mDRIES ter meulen natuurlijk 1095° HS i m ter meulen natuurlijk 159.- Rotterdammertje 1 Rotterdammertje 2 Piratenhulp Blanco stemmen I V Flitsende Arie KI Tl Uitputtingsslag Duits ia a Teé cel miI - s schiedam -Kans V fit DONDERDAG 7 MEI 1981/HET VRIJE VOLK/PAGINAJ SCHIEDAM Op twee na alle Schiedamse voetbalverenigingen hebben gistermiddag deelge nomen aan het eerste grote minipupvoetbaltoer- nooi. Excelsior '20 organiseerde deze wedstrijden, waaraan 250 voetballertjes hebben deelgenomen, óp hun velden in Sportpark Thurlede. Jongens van 6 tot en met 8 jaar oud, bestreden elkaar in 24 teams, maar niet om kampioen te worden. Het ging de organiserende vereniging niet om een winnaar, doch om het verbeteren van het onder linge contact tussen de leiders en leidsters. Bokelweg 100,3125 AD Schiedam lei. (0l0)-i54540. I Jskoud of stikheet.. - - Een deel van de luchtballonnen bleef in de bomen hangenEen van de minipups probeerde ze later alsnog uit te halen. Er werd gisteren dikwijls in eigen doel gescoord, maar de pret was er niet minder om. Het ging tenslotte niet om kampioen te worden. Familie Van der Ent. Kwaliteit kent géén spijt! Erg mooie Smyrna tafelkleden in warme jdeurankombinaties. Hoog polige DESSO-kwaliteit. 137 x 165 of 137 cm0.Géér>-proh!eem-prijs. Van 235,- voor /lm Vrij HOC Dl kom< dit ji ren 1 met nette Goi pJ/ -ic \n„ h> uptoemooileiders fkonden kennismaken Excelsior'20-secretaris van üe minlpups Ansei Oomen noemt het toernooi in zijn op zet geslaagd. 'We wilden voor Vlotte, vakkundige schade regeling. Hypermoderne outillage voor autorichten, kwaliteitsautoplaat-en spuitwerk STTTtt Echt dons houd je op de juiste temperatuur. Deze zeer goede don zen slaapzak heeft een katoenen binnenzijde en een vuilbestendige ribstap-nylon buitenzijde. In rood of oranje. 160* 190 cm. Géén-probleem-prijs. die kleine knapen geen concur- rentiesfeer creëren. Om die re den is er ook geen kampioen. Ais we dat wel zouden doen, krijg je van die nerveuze toe standen als ouders die langs de zijlijn de standen lopen te noteren. En dan krijgen ze nog wel eens een schop onder hun kont als ze niet hebben ge speeld ook,' aldus Oomen. 'En dat is de bedoeling niet.' *Waar het ons "om te doen was kwam gelukkig uit,* gaat hij verder. "De leiders en leid sters van de minipups voelen vaak een soort muur die tus sen hen in staan, zodra ze te gen elkaar moeten uitkomen. Dat is natuurlijk nergens voor nodig, maar dat gaat gewoon zo. Dat zorgt ervoor dat maar weinig spontane contacten worden gelegd. Vandaag ech ter hebben alle begeleiders in een ontspannen sfeer met el kaar kunnen kennismaken.' verduidelijkt Oomen. Dé wedstrijden, die om 14.00 uur met stralend weer begon nen, gingen vooraf door de lan cering van 250 met helium ge vulde luchtballonnen. Een deel daarvan bleef onverwacht hangen in de bomen rondom de velden, want de wind stond ongunstig. Na afloop kregen i «p alle deelnemertjes een vaantje uitgereikt als herinnering aan het toernooi. Met gevoel voor humor voegt Oomen er aan toe: 'Het was opvallend hoeveel spelers 'vandaag in eigen doel hebben gescoord. Dat gebeurde meest al zonder dat ze er zelf erg in hadden. Ik legde hen dan maar uit, wanneer ze na een gran dioze solo vanaf de middellijn hun eigen keeper hadden ge passeerd, dat ze voortaan de andere kant uit moesten. Som migen keken dan wel beteu- gere pupillen elftallen van D2 tot D6 en E2 tot E5 ter wijl een dag later wedstrijden voor de seiectiejeugd zijn ge organiseerd. Aan het Thurïede- toernooi, dat ieder jaar veel publiek trekt, nemen tal van andere regionale teams deel. terd, want ze waren meestal dolblij d&t ze een keer een doelpunt hadden gemaakt,* al dus Oomen. Op 29 en 30 mei worden op de velden van Excelsior '20 op nieuw twee toernooien gevoet bald. Het eerste is voor de la- We hebben het goed met elkaar SCHIEDAM Je zou het niet zeggen als je hen zo op de bank ziet zitten: Pieter van der Ent SI jaar en Petronella van der Ent-Van der Plas 73 jaar. Ze zijn nog zo gezond als een vis en praten bonderd uit over de hedendaagse politiek en voetbalvereniging SW die bei der hart gestolen heeft. Bij veel Gorzenaren zal het echt paar niet onbekend zijn want bijna hun hele teven hebben zij er door gebracht tot hun wo ning gerenoveerd moest wor den. Om hun 50-jarig huwelijk te vieren keren de Van der Ents nog even terug uit Groen- oord naar hun oude buurt. In restaurant de Klok aan de Hoofdstraat wordt tussen 17.00 en 18.30 uur een receptie gege ven. De Van der Ents zijn geen doorsnee-paar, want In tegen stelling tot de meesten traden ze een dag na de ondertrouw in het huwelijk. Tja, pa die voer. Maandenlang was hij van huis en zwierf hij over de aarde naar Zuid-Amerika en Neder- lands-Indië als matroos bij Nievelt-Goudriaan. Mevrouw Van der Ent moest de twee dochters en haar zoon in d'r eentje opvoeden en vooral tij dens de oorlog was dit een hele kluif. "Zesen een half jaar heb ik toen niets van hem gehoord want vlak voor hij thuis zou komen brak de oorlog uit" "Ja, ik kon niet naar Neder land toe omdat ik voor de Duitse vijand werkte. Onze thuishaven lag namelijk in En geland." Twee keer werd het schip waarop hij voer getorpedeerd en elke keer ontsnapte hij op tijd aan het gevaar door snel in een sloep plaats te nemen. Het kruis van verdienste met een ster voor Iedere doorleefde zeeslag herinnert aan deze tijd. Mevrouw van der Ent had in deze barre oorlog gelukkig enige steun van haar ouders. "We hebben wat honger gele den. We hadden wel een doo3 kaak gekregen van de onder grondse maar die inrichten we pas opeten als de nood hoog was. Na de oorlog stond die doos nog 'Onaangeroerd want ik durfde hem niet open te ma ken, bang dat er nog slechtere tijden zouden aanbreken." Beiden schudden het hoofd over de dood van het HtA'lld Bobby Sands. "Die moeder moet een vreselijke tijd door maken," zegt mevrouw Van der Ent," want ze mocht hele maal toets voor hem doen." Mevrouw Den Uyl hadden ze gezien op de tv., die met de "Dwaze Moeders protesteerde tegen het verdwijnen van man nen en zonen. "Ik vind het dom van haar," zegt meneer Van der Ent Ze kunnen haar ook zo laten ver dwijnen. Ik ben zelf vaak in die landen geweest Op een keer was ik met een vriend langs een kennis gegaan. Twee agen ten hadden ons in de gaten en namen ons mee naar het bu reau terwijl we niets hadden gedaan. Ik praten, dat mijn vriend oud was en slecht kon zien, maar dat we beslist toet gedronken hadden. Toen bleek dat ze 'La plata', geld wilden. Ik had nog 10 peso in mijn zak en heb dat gegeven. Ze zijn al lemaal corrupt daar van hoog tot laag." Nu maakt Pieter van der Ent toet zulke verre reizen meer, maar met zijn vrouw gaat hij wel elk jaar met va kantie in Nederland. "We heb ben het heel goed met elkaar," zegt mevrouw Van der Ent, "een fijn huis en de kinderen komen regelmatig bij ons op bezoek. Plet fietst nog, het liefst naar Delft geloof ik. Laatst moest hij zijn haar la ten knippen en was op weg naar Piet de Plukker in Kethel omdat het daar maar een rijksdaalder kost Maar hij was dichtten toen Is hij hele maal doorgereden naar Delft en naar SW gaat hij ook door weer en wind. Eerst wilde hij toets van voetballen weten maar Ik ben er altijd bij be trokken geweest omdat mijn vader één van de oprichters was. Mijn zoon en dochter zijn allebei lid geweest en ik ging vaak kijken. Na zijn pensione ring heeft hij het van me over genomen. Nu is hij er niet weg te slaan. Voor SVV moet alles wfjken." CAPE QWBUS Het bizarre gevoel voor hu mor van het trio 'Andrew John Lissa Steen' is zondag te beluisteren in de liedjes die ze brengen in café Quibus. De in ternationale muzikanten heb ben voorkeur voor interessante lyriek. Andrew John en Lissa hébben ai twee Lp.'s en een single op him naam staan. Ze maken gebruik van gitaar, bas en piano. Het optreden begint om 21.30 uur en de toegang is vrij. TÏMMERKAMP Het Ummerkamp op het Hoofdplein is geopend op maandag tussen 15.30 en 17.00 uur en op woensdag van 13.00 tot 17.00 uur. Alle jongens en meisjes van zes tot dertien jaar zijn dan van harte wel kom. De toegangsprijs be draagt twee kwartjes. Enthou siaste vaders en moeders die mee wl'lsn helpen, mogen ook komen. Zij kunnen eventueel een bezoekje brengen aan het clubbuis, Dwarsstraat 42. SVS Cis van Mansum en zijn makkers treden vrijdag op In de studentensociëteit onder de naam "Big Ball Weevil'. De yaai gaat open om 20.30 uur en de band speelt vanaf 21.30 uur. De toegang is voor iedereen gratia. DE KREEK -In buurthuis De Kreek, Lan- ge Haven 92 draait D. J. Bill, -vrijdagavond new-wave. Ieder een van 18 jaar en ouder kun- rien gratis sociëteit Old Friends binnenlopen, vanaf 21.00 uur. BIJDORP-BINGO De wijkvereniging Bijdorp organiseert zaterdag een ge-' zeliige bingo In 't Trefpunt, Schietbaanstraat Er zijn leuke prijzen te winnen. De bingo is alleen toegankelijk voor leden, en introducé's. Kinderen bene den de 12 jaar mogen alleen binnen onder gelelde. Het eer ste nummer wordt afgeroepen om 20.00 uur. de zaal is open vanaf 19.30 uur. TOERCLUB RIJNMOND De fietstoerclub Rijnmond- Woermeijer organiseert zon dag 10 mei een koffietocht waaraan door bet gehele gezin op gewone fietsen kan worden deelgenomen. De rit begint bij de kantine van de wielerbaan aan de Olympiaweg tussen 9.30 en 10.00 uur. De deelnamekos ten bedragen zonder berinne ring ƒ1,50 per persoon en mét ƒ6,50 (de overige koffietochten kan men dan gratis meerij den). De route voert door Mid den-Delfland en Westland. De afstand is 25 kilometer. KLÜPHUIS OOST Iedere woensdag is er in Kluphuls Oost een informatie ochtend voor vrouwen. Tussen 9.30 en 11.30 uur kunnen ze kof fie drinken en met elkaar pra ten. Dé entree is gratis, een kopje koffie kost twee kwart- jes. Voor kinderopvang wordt gezorgd. STEDELIJK MUSEUM Nan Hoover zal ter gelegen heid van de opening van haar eigen tentoonstelling vrijdag avond in de aula van het mu seum een performance geven. Dit optreden begint om 20.15 uur waarna tot 22 juni de fo to's, video-opnamen en perfor mances van Nan te zien zijn. Ook zal een zaal ingericht zijn met allerlei objecten van klei. Het museum is dagelijks ge opend van 10.00 tot 17.00 uur en 's zondags van 12.30 tot 17.00 uur. JEUGDWERK De werkgroep Jeugdwerk gaat zaterdag naar het Linge- bos vlakbij Gorkum. Er wordt een picknick gehouden waar voor iedereen zijn eigen boter hammen mee moet nemen. Voor het leukst versierde brood kan men een prijsje win nen. Een grote bus vertrekt om 11.00 uur vanaf de Blauwe Brug. Kinderen moeten zich van tevoren opgeven bij de SSSN in de Blauwe Brug. Om mee te kunnen betaalt men twee gulden. Om 16.00 uur zijn de kinderen weer terug in Schiedam. NIVON De afdeling Schiedam van het NIVON gaat een weekend- Je naar het zeehuis in Bergen aan Zee. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Geïnteresseer den moeten zo snel mogelijk contact opnemen met het se cretariaat, Damlaan 242, tel. 738486. De kosten bedragen 40 gulden, inclusief het vervoer. Vertrek: om 9.30 uur vanaf het postkantoor aan de Tuitüaan. Het weekend is geheel ver zorgd. FÉESTY-FAIR Het uniform comité van *Har- pe Davids* verzorgt zaterdag in de Lange Kerkstraat' een feesty-falr. Er is een ballen- gooientent, een oliebollen- kraam, een boekenmarkt, grabbelton, verf centrifuge en rommelkraam. Tevens zal het rad van avontuur de gehele dag vanaf 10.30 uur draalen. De opbrengsten zijn bestemd voor de gloednieuwe unifor men die Harpe dit jubileum jaar heeft aangeschaft PASS AG ETHEATER Doreen Chad wiek geeft zon dag vanaf 10.30 uur een orgel concert in het passagetheater. Josephine van Gasteren en Enny Meunier zijn dinsdag te zien in de comedie „Wat doen we met Jenny". De toegangs prijzen bedragen 20.-, ƒ17,50 en 15,-. CJP/Pas 65 een rijks daalder reductie. De voorstel ling begint om 20.15 uur. CAFE DE GOUDSBLOEM De Elndhovense formatie "The Signals' treedt vanavond op in De Goudsbloem! St An- nazusterstraat 30. De groep probeert vla een experimente le fase de ritmiek, thema en melodie te vinden. Hierdoor ontstaat een ondefinieerbaar geluid, niettemin zijn er wel momenten dat er vergelijkin gen met andere groepen te trekken zijn. The Signals zijn sinds 1980 als volgt samenge steld: Frank van de Till&rd (zang en gitaar), Jac van Er van (zang. drums, tapes), Hans Nijssen (synthesizer en tapes) en Hay Bedaux (bas). Het optreden begint om streeks 21.30 uur, de toegang is gratis. DOKTER, TANDARTS, APOTHEEK Heeft u in het weekend een dokter nodig, bel dan de boods chappendienst te!. 266611. Ala u last krijgt van uw gebit,' dan kan tandarts Schuurman, Wa rande 156 tel. 265271, u helpen. Hij houdt zaterdag en zondag spreekuur van 17.00 tot 18.00 uur. Voor de dienstdoende apo theek kunt u bellen naar 264018. EHBO WEEKENDDIENST Van vrijdag17.30 uur tot maandag 7.30 uur heeft het No- let Eerstehul p-dienst Het zie kenhuis is te vinden op de Stadhoudersiaan 98. Het tele foonnummer is 260080. Ook 137 x 200 cm verkrijgbaar. -ft Eea man in ietwat beschonken staat loopt het café bin nen. De man was geen goede vijftiger, bad geen kaal hoofd of een sjofele pet op en hij keek niet lodderig uit z'n ogen. Dit om weer eens een wat andere beschrijving te ge ven van de gemiddelde café bezoeker. Het was dus een gewone man, zoals u en ik. Alleen, zoals gezegd, een tikkeltje dronken. En of ook dit laat ste op u en mij slaat, weten alleen ik en u. Kennelijk was de man een bekende van de barkeeper. Want toen hl] op een toch wel slissende toon ze!: „Geef mij maar een Jonge", ant- d4 woordde de barman: „Zoals vanouds Willem" De barkeeper schonk In. AI- T leen duurde dat toet lang aj gauw bleek namelijk dat het glaasje niet helemaal kon worden gevuld, eenvoudig omdat de fles snel leeg was. «Dat is dan een "Rotterdam, niertje" van mij," zo riep de barman bijzonder gul tot Willem. Hierop keek Willem met een wat teleurgesteld gezicht naar zijn half gevulde glaasje. Toen zei .«a zei bij: „Hebbic geen dubbele Rotterdammert- Jest?? •Au. Wie weet eigenlijk waar die term "Rot terdammertje" van daan komt iHoe is dit echt Rotterdamse begrip ontstaan en wantte erf Bestaan er "Amsterdam mertjes", "Hagenaartjes" of "BredaenaartjesT" Want een ding is zeker: als ik in Amsterdam kom of waar dan ook buiten Rotter dam en een barkeeper schenkt je slechts een half glaasje in omdat de fles leeg is dan Hoef ik niet te' roepen: JDat is een Rotter dammertje.'" Als antwoord krijg ik ge- heid: Nooit van gehoord." In ieder geval Wie mij op bovenstaande vragen ant woord kan geven, is zeer welkom. Mocht ik u gisteren vertellen boe gewel dig er gereageerd is, nadat dieven bet MC-bakkie van de invalide Rotterdam mer J. P. Capoen uit zijn in validenwagentje hadden ge stolen, vandaag beb Ik voor u nog meer goed nieuws. Uit bet piratenwereldje toch jongens naar mijn hart is ook spontaan hulp aan geboden en gegeven. Disc- jockey Ad de Laar van "Ra dio Ventura" vertelde me gisteren: „Een onbekende luisteraar van ons beeft de beer Capoen een bakkie aangeboden en iemand an der bracht hem een envelop.' mt 175 piek daarin. Onder- weg zijn nog eens 150 gulden naar rijn spaarrekening. Al lemaal dank zij onze oproep" vla de radio. Ook "Radio - Delmonte" heeft aan die ac tie meegedaan," aldus Ad de Laar. En zo boorde ik later, "Ra- die Babysitter" is eveneens voor de beer Capoen in de bres gesprongen. Wat kan bet leven in deze -wereld toch nog leuk rijn! "Wat gebeurt er met je stem als je een blanco stem uit brengt*" Een actuele vraag lijkt mij, nu de verkiezingen voor de deur staan. Gisternacht luisterde ik toe vallig naar het nachtradio programma "Groot Licht" van de VARA en toen werd de vraag gesteld:Waarom gaat u niet stemmen op 86 mei? En waarom blijft u dus .op die dag thuisf" Omdat ik ook is een keertje zo graag mijn stem op de ra dio wilde horen heb ik dus naar dat nachtprogramma gebeld. Dat was eens, maar nooit meer. Wat een ellende. Ik heb het wel 80 keer gepro beerd en hoorde steeds een aardige juffrouw op een band zeggen: "De lijn is overbelast" Maar goed, omdat ik nou eenmaal met een vraag zat die ik kwijt moest anders' kon ik zeker niet meer sla- 1 penbelde ik een ander - VARA-nummer. En ja hoor, meteen succes. Nog geen mi nuut later was ik in de uit- - zending, hoewel ik er eerlijk bij moet zeggen dat er voor mij een uitsondering is ge maakt En zo hoort het na tuurlijk.- De vraagjes die ik stelde waren: "Wat gebeurt er met een blanco stemt Gaaf ie automatisch naar even grote partij of niett Ik hoorde daar via de radio twee commentaren op. De een zei"Ja, dan gaat die blanco stem naar de grootste partijen" en iemand anders -weer zei"Nee, een blanco stem is een blanco stem en die telt niet mee." toen ben ik maar in slaap gevallen- Ik ben dus nu nog geensteek - wijzer. Witte Opge I Als winkelier moet je je af en toe toch wat Inspanning ge troosten. Je klanten duidelijk maken waar Je mee bezig bent. Zeker als Je een reeks van activi teiten gaat afwerken op Boulevard-Zuid. Vla aanplakbiljetten iaat je weten dat het gast om eea Hol land-week. Stuur Je gewoon Arie de plak ker de straat op. HIJ verzorgt bet weL LON Britse gisten gionali verliei tizche zeer g overde region tondel Ook tieve t land, zi en Glc bourm dustriê Middei evenee van La De 1 eerste kracht vatieve cher ir kiesing ROT douane dende i het vei melijk het R, pot, is den g waarva waarde Deai ren me er nog betaald retten door te rich oir SCHIEDAM Niet alleen leerlingen, maar ook de ont- van de examens bij- toet om te pruimen. „De teksten liggen beslist toet in de .belangstellingssfeer van de leerlingen. Wel kunnen we zeggen dat het dier "in" is", meent leraar Duits Joop van der Stolpe. De exaroenmaliéfs hebben het gepresteerd om in drie van de vier teksten een 'Langhaardackel', 'Karpfen' en 'Pferde' voor te laten ko men. Het verhaal over de open gevangenis met de paardenfokkerij vonden de meesten het moeilijkste. Vol gens Van der Stolpe test het examen in de eerste plaats de "Ausdauer", een combina tie van tothoudings- en door zettingsvermogen. „Iedere keer moet de leerling zich weer in een andere tekst in leven, wat enorm veel ener gie kost en voor sommigen frustrerend werkt, vooral als de kandidaat enkele woorden mist en het geheel toet meer overziet Elk jaar blijkt bij correctie dat het aantal fou ten bij de laatste tekst op loopt. De oorzaak ligt toet in een toenemende moeilijk heidsgraad. "Makkelijk" werd het examen gevonden door leerlingen die na een half uur klaar waren en de betere kandidaten. De mees ten merkten op dat het wei ging en Wilma van Wijk ant woordde: "Verschrikkelijk." Het examen Handelsken nis dat gisterenochtend ge maakt moest worden, lijkt makkelijker dan vorig jaar. In het eerste deel kwamen veel bedrijfs-economische opgaven voor, waarvan en kele vrij pittig waren. De di recte kosten-bereketong en de berekening van het uurta rief van een machine in het' tweede gedeelte waren zeer goed te maken. Wei zal de U- quiditeltsbalans voor veel leerlingen problemen hebben opgeleverd. Toch was het we) een redelijk examen. 1 d Af en t« bui. Mli 29 gradi vind. bmet ,tr Ï*A

Het Vrije volk | 1981 | | pagina 2