectiestichting en de Bond ter Bestrijding van Vivi sectie, zijn echter totaal niet op de hoogte van deze commerciële demqnstratie. Ook de pressie groep Lekker Dier kent de Actie Dierenleed niet. Achter het postbusnummer, dat op de Dierenleed-kaart ver meld staat, schuilt de particulier Sengers uit Nijmegen. Hij 'pro testeert voor zijn beroep', kiest altijd meelijwekkende maat schappelijke onderwerpen voor zijn acties en houdt daar een, naar zijn zeggen 'modaal' inko men aan over. Sengers is al ruim een jaar ge leden door de politie van zijn woonplaats aangehouden voor de wijze waarop hij 'handteke ningen' verzamelt Op het mi nisterie van CRM, waar Sengers ook bekend staat als nering doend actievoerder, noemt een voorlichter zijn manier van werken 'geen zuivere koffie'. Het tijdstip van vrijlating wordt vandaag in Teheran be kend gemaakt Waarnemers verwachten dat dit slechts een kwestie van enkele uren is. Vanmorgen kwamen op het vliegveld vn Teheran twee Al gerijnse Boeings 727 aan voor het vervoer van de 52 gijzelaars. De toestellen kwamen uit Al giers en hadden in Ankara een tussenlanding gemaakt om te tanken. De vliegtuigen hebben voldoende brandstof aan boord om onmiddellijk van Teheran naar Frankfurt te vliegen. Algemeen wordt aangenomen dat de gijzelaars naar de Ameri kaanse militaire basis in Frank furt worden gevlogen om daar na direct naar het Amerikaanse militaire hospitaal in Wiesba den te worden gebracht Presi dent Carter probeert bij de aan komst van de gijzelaars aanwe zig te zijn. Zevenhonderd jour nalisten uit de hele wereld wachten in Frankfurt op de komst van het vliegtuig uit Te heran. Velen van hen verblijven a! maanden bij de Amerikaanse militaire basis. De documenten die Christo pher vanmorgen in Algiers heeft ondertekendvwaren eerst in Teheran getekend en vervol gens per vliegtuig naar'Algiers gebracht, de hoofdstad van het bemiddelend land Algerije. Na de plechtigheid verklaarde Christopher tegenover de Alge rijnse minister van Buitenland se Zaken, Mohammed Benya- hia: "Ik wil van deze gelegen heid gebruik maken om namens president Carter en de bevol king van de Verenigde Staten uw regering en vooral u per soonlijk te bedanken voor de moeilijke rol van tussenpersoon. Eindelijk kan ik weer glimla chen." De overeenkomst over de vrij lating kwam na een weekeinde van koortsachtig overleg tussen Teheran, Washington en Al giers. Gisteren werd duidelijk dat er een doorbraak was be reikt toen president Carter van zijn buitenverblijf ijlings naar het Witte Huis toog. (Van onze sportredactie) ZEIST - De KNVB heeft 3,1 miljoen gulden verdeeld onder de clubs in het betaalde voetbal.- Deze week volgt nog eens twee miljoen als voor schot over het lopende seizoen. De in acute financiële nood verkerende FC Vlaardingen heeft weer even lucht gekregen door deze subsidie-afrekening. De KNVB heeft van het voorschot van 130.000 gul den meteen 30.000 afge trokken, omdat de FC Vlaardingen over het vo rige seizoen iets moest te rugbetalen en de fiscus bovendien beslag had ge legd bij de KNVB op 20.000 gulden die de Vlaardingers nog moesten betalen aan loonbelasting en oremieheffinz. Blijft over IOÖ.OOO gul den die deze week de lege kaS van de FC-Vlaardin- gen zal vullen. De nieuwe voorzitter Wim van der Gaag hoopt deze week ook tot een overeenkomst met enkele schuldeisers te komen. vw. A v j&r \6ór de wedstrijd te gen Haarlem deed Van der Gaag gisteren een hartstochtelijk beroep op de toeschouwers de FC Vlaardingen te blijven steunen. Ook rekent hij op de medewerking van het Vlaardingse bedrijfs leven. hi Het sectlebestunr be taald voetbal van de KNVB heeft Rinus Mi cheis gepolst over diens terugkeer als bondscoach per 1 juli van dit jaar. En kele weken geleden was hij al benaderd om per 1 juli volgend jaar in dienst te treden bij de KNVB, maar na het plotselinge vertrek van Jan Zwart kruis hoopt de KNVB Mi cheis eerder binnen te kunnen halen. Zo mogelijk zou Mi cheis - thans trainer- coach van FC Köln - het Oranje-team al kunnen begeleiden bij de WK- kwaliflcatiewedstrijden tegen Cyprus en Frank rijk. waarvan de eerste ontmoeting al op 22 fe bruari plaatsvindt. W - (Van een onzer verslagge vers) VLISSINGEN - Myste rieuze plastic flessen met fluorhoudend water en Chi nese opschriften houden de autoriteiten in Zeeland be zig. In het weekeinde spoel den honderden flessen aan op de Zeeuwse stranden. Welk schip ze heeft verlo ren, is nog niet bekend. Een eerste onderzoek le verde het vermoeden op dat het om mondwater gaat. Vandaag zal de inhoud ver-, der worden onderzocht. De politie heeft strandwande- laars geadviseerd de flessen niet te openen. Het beste is ze naar een politiebureau te brengen. Een zware klus had de Rotterdamse brandweer aan twee betonnen vaten die op het strand van Hoek van Holland werden aange troffen. Rijkswaterstaat en de milieudienst van Rijn mond waren ook betrokken bij het onderzoek van de vaten. Gedacht werd aan chemicaliën of radio-active stoffen, In overmaatse vaten ver pakt zijn ze naar het brand- weerterrein aan de Boe zembocht gebracht. Van morgen rees het vermoeden dat het nolle vaten zijn, be tonblokken die hebben ge diend als ballast of funde ring. Door duinafslag zou den ze te voorschijn zijn ge komen. jan. zon op onder 0B.36 17 05 maan op onder 17.28 06.34 (géén ondtr nummot) Vroog na or da aid. obonnrt-senrke noen&g t/m rrijdog nn IMS tof 19.60 uwif' lolerdoj 1st ti.OOuur li* ook odtnncn op da ifrippa'gms DEN HAAG - Twee land machtkapiteins die bezwaren hebben tegen de atoombewape ning gaan werken in de burger maatschappij. Het ministerie van Defensie is behulpzaam bij het vinden van een nieuwe baan. De kapitein Hoekstra uit Lel den heeft per 1 januari de dienst verlaten en werkt inmiddels el ders. De kapitein Welie uit Zoe- termeer is nog zoekende. Beiden kondigden enkele maanden ge leden hun ontslag aan. Zie ook pagina 9 (kwPfunngMrwlw.jnJiAlMorartnunwtO 230 006 OtldO I6jun.l980

Het Vrije volk | 1981 | | pagina 1