t Maasvlakte .000 van U?9 jniïian steunt o vervoer met Wapens in mergelgrot Junks diep in rood Rijden op LPG wordt straks stuk duurder Ontdek de meebeiroute naar Barendredd. SLAAPBANKEN Feyen- oord naar Tiflis nEVUnSHAK! 1 I 1 I 1 1 8 Bioemen-en Snoepje is niet gezond i.; bedreigt Polen olkenvelden 1 groentetentoonstelling f» Westland l9Nu. INFORMATIE OVER BEZORGING: Vrijdag 20 maart 1981 35e jaargang no. 10355 hoofdredacteur herman wigbqld Witte de Withstraat 23,3012 BI. Botterdam, tel. 01014.74.00 Opgeven van TIPS (rubriekadvertenties) tel. 01014,55.33 m UTRECHT Met de arres- ay tatie van de 25-jarige Amster- 3j lamse vrouw A. T. dénkt de if Utrechtse politie een omvang- rijke bankzwendel op~het spoor te zijn gekomen. Verscheidene jg; banken zouden de laatste we- 4 ben'voor tienduizenden gul- iens zijn opgelicht, met een soort telefonische „wisseltruc". De vrouw werd gisteren aan- tf gehouden toen zij bij de ABN n Utrecht .binnenstapte om 2 «n bedrag van 95.000 gulden a 3J> te nemen. Dit bedrag was overgemaakt door de ABN in Amersfoort, op verzoek van sen man die zei namens een verzekeringsmaatschappij te f spreken. Controle bij dit be- Irijf leverde echter een ont- senning van de overmaking V- Eerder al had dezelfde man eenzelfde truc geprobeerd via j. »n Apeldoornse bank. Toen i< wam de handlangster ln Jtrecht echter niet opdagen. k Wethouder Riezenkamp WARSCHAU De onafhan- s teUjke Poolse vakbond Solida- S "iteit heeft vandaag een sta- - ringsparool voor het hele land 'Ingeroepen, nadat politie in Ugodosz actie-voerende boe- "en een overheidsgebouw uit joeg. Het parool komt op het- «fde ogenblik waarop troe- >en van het Warschaupakt Tootscheeps oefeningen be toen. Solidariteitsvoorzitter *ch Walesa bevindt zich mo- aenteel in de stad Bygodoaz. Zie verder pagina 7 Wolkenvelden .en overdag °0gelijk regen. Minimumtem- ezatuur' omstreeks 6 graden, ««dagtemperatuur om- treeks li graden. Mmatige, an de kust en op het IJssel- aeer krachtige, ZUidwesten- (Van onze verslaggevers) ROTTERDAM Een plan van havenwethou der Riezenkamp om de containerbedrijven toch allemaal te concentre ren in het Eemhavenge- bied is mislukt. De be drijven, met name EGT, houden vast aan de Maasvlakte als nieu we lokatie. Zij menen dat daar op lange ter mijn de beste kansen liggen: 1 Al jaren was de gemeente bezig om de containerbedrij ven warm te maken voor een- nieuwe en zeer grote terminal op de Maasvlakte. Tot voor kort waren die bedrijven (ECT en Unitcentre) niet zo happig vanwegen de hoge investerin gen die het geheel nieuw in richten op de Maasvlakte met zich mee zouden brengen. Riezenkamp Kort geleden is wethouder Riezenkamp in het geheim bij de bedrijven gaan polsen of zij toch liever niet in het Eemha- vengebied wilden blijven zit ten. Daar zouden élle contai neractiviteiten. ook van de.ha- venbedrijven die beperkt cont ainers laden en lossen, moeten worden geconcentreerd. Riezenkamp heeft berekend dat op deze wijze de containers goedkoper kunnen worden ge lost en geladen dan op de Maasvlakte. Hij schat dat ves tiging daar 30 procent duurder zou uitkomen. De betrokken bedrijven bebben daarop ge zegd dat de activiteiten in de Eemhaven in de eerste fase weliswaar goedkoper zouden uitvallen, maar dat de Maas vlakte uiteindelijk betere voor uitzichten zou bieden. Havenwethouder Riezen kamp zal waarschijnlijk van daag nog het Maasvlakte-plan bij de gemeenteraad indienen. Die moet zich hierover op 26 maart uitspreken. I f Minister Tuijnman Met groot materieel bestrijden 220 brand weerlieden in Frankfort een félle uitslaande vuurzee in een winkel- complex in het stadsr centrum. Bij de vannacht in een'Schoe- nenwinfcel uitgebroken brand viel slechts één gewonde want de brandweer kon alle an dere aanwe zigen redden uit het elf verdiepin gen tellend complex. De schade bedraagt i... minsten 24 miljoen gul den. Over de oorzaak tast men nog in het duister. wmm B fi B B S B B Geachte kwartaalabonnoo, CADIER EN KEER Ia de mergelgrotten van het Zuidlimburgse Cadler en Keer bij .Maastricht hebben rijkspolitieman nen na een tip van een grotbezoeker een onder gronds wapendepot ont dekt. Verstopt onder wat vel len plastic en stenen lagen twaalf vuurwapens en 1500 bijbehorende patro nen. De wapens zeven h&Uautomatische gewe ren, twee pistolen, twee jachtgeweren en een pis-. toolmltralileur hebben volgens de politie ruim twee maanden in de grot gelegen. Door de hoge vochtigheidsgraad ter plekke waren ze groten deels door roest aangetast. Volgens kapitein Hup pen van de rijkspolitie Maastricht heelt de ont dekking niets te maken, met de geheimzinnige wa penvondst, juni vorig jaar, in het Mtddenlimburgse Ueyth uljsen. Kapitein Kuppent JB1J de mergelgrot-wapens gaat het vrijwel zeker om misdaad. Aan de hand van de serienummers probe ren we ba. bij de FN-fa- brieken in Luik de eige naars te achterhalen." Een man die in de grot ten op zoek was naar fos sielen, had deze week on der. een stapeltje stenen een geweer gevonden en daarna de politie inge schakeld. Met metaalde tectors is heel het grotten- complex afgezocht maar andere wapens zijn niet gevonden. Bel 010-147400 (géén ander nummer) Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM - Alleen ai in Rotterdam kopen verslaafden wekelijks voor ongeveer een half miljoen gulden heroine. De drieduizend Rotterdamse junks moeten samen ruim tien miljoen gulden schuld hebben gemaakt om in hun dagelijkse behoefte aan drugs te kunnen voorzien. Deze cijfers noemt de Rot terdamse Junkiebond, die gis teren een zwartboek heeft ge publiceerd over de verstrek king van methadon (een ver vangingsmiddel voor heroine) in Rotterdam. De bond vindt dat de politie zich te druk maakt over de jkleine crimina liteit door verslaafden. Zie pagina 3. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Autorijden op LPG wordt mogelijk al vol gend jaar een stuk duurder. Een ambtelijke werkgroep van o.m. het ministerie van Finan ciën werkt op bet ogenblik aan een plan om LPG-rijders- zwaarder te belasten. Volgens een woordvoerder van het ministerie van Finan ciën wordt eerder gedacht aan een verhoging van de motor rijtuigenbelasting dan aan in voering van accijnzen. De staatssecretaris van Financiën kondigde vorig jaar al aan de voordelen van LPG ten opzich- te van diesel en benzine teniet te willen doen. Als het verschil wordt weg gewerkt, moeten de LPG-rij- ders rekenen op een lastenver zwaring van enkele honderden guldens per jaar. De automo- bielorganlsatle KNAC voelt niets voor de plannen, die vooral zakelijke rijders zouden duperen, maar. ook particulie ren, die de laatste jaren in steeds grotere aantallen op gas overgaan. Het ministerie van Financi en verwacht het komende half jaar nog geen wetsvoorstel in de Tweede Kamer te kunnen brengen. UTRECHT Het snoepje „Nimm 2" is niet goed voor de gezondheid, ook ai beweert de fabrikant dat Hij mag dat dan ook niet langer in advertenties' suggereren. De president van de Utrechtse rechtbank heeft dit bepaald nadat Konsumen- ten Kontakt een kort geding had aangespannen tegen de fa brikant Meer dan 2000 ma wobnideeën. Onder andere veel ambachtelijk,- eiken meubelen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De gemeente Rotterdam komt met een tekort van 210 miljoen gulden te zitten als minister Tuijnman (verkeer en waterstaat) bepaalde kosten van de RET niet meer betaalt. Hij is dit van plain. Wethouder Mentink (verkeer) heeft al aangekondigd naar de rechter te zul len stappen als de be windsman zijn been stijfhoudt. De minister wil de maatre gelen ook voor andere grote gemeenten laten gelden. In to taal gaat het dan om een be drag van vier- tot vijfhonderd miljoen gulden, die door de steden zelf betaald moeten worden. Onaanvaardbaar In een gesprek met de be windsman hebben de wethou ders van die gemeenten giste ren gezegd het plan van Tuijn man onaanvaardbaar te vin den. De bewindsman heeft be loofd de kwestie nog eens in het kabinet aan de orde te stel len. De minister vindt dat de ste den zelf maar op moeten draaien voor de voorberei- dingskosten van gebouwen, re mises en de aanleg van tram- en/of metrotrajecten. Hieron der vallen onder meer de kos ten van architecten, adminis tratie en toezicht. Het gaat om uitgaven die na 1 januari 1976 zijn begroot. In veel gevallen is het geld al lang door de gemeenten uitge geven. Ze willen het nu terug omdat afgesproken was dat het Rijk die kosten zou dragen. Klem Als minister Tuijnman vast houdt aan zijn voornemen komt Rotterdam financieel klem te zitten. Alle activiteiten worden dan in een veel lager tempo uitgevoerd. Het plan van Tuijnman kwam voor wethouder Men tink als een volslagen verras sing. Volgens hem was er in de afgelopen jaren geen enkel te ken dat erop wees. Ook Dor drecht zou door de maatregel getroffen worden. Politiebureaus De Rotterdamse wethouder vreest dat het niet dekken van de voorbereidingen ook door andere departementen wordt overgenomen. Zo ging volgens hem het gerucht dat een der gelijke regeling mogelijk ook van kracht wordt voor de bouw van politiebureaus. (Van onze sportredactie) ZÜR1CH/ROTTER DAM Ook om de fina le van het toernooi om de Europa Cup 2 te be reiken moet Feyenoord achter het Ijzeren Gor dijn. Bij de loting, vanmid dag in Zurich, kwam het Russische Dynamo Ti flis als tegenstander van de Rotterdammers in de halve finale uit de bus. Feyenoord speelt op 8 april eerst uit. De return volgt op 22 april in de Kuip. De winnaar van Dyna mo Tiflis-Feyenoord ontmoet in de finale op 13 mei in Düsseldorf de winnaar van het duel Benfica-Carl Zeiss Jena. AZ'67, de enig overge bleven Nederlandse club in het UEFA-cnp- toernooi, treft in de hal ve finale de Franse nummer zeven van dit moment, FC Sochaux. Ook de Alkmaarders gaan-op 8 april eerst op reis; op 22 april komen de Fransen naar.de Aik- maarderbout. In hetzelfde toernooi begint Ipswich Town met een thuiswedstrijd tegen FCKöln. EbJ theater «lV ew:#« ml M naar Massastaking v .v'-' Hia Km niu op onder op onder «"t 06.40 1&£4 ÏO.M 07.24 vreest jy gat van 210 oen pi I O BS EB I Voordat u het abonnementsgeld voor het tweede kwartaal'1981 gaat betalen, vragen wij uw aandacht voor het volgende: B Het Is belangrijk'dat u mét uw betaling even wacht, totdat u de acceptgirokaart voor het tweede kwartaal van ons ontvangt. B Overschrijving via uw girorekening: onderteken de acceptgiro kaart en zend dem in de bekende envelop aan uw girokantoor. - B Overschrijving via uw bankrekening: onderteken de accept girokaart en zend deze aan uw bank. N.B. Oeze mededelingen gelden niet voor abonnees die ons reeds machtigden tot giro-incasso (automatische afschrijving). Zij ontvangen derhalve geen girokaart Tenslotte wijzen wij u als kwartaalabonnee erop, dat de automa tische afschrijving nog altijd de sneiste en eenvoudigste betalings wijze is. Vraag telefonisch een machtigingsformulier aan Het Vrije Volk, Afd. Abonneeservice, tel. 010 - 747400, of schrijf naar: Hef Vrije Volk, Afd. Abonneeservice, Antwoordnummer 1579, 3000 VDBotterdam. .-» - Oe Administratie. Hl Btefnerrvaling CCVVS Naa&vjk Op Zatadag ïlrraart 900-2300uu en Zendag22naarl 9CO-£OCmx Vraag naar de afd abonnee-service maandag t/m vrijdag van 17.45 tot 19.00 uur zaterdag tot 16.00 uur Zie ook adressen op de strippagina BARBJDKICHT. 1« Tabfooo 0J8C6-2330 slaapbankstellen, enorme sortering. Ook alle BEKA banken uit voorraad te leveren. Vr. folder. Fabriekstoonzalen Industriegebouw, Goudsesingel 66. R'dam, tel. 010-13.80.18 Geld terug Int. v/2ter5porttentoonsteli:n- +kampeersbcw dagelijks 10-17 uur en 19-22 uur. zaterdag en zondag 10-17 uur. toegang tS,- tot 14 jaar 15.- AMSTCRCMM rai Voordelige Trein-Toegang-biljetten bij NS-stanons Natuurlijk bent u niet zómaar abonnee van Het Vrije Volk, maar om n bepaalde redea Omdat 'ie boeiend is. Of gezellig. Of volledig: het dagelijkse nieuws uit binnen-en buitenland naast alle aktualiteiten uit uw direkte omgeving. Misschien kent u mensen die nog geen abonnee zijn van Het Vrije Volk. Kom. maak ze blij, maak ze abonnee. Nieuwe abonnees krijgen Het Vrije Volk dan de eerste 2 weken- gratis thuis. En u? Cl kunt kiezen uit twee kado's: Dossier: een fraai uitgevoerde bundeling van de wekelijkse bijlage Dossier op Donderdag, waarvoor Het Vrije Volk de Prijs vóór de Journalistiek I960 heeft ontvangea Handdoek: een mooie, lekker rulle en zeer exklusieve badhanddoek, met de 100-jarige Willemsbrug erop afgebeeld (J kunt kiezen uit 4 kleuren! Stuur Het Vrije Vclk naar: Naam: Adres: Plaats: Postcode: Soort abonnement: O Kwartaal O jaar Bovendien ontvangt hij/zij Het Vrije Volk eerst nog 2 weken gratis. Als beloning stuurt u: Dossier Badhanddoek Kleur: O rood O bruin blauw O groen toe aan: Naam:1 8 Adres: Postcode: Plaats: (s.v.p. gewenste kado en/of kleur aankruisen) Stuurt u deze bon. volledig ingevuld, in een open envelop zonder postzegel aan. Het Vrije Volk. Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam.

Het Vrije volk | 1981 | | pagina 1