Keuze: Of meedoen, of gevangenisstraf over kinderbijslag le kind SLAAPBANKEN Nu o f nooit voor lady Diana Fietsen op rollend tapijt Meer vakantiegeld Shell-top r I 1 I I Droomtandem afgeknapt Rotterdam opent eerste avondwinkel ^#1 Kom 'ns over de brug met een nieuwe abonnee. vg Wrn Sneeuw BINGO NIEUWS OP PAGINA 5 "3^ INFORMATIE OVER BEZORGING: Bel 010-147400 In k"f Woensdag 18 februari 1981 35e jaargang no. 10329 hoofdredacteur herman wigbold Mooi weer spelen Mooie klus Staatsseereataris Graaf L. de Overmand door verdriet wordt Tho mas Hobbs in Dublin ondersteund bij het verlaten van de kerk waar zojuist de bé- grafenismis voor zijn zoon Brian is beëindigd. Brian is een van de 44 slacht offers van de brand van vrijdagnacht in een disco in de Ierse hoofdstad, In heef Ierland werden gis teren speciale mis sen opgedragen voor de doden en de 130 gewonden. ROTTERDAM - Van dalen die vernielingen of bekladdingen aanbrengen aan trams, bussen en me tro's, moeten voortaan zelf de schade herstellen. De jongeren die betrapt worden bij het schade toebrengen aan het open baar vervoer worden door de officier van justitie voor de keus gesteld: óf de boel herstellen, óf moge lijk de gevangenis in. Het Rotterdamse gemeente bestuur en de politie zijn dit met het openbaar mi nisterie overeen gekomen. Rijvers: ja ■4SS5EV""' i»«» Michels: nee Alléén Zie verder pagina 21 (géén ander nummer) Postcode: Stuur Het Vnje Volk naar: ,3V- 1 '."C r<v„ k k t:' if' Witte de Withstraat 25, 3012 BL Rotterdam. teL 010 -14.74.00 Opgeven van TIPS (rubriekadvertenties) tel. 010 - 14J55J3 i fff V Vals krediet geeft Martin R. vleugels (Van een onzer verslaggevers) HILVERSUM/CANNES Minstens drie maanden lang heeft Martin R. (27) uit Hilversum op gestolen kredietkaar ten de halve wereld rondgevlogen en overal in de duurste hotels gelogeerd. Pas gisteren, in Cannes, ging het mis. Toen meneer daar het sjieke hotel „La Croisette" verliet, en ach teloos met een gestolen kredietkaart van American Ex press wapperde, kreeg het baliepersoneel argwaan. En nog was Martin, alias Geraldy Kunross, de deur niet uit of de politie werd gebeld. „We kregen hem nog net te pakken toen hij naar het station rende," aldus inspecteur Theve net. Toen we zijn koffer leegden wisten we niet wat we zagen. Vijftien vliegtickets naar be stemmingen over de hele we reld, eerste klas maaltijdbon nen, een Australisch paspooyfe hij had zijn zaakjes aardig voor elkaar." Het paspoort bleek begin dit jaar in de Amsterdamse jeugd herberg te zijn gestolen, evenals 'de kredietkaart. Eigenaar: de Australiër Geraldy Kunross. Inspecteur Thevenet: „Over al: in Mexico City, in Los Ange les, op Tahiti, in Londen, Brus sel, Parijs en Nice heeft deze jongeman mooi weer gespeeld van die kredietkaart. Hij logeer de alleen in Holiday Inn- of Hil ton-hotels, bestelde de duurste maaltijden en huurde de duur ste wagens. Alleen op Tahiti is hij een keer gepakt, maar na een paar weken weer losgelaten. Je kunt wel zeggen dat hij de hele Pacific met valse handtekemh-, gen heeft volgekrast" Volgens de politie in Cannes moet Martin R. eerder al andere kredietkaarten hebben gestolen. „Want ook eind vorig jaar reis de hij de wereld al rond. Hij maakte een paar retourvluchten Parijs-Mecixo, zonder zelf ook maar een cent te bezitten. Een duur pak, een dure koffer, vlotte praatjes en gestolen papieren, daarmee redde hij het overal," aldus inspecteur Thevenet. „De ze man.moet tal van valse na men hebben gebruikt Interpol heeft er.een mooie klus aan dat allemaal eens uit te zoeken. Drie jaar geleden werd Mar tin R. wegens flessetrekkerij in Marseille al eens tot een paar maanden gevangenisstraf ver oordeeld. ROTTERDAM - De eerste Rotterdamse avondwinkel gaat volgende week donderdag open. In deze zaak- aan de Nieuwe Binnenweg 273 mag de hele week (ook in de weekeinden) tot 's nachts één uur een beperkt assortiment levensmiddelen worden verkocht. Het gaat daarbij om zaken als frisdrank, bier, thee, fruit, zout jes, noten, snoep, vleeswaren, kaas en eventueel ijs en patat. De winkel is eigendom van de Marokkaanse Rotterdammer laamari Et Taoul. -.De gemeente Rotterdam heeft ruim twee jaar gezocht naar een winkelier die zijn zaak *s avonds wilde open stellen. Wolkenvelden en af en toe wat dunne sneeuw. Vannacht tem peraturen .van 0 tol min 5 gra ven. morgen iets boven 0. Matige tot vrij krachtige noordoosten wind. »fcbr. zon op onder 07 47 1801 maan op onder ia40 oaio Vandalen moeten zelf vernielingen repareren y-X+ V eK - S -X* -C.1 - (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG - Het kabinets voorstel om de kinderbijslag voor het eerste en tweede kind vanaf 1 januari van dit jaar te verhogen, is volstrekt verdeeld ontvangen door PvdA, CDA en VVD. Alleen het CDA is het hele maal eens met het wetsonwerp dat is bedoeld om het koop krachtverlies van gezinnen met kinderen in 1981 enigszins op te vangen. (Voor het eerste kind zou er 60 gulden bij komen, voor het tweede 12 gulden.) PvdA-Kamerlid Meijer meen de echter dat er voor de mensen met de laagste inkomens hele maal geen sprake is van een bij zonder voordeel. De PvdA wil de twee jaar geleden ingevoerde halvering van de bijslag voor kinderen tussen nul en drie jaar ongedaan maken. De Graaf voelt daar eêhter niets voor om dat die gezinnen volgens zijn- berekeningen ongeveer een kwart minder koopkracht zou-' den verliezen dan andere groe pen met lage lonen. Ook wil Meijer het kabinets voorstel om de bijslag af te schaffen voor gedeeltelijk leer plichtige kinderen, ongedaan maken. Dat wetsontwerp komt echter pas over enkele weken in de Kamer te sprake. De WD wil de verhoging voor het eerste en tweede kind alleen in het eerste kwartaal van dit jaar accepteren. Vanaf 1 april zou die verhoging echter nog uitsluitend mogen gelden voor de ongeveer 125.000 gezin nen met één of twee kinderen die het met een minimumloon of minimumuitkering moeten doen. WD-woordvoerder De Korte vindt dat het huidige ka binetsvoorstel ook. gezinnen be voordeelt die het niet echt nodig hebben. Er wordt immers geen ver band gelegd tussen inkomen en bijslag Staatssecretaris De Graaf (sociale zaken) noemde dit voorstel echter moeilijk uit voerbaar. Bovendien wil de re gering de koopkracht voor alle groepen zo goed mogelijk hand haven, aldus De Graaf. De Graaf kondigde aan dat hij over enkele weken zal bekend maken in hoeverre er onder scheid kan worden gemaakt tus sen de „echte" minimumgezins inkomens en huishoudens die eventueel meerdere minimum inkomens kennen. slaapbankstellen, enorme sortering. Ook alle BEKA banken uit voorraad te leveren. Vr. folder. Fabriekstoonzalen Industriegebouw, Goudsesingel 66, R'dam, tel. 010-13.80.18 (Van een onzer verslaggevers) De maatregel is een onderdeel van een nieuwe grote actie die de RETT gaat voeren tegen de vernielingen aan het rijdend materieel. Op alle Rotterdamse scholen gaat een grote campagne van start De kinderen worden aan de hand van geïllustreerde pamfletten uitgenodigd om een poster te ontwerpen, waaruit moet blijken dat vernielen een kwalijke zaak is. Er komt ook een tekenwed strijd. Van de beste tekening wordt een affiche gemaakt die in de hele stad zal worden opge hangen. Aan deze wedstrijd zijn prijzen verbonden, onder meer een surfplank. Een andere manier om het vandalisme tegen te gaan wordt sinds kort al toegepast. Het aan tal controleurs op de wagens, vooral in de weekeinden en de avonduren, is aanzienlijk uitge breid. De vandalen die de schade aan het rijdend materieel van de RET moeten herstellen zullen dit onder deskundige leiding en in de strikte beslotenheid van de RET-werkplaatsen doen. Ver keerswethouder Men tink heeft dit verordonneerd, omdat hij zich enorm geergerd heeft aan de taferelen in een Ommoords winkelcentrum. Daar moesten jongeren door hen bevuilde winkelpuien schoonmaken, maar omdat de winkeliersvereniging deze actie vooraf grotelijks had rondgeba zuind ontstond een stuitend in cident Onder het oog van een joelende menigte deden de jon gens hun werk. „We moeten op passen voor Staphorster toe standen die op een volksgericht lijken," aldus Mentink. Het vandalisme en de intimi daties op de nachtbussen in de weekends is de laatste weken, door een nauwere samenwer king met de politie en een uit breiding van het personeel, af genomen, zo liet de RET giste ren weten. SS VSB LONDEN - Koningin Elizabeth van Engeland lijkt wat meer haast te hebben met het huwelijk van haar zoon Charles dan de vrouw die ge noemd wordt als haar aanstaande schoondoch ter, lady Diana Spencer. Prins Charles heeft on omwonden van zijn moe der te horen gekregen dat hij nog deze zomer moet trouwen met „lady Di" of de relatie met haar moet verbreken, voordat ieder een genoeg krijgt van de stroom berichten over een aanstaand huwelijk. Lady Diana heeft ech ter moeite met de „nu of nooit"-beslissuig en lijkt nog weinig zin te hebben haar vrije leven te ruilen voor dat van toekomstige koningin. Zij heeft zich nu naar een onbekende bestemming begeven om daar haar besluit te ne men. ROTTERDAM - Fietsers die vanuit Usselmonde de Van Bnenenoordbrug wil- len passeren krijgen het een stuk gemakkelijker. Spe ciaal voor hen doktert rijks waterstaat aan een plan voor de aanleg van een 'rollend tapijt'. Het is de bedoeling dat de fietsers op deze vlak ke roltrap stilstaand naar bonen gaan, hoewel de aller grootste krachtpatsers kun nen proberen in het zadel te blijven. Vooral voor wiel renners die nu al regelmatig de brug gebruiken voor een trainingsrondje zal het wel licht aangenaam zijn als ze straks een weliswaar bewe gende maar nóg steilere hel ling kunnen bedwingen. Aan het plan voor de "luie roltrap zonder treden' wordt gewerkt omdat door de ver breding van de Van Brie- nenoordbrug het niveauver schil tussen de Bovenstraat in Usselmonde en de top van deze 'berg van de vierde ca tegorie' nagenoeg onover brugbaar wordt. Een woordvoerder van de deelgemeente Usselmonde noemt het plan voor het rol lend tapijt dat nog het beste te vergelijken is met de 'Tol straten' op Schiphol "uiterst serieus". Uiteindelijk zal het ministerie van verkeer en waterstaat over de financie ring moeten beslissen. Rot terdam acht de kans groot dat die beslissing positie/zal zijn, omdat "rijkswaterstaat weet dat we ons die verbre ding al met veel tegenzin door de keel hebben laten duwen. is»? Ss (Van onze sportredactie) ZEIST „Rijvers vijf jaar bondscoach? Dan zal de KNVB het vijf jaar zonder mij moeten doenAldus het duidelijke „nee" gisteravond van Rinus Michels in een laatste gesprek met de KNVB over de hem aan geboden functie van technisch directeur van het Nederlands Elf tal. De „droomtandem" Rijvers- Michels was daarmee van de baan. Michels wil, zodra hij bij Oranje betrokken raakt, mede verantwoordelijkheid voor het technische gedeelte. Rijvers, de nieuwe bondscoach tot en met de WK van 1986, staat er echter op dat alleen hij die verant woordelijkheid heeft. Kees Rijvers geeft zijn hoop op een samenwerking met Mi chels nog niet op: „Een mens blijft een mens. Rinus zit tot juli 1982 vast bij FC Koln, In die an derhalf 3aar kanhij best van ge dachten veranderen ais hij merkt dat er rond het Neder lands Elftal weer goede dingen gebeuren." Het leek er vorige week nog op dat Rijvers zijn functie als bondscoach alleen wilde accep teren als Michels ook zou ko men. Hij blijkt het nu ook te willen doen met sectiebestuur der Jaap van Praag. Deze heeft na het opstappen van Herman Choufoer de portefeuille techni sche zaken in beheer gekregen „Onder Choufoer had ik niet willen werken," verklaarde Rij vers. „Samen met Van Praag ga ik naar de juiste oplossing zoe ken, want ik wil per se naar een constructie als waarin ik bij FC Twente en PSV ook altijd heb gewerkt." Behalve het vertrek van Choufoer hebben bij Rijvers (54) de doorslag gegeven het vijfja rige contract en zijn recht streekse betrokkenheid bij Oranje vanaf de interland tegen Frankrijk op 25 maart Zijn contract gaat officieel 1 juh m Vraag naar de afd. abonnee-service maandag l/m vrijdag van 17 45 tot 19 00uur zaterdag tot 16 00 uur Zie ook adressen op de strippagina (Van onze soc.-econ. redactie) ROTTERDAM De hoogste inkomensgroepen bij Shell wor den met getroffen door de maat regel van de regering dat alle werknemers een half procent van de vakantietoeslag moeten inleveren. De vakantietoeslag is bij de Shell-topfunctionarissen ver werkt in het jaarsalaris. Dus raakt de loonmaatregel hen niet, zo heeft districtsbestuurdêf Piel Scheele van de Industriebond FNV gemerkt. Het gaat hierbij om de inko mensgroepen van 120.000 gulden tot maximaal 400 000 gulden per jaar. Daarboven zit nog een loongroep, waaronder de negen hoogste topmensen van Shell vallen. De loonmatiging in de lagere groepen - behalve de 0,5% va kantietoeslag minder ook de korting van 2% op de prijscom pensatie - bespaart Shell vol gens Scheele 25 miljoen gulden aan loonkosten. Hij heelt de directie gevraagd hoe men dit bedrag denkt te ge bruiken voor verbetering van de werkgelegenheid oi voor andere door de loonwet toegestane mo gelijkheden, zo staat in het weekblad Zin van de Industrie bond. Alstublieft Voor u. Van Het Vnje Volk. "n Mooie, lekker rulle en bovendien zeer exklusieve badhanddoek. Met de lOfrjange Rotter damse Willemsbrug erop afgebeeld. Zomaar. Voor nop. Tenminste, ais u ons 'n nieuwe abonnee bezorgt Kom, u weet vast wel iemand. Misschien bent u zelf nog geen abonnee. Laat u toch zeker gewoon iemand anders (die dat wèl ts) uw naam opgeven3 Da's geen punt Oh ja: de handdoek kunt u bestellen in de kleu ren rood. bruin, blauw of groea Het formaat is 50 bij 100 cm. -A En de kwaliteit die is uitstékend! Naam: Adres: Plaats: Soort abonnement: O kwartaal ojaar Bovendien ontvangt hij/zij Het Vnje Volk eerst nog 2 weken gratis. Als beloning stuurt u die mooie, exklusieve handdoek toe aan: Naam: Adres: Postcode: li Kleur: O rood O bruin o blauw O groen (s.v,p, de gewenste kleur aankruisen). Stuurt u de boa volledig ingevuld, in een open envelop zonder 8 postzegel aan: Het Vrije Volk, Antwoordnummer 1579, Rotterdam. .Plaats:. <s

Het Vrije volk | 1981 | | pagina 1