naar Gemeente leverde het materiaal, vereniging de mensen -s VRSR schrikt van onderhoud-rapport trots zijn - :XV%#;'Xx r<l7x X XX vX EN Y iDaar Hébben we op onze oting geen voor staanC m Ouderen- toernooi 't Oosten Kwaliteitsvermindering? X"XX 'J*"M V# 'Vé/<xx-x: t4' KOOI naast 't veld IG.4 SCHIEDAM. VLAARDINGEN HET VRIJE VOLK, DONDERDAG 22 OKTOBER 1981 PAG. 8 -mt 'Y'? Y 1 - 3 -/ ';M</ V'f,;#» %/'/>- A -x r Y/ o' "''V/'''' - •'v?- M f .1® fEï - - °V ?s r r ?L;A'P% fï'/ySM'k0.$'' ook :is nds- Dank naar Van onze verslaggever ALEXANDER RAKKER ROTTERDAM Voor het eerst in de geschie- enis zal van komende zondag 25 oktober tot en Het zondag 1 november een Nederlands dames quashteam deelnemen aan het toernooi om de fereldtitel voor landenteams. Namens Neder- and zullen Ineke Zeevenhoven, Paddy Poppe- iers, Lizzy Gijsbers en de Rotterdamse Ada de ,aive in het Canadese Ontario de nationale kleu- en verdedigen. Slechts 'namens Nederland', neer niet. Want, wat wil het geval? De vier Ne- lerlandse dames dienen zelf voor de toch niet ge- inge reis- en verblijfkosten op' te draaien. Ada: Nederland is nu eenmaal geen sportland Van onze medewerker PIETER SPEK SCHIEDAM Met grote zelfwerkzaamheid leeft FCN'66 de accommodatieproblemen wegge werkt. De toekomst van de nog jonge, pas naar de KNVB gepromoveerde Schiedamse zondagvereni- Jing, zag er aan het begin van dit voetbalseizoen liet rooskleurig uit. De KNWB keurde de opstal en èf. FCN'66 stond voor de keuze elders onder lak te zoeken of op korte termijn te gaan verbou wen'. Dat laatste is gelukt en pas vorige week woensdag bekeek de KNVB de "nieuwbouw". De complimenten waren toen voor FCN'66. Peter Friederich: „We kunnen trots zijn op het resultaat van onze zelfwerk zaamheid." Zeven maal Promotie Renoveren Aftakelen J um- .if f'S' i- V' '7'H- ,r.-'r* :>•- 'f' t S y/'Sf ;De oorzaak van dit alles zit betfeit dat-de internationale squashwereld min of meer 'ge teisterd' wordt door het be staan van een onafhankelijke iamesfederatie, de Women In ternational Squash Rackets Federation, Deze WISRF, van oorsprong een Engels thee kransje, opereert naast de In ternational Squash Rackets Federation, die zich over het mannelijke squashgebeuren ontfermd heeft. Gelijk het internationale hockeygebeuren, waar tot voor kort ook een louter Engelstali ge damesclub op geheel eigen wijze door het leven ging, koesteren beide squashfedera- ties een wereldtiteltoernooi. Of eigenlijk, beide hebben er twee. Een individueel en een mondiaal kampioenschap voor teams. Om nu lid te worden van de WISRF diende een kan- didaat-Iid te beschikken over' een eigen damessquashbond. Tot voor kort was dat in Ne derland, waar de nationale bond wel lid was van de "man nelijke tak", niet het geval. Ineke Zeevenhoven is voor de Nederlandse squashspelers en -speelsters geen onbekende. Deze Ineke Zeevenhoven reist, gek als ze van haar sport is, stad en land af om aan toer nooien deel te nemen. Zij liep begin dit jaar tegen een (bui tenlandse) kennis op, die haar vroeg of Nederland in Canada ook van de partij zou zijn. 9;. M Voor zover het Ineke Zeeven hoven bekend was, diende je als land om aan een dergelijke "WK te kunnen deelnemen lid van die WISRF te zijn. Neder land was dat toen niet. Maar, twee jaar geleden had Ineke Zeevenhoven wel deelgenomen aan de individuele WK van die WISRF. Met de staart tussen de benen, had de Hollandse destijds de terugreis aan vaard. Internationaal gezien had de door haar geleverde prestatie daar geen enkele waarde. De vraag 'zeg, waar is de rest uit jouw land' had haar echter de ogen geopend. Toen nog niet eens zo heel erg lang geleden bleek dat het helemaal niet zo moeilijk is om van die Engelse theeclub lid te worden (een damesclub is in ons land immers zo opge richt) wilde Ineke Zee venho ven wel heel erg graag met een Nederlands team aan die FCN'66 werkt zich in het nieuw Voorzitter Peter Friederich zichtbaar trots op het werk aat door zijn leden is verricht: «Het was een moeilijke opgave tet karwei snel op poten te zet ten. Ook financieel zag het er sliemaal niet zo best uit. De gemeente had geen geld om «en nieuwe accommodatie 'oor ons neer te zetten en bij 'os ontbraken de middelen om een echte nieuwbouw te aenken." Overleg met de gemeente Schiedam leverde toch een op lossing op: „Het materiaal zou ooor de gemeente geleverd "orden en wij zouden voor de "Hansen zorgen, waarbij ik wel I de toezegging moest doen, dat die mensen er inderdaad wa- i&> Vo 5 A Oe leden van de biljartvereni- hng van het district Nieuwe Waterweg Noord houden op 26 wrtober de jaarlijkse algemene ledenvergadering. Op de agen da staat o.a. de bespreking van jte begroting 1982 en de goed keuring van de statuten.'Het oestuur zal geen wijziging on dergaan. Voorzitter Aad Stout- eendel stelt zich herkiesbaar, «pk de bestuursleden Van der j°°y en Van der Haven stellen aeh herkiesbaar voor een oieuwe bestuursperiode. h a zwernv®reniSlng VZC ves- "gae onlangs weer een nieuw £®corcL De Vlaardingse vereni- suig kon 70 geslaagden voor "ediverse zwemdiploma's bij- Jdhrijven, Het totaal voor 1981 daar aagt nu reeds 245 en hier mee is het aantal van 1980 J®eds overtroffen. Op de vorige week dinsdag lêaouden vergadering van de JkSR, haalde een voorstel van I® binnensporters om de ver- gader-ruimfe in de nieuwe sporthal als één geheel te zien met sporthal geen meerder heid. In het nieuwe tariefsreg lement moeten de sportvereni gingen, die deze vergader ruimte willen gebruiken, daar voor apart betalen. Als motiva tie gebruikte de sectie binnen sporten, dat de ruimte schoon door de gebruikers achtergela ten moet worden, zodat de kos ten van schoonhouden, een overweging tot het instellen van een tarief, minimaal zou kunnen zijn. Niet Aad de Mos van Ajax komt op 26 oktober naar Schie dam om een lezing te geven voor de leden van de WON, maar NAC-trainer Jo Jansen. Onderwerpen die op deze avond besproken worden zijn: "het tactisch gedrag bij balbe zit" en "het wegwerken van conditionele achterstand". De lezing wordt gehouden in de kantine van SVV. ren, voordat het materiaal ver strekt zou worden." Peter Friederich speelt hoog spel en deed die toezegging zonder dat iemand zijn mede werking had toegezegd: „Ge zien de korte tijd die wij ter beschikking hadden moest voor deze weg gekozen wor den, waarbij ik natuurlijk wel wist, dat die steun uit de ver eniging er zou komen." Met enthousiasme zijn de mensen in de vakantieperiode aan de slag gegaan. Waarbij een aan tal werkers zelfs vrije dagen heeft opgeofferd om aan de ac commodatie te werken. Ik ben erg blij dat er zulke mensen bij ons rondlopen. We kunnen trots zijn op het resultaat." FCN'66 stak zelf rond 20.000 gulden in deze activiteiten. Van de acht kleedkamers wer den er vier vernieuwd. De ruimte werd verder verdeeld in een maasagekamer, een scheidsrechtersonderkomen en een bestuurskamer. .Alleen de buitenmuren van het gebouw zijn blijven staan. Voor de rest is alles vernieuwd, zodat wij er zeker weer tien jaar plezier van kunnen hebben", is de me ning van Peter Friederich. VLAARDINGEN Afgelo- •pen dinsdagmiddag startte de Vlaardingse biljartvereniging 't Oosten voor de derde maal het zogenaamde Ouderentoer- nooi. Aan dit toernooi wordt deelgenomen door zestien teams bestaande uit acht spe lers uit Vlaardingen, Schie dam en Maassluis. Het toernooi, dat steeds be gint om 's middags twee uur en duurt tot ongeveer vijf uur, wordt elkt dinsdagmiddag vervolgd. Na .twintig speelda gen zal op 16 maart 1982 de fi nale gespeeld worden. Alle wedstrijden worden gespeeld in het clubgebouw van 't Oos ten, Biljartcentrum De Grif fioen, le Van Leyden Gael- straat 17 In Vlaardingen. WK deelnemen. „Jammer", verstoorde vervolgens de NSRB de 'zo mooie droom, „daar hebben we met onze be groting geen rekening mee ge houden. Het geld is op." Punt uit. „Die Ineke is wat dat betreft een hele rare," vertelt Ada de Laive. „Ze kent in die squash- wereld zoveel mensen en iedereen kent haar. Of liever gezegd, iedereen kent alle Ne derlandse dames. We halen tij dens 'de grote toernooien het topniveau wel niet, maar toch... op de feesten hebben wij meestal de leiding. Eén of twee worden we toch niet dus nee, dat is onzin. Maar je weet wel wat ik bedoel." Behalve Ineke Zeevenhoven hadden ook Paddy Poppeliers, Lizzy Gijsbers en Ada de Lai ve de twee sterkste Neder landse speelsters, de zusjes Angeiique en Marriette Peters, haakten om financiële en stu die redenen af wel oren naar dat WK in Canada. Zelfs op eigen kosten. „In eerste in stantie zou het alleen maar om de reis zelf gaan," licht Ada de Laive toe. „Ondertussen zijn daar ook de verblijfskosten bij gekomen." De NSRB wilden wel behulp zaam zijn. De squashbond schreef zelfs de vier dames als officieel Nederlands team in. Ze konden in feite moeilijk an ders, want in het begin van de ze maand nam immers een vier man sterke herenploeg ook zonder de nationaal kam pioen deel aan het WK in Zweden. Dankzij overigens de hulp van een sponsor. „Ergens in juli werd ik opge beld," herinnert Ada de Laive zich nog, „door de bond. Ik had precies een uur om te beslissen of ik wel of niet aan dat WK wilde deelnemen. Een beetje rommelig ja, maar die bond heeft nu wel voor een enorm goede voorbereiding gezorgd. Onder leiding van Des Panizza hebben we heel erg hard en erg veel getraind. Daar in Canada willen we als het even kan de prestatie van de heren (een vijftiende plaats, AB) verbeteren. We zijn echt wel van plan om daar eens wat te laten zien. Nee, het is geen wraak op de bond of zoiets. We willen voor onszelf iets presteren. Eigenlijk ben ik ook hart stikke gek ook dat ik zoiets uit* eigen zak betaal. Toen het er naar uitzag dat het alleen die reis zou zijn, die ik zou moeten betalen wilde ik wei. Je bent tenslotte niet voor niets natio naal kampioen. Die reis zou eerst 700 gulden kosten. Al snel .werden het 1000 gulden en toen kwam even later ook nog eens die verblijfskosten erbij. Fi nancieel gezien ben ik inder daad een beetje gek dat ik aan die WK meedoe. Maar ja, het huishoudgeld gaat mee." „Ik ben een raar individu," zal Ada de Laive even later verteilen. Als tennister tim merde zij een aantal jaren ge leden vrij aardig aan de weg. Behaalde zelfs in de dubbels en in de mixed-spelen een paar nationale titels en bleek in 1974 zelfs de sterkste Nederlandse dame in de zaal. Op squashgebied ging het de inmiddels Rotterdamse ook niet slecht af. Zeven nationale titels prijken al op haar pres tatie-overzicht. „Ik doe een hoop sporten" vertelt ze. „Maar ik doe al die sporten in feite maar half. Behalve tennis en squash, speel ik ook nog re gelmatig een partijtje hockey. Toevallig werd ik dit jaar weer squashkampioen. Ja, toe vallig, Ik vond het wel een klei ne verrassing. Ik speel eigen lijk helemaal niet zo veel. De competitie is maar kort, waar na er e. g veel toernooien zijn. Maar ik wil niet een heel wee kend aan sport opofferen. Ik heb ook m'n gezin. Thuis zitten drie jonge kinderen en een man te wachten. Verdwazing? Ik sportgek? Nee, eigenlijk helemaal niet," vervolgt Ada de Laive. „Sinds ik getrouwd ben en kinderen heb ja dat was dat, in vier jaar drie kinderen hoeft het allemaal niet meer zo nodig. Mijn man stimuleert echter al les. Het is een goede afleiding meent hij. Kijk, ais er ook geen compe titie bestond, deed ik helemaal •niets. Trainen doe ik haast niet. Die competitie houdt me dan een beetje bezig. Ik noem mezelf vaak een seizoenarbei der. Van april tot en met sep tember sta ik op de tennis baan. 's Winters speel ik dan squash, terwijl ik zo tussen door nog wat aan hockey doe. Dit jaar ben ik echter al heel erg vroeg met squash begon nen. Vanwege die wereldkam pioenschappen. In de voor jaarscompetitie was het met het eerste team van Victoria lekker gegaan, promotie naar de eredivisie. Als nationaal kampioen zou ik daarna deel nemen aan de Europese titel strijd. Op een gegeven moment kwam het bericht dat de EK niet doorging. Ik ben toen ge lijk met de training gestopt. Toen die EK dus wel doorging zei ik 'sorry'. Als je het zo be kijkt speel ik eigenlijk nog minder dan een recreant, ja zo zou je het wel kunnen zeggen. Behalve dan die laatste maand. Ik heb geloof ik in een zo korte periode nog nooit zo veel gespeeld." Bovenstaande het weinige trainen in combinatie met de zeven nationale titeis op rij, geeft een niet al te hoge indruk van het vaderlandse squashge beuren daar waar het de da mes betreft. Ada de Laive: .Ach, je weet hoe dat gaat. In het land der blinden is éénoog immers koning. Koningin in dit geval. Toch wordt het de laatste tijd veel en veel leuker. De tegenstand wordt toch steeds groter. Dat houdt het voor mij aantrekkelijk. Je moet ook niet vergeten, we hebben' het over Nederland. Nederland is nu eenmaal geen sportland. Met een beetje ta lent zit je hier zo aan de top. Dan, aan die tóp, dan moet je nuchter blijven. Kijk naar me zelf. Ik ben nationaal kam pioen. Nou en? Mij doet het niets. Naar school en dergelij ke gaan komt hier op de eerste plaats. Maar, talenten zijn er natuurlijk meer dan genoeg.' (Van één onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De leden van de sectie voetbal van de VRSR hebben met grote verontrusting kennis genomen van een rapport van de directeur van de dienst gemeentewerken inzake het onderhoud van de voetbalvelden in de toekomst. Uit het rapport blijkt, dat vanwege de voortgaande bezuinigingen op de onderhoudsposten thans een situatie is ontstaan waarin sprake moet zijn van een kwaliteitsvermindering door teruglopend on derhoud. De sectie voetbal vindt dat onaanvaardbaar. Indien de in de concept-begroting 1982 op genomen bedragen daadwer kelijk door de gemeenteraad worden vastgesteld, betekent dit dat een aantal strikt nood zakelijke werkzaamheden, zoals het bezanden van de vel den, niet zullen kunnen plaats vinden. Voorts laat het rapport we ten, dat ook het renoveren van velden teruggebracht zal wor den. Werden in het verleden steeds twee velden per 'jaar volledig onder handen geno men, in de toekomst is er nog maar ruimte voor één veld per jaar. Deze situatie betekent, dat nu nog slechts éénmaal in de 50 jaar een veld een „grote beurt" zal krijgen. Ondanks de veelzeggende cijfers die het rapport laat zien, kon sportwethouder Cees Bot vorige week niets anders doen dan de begroting in zijn huidige vorm goed te laten keuren, omdat er geen ruimte aanwezig Is om aan de verlan gens van de voetballers tege moet té komen. Overigens speelde het geld op de vergadering van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie een belangrijke rol. De sportraadaleden kregen een tariefsverhoging voorge schoteld van vier procent. Ook de sectie voetbal had hiertegen haar bedenkingen en achtte de voorgestelde verhoging onaan vaardbaar, omdat de veld- sportverenigingen dit jaar reeds geconfronteerd werden met uitzonderlijke verhoging van 500 gulden per veld. Daar naast, aldus de leden van de sectie, worden de veldsport- verenigingen getroffen door voortdurende verhogingen van onroerendgoedbelasting en energiekosten. Voor enig vuurwerk zorgde in deze VRSR-vergadering WD-raadslid mevrouw Toor- Buchmann. Aanleiding was de stellingname van Burgemees ter en Wethouders over de be voegdheden van de functionele raden in de toekomst. Me vrouw Toor-Buchmann wilde, dat deze bevoegdheden niet werden aangetast. In het be leidsprogramma, dat als on derdeel van de begroting werd behandeld, kwam tot uitdruk king, dat de VRSR haar be voegdheden om de verdeling van subsidies en de prioriteits stelling van de te financieren activiteiten moet afgeven aan de gemeenteraad. Naast de VRSR is dat voor toepassing voor de Culturele Raad en de bijna ai opgeheven Raad voor Jeugd en Jongeren. Mevrouw Toor-Buchmann sprak de angst uit dat ook de VRSR dan langzaam zal afta kelen. „De betrokkenheid bij het tot standkomen van plan nen zal dan ontbreken, waar door de motivatie bij de leden zal afnemen", aldus het libera le raadslid. Mevrouw Toor-Buchmann stelde daarom ook voor, in een brief aan de gemeenteraad er op aan te dringen, dat deze be voegdheden niet zullen worden afgenomen, „juist omdat in de sportwereld dit functioneren goede resultaten heeft opgele verd." Unaniem 3telden de sport raadsleden zich achter dit voorstel, ook omdat door de naderende ontwikkelingen rond de kaderwet Specifiek Welzijn, de georganiseerde sport op lokaal niveau betrok ken moet blijven bij de beleids uitvoering, Die georganiseerde* sport moet op die beleidsuit voering ook invloed op kunnen blijven uitoefenen, aldus de VRSR-leden.

Het Vrije volk | 1981 | | pagina 5