over Van wie Hengelsporters tegen voorstel gemeente: 'Openbaarheid?9 CBS telt Volk Kerstcadeau wordt een lentepresentje Fiets-kluisen nc Lift-Uften ODEN B JDENS IE BEVIND TEXTIEL BIJ HANS Het Vrije Chinees theeservies buitgemaakt RAYON BEHEERDER (STER) schiedam !f» IM-iiu.if Goede bijverdienste Jïm H Redactie! Van een onzer verslaggeefsters SCHIEDAM „Ik zag die 6,5 ton er niet aan af. vvel is er wat verfwerk gedaan en een stukje vloerbedekking gelegd, maar voor dat bedrag kan je een prachtige bungalow laten bouwen waarin je ook veel kinderen kwijt kunt." De heer Vester- gaard toonde zich onlangs in een vergadering van de Schoolraad bijzonder verontwaardigd over de verbouwing van Schoolbuitenhuis in Oosterhout. MICKEY MOUSE BIJ HANS H afgebeelde |j A PO H l#kl ■verkrijgbaar S IfSJIS 3S/U StéliSES 3S/4I Vestergaard: 'Op het eerste gezicht oogt de verbouwing in het Schoolbuiten huis erg leuk, maar ook al ben ik geen expert dan kan ik nog wel zien dat j sommige dingen niet goed zijn uitgevoerd'. Het onderhoud aan de Schiedamse jaarlijks ongeveer 8000 gulden, vereniging is van mening dat daaraan moeten bijdragen. wateren kost De hengelsport- alle hengelaars Van een onzer verslag gevers SCHIEDAM De Hengelsportvereniging Schiedam en Omstre ken heeft de gemeente verzocht het voorstel in te trekken om jeugd en 65-plussers voortaan gratis in de Schiedamse wateren te laten henge len. De Hengélsportver- eniging maakt bezwaar tegen het voorstel om dat de gelden die daar mee zouden vervallen nodig zijn om de kosten van het beheer over de singels te dekken. Werktijden: Wij zoeken een voor SCHIEDAM (FRANKLIN8UURT) Zijn of haar taak bestaat uit: het uitdelen van kranten aan onze medewerkers. enige administratie Verzorging abonnee-service. 14.30-16.30 uur 19.30-20.00 uur Zaterdags: 9.30-11.00 uur 1ê.ÖÖ-16.30 uur Inlichtingen: Het Vrije Vólk, Witte de Withstraat 25 3012 BL Rotterdam Tel. 010-147400 tst. 224 ftwtma Lente? m Ster ÏOOFJ niet 8 Wel lit da staat jezett orannt 'eit ac AM J ROT iverst, tainerl sen „si 9 Je ziet 't er niet aan af' Met een groepje gemeente raadsleden en andere belang stellenden heeft hij afgelopen maandag een bezoek gebracht aan het Schiedams buitenver blijf. „Op het eerste gezicht oogde het erg leuk. De buitenkant verkeerde in een redelijke staat van onderhoud. Terwijl ik in de eetzaal koffie zat te drinken en eens om roe heen keek, dacht ik bij mezelf 'dat geld zit hier in, dus moet het elders in het gebouw zichtbaar zijn*. Bij de rondleiding door Schoolbuitenhuis, verbaasde ik me steeds meer. Het leek mij op dezelfde manier gedaan als leden van een sportvereniging die geen geld meer heeft soms doen: Pietje metselt een paar stenen en Jantje haalt de kwast er eens over. Mijn in druk is dat sommige dingen er nogal slordig zijn ingebracht. De verduisteringsgordijnen houden op bij de vensterbank en hangen bovendien 20 centi meter van het raam. Er ont staat een kier waardoor het hele verduisteringseffect weg is. Waarom die .gordijnen niet 10 centimeter langer ge maakt?** „Op de vloer met ongeveer een oppervlakte van 350 vier kante meter ligt prachtig lino leum, maar de ondergrond deugt aan geen kant. Aan de afdrukken in de nieuwe vloer bedekking heb ik kunnen me ten dat eronder platen board Uggen van 60 bij L20. In mijn eigen keuken zou die onder grond er binnen een half jaar doorkomen. Juist in een inten sief belopen en schoon te ma ken ruimte, moet linoleum glad liggen. De oude stapelbed-, den zijn niet gemoffeld, maar met de hand geverfd dus nu al beschadigd en de spiralen zijn afgedekt met spaanplaat- Zulk handwerk komt veel geld„ waarom zijn er geen nieuwe bedden gekocht? Ik zag een plaat kromgetrok ken door een lekkage waar met een roller over heen ge- raust was zodat het nog wat leek. De plinten zijn onge schikt voor schoonmaakwerk. Twee keer sloegen de stoppen door terwijl er nieuwe electri- SCHIEDAM De Schie- damse politie speurt stad en land af naar een vrouw van middelbare leeftijd, die op 17 februari van dit jaar haar boodschappentas is kwijtge raakt in Lederhandel Van Dalen aan de Brocrsvest.De vrouw beeft op de dag van vermissing haar beklag ge daan bij de winkelier, maar beeft nagelaten van de aan gifte te deen bij de politie. De boodschappentas met in bond is gisteren namelijk te ruggevonden, in een rek met tassen in de lederzaak. De vrouw lean baar eigendom men terugkrijgen, wanneer zij bij de politie aangifte doet van de vermissing. citeitsbedrading is aange bracht." De heer Vestergaard vreest dat binnen een paar jaar weer bij onderwijszaken aangeklopt moet worden voor Het School buitenhuis. „En omdat er geen geld meer is, zijn we binnen acht k tien jaar weer in dezelf de armoedetoestand als voor de verbouwing. Het verblijf is wel een stuk prettiger gewor den. Maar nu de garantieperio de nog geldt voor het afgele verde werk, denk ik dat we aan de bel moeten trekken. Ik ben geen expert maar ik kan wel zien dat sommige dingen niet goed gedaan zijn." Drie leden van de School raad zullen onderzoeken aan welke zaken de 6,5 ton opge gaan is en hoe de fouten in de verbouwing weer rechtgezet kunnen worden. Deze commis sie van onderzoek bestaat uit mevrouw Van der Zeeuw, de heer Ten Oever en de heer Vestergaard. 'Laat alle hengelaars een vergunning kopen' Spli SW- „-Cv V Per 1 juni van het vorig jaar is voor het hengelen in Schie damse wateren een jaarver gunning vereist, welke door de vereniging S en O wordt afge geven tegen een prijs van 2,50 per jaar. Het voorstel dat de gemeente onlangs lanceerde, komt erop. neer dat zowel 65-plussers als jongeren vanaf 1 januari van dit jaar geen bij drage meer hoeven te betalen. Het visseizoen is overigens ieder jaar pas vanaf 1 mei ge opend. De bengelsportvereniging heeft ter vereenvoudiging van haar administratie de bijdrage van haar leden verwerkt in de contributie. Ongeveer 50 pro cent van alle hengelaars blijft daardoor over, ongeveer 750 omdat die geen lid zijn. Die zouden de singeivergunning dan apart moeten kopen, waar mee ook zij zouden bijdragen in de beheerskosten van de sin gels. De hengelsportvereniging wil nu weten in hoeverre de bijdrage die zij namens hun le den betalen, de werkelijke kos ten dekken. In een begroting rekenen zij voor dat jaarlijks ongeveer 3000 gulden nodig ia. waarvan dus 1500 gulden voor rekening van niet-leden moet komen. Die zouden, mits ook de 65-plussers en jongeren meebetalen op ongeveer 1800 gulden komen. Het geringe overschot zou dan een bijdrage kunnen zijn voor het beheer van de Poldervaart, vanwaar- ult immers de vis naar de Schiedamse singels kan zwem men. Hengelsportvereniging Schiedam en Omstreken heeft het college van B en W ver zocht voor 1 februari van dit laar uitsluitsel te geven SCHIEDAM Dieven met een dure smaak hebben deze week de kelderbox in de Grens flat van de Schiedamse M.E.B. met een bezoek ver eerd. Nadat zij het slot van de toegangsdeur hadden gefor ceerd namen ze de benen met een acht-delig antiek Chinees theeservies. De waarde van het porseleinen theestel is niet bekend. De 44-jarige Rotterdamse HA.S. heeft namens het onder zoeksbureau Matthew, Hall Keynes aangifte gedaan Van diefstal van een portemonnee, met een geldbedrag van 350 gulden en persoonlijke be scheiden. De spullen zijn op klaarlichte dag weggenomen uit een kantoorruimte. De 24-jarige Schiedammer A.P.S. uit de Mariastraat is zijn *bakkie* kwijt. Het zendap paraat werd gisteren uit zijn woning gestolen. SCHIEDAM Leden van de Schoolraad die onlangs de vergadering van de com missie Onderwijszaken be zochten, zijn woedend over de gang van zaken. Me vrouw De Vries:De verga dering werd gehouden in een grote zaal van het Stedelijk Museum. Ten eerste konden we de Ingang al niet vinden. Het bleek dat we aan moes ten bellen. Toen het punt waarvoor we kwamen aan de orde was, werd gemom peld 'o ja, we moeten nog vragen of er reacties zijn! Op ons verzoek om luider te spreken, wérd in eerste in stantie ingegaan, maar later zakten de?, stemmen weer weg. Is dit nu openbaarheid als we niet kunnen verstaan wat er wordt gezegd? Ik zie een commissie als gastheer/ vrouw van-.de hele gemeen te. Ieder ild daarvan moet zich goed verstaanbaar kun nen maken." SCHtCAM «XMARKT MAWONCSEMEWflEOtMWiWSMjELd? I iwusaus KONWjSMOt'K j SCHIEDAM Het Centraal Bureau voor de Statistiek zal in de maanden maart tot en met mei van dit jaar opnieuw een Algemene Arbeidskrach- tenteliing houden, in nauwe sa menwerking met de gemeen ten en het Openbaar Lichaam Rijnmond. Het doel van deze telling, die op basis van steek proef zal worden gehouden, is het verzamelen van gegevens over de omvang en samenstel ling van de beroepsbevolking. Daarnaast wil men informatie over personen die nog niet of niet meer aan het ar beidsproces deelnemen. De aidus verkregen informa tie is van belang voor het te bepalen beleid voor de werkge legenheid. Er zal mee worden gewerkt op zowel rijks-, regio naal, als stedelijk niveau. Alle gegevens zullen strikt vertrou welijk worden behandeld. Het CBS verwacht de voorlo pige uitkomsten van de Ar beidskrachtentelling tegen be gin 1982. De definitieve cijfers zuilen een jaar later, begin 1983 bekend zijn. Mensen die informatie wen sen over het CBS-onderzoek kunnen zich in verbinding stel len met het Stadskantoor, af deling Sociografie, teL 260300. 4i/„ Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM Het presente ren van een algemene in spraakverordening in de vorm van een lentecadeau zal het Schiedamse college van B en W vast niet misstaan. De be windslieden zijn deze mening in ieder geval zelf toegedaan, maar of de gemeenteraad daar ook zo over denkt staat nog te bezien. De D*66-gemeenteraadsleden Anne-Marijke Peterhans-Steen en Rob .Hijmans stelden tij dens de algemene begrotingen in november 1980 B en W de vraag of op korte termijn een definitief voorstel voor een al gemene inspraakverordening tegemoet kon worden gezien. De Schiedamse bewindslieden Heten toen weten deze als een soort van 'kerstcadeau' te wil len presenteren, maar dat bleef tot op heden achterwege. Het college heeft op vragen van D'66-ers nu te kennen ge geven in de loop van de maand april de gemeenteraad een de finitief voorstel te zullen aan bieden. X Misschien kunt u bet zich nog herinneren: af gelopen zomer werden aan de Rotterdamse Cool- singel schuin tegenover de belde Cineac-bioscopen der tig fietskluizen geplaatst door de firma Arvos. Deze kluizen, waar fietsers voor twee kwartjes hun karretje veilig in konden vast zetten, werden een grote flop. Jeugdigen zagen kans om binnen enkele weken ALLE kluizen onklaar te maken door eenvoudig de kluissleu tels achterover te drukken. In Capelle aan den IJssel precies hetzelfde verhaal: geen enkele kluis overleefde daar de vernielzucht van de vandalen. Wat overbleef wa ren een vijftig-tal fietskluis- skeletten waar niemand wat aan heeft. Aan een enkele standaard wordt nog wel eens een fiets vast gezet, maar het exclu sieve is er natuuriljk hele maal af en komt, als wij de ontwerper mogen geloyen, ook nooit meer terug. Hij heeft eventjes nog aan een cijfercombinatie gedacht in plaats van sleutels maar dat geeft weer problemen met ai die mensen die een zelf gekozen combinatie van drie cijfertjes niet kunnen onthouden. Het experiment is dus mislukt met een scha depost van zo*n 30 mille voor de firma Arvos. - Toch krijgen we over niet al te lange tijd veertien nieuwe fietsstandaards op de Coolslngel waar de fiets veilig in vast kan worden gezet. Ze zijn voor ongeveer 250,- per stuk door de ge meente aangekocht en er zullen er nog méér volgen, onder andere bij Europolnt. Eind goed, al goed zou je denken. Alleen rust er nog één maar op de nlenwe fieis- klemrnen: je moet als fletser wél je eigen hangslot mee nemen om het mechaniek dat je flets beveiligd af te sluiten. Zonder eigen slot hebben deze nieuwe kluizen dus geen enkele waarde. Ook dit nieuwe experiment zal ik voor blijven volgen. Zelf doe ik er niet aan mee. Ik keten namelijk nét zo li£M mijn sportfietsje aan een simpele boom, prulle- bak of lantaarnpaal vast. Wel zo makkelijk» Over fietsen gesproken. De lente zal toch eens moe ten komen en voor velen is het dan weer fietsen gebla zen. Duizenden en nog eens dui zenden rijwielen worden dan van zolders en uit kel ders gehaald en half Neder land zit weer op de flets. De drie grote Nederlandse fietsfabrieken Batavus, Union en Gazelle verwach ten dit jaar zo'n driekwart miljoen fietsen te verkopen en daar komen nog een [mar honderdduizend sportfletsen bij via de Import uit Ene», tand. Frankrijk, Italië en- vooral Japan. Iemand die al twintig Jaar1 een beetje "fietsengek" is «L er ook z'n vak van heeft nil maakt Is H. Kind uit de terdamse Eendrachtsati Hij volgde Jarenlang allë*i nieuwe ontwikkelingen op j het flets-front en probeert zoveel mogelijk mensen {liefst klanten) op de flets te krijgen. Kind houdt van een stuntië in 1972 claimde hij de mil. -IjVSted joenste flets die in Neder- "r Jotrvt land verkocht was en kreet* inderdaad burgemeester' Thomassen zo gek om die' aan zuster Haayer, naar fta mag aannemen voor een* goed doel, te schenken. Nu heeft Kind weer Iets nieuws bedacht. Hij maakt zich zorgen over de Neder landse industrie en zou bei liefst een soort "made in 7: Holland-actie" willen berin nen. Waarom dan wel? Kind aan het woord: "Laatsf onder het repareren bedacli ik me dat alles wat ik op eet flets vervang uit het buiten-: land komt. Zadels komen Frankrijk; handremmen, fietspompjes en bagagedra gers uit Duitsland. Een goede versnelling komt uit Italië of Japan, de ver lichting komt ook uit het buitenland, net zo als de ketttrrmt tingkast en de plastic jasl» schermers. Banden, spaken, naven en 4 P&löS Hier» set par secretai te van aet de deem i zat kettingen, worden nauwe lijks meer in ons land ge maakt. Er is nog maar één puur Hollandse fietsfabriek en dat is Union. De Engelse. TX-groep nam Gazelle over en Batavus werd opgekocht door de Lauragroep." Als we Kind mogen geloven' schijnen die fietsen van eigen bodem ook niet meer m zo degelijk te zijn als vroe- ifr^ P ger. Kortom weinig goed nieuws over de Nederlandse flets-industiie. De rijwielhandelaar beeft wel een duidelijk idee om dê industrie hier weer te stiiroL.,,., Ieren. Hij meent: "Er moe- ten weer kleine fabriekjes ontstaan, er is nog vakman!' V schap genoeg. De ave: "KW" moet initiatieven in die ting stimuleren, eventueel met renteloze voorschotten,'. Zo te horen aardige ideeën van deze fietsenhandelaar- die weer op de "Hollandse toer" wil. Alleen geldt voor;4 Kind niet: "Waar het hart vol van is, loopt de mond van over". Onlangs adverteerde hij na melijk nog het merk "Brld- getown". Een sportfiets nib.* Japan! Het enige waar ik zelf nog heil in zie is het produceren van oer-degelijke Hollandse kamikaze-fietsen. Kunnen we ze in eigen land niet slijten dan is het altijd nog een goed exportprodukt naar Japan. Krijgen ze daar ook eens een koekje van eigen deeg. te" nebben rolgend< Iran weif ingeleve: jm te zei willen b volgen ten go© Gezien in een jachthaven bij Rotterdam. Bijdrage: Joris Bodd - Ai.', Door onze medewerker BAN VAN DER BORST SCBIEDAM Zonder-enig vertoon ie de tentoonstelling geopend van het werkdat de leerlingen van Ane Bende- rickx" expressiegroep tijdens hun beginnerscursus hadden gemaakt Woensdagavond lijstten zij hun beste stukken in om die een plaatsje te geven aan de wand van de koffiebar in het wijkcentrum De Blauwe Brug. Tekenlerares Ane Bende- rickx is in de herfst van het afgelopen jaar begonnen met een cursus artistieke vorming voor volwassenen. Bet ging haar er vooral om de mensen kennis te (aten maken met het veelsoortig materiaal, dat kunstenaars ter beschikking staat Dat is aan de tentoon stelling ook wel te zien: naast collages zijn er olieverfschit- deringen en tekeningen han gen naast litho's. Ane Benderickx i» self erg tevreden over het resultaat en de cursisten hebben in zichzelf onvermoede talenten ontdekt. De kunstwerken blijven onge veer veertien dagen hangen. Half maart begint Ane Bende rickx een nieuwe cursus, waarvan de inschrijving nog open is. Maar waarschuwt zij: "Het is geen vrije expressie. Ik ga de mensen wat leren. Wie het allemaal al weet en lek ongestoord wil werken, hee, meer aan de kunstklas van I museum." A*# nut*-

Het Vrije volk | 1981 | | pagina 2