Badmintonvereniging De Ritte: De feestclub van Zuid-Holland Vlaardingse socialisten: VRSR opheffen Conditietraining bij toerclub Rijnmond 10% Bamc Mees Hope nv De Meesrente-rekening. Wij durven elke vergelijking aan. extra naast 't veld SCHIEDAM VLAARDINGEN HET VRIJE VOLK, DONDERDAG 19 NOVEMBER 1981 PAG. S Van onze verslaggever ALEXANDER BAK KER MAASSLUIS Het aantal sportverenigin gen waar dames, voor zichtig uitgedrukt, „de dienst' uitmaken" is nog altijd niet zo bij zonder groot. De man nelijke tak van de Maassluisse volleybal vereniging MVC ligt echter zowel kwalitatief als kwantitatief nog een heel eind achter bij de volleyballende damea van dezelfde club. Damesclubs MVC-voorsitter Mieke vijfwinkel: "Dames zijn bij MVC de hele club voorgegaan.' Doelstelling Groei 'f? t Van onze verslaggever ALEXANDER BAKKER 1 SPIJKENISSE De promotie van het eerste team naar de landelijke derde klasse heeft de Spijkenisser badminton vereniging De Ritte be paald goed gedaan. Niet alleen zorgt het 'lande lijk' spelen voor een bepaalde aantrekkingskracht, het bereiken van die derde klasse heeft aange toond dat De Ritte daar waar het de training en inpassing van de jongere spelers en speelsters be treft op de goede weg zit. 'Nu herenteam op hoger niveau brengen' Ook op bestuurlijk niveau „heersen" bij MVC de dames. Na het opstappen van de vori ge voorzitter, nam secretares se Mieke Vijfvinkel de voorzit tershamer over. Toen niet veel later de post penningmeester -vacant kwam en de nieuwe se-i cretaris de fiscale belangen' ging behartigen, nam Mieke Vijfvinkel toen ook nog maar bij gebrek aan animo vanuit de club de funktie van secreta resse erbij. „Die combinatie van meer dere taken vind ik helemaal met erg," laat de MVC voorzit ter weten. '„Aan de ene kant vind ik het zelfs erg leuk. Ik krijg nu bijvoorbeeld als secre taresse alle post voor de ver eniging. Toen ik alleen voorzit ter was, wist ik van een hele boel zaken niets af. Ik hoorde toen alles van iemand anders. Maar ja, aan de andere kant is en blijft het natuurlijk een trieste zaak dat niemand van de vereniging bereid was en is een bestuursfunctie op zich te ijemen. Zoals veel sportclubs* kampen ook wij met een tekort aan kader. Maar, dat is niets nieuws in Nederland. Voor ve len houdt het allemaal bij trai nen en spelen op. Iets terug doen voor de club is er niet meer bij." Daar zit je dan op een gege ven moment met je goede ge drag. Het is een situatie die bij erg veel clubs voorkomt. Er zijn altijd wel een paar men- sen te vinden die iets extra's willen doen, maar juist die fi guren doen vaak binnen een vereniging al zo ontzettend veel. „Je kan bovendien ook niet zeggen: als er nu niemand komt, dan stap ik op," vertelt Mieke Vijfvinkel. „Zoiets doe je niet. Dat weten de mensen en daar spelen ze op." Mieke Vijfinkel blijft dus voorzitter én secretaresse en MVC volleybalt er wel bij. De heren in de tweede klasse van //'SSSS/fsf het district, de dames doen dat op nationaal niveau in de der de divisie. „Ja, inderdaad. Het is een groot verschil," meent Mieke Vijfvinkel. „Doordat verschil zijn we meer een damesvereni- ging geworden. Zo'n zes, zeven jaar geleden bestond dat ver schil nog niet en speelden ook de dames in de tweede klasse van het district. Er kwamen toen wat sterke speelster naar Maassluis en vier, vijf keer achter elkaar werd er gepro moveerd." Die komst van die „wat ster ke speelsters" betekende voor de Maassluisse vereniging een hele ommekeer. Na de eerste kampioenschappen moest er meer getraind worden, de eisen aan training en begelei ding werden ook wat hoger. Mieke Vijfvinkel, die van het Haagse PVC naar MVC was gekomen, haalde haar man Ook de voetbalvereniging Fortuna is begonnen met het dames voetbal. Henk Sterk, vroeger een bekende voetballer bij Fortuna, is aangetrokken als trainer. Leidster en secretaresse van de af deling damesvoetbal is geworen Diena Witzenburg. Fortuna heeft voor de dames ook een verzorgster kunnen aantrekken. Tini Kalkman zal de eventuele blessures verzorgen. Omdat bin nenkort een aantal meisjes naar de senioren vertrekken is er ruimte voor meisjes in de leeftijdsgroep tussen 12 en 15 jaar. Bij Fortuna wordt er tweemaal per week getraind, op de maandag en woensdagavond. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij secretaris Arie Noodhoek, tel. 347488. De door de Nederlandse Ski-vereniging in samenwerking met de stichting BRES georganiseerde ski-gymnastiek op de accom modatie van de voetbalvereniging Vaardingen in de Broekpol der blijkt aan te slaan. Deze ski-trainu.ï voor het gebied Water weg Noord, kende op de eerste zondag raim 100 deelnemers. Tot IS december kan men terecht in de Broekpolder vanaf 10.50 uur. *Bij de voetbalvereniging Vlaardingen zijn na de jaarvergade ring een aantal nieuwe bestuurstaken gecreëerd. Meest in het oog springende nieuwe bestuurstaken zijn de sportieve recreatie en interne communicatie Ten aanzien van de sportieve recreatie ligt het in de bedoeling om voor de eigen leden het een en ander op dit terrein te organiseren. De interne communicatie krijgt de aandacht om de groei van de vereniging organisatorisch soepel te laten verlopen. In het afgelopen seizoen groeide de vereniging met ruim 100 leden. I i •De „Stichting voetbalvereniging Vlaardingen" heeft ook een nieuwe bestuurssamenstelling. Voorzitter is Wim van den Berg, secretaris/penningmeester Huig Goos, en de leden zijn Karei van der Mark, Henk Sigmond en Joop Woudenberg. Bij de korfbalvereniging Vlaardingen zijn onlangs de zes nieu we lichtmasten geplaatst. De komende weken zullen de kabels worden gelegd. Probleem voor het bestuur van Vlaardingen is nog het feit, dat het project nog niet financieel rond is. De obliga tielening loopt nog niet zo goed. Toch hoopt het bestuur nog dit jaar de nieuwe lichtinstallatie in gebruik te nemen, hetgeen met enige festiviteiten gepaard zal gaan. •De toerclub Rijnmond houdt op vrijdag 27 november haar jaar lijkse ledenvergadering. Deze vergadering wordt gehouden in de kantine op de wielerbaan Schiedam. Het bestuur zal enkele wij zigingen ondergaan op deze vergadering. Penningmeeser Jan. Evers en tweede secretaris Mart Kamp stellen zich niet meer herkiesbaar. Het bestuur stelt de leden voor Egbert Bakker (penningmeester) en Hans Bolk (tweede secretaris) te benoe men. Rob de Jong (voorzitter), Marianne van der Zalm (be stuursleden) stellen zich wel herkiesbar voor een nieuwe zit tingsperiode. 'Ook de leden van de Maaslandse voetbalclub MVV gaan verga deren. Op 2S november wordt daar de jaarvergadering gehouden. De MVV-leden krijgen een voorstel tot contributie-verhoging voorgeschoteld. Verder ondergaat het bestuur enige wijzigingen. De aftredende bestuursleden Roels en Van 't Wout stellen zich herkiesbaar voor een nieuwe periode. Bestuurslid Doelman keert niet meer terug in het bestuur. Het bestuur stelt wel voor de heer Gille te benoemen in de vacante bestuursplaats die ont staan is door het tussentijds aftreden van Scheffers. Kees, die als trainer in de vol- leybalierij zijn sporten al ruimschoots had verdient, er bij en. zo kwam MVC in de der de divisie. En, zelfs de tweede divisie hebben de dames van de Maassluisse club al een keer gezien. „Toch ging het met de heren op een gegeven moment erg goed," vertelt de NVC-voorzit- ter. „Totdat echter, toen het team in de promotie klasse speelde, er een aantal sterke spiers opstapten. Het is toen weer een poosje wat minder gegaan. Nu zijn we weer be gonnen om dat herenteam op niveau te krijgen. We moeten eigenlijk twee keer achter ei kaar promoveren, zodat we sterkere spelers gemakkelij ker aantrekken en onze eigen talentvolle jeugdspelers niet naar andere, hoger spelende clubs toegaan." Die steeds maar stijgende i prestatiecurve van het eerste; damesteam heeft de vereni ging niet ongemoeid gelaten. Bij de oprichting, zo'n vijftien jaar geleden, was MVC een meer recreatieve club. „De da mes zijn toen eigenlijk de club voorgegaan," legt voorzitter Mieke Vijfvinkel uit. Naarma te er hoger gespeeld ging wor den, kwam er ook een andere doelstelling. Met die verandering heeft de vereniging het nogal moeilijk gehad. De mensen van het eer ste uur, die mensen die wat meer op het recreatieve steun den, die misten op een gegeven moment de sfeer een beetje. Er waren zelfs mensen die meen den recht te hebben op een plaats in het eerste team op grond van het aantal jaren dat men van MVC lid was. Geluk kig kregen ze snel in de gaten dat ook hier in het eerste team de beste gewoon speelt. Die hele prestatie was ook van belang voor de vereniging op zich", vervolgt Mieke Vijf winkel. "Een paar jaar geleden telden we nog maar 100 leden. Dat zijn er inmiddels 200. Voordat het eerste damesteam in de nationale divisie ging spelen, speelden we ook met alle teams op verschillende avonden in de week. De dames moeten nu echter op zaterdag spelen. Na verloop van tijd kregen wij de hele zaterdag de beschikking over de sporthal hier in Maassluis. Zodoende speelt het grootste gedeelte van alle teams op de zaterdag en dat gaf weer een sterke bin ding met de club. En, natuur lijk biedt zo'n zaterdag voor een vereniging ook veel meer mogelijkheden om eens wat extra's te doen." Met z'n 200 leden zit de Maassluisse volleybalvereni ging MVC nog lang niet aan de top voor wat het de mogelijk heden. op het gebied van de aanwezige accommodatie be treft. Met het gereedkomen van de tweede sporthal in Maassluis (Mieke Vijfwinkel: "Een enorme prestatie voor een gemeente als Maassluis") ligt het in de bedoeling dat MVC nog een kleine honderd leden zal groeien. "Meer echt niet", aldus de voorzitter. "Dan zitten we echt wel aan onze top daar waar het het kader be treft." Kwalitatief moet MVC ech ter nog een heel stuk groeien. Zeker wat betreft de mannelij ke tak van de volleybalclub uit Maassluis. Mieke Vijfwinkel: "De tweede divisie is voor de dames eigenlijk niet meer zo ter sprake. Die derde divisie is mooi genoeg om de jeugd in te passen en te laten rijpen. Dat eerste team bestond tot vorig seizoen eigenlijk uit al wat oudere speelsters, dit seizoen zitten er vier jonge speelsters bij de selectie. In de tussentijd moetfen we zien dat we met de heren wat hogerop komen. Daarvoor wil len we eigenlijk van onderaf A A V-'j y/ ïf /jfj. A "V V J 4 s Sinds die oprichting van De Ritte, in mei 1972, is een goede begeleiding en opleiding van de badmintonjeugd van enorm veel belang geweest. „Wij heb ben doelbewust aan die pira mide-opbouw gewerkt," vertelt voorzitter Jan Broertjes. „Met zestien teams in de competitie hebben wij zo'n beetje de grootste competitiedeelname van ons land. Kwaliteit heeft altijd de aandacht gehad." Dat opvoeren van de kwali teit doet men bij De Ritte om als vereniging in Spïjkenisse enige aantrekkingskracht te krijgen. Het aantal badminton verenigingen is in deze regio niet bijster groot en een beetje talent kiest al snei voor de hoogst spelende club. „Tot zeg drie, vier jaar gele den zocht de talentvolle jeugd een andere ciub," legt Broer tjes uit. „Nu wij dus met ons eerste team in die derde klasse uitkomen, is er voor die talen ten tenminste uitzicht op een bepaald niveau. Dat is voor ve len een aanleiding om wellicht nog eens extra de best te doen. Daardoor kweek je, misschien wel een beetje onbewust, toch een goede verenigingsband. Dat laatste proberen wij nog te versterken door onze goede jeugdspelers al snel met de se nioren te laten meespelen. Dat gebeurt niet alleen op onze eigen seniorentoernooien, maar ook in de competitie. Door het) meespelen in een team van wat geroutineerde, oudere spelers, went zo'n jeugdspeler al vast een beetje aan dat seniorenspel." Het meest sprekende voor beeld van die aanpak van De Ritte is het huidige eerste team. Waren het vorig seizoen nog een aantal oudere en ge routineerde spelers die de dienst uitmaakten, sterke jeugdspelers hebben het nu voor het zeggen. Leo Holtrop (44) en Marijke Goudzwaard (39) spelen nu in het tweede of derde team, Marcel Boertje (16) en Jenny Nagel (23) zijn hun vervan gers. Samen met Ton Weijers en Astrid Thijssen, een eerdere lichting talenten, draait het eerste van de Ritte bijzonder goed in de derde klasse. "Met 15 punten uit acht wed strijden bezetten we sinds vo rige week de eerste plaats," laat voorzitter Jan Broertjes weten. "Het gaat dus wel heel erg goed. Promotie? Als we die eerste plaats houden dan moet het maar. In het tweede en derde team hebben we overi gens genoeg aanvulling. Dat is wel eens anders geweest. Het niveau van de overige teams is ook voldoende. Vorig seizoen promoveerden maar liefst acht van de zestien teams. Met het doorbreken van vooral de jeugdige Marcel Boertje houdt het allemaal niet op bij de Rit te. Tijdens de laatst gehouden districtskampioenschappen in de C-klasse diende zich in de persoon van de zestienjarige Angelique van Bodegom een nieuwe topper aan. De speel ster wordt bestempeld als het talent van de vereniging en zij toonde met haar tweede plaats bij de (senioren) kampioen schappen aan nog ver te kun nen komen. Marcel Boertje ze gevierde tijdens diezelfde titel strijd bij de heren. Toch is die prestatiedrang bij de Rille niet altijd zo enorm groot geweest. Toen in '72 de vereniging werd opge richt door een stel tennissers 'die wel eens wat anders wil den", stond het recreatieve as pect voorop. "Ais club kan je gewoon op een gegeven mo ment niet meer met een stel iolbrbeken aan de competitie blijven deelnemen," verklaart Jan Broertjes. "Bewust is ook gekozen voor de prestaties, maar met behoud van dat re creatieve aspect met de bijbe horende festiviteiten. Een combinatie van dat alles is moeilijk, maar tot op heden lukt het allemaal." We staan ook niet zomaar bekend als de feestvereniging van Zuid-Hol land." Om alle 'toestanden* rond die opleiding en begeleiding van de jeugd in goede banen te lei den moet enorm veel werk verzet worden. Voorzitter Broertjes: "Het bestuur werkt dan ook zeer gedecentrali seerd. De voorzitters van de technische commissie en de jeugdcommissie hebben een flinke vinger in de pap. In die jeugdcommissie zitten overi gens ook ai een paar jeugdle den." Onder leiding van trainer Ton Oey, die wordt bijgestaan door een aantal ervaren senio renspelers en speelsters, wordt er zeer hard en deskundig ge traind. De snelle inpassing van de jeugd in de senioren-teams is de volgende stap. Vier jaar geleden stelde het De Ritte-bestuur dat na zo'n twaalf jaar badminton in Spij- kenisse het tweede klasse ni veau wel bereikt zou moeten zijn. De op dat moment aanwe zige kwaliteit en de toenemen de groei van de vereniging wa ren daar de aanleiding voor. Het ziet er nu wel naar uit dat we die tweede klasse in de twaalf jaar zullen halen", meent Jan Boertjes. Qua op bouw zit de vereniging prima in elkaar, dat is dus het pro bleem niet. Er is echter wel ee" r.-ar'. De jeugd die er- g" -"a i ,'.t studeren zijn we in ee '.ineente als Spijkenlsse wel erg snel kwijt. Op die ma nier zijn we al een paar waar devolle spelers kwijt geraakt. Maar, nu we toch een bepaald niveau bereikt hebben is na tuurlijk alles wat we hoger spelen mooi meegenomen. Dat bindt toch de spelers en speel sters wat meer aan je vereni ging- aan beginnen. Voor het eerst zijn we dit jaar begonnen met mini-volleybai. Daarnaast pro beren we er wat extra jongens- jeugd bij te krijgen in de ande re categorieën. In Maassluis is de aantrekkingskracht, of juist de wervingskracht van de voetbalverenigingen erg sterk. Over de hele vereniging ge zien missen we eigenlijk wat ieden in de leeftijd tussen 18 en 28 jaar. Dat is in mijn ogen een hele belangrijke groep. Uit die groep namelijk komt je kader. Jongeren missen veelal de er varing voor dat soort taken en de ouderen hebben erg weinig tijd. Je kent dat wel. Drukke baan en jong gezin." VLAARDINGEN Drie Vlaardingse PvdA-raadsleden, Willem Kwakkelstein, Leo ten Have en Gerard .Boender, zeggen in een artikel in het partijblad De Achterban te overwegen de Vlaaringse Raad voor Sport en Recreatie op te heffen. De drie socialisten voerden onlangs intensieve be sprekingen met de raadsleden en wethouders met het oog op het vaststellen van het verkiezingsprogramma voor de na derende gemeenteraadsverkiezingen. SCHIEDAM De toerfiets vereniging Rijnmond heeft voor leden en niet-leden een omvangrijk winterprogramma samengesteld. De toerclub gaat in het nieuwe seizoen, na overleg met de sportraad van Schiedam, twintig conditietrai ningen houden op de dinsdag avonden. Deze 'trainingen staan open voor alle Schie dammers, die wat aan de con ditie willen doen. De avonden staan onder leiding van twee sportleiders en vinden plaats op het verlichte binnenterrein van de wielerbaan in Schie dam. De kosten bedragen 1,25 per persoon per keer. Bij deze activiteiten blijft het niet. Op de dinsdagavon den staat er ook een home-trai ner klaar in het clubgebouw om de leden de mogelijkheid te bieden op deze manier de con ditie op peil te houden in de wintermaanden. De bedoeling is om in tien minuten een zo groot mogelijke afstand af te leggen. De deelnemers die aan het einde van het wintersei zoen de grootste afstand heb ben afgelegd ontvangen een prijs. Naast deze wekelijkse activi teiten komen er ook een aantal speciale avonden. Het is de be doeling, dat oud-wielrenner Jan Jansen een avond komt praten in Schiedam en verder staat er op het programma een regelmatig uitstapje naar de Uithof in Den Haag waar dan geschaatst gaat worden. De dinsdagavond zullen in het winterseizoen bij Rijn mond centraal staan. De kanti ne zal op deze avonden open zijn en er zal veel aan de con ditie gewerkt worden. T.C. Rijnmond heeft daarvoor een uitgebreide sportaccommoda tie en ook de beschikking over gediplomeerde sportleiders. Op 29 november wordt er door de T.C. Rijnmond in sa menwerking met de Vlaar dingse Raad voor Sport en Re creatie een veldtoertocht ge houden over een afstand van 30 km. Het is een vrije tocht, volgens een met pijlen en bordjes uitgezet parcours. De kosten bedragen ƒ2,50 per per soon. De start vindt plaats vanaf het Kolpabad in Vlaar dingen, waar tussen 11.00 uur en 12.00 uur gestart kan wor den. De deelnemers ontvangen na afloop een leuke herinne ring. Mocht dit evenement sla gen, dan heeft het bestuur een tweede rit gepland op 7 februa ri 1982. Intelligent sparen. •"-Zr*-: Intelligent sparen. Dat is: hoge rente, en toch veel vrijheid. Ruime mogelijk heden om direct over Uw geld te beschikken. Daarom hebben de reken meesters van Bank Mees Hope de Meesrente-rekening gecreëerd. Hoge rente. Het percentage vvordt maandelijks vooraf vastgesteld In november 1981 bedraagt het 103 tuo Een uiterst florissante rente die éénmaal per jaar wordt bijgeschreven Hoge vrije opname. U kunt elke maand tot f 3 000- opnemen In de dure decembermaand zelts tot f6 000 Méér geld opnemen? Zoals U wilt Maar dan geldt een opzeg termijn van 24 maanden Anders betaalt U 2uu opnamekosten over het bedrag boven de vrijeopname Met de Meesrente- rekemng. Onroerend goed. Geld nodig voor de aanschaf van onroerend goed'' Uw Vleesrentc-rekening is er goed voor Zonder opzegtermijn zonder opnamekosten Loop binnen of bel op. Wij informeren U gaarne persoonlijk over de Meesrente-rekemng Ook over de mogelijkheid om thuis te sparen gewoon via Uw postgiro ol bankrekening „BMH Schiedam. Oranjestiaat 64, (010) 34 02 22. V laardingen, Schiedamseweg 53 (010) 34 02 22

Het Vrije volk | 1981 | | pagina 5