Sportraad wil meer verantwoordel kheden 9 'I - - "f Sportdagen school jeugd Schiedam RZ's Rob Hoek: Coach tegen wil en dank Wwm wêéwMm. mimmê Jiibileumloop Casimir-school naast 't veld S""'- SCHIEDAM VLAARDINGEN HET VRIJE VOLK, DONDERDAG 29 OKTOBER 1981 PAG. S Belangstelling t:Van onze medewerker PIETER SPEK MAASSLUIS Nood gedwongen heeft Rinse Veldman de training bij de korfbalvereniging CKC Maassluis overge nomen van Hans Taal, die twee weken geleden de vereniging verliet. "Geen gemakkelijke op gave om midden in het seizoen en net op de rand van het veld- en malseizoen een selectie er te nemen," laat -Rinse Veldman weten, voor de CKC Maas-* fsluis geen onbekende is. "Ik ben al veertien jaar glid van deze vereniging heb me in die tijd lyooral- -bezig- gehouden it het trainen van de fjeugd, door het plotse linge vertrek van Hans Taal stond het bestuur voor een moeilijke taak. Er was zo snel geen op volger te vinden van buiten de vereniging, daarom is er een be roep op mij gedaan." 4 CKC's trainer Rinse Veldman: „Voorlopig roer overgenomen" trnrnt Yolanda van Meggelen (1) en Liesbeth Beeks, respectievelijk een derde en een vierde plaats bij de wereldkampioenschappen judo, dit jaar in New York. MAASSLUIS Op 11 november worden in Maassluis door Burgemeester en wethouders van deze gemeente de kampioenen gehuldigd van 1981. De huldiging zal plaatsvinden in de Burgerzaal van het stadhuis, waar rond dit gebeuren een aan tal andere activiteiten zijn gepland. Zo zal er na de opening door de vice-voorzitter van de sport raad Piet de Groot een discussie plaatsvinden tus sen een aantal sporters en Dr. H. Inklaar bonds- arts van de KNVB over de medische begeleiding in de sport, sportblessures en sportkeuringen. Ge spreksleider zal zijn Koos Henneveld. Ellen Visser, kam pioen van Zuid-Holland en Renate Hofman, die junior kampioen werd van Zuid-Holland. Bij de heren-judoka's wordén gehuldigd: Iman Kars, derde op de Nederlandse kam pioenschappen en twee de op de open Neder landse kampioenschap pen. Rob Henneveld, twee de op de Nederlandse kampioenschappen. Marcel van Ooster hout, tweede op Neder landse kampioenschap pen voor junioren. Peter Lahey, derde op de Nederlandse kampioenschappen voor junioren. Anne ten Hoeve, kam pioen van Zuid-Holland. Ronald Kars, kam pioen van Zuid-Holland. Ton van den Berg, kampioen van Zuid-Hol land bij de aspiranten. Cees van de Woude, Nederlands kampioen Taekwondo bij de junio ren. Tevens wordt het A-team van sportschool Mahorokan gehuldigd, dat in het afgelopen sei zoen tweede van Zuid- Holland werd en derde van Nederland. Ook het jeugdteam van Mahoro kan valt een huldiging te beurt omdat de ploeg de titel van Zuid-Hol land en Nederland pak te. Van onze verslaggever ALEXANDER BAKKER ROTTERDAM Promotie, dat is het enige doel dat de herenbasketballers van het eens zo roem ruchte Rotterdam-Zuid dit seizoen voor ogen staat. Met de verandering van de eompetitiestruc- tuur in het vooruitzicht, een nieuwe coach én een aantal nieuwe spelers moest dat allemaal wel luk ken. En tot op heden lukt het ook allemaal wel. Zij het dan, dat er één 'maar' is: die coach. Arjen de Bruin vertrok vorig seizoen voortijdig toen RZ in de problemen zat. Een nieuwe coach is nog steeds niet gevonden. Bestuurslid Rob Hoek ("ik ben een clubmannetje tot en met") neemt zo lang de zaken <waar. Rob Hoek noemt zich zelf coach tegen wil en dank. Liever gisteren nog een nieuwe 'sterke man' dan morgen. Droevig A fs' Aanpak Rob Hoek: „Ik doe het voor de jongens". K 4 V VLAARDINGEN „Discussie over de bevoegd heden van de Vlaardingse Raad voor Sport en Re creatie zou eerder moeten resulteren in een uit breiding van de verantwoordelijkheden dan in een beperking van die bevoegdheden", aldus de strek- ting van een brie! die de Vlaardingse sportraad onlangs stuurde aan de gemeenteraad. Aanleiding biertoe was een discussie over het functioneren van de VRSR binnen het gemeentegebeuren. Het initiatief kwam voort uit een opmerking in de Aanbiedingsnota 1982, waarbij het uitgangspunt Was dat de bevoegdheden met betrekking tot de verdeling van subsidies en de prioriteitsstelling van de te financieren activiteiten bij de gemeente raad zal gaan berusten. Op initiatief van WD-raadslid mevrouw Toor- Buschmann werd een brief aan de gemeenteraad gestuurd die duidelijke taal sprak. „Het wordt zeer °P prijs gesteld, wanneer ook een vertegenwoordi ging van de VRSR aan de verkennende gesprekken zou mogen deelnemen. De leden van de VRSR zijn zeker bereid om het functioneren, alsmede de be voegdheden van de VRSR ter discussie te stellen", aldus de sportraadsleden aan het gemeentebe stuur. Verder schrijven zij: „Het wordt geenszins overwogen dat een dergelijke disussie tot opheffing of beperking van de VRSR zon moeten lelden, veel eerder zou deze discussie gericht moeten zijn op uitbreiding van de verantwoordelijkbeden van de VRSR". De sportraadsleden vinden ook, dat „de discussie gericht moet zijn op een verbetering van de con tacten met de gemeenteraad en het college van burgemeester en wethouders, opdat er bij de raad een beter begrip en een grotere belangstelling voor het werk van de VRSR en voor de belangen van de Vlaardingse sport- en recreatiewereld in het alge meen zou kunnen ontstaan". De sportraadsleden in de VRSR vertegenwoordi gen ruim 80 sport- en recreatieverenigingen met in totaal ruim 20.000 leden. „Een grotere belangstel ling van de gemeenteraad zou daarom volkomen terecht zijn, gezien de vele activiteiten die door honderden vrijwilligers in verschillende verenigin gen worden georganiseerd ten behoeve van grote groepen van onze samenleving, niet in het minst voor de Vlaardingse jeugd", besluiten de sport raadsleden. -trainer Rinse Veldman: •Op het vel d aUeeiri spel lei i nie t praten Rinse Veldman heeft niet di rect 'ja' gezegd. "Ik had een aantal voorwaarden. Ook in mijn gezin moest het een en ander geregeld worden, maar Afr 9™ i i uiteindelijk is alles tot ieders tevredenheid opgelost en kon ik aan de slag," zegt Veidman, die bij het Amsterdamse KVN al trainerservaring heeft opge daan. Veldman ziet zijn taak voor lopig als een tijdelijke bezig heid. "De bedoeling van het be stuur is toch iemand van bui ten de vereniging aan te trek ken. Maar verwacht mag wor den, dat dat niet op korte ter mijn zal lukken." De aanpak van de Maasslui- zenaar zal heel anders zijn dan van zijn voorganger. "Ik wil beslist niet hebben dat de spelers of speelsters kritiek op het veld gaan uitoefenen op scheidsrechter of tegenstan- ders, dat kan na de wedstrijd gebeuren. In het veld moet er gespeeld worden en niet ge praat," is de duidelijke taal van Rinse Veldman. Het mag geen geheim zijn dat de gemoederen in Maas sluis danig in de war zijn ge raakt, toen de derby tussen CKC Maassluis en ODO enkele weken geleden even voor tijd gestaakt moest worden. "Deze toestanden wil ik niet opnieuw meemaken, en daar kan een trainer veel aan doen," laat Rinse Veldman weten als reac tie op dit incident. Inmiddels staat Veldman wel voor de taak om de ploeg in korte tijd gereed te maken voor de zaalcompetitie. "We Jhebben nu een aantal oefen wedstrijden achter de rug zijn en mijn indruk is dat de ploeg vooral mentaal sterker moet worden. Ook de motivatie ont breekt nog te vaak en dat zijn toch elementen, waarop het verrichten van prestaties ge baseerd is." Voor de Maassluisse trainer ligt er daarom veel werk te wachten. "Het karwei durf ik zonde? meer aan, temeer daar ik nu spelers en speelsters in de selectie tegenkom, die ik als junior het korfballen heb aan geleerd. Dat moet toch een leu ke basis zijn om een prestaties te gaan werken." J udo is troef hij Maassluis' kampioenen eest In de foyer, waar na afloop de aanwezigen nog kunnen na praten, zal een informatie stand worden ingericht met in formatie over sportvoeding. De huldiging van sportkam- pioen zal worden verricht door sportwethouder Smit. Gehuldigd zullen worden: Bij de standaarteams: Het eerste herenteam van de bas ketbalvereniging the Green VLAARDINGEN De open bare Scholengemeenschap "Prof. Casimir" heeft voor aanstaande zaterdag een jubi leum-prestatieloop georgani seerd. Deelnemers kunnen in schrijven op afstanden van 4, 6% en 15 kilometer. De start vindt plaats om 11.30 uur voor het schoolgebouw aan de Clau dius Civilislaan. Het inschrijf geld bedraagt 3,50 en de deel nemers die de prestatieloop uitlopen ontvangen een fraaie herinnering. Eagles, dat kampioen werd van de tweede klasse West. Het eerste elftal van de voet balverenging MSV*71 dat kam pioen werd van de tweede klas se afdeling Rotterdam. Bij de categorie individuele is er een indrukwekkende lijst judoka's te zien, die in het af gelopen seizoen een kampioen schap op nationaal of interna tionaal niveau hebben behaald. Bij de dames zijn dat: Yolan da van Meggelen, die kam pioen van Nederland werd en derde op de wereldkampioen schappen in New York. Liesbert Beeks, kampioen van Nederland en vierde op de wereldkampioenschappen in New York. Hanneke Schenk, kampioen van Zuid-Holland en tweede op de Nederlandse kampioen schappen. SCHIEDAM De school jeugd van Schiedam kan de komende maanden aan een groot aantal schoolsportdagen deelnemen. De diverse toer nooien worden georganiseerd door de commissie schoolsport van de Schiedamse sportraad. Na de al georganiseerde schaak- en d&mtoemooien, wordt op 21 en 22 december be gonnen met zwemwedstrijden .voor het basisonderwijs in het sportfondsenbad. Verder staat op het programma een basket- baltoernooi, 21, 22 en 23 decem ber la de sporthal Margriet, voor het voortgezet onderwijs, op 28 december wordt er een tafeltennistoernooigehouden voor het basis- en voortgezet onderwijs. Een volleybaltoer nooi wordt er gehouden op 23 en 24 februari 1982 ook in de sporthal voor het voortgezet onderwijs. Tussen 5 en 8 april volgend jaar worden er voetbaltoer nooien gehouden voor het ba- sis- en voortgezet onderwijs op de velden in het park harga. De schoolsportactiviteiten worden besloten met een hand- baltoemooi, dat voor het basis onderwijs in de sporthal wordt gehouden tussen 5 en 7 april en voor het voortgezet onderwijs tussen 5 en 15 april in het park Harga. *Vxm Tilmans van de honkbalvereniging^ Vlaardingen-Holy is als voorzitter opgevolgd door Groenoord-secretaris Karei van Veen. Voor de Vlaardingse vereniging was Van Veen 'geen onbe kende. Groenoord speelt al drie seizoenen haar competitiewed strijden op het Holy-veld. Leen de Korver vertrok ook uit het bestuur van Holy en kreeg als opvolger speler Ab Bruinekool. Kieuw in het Holybestuur zijn verder Leen van Hees, Joop Boef en Piet van Dam. De voetbalvereniging Vlaardingen is druk bezig met de voorbe reidingen voor de afsluiting van het jubileumjaar. Nog een eve nement heeft de jubileumcommissie op haar programma staan, bp £9 maart 1982 wordt om 19.30 uur een voetbalwedstrijd ge speeld tussen een team van spelers boven de 30 jaar, die deel hebben uitgemakt van en kampioenselftal van Vlaardingen. Te genstander zal zijn Oud-Feyenoord met onder andere Eddy Pie- ters Graafland, Coen Moulijn, Cor Veldhoen, Frans Bouwmees ter en Guus Haak. •De Vlaardingse sportwethouder Cees Bot deelde onlangs mee dat de opening van de tweede sporthal in maart of april 1988 verwacht kan worden. Inmiddels is wel de verdeling van de beschikbare uren in de nieuwe sporthal ter sprake gekomen. Ook de nieuwe richtlijnen in de sectie „Overige Veldsporten" kwa- nen ter sprake. Sectie-lid en voorzitter van de korfbalvereniging Vlaardingen Cher Willemsen vond het nogal bedenkelijk, dat door de sportieve recreatie een groot deel van de uren op doorde- weekse avonden worden opgeslokt. Voor de georganiseerde sport souden er in totaal r,. aar drie uur over blijven. Het leek er voor RZ allemaal zo mooi uit te zien, aan het ein de van vorig seizoen. Degrada tie was op het nippertje ontlo pen. Door het vertrek van De Bruin was de komst van een nieuwe coach noodzakelijk. Ster-spelers van weleer,"Erik van Solm en René Vervoorn wilden graag terug naar RZ, na een periode bij respectieve lijk BOB en Frisol. Daarnaast meldde zich ook een Ameri kaan bij de Rotterdammers. Chuck McKeon heeft ondertus sen zijn waarde al bewezen. „Toen het bestuur al die za ken, die spelers en zo, voor el kaar had", vertelt Rob Hoek, „was het voor de ploeg rot dat de onderhandelingen met een eventuele coach afsprongen. Die jongens wilden alleen bij RZ terugkomen als er een goe de coach zou komen. Anders niet. Als bestuurslid heb Ik toen maar gezegd dat ik het voorlopig zou doen, totdat er een geschikte persoon zou wor den gevonden." „Dat laatste is alleen tot op heden niet gebeurd. Laatst was er nog wel een Amerikaan op de markt. Hij werd echter door een aantal spelers die hem kenden afgewezen. Het ging Immers goed met mij als coach. In feite is het voor de basketballerlj erg droevig. Er is veel vraag naar goede coa ches, maar het aanbod is enorm klein. "Ik denk," vervolgt Rob Hoek, die als leraar lichamelij ke opvoeding zijn dagelijkse boterham verdient, „dat dat aanbod zo klein is omdat er iets met de opleidingen niet klopt. Daarnaast is het zo dat basketbal in Nederland een nog niet zo oude sport is en in de praktijk is het gebleken dat als goede spelers - spelers die. hun kennis en ervaring zouden kunnen overdragen- stoppen.' dat ze dan ook echt helemaal met basketballen stoppen." Met de verwachting 'er komt vast wel iemand' begon Rob Hoek dus dit seizoen met het eerste herenteam van zijn club. De in Barendrecht woon achtige gymnastiekleraar had zelf als speler zijn sporen ruimschoots verdiend. Had als coach met de RZ-dames de na tionale titel gepakt en was met diezelfde dames op Europees avontuur geweest. Bovendien had Rob Hoek van 1974 tot en met 1978 het nationale dames team onder zijn hoede. Het is echt niet zo dat Ik dit jaar met de heren begonnen ben uit elubllefde of zoiets," vertelt hij. „Het is ook niet dat Ik het coachen niet kan laten. Het valt me alleen tegen dat er geen andere coach te vinden is. Die jongens, die coaches van tegenwoordig denken in de eer ste plaats aan hun portemon- naie en dan pas aan het coa chen." Voor mijzelf is dit geen idea le situatie. Niet het coachen op zich. Het is de combinatie van gumnastiekleraar en coach. De hele dag sta je al in een sportzaal en dan 's avonds ook tv.. ss-tv:. nog eens. Nee, dat is me te een zijdig. Ideaal is voor mij een full-time job als coach. Maar zo heb je er in Nederland maar twee, in de eredivisie. Naast dat alles komt nu ook het andere werk dat ik voor ze doe in het gedrang. Als lid van de technische commissie heb Ik een hoop taken, begeleiding, trainingscoördinatie en noem maar op. Dat versloft nu alle maal een beetje en daar wor den tot de leden van RZ de du pe van. Vandaar dat ik dus op een telefoontje zit te wachten dat ze een nieuwe coach ge vonden hebben. Liever giste ren nog, dan morgen." Het feit dat Rob Hoek voor de RZ-heren niets meer is als een coach-voor-zo-lang-het- duurt, uit zich ook In zijn aan pak. Rob Hoek: „Bij de dames was mijn eerste doel een een heid van het geheel te maken. Pas dan wilde ik naar de resul taten gaan kijken. Die resulta ten kwamen dan ook pas na twee, drie jaar. Nu, bij de he ren, telt alleen het resultaat. Een echte eenheid, een team geest, die ontbreekt. En, vol gens mij, wreekt zich dat op een gegeven moment Juist ja, als het minder gaat. Zo lang de resultaten goed zijn, we hebben nu nog niets verloren, zal het allemaal wel rustig blijven. „Maar," besluit Rob Hoek, „zo lang er niemand anders ls gevonden en ik kan het alle maal blijven doen, dan zal ik het ook blijven doen. Ik ben een clubmannetje tot en met. Ik heb op basketbalgebied een paar kwaliteiten die naast mijn dagelijkse bezigheid re delijk kunnen functioneren. Coaching, dat lukt echter niet. Het Nederlands damesteam heb Ik destijds noodgedwon gen, op medische gronden la ten vallen. Ik had een te hoge bloeddruk, je moet weten, ik had toen ook de RZ-dames en de competitieleiding in dit dis trict onder mijn hoede. Wie weet hoe lang ik het nu met de heren vol kan houden."

Het Vrije volk | 1981 | | pagina 5