's Nachts komt de schoonmaakploeg irt touw Pa Versluis (2) Hoofdwerkmeester Ham laat wandelpark achter aten DaniëVs en, er is geen betere inbraak in metaalbedrijf Hoorzitting over Emancipatie- plan Pottenbakken in Klaphuis Oost Na 28 jaar dienst in VUT schiedam GEMEENTE SCHIEDAM Itotm* Ledenvergadering D'66 in teken van het onderwijs Bestemmingsplan iPSSli/ Hargplein-Kethel eigen technische dienst 3 jaar volledig garantie VRIJDAG 23 OKTOBER 1981/HET VRIJE VOLK/PAGlyj Redact Niet zielig SCHIEDAM De groep jongeren, die maan dagochtend de Mastenbroek school bezetten, heb ben een kerngroep gevormd, die als bestuur op treedt. Dit krakersbestuur vergadert tweemaal per dag om de te volgen strategie te bespreken. Woensdagmiddag is een delegatie tevergeefs naar het Stadskantor geweest, om wethouder Herman Posthoorn van Jeugdzaken te spreken te krijgen. De krakers lieten daarbij het verzoek achter om de bewindsman donderdagmiddag om 12.00 uur te spreken te krijgen. De krakers hebben inmiddels een bestuur gevormd. Dagelijks wordt er ver gaderd over de te volgen strategie tegenover de gemeente om de eisen inge willigd te krijgen. Bij de Lan ge Haven zit een ve nijnig gat. Als het ge stadig plenst en bovendien op dit stuk je kade een zware wa gen wordt gepar keerd, zakt het wegdek als een plumpud ding in el kaar. Ge meente werken is voor dit gat altijd te vangen. Ze dicht het onmiddel lijk weer want het is iets wat ze al lang in de gaten houden. Het is niet de eerste keer dat het zand tuisen de keien wegspoelt ÉMMipi iiiiiipiiip Ifoor pijlsnelle service, BADIO TELEVISIE HUISH. APP ??*•-'• f ?'»•-r't '-N-' „V SCHIEDAM BIJ de firma Pitsburg enMeijerriJn werk materialen verdwenen. De In brekers rijn via een deur bin nengekomen en hebben voor duizend gulden schade aange richt Gestolen zijn veértlg bronzén platen, drie haakse slijptollen en een freesmachi ne. Het werkmateriaal verte genwoordigde een waarde van negentienhonderd gulden. Krakers willen g voor activiteiten (Van een on2er verslaggevers SCHIEDAM Belangstel lenden voor het Emancipatie plan. dat de gemeente Schie dam in de vorm van een nota bekend heeft gemaakt, kunnen op maandag 9 november deel nemen aan een hoorzitting. Dat is tevens de datum waarop de inspraakprocedure stopt, waarbinnen betrokken organi saties bezwaarschriften kun nen indienen. Tijdens de hoor zitting zal over de gang van zaken rondom de totstandko ming van het emancipatieplan worden gesproken. Organisaties die bezwaar willen aantekenen, omdat ze bijvoorbeeld minder subsidie krijgen, kunnen dat tot maan dag 9 november doen op het Stadskantoor, secretarie-afde ling Cultuur, Sport en Jeugdza ken. De hoorzitting wordt ge houden in het Stadshuis, Grote Markt: De aanvang is om 20.00 uur. A Brief ontvangen yf van pa Versluis, de vader van Mla (het meisje dat na een lichte ope ratie in coma raakte, vanwe ge een narcosefout en 5H Jaar later overleed), naar aanleiding van Stukgoed donderdag 15 oktober. "Zeer geachte redactie. Vrijdagmorgen 16 oktober ontvingen wij Het Vrije Volk waarin uw redacteur Jim Postma en mevrouw Van den Oer blijk geven van hartverwarmende mense lijkheid. Dat doet ons op zichzelf enorm veel goed. Er Is echter een klein misver- standje. Ik heb, zowel aan mevrouw Van den Oever als aan uw heer Postma verteld dat Ik bezig ben met het schrijven van een tweede boek. En dat het uitgeven daarvan niet zou kunnen worden gereali seerd als wij verstoken zou den blijven van financiële hulp. Want daarvoor zijn enige tienduizenden guldens nodig. Hierin willen wij hulp en aanvaarden wij hulp." "Wat wij beslist niet willen," vervolgt pa Versluis, „Is dat wij nu als een zielig gezin gaan overkomen. WIJ zijn God zij dank niet zielig. Er zijn.duizenden Neder landse gezinnen welke er fi nancieel beroerder voor staan dan wij. Dat wij af en toe door het voortzetten van onze strijd in financiële knel punten raken is een feit; maar véél andere Neder landse gezinhen verkeren in ernstiger financiële proble men, ook meestal buiten hun schuld, waarvoor de over heid geen oplossing weet te geven. En wij willen beslist geen bevoorrechting. BEVOOR RECHTING IS JUIST DAT GENE WAARTEGEN WIJ NU AL 15 JAAR STRIJDEN. Posthoorn heeft de school donderdagochtend in alle vroegte bezocht, maar moest onvcrrichterzakè terug omdat het merendeel van de bezet ters nog lag te slapen. De bezetters hebben hun eisen pakket Inmiddels uitge breid, waarmee ze naar de di verse politieke partijen gaan. Ook zullen ze de eisen in de loop van vandaag kenbaar ma ken aan wethouder Posthoorn. Het gaat de krakers om: een eigen ruimte geld voor acUvitelten op korte termijn geld voor jongerenwerk Inrichting van het gebouw Vandaag is opnieuw een af-- vaardiging naar het Stadskan toor 'gegaan om een eerste be drag van 500 gulden los te peu teren voor activiteiten In het komende weekend. Vanavond wil men een film vertonen, za terdagavond een popgroep la ten optreden en zondagavond een disco organiseren. Met het Schiedamse popoverleg zijn onderhandelingen gaande om een concert te organiseren. De krakers verwachten het weekend een grote belangstel ling. Om de kosten te dekken kan een abonnement genomen worden vijf gulden p.p. waarvoor men het hele week end toegang heeft tot de activi teiten. De krakers hebben twee klaslokalen in gebruik als ver- blijfsrulmtc, naast een lokaal dat als slaapgelegenheid wordt gebruikt, 's Nachts neemt een schoonmaakploeg bezems en dweilen ter hand om de gangen en lokalen orde lijk te houden. De verstandhouding met de politie, die zo nu en dan een kijkje komt nemen, Is volgens een woordvoerder van de be setters 'uitstekend'. „We hopen ae oezettlng te kunnen voortzetten", aldus de woordvoerder. „Mocht de poli tie onverhoopt proberen ons met geweld uit de school te verdrijven, dan kunnen wij niet voor de gevolgen instaan. Wij zullen ons echter niet ver zetten. Als ze ons eruit willen krijgen, zullen ze ons eruit moeten dragen. De enige ma nier waarop wij uit eigener be weging de school zullen verla ten ls wanneer de gemeente ons een ander pand aanbiedt, maar gezien de houding van Posthoorn, zien we dat niet zo snel gebeuren." (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Maandag 26 oktober gaat in Kluphuis Oost de nieuwe pottenbakcursus van start. De deelnemers zul len hun creativiteit al vroeg moeten aanwenden, want de tijden zijn van 9.15 tot 11.15 uur. De cursus biedt de deelne mers de mogelijkheid te leren omgaan met de' draaischijf, maar ook hoe het glazuurpro- ces en het bakken in hun werk gaat. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij Kluphuis Oost, tel. 735435. •moet dan vragen naar Marja Arts. De kosten bedragen ƒ27,50 per maand, waarbij voor mate riaal wordt gezorgd. De cursus loopt tot mei '82. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Een prachtig wandelpark, de Algemene Be graafplaats aan de Laan van Spierlngshoek achterlatend neemt Hoofdwerkmeester van de Gemeentelijke'Plantsoenen- dlenst J. A Ham deze week af scheid van rijn werkkring. De heer Ham heeft er 28 jaar ln overheidsdienst op zitten, maar vindt het nu welletjes geweest. Vandaag stapt Ham In de VUT-regellng. Gedurende een lange reeks van Jaren, beginnende ln 1953, ia de heer Ham werkzaam ge weest als grondwerker bij de Dienst Gemeentewerker. Die tijd heeft hij de zorg gehad over het Julianapark- De als natuurliefhebber bekend staande grondwerker Ham klom in die periode op tot werkmeester. Zowat 16 Jaar later verwis selde hij van standplaats. Van uit het Julianapark vertrok hij naar de Algemene Begraaf plaats, waar hij zijn krachten aanwendde voor de aanleg en zorg van het groen aldaar. Me de door de toewijding van de heer Ham kan de begraaf plaats als een uniek wandel park in de regio Waterweg- Noord worden beschouwd. Zelf ls hij echter van méning dat hij slechts zijn plicht heeft ge daan, temidden van een groep onderhoudsmensen. Vanmiddag neemt Hoofd werkmeester Ham afscheid van de Gemeentelijke Plant soenendienst. De directie, chefs en collega's zullen vanaf 15.30 uur in de recreatiezaal van het Stadskantoor de heer Ham de hand drukken. Met hem gaat een bescheiden en mede om die reden een plezie rig collega de dienst verlaten. Het leven bestaat uit leven en dood. En d"r Is een tijd van komen en gaan. Geluk kig voor ons allemaal. Nie mand uitgezonderd. Dat is een schrale troost. In het leven kom je soms mensen tegen. Echte, van vlees en bloed. En heel soms engelen. Hoewel je deze laatsten eigenlijk alleen maar kent uit sprookjesboe ken. Gisteravond ben Ik engelen (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De afdeling Schiedam van D'66 houdt op vrijdagavond 5 november een Algemene Ledenvergadering. De ontmoeting staat voorna melijk in het teken van het on derwijs, reden waarom de de mocraten de Schiedamse on- derwljsconsulent A. Tigges hebben gevraagd een inleiding te verzorgen. Tigges' toe spraak zal tevens discussiestof aandragen voor belangstellen den. Naast het onderwijs staan er ook twee verkiezingen op de agenda. Het bestuur moet wor den aangevuld evenals de steun-fractle van de democra ten. De bijeenkomst vindt plaats in zaal Irene, Nieuwe Haven 155. Aanvang 20.00 uur. De burgemeester van Schiedam maakt bekend dat onherroepe lijk is geworden het besluit van het Dagelijks Bestuur van Rijn mond van 28 Juli 1981 tot gedeeltelijke goedkeuring van het op 16 juni 1980 door de gemeenteraad vastgestelde bestemmingsplan Hargplein-Kethel. Het bestemmingsplan ligt met Ingang van 26 oktober 1981 voor een leder op de gemeentesecrotarie, afdeling Openbare Werken, Stadskantoor (5de etage) Emmastraat 1 ter Inzage. Schiedam, 23 oktober 1981. De burgemeester voornoemd, mr. G. J. te Loo. .JHeneer, wat u yZ schreef over die op lichters en over die oma die zogenaamd een bloemetje kreeg van een "buurman" (wat haar f 1S5,- kostte), heb ik onlangs pre cies eender meegemaakt," aldus een mevrouw (zij wil anoniem, blijven) uit Rotter dam-Centrum. ,Jk sta voor de deur m'n stoep te boenen en op dat moment komt er een man langs gelopen van middelba re leeftijd, glad achterover gekamd zwart haar in een tweedjas die zegt.- ,J$ou dat boenen kan u wel laten, want morgen is het toch weer vuil." Verbaasd zeg ik: „Waar be moeit u zich meel" Waarop die man adrem antwoordt: „Nou, nou, mogen buren me kaar niet eens meer de ■waarheid zeggen*" Daarop zeg Ut: „Waar woont udanf' Die man: ,Jfou ach teraan de Aelbrechtskade op nummer 6." „O," zei ik toen verrast, „bent u dan die man van die vrouw met die hond*" „Inderdaad," zegt hij dood- nuchter. En: ,Js uw man niet thuisJ" Ik zeg: ,JIeen, die is aan het werk in Bra bant" Zegt hij: „dbh, zit hij daar nog steeds. Nou, ik ben anders een hele bekende van uw man. We hebben samen nog wel eens een biertje ge dronken. Nou als u hem ziet, geef hem dan maar de har telijke groeten van Dirk." me altijd vertellen welke delen ze saai vonden. Want bij een volgend bock houd ik daar dan rekening mee," aldus de schrijfster, die haar eigen boe ken niet te duur vindt. "Nee. moet Je eens een stuk je speelgoed kopen, dan zeggen ze in de winkel ook nog van: 'Moeten we het Inpakken of maken ze het hier kapot'. De productiekosten liggen voor boeken hoog, maar daar heb Je ook Iets voor," zegt Thea Beek man, die onmiddellijk bijval krijgt van een mevrouw met haar dochtertje Petra. De me vrouw: "We leven met de hele familie mee, hoor." Thea Beekman is gemiddeld anderhalf Jaar bezig met het schrijven van een boek. "Eerst een half Jaar lezen, zo begint het schrijven altijd bij mij." Bekende boeken van haar rijn "kruistocht ln spijkerbroek", "Zwerftocht met Korllu" en "Stad in de storm". Ze signeer de gisteren haar nieuwste boek "WIJ zijn wegwerpkinderen". "Een hartstikke mooi boek,, en niet zielig," vertelt een enthou siast jongetje, dat meteen even de inhoud probeert duidelijk te maken van het boek dat over drie weesjes gaat die geen weesjes blijken te zijn. "Voor het schrijven van een boek moet je tenminste twee goede ideeën hebben. Deze uitspraak spreekt mij aan," aldus Thea Beekman, "Onderwijzen of op voeden doe ik niet." PatkWëg 369, Schiedam, Telefoon 010-737044 "Na atatUx yaaavoi •Middag ;iOgrad gemist

Het Vrije volk | 1981 | | pagina 2