Rijk betaalt 'pietsj e9 meer aan Kiltekort - 249: we zijn er 'Derksen., doe niet zo ijdel,9 vindt D'66 'Kijfhoek gevaarlijk' ï$K&-ter meusen natuurlijk 298: SHB komt bond weer tegemoet Vandaag met: Supporter bij rechter Spreekuur Doorgelicht sport Bommeliaanse hulpkreten Wat doet porno bijWijsbegeerte? Directeur van Es (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De huren van nieuwe wonin gen in Rotterdams buitenwijken dalen flink. Een voudiger bouwen en profiteren van felle concur rentie tussen aannemers maakt de huur per maand meer dan honderd gulden goedkoper. Statenlid. Femande Hazewmkel. strafklacht tegen Shell (Van een onzer verslaggevers) DORDRECHT/DEN HAAG De gemeente Dordrecht is ook ontevreden over de iets hogere bijdrage van het Rijk in de tekorten van de Kil- tunnel. Staatssecretaris Stuiveling van Binnen landse Zaken heeft die bijdrage opgeschroefd van 5,1 miljoen naar 5,3 miljoen gulden per jaar. Lederen skihandschoenen. Met lange gebreide man chetten in zwart Maat r/2 8 8Vi voor Salice skibril. Beslaat niet, zachte ge- zichtspolstermg en goede ventilatie Verstelbaar In wüzilver/zwart van 22,50 voor Komplete ski-set. Rossignol MID Challenger S met Salomon S 1 veilig heidsbinding voorzien van stoppers Gratis op maat gemonteerd inklu sief veiligheidstest Kompleet van 414,- ROSSieNOL Komplete ski-set De Rossignol Sunbird S met de Look 57 diagonaal binding Voorzien van stoppers Kompleet voor SALOMON iüïsSiipftj aki Met de ratel stemming maken voor wieier held Renê... ..effe kijken of het publiek meewerkt i... en dan een slok op Rene's succes.. Solide eiken dekenkist- met massieve paneeltjes en bolpoten Klep gaat naar voren open Crote uitvoering met royale maten 105 x 47 x 57 cm Wij ruimen deze kist op met extra prijs voordeel Beslist de moeite waard van 425,- voor (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Te gen Shell Cyanamid moet een strafklacht worden ingediend om dat het bedrijf mogelijk illegaal afvalwater heeft geloosd. Het sta tenlid Fernande Haze- winkel (PvdA) heeft Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland ge vraagd de nodige stap pen te ondernemen. Felle concurrentie doet horen dalen Strakker bouwen in grotere aantallen en minder variatie in typen hebben de efficiency vergroot. De eerste complexen kenden soms dertig verschil lende typen. Die „nieuwe trut tigheid" kostte handen vo! geld. Nu worden er niet meer dan tien typen gebouwd. Bang voor bouwvormen a Ia Om moord of de Alexanderpolder Dat zonnige geluid laat de kersverse directeur Wlm van Es van de Rotterdamse Dienst Volkshuisvesting horen: „De eerste huizen m Zevenkamp waren vrij luxueus en kostten 560 gulden per maand. Nu bou wen we soberder en zonder aan ruimte en kwaliteit te tor nen leveren we complexen met een huur van #50 gulden." hoeven we volgens Hulsvesting niet te zijn: „Er blijft voldoen de variatie over." Door de terugval in de bouw zijn aannemers bereid om ge noegen te nemen met kleinere winstmarges. Volgens het Cen traal Bureau voor de Statistiek (CBS) zijn de bouwkosten in 1981 met slechts drie percent gestegen. In 1979 was de stij ging nog 7,5 percent. In de Be verwaard zijn de nieuwbouw- kosten vooral gedrukt door zo lang mogelijk te zoeken naar de goedkoopste aannemers. Oud-voorzitter P. Th. Biersma van de Woningbouwvereniging IJsselmonde: „We hebben daarvoor speciaal een lande lijk bureau In de armen geno men. Ook zijn we soberder gaan bouwen." De huren In de Beverwaard liggen rond de 500 gulden. Door het bestaan van een systeem van vergelijkingshui zen is directeur Van Es min der optimistisch over de huren in de oude wijken: „Zelfs huurstakingen brengen die niet omlaag. De politiek wil er niets meer over horen." Goed koper bouwen wil hij in de oude wijken wel: „Maar dan om dat voordeel te gebruiken "voor het aanbrengen van extra isolatie. Dan kunnen de bewo ners de woonlasten via de stookkosten terugdringen." BOTTERDAM Wat heeft,pornogratie In he melsnaam met wijsbe geerte te maken, vraagt „"prof. dr- M. J. Petry van de Eraf mus Universiteit zich afr Hij heeft ontdekt dat wetenschapper drs. II. Groenendijk bezig is met een onderzoek over vrouwen en pornografie. Dat gebeurt tot zijn ver bazing bij de faculteit Wijsbegeerte. Op de achtergrond speelt een conflict tus sen Petry en prof. dr. H. Kimmerle over de- vraag waar speciale vrouwenstudies .-moeten worden ondergebracht op" de universiteit. Drs. H. Groenendijk moet bet keuzeprogramma vrou wenstudies van de grond brengen. restantmaten Bekeken zal worden of een kort geding tegen de Staat moet worden begonnen. Over leg met de omliggende ge meenten en de provincie is daarvoor nodig. Voor de Dordtsc wethouder P. C Janse persoonlijk geldt, dat het pro ces alleen moet worden ge voerd al3 er kans op succes Is. Met de Iets hogere bijdrage van het Rijk wordt volgens de Dordtse wethouder ook geen uitvoering gegeven aan de be slissing van de vorige Tweede Kamer Die beslissing hield meer financiële steun in. vol gens Janse. De tekorten bedragen jaar lijks twintig miljoen gulden. Van de toltunnel wordt nog steeds betrekkelijk weinig ge bruik gemaakt. de tribune, vlak boven de fi nish. Steevast begroette hij zijn favoriet met' „Hee René, we zijn er weer hoor!" En met de regelmaat van een klok sprong hij van zijn zit plaats om het koppel Pijnen/ Sercu luidruchtig en enthou siast aan te moedigen. Een petje van René Pijnen op z'n kop, een heupfles jon ge jenever in de ene en een ratel m de andere hand Dat is Piet van Eek, een levens grote fan van René Pijnen ten voeten uit. Van Eek stak zijn bewondering voor de Brabantse pistier die gister avond met koppelgenoot Ser cu de Zesdaagse in Ahoy won, de afgelopen dagen be paald niet onder stoelen of banken. Elke avond installeerde de 65-jarige Rotterdammer zich op zijn vaste stekkie op Piet van Eek, zelf eens amateur-wielrenner en ooit terreinknecht bij Excelsior, heeft alle twaalf zesdaagsen in Ahoy'gezien. De zege van Pijnen/Sercu vierde hij met een extra borreltje (Van een onzer verslaggevers) CAPELLE AAN DEN» IJS SEL De Capelse afdeling van D'66 ligt overhoop me» haar populairste gemeente raadslid. Gé Derksen Dinsdag zal het afdelingsbestuur een motie van afkeuring tegen hem m stemming brengen. Derksen heeft het verkorven door bij de komende raadsver kiezingen op een onverkiesba re (vijftiende) plaats te willen staan Hij hoopt gekozen te worden met voorkeursstem men. „Ik heb er na al die jaren als raadslid behoefte aan om te welen of de kiezers mij nog willen. Met streling van mijn ego heeft dat weinig te ma ken," aldus Derksen Vier weken geleden, bij de presentatie van de kandidaat raadsleden, ontmoette Derk- sens wens al weinig instem ming en begrip De nadere toe lichting die hij gaf in een kran- te-interview heeft dc wrevel al leen maar versterkt Het afde lingsbestuur noemt Derksen nu „iemand die zich van zijn partij weinig aantrekt en doet wat hem goed dunkt." Dat Derksen bij voorgaande verkiezingen kiezers aantrok die anders nooit op D'66 ge stemd zouden hebben, maakt het voor het afdelingsbestuur moeilijk op te treden tegen de eigenzinnigheid van deze kan didaat Of zijn populariteit nog groot genoeg is om met voor keursstemmen in de raad te komen? Derksen „Als ik het red ben ik blij En als ik niet gekozen word kan ik me de ha ren wet uit het hoofd trekken, want dat raadswerk doe ik erg graag." ROTTERDAM Op het rangeerterrein Kijfhoek zuilen werknemers altijd ri sico's lopen Helemaal vei lig wordt het nooit. Gedepu teerde Buijscrt heeft dit gisteren toegegeven Mede om de risico's die het rangeren met LPG cn chloorgas opleveren, zijn er veel bezwaren gerezen te gen de inrichting van het centrum Gedeputeerde Sta ten hebben die bewaren zo wat allemaal ongegrond verklaard. Het belang van de werk gelegenheid staat bij de provincie voorop Het ran geerterrein biedt werk aan 1.200 man. Beschuldigingen tegen Shell Cyanamid werden gedaan door Uniser-werknemers tij dens het proces in Breda. De bedrijfsleiding van Shell Moer dijk heeft die beschuldigingen eerder verontwaardigd van de hand gewezen Mevrouw Hazewmkel zegt het onterecht te vinden dat een klein bedrijf, dat tijdens het Umserproces eveneens in op spraak is gekomen, inmiddels al vervolging is aangezegd „De groten blijven weer eens buiten schot", aldus het staten lid. De technisch directeur van Umser en twee van zijn mede werkers hebben tijdens het proces verklaard dat Shell ille gaal zogenaamd residu-water loosde. Het Shell-bedrijf kwam in opspraak omdat het ook verontreinigd afvalwater aan Umser leverde, terwijl politie en ministerie het bedrijf erop hadden gewezen dat Uniser datzelfde water vermoedelijk illegaal loosde (van onze soc.- econ. redactie) ROTTERDAM De Ver- voersbond FNV gaat weer met de directie van de SHB, de ha- venwerkerspool in de Rotter damse haven, praten over een aparte CAO voor de werkne mers die buiten het klassieke stukgoed te werk worden ge- steid Maandag worden de ge sprekken hervat De SHB-directie heeft giste ren de bonden toegezegd géén individuele contracten met werknemers te zullen sluiten. Ook is zij bereid de gesprekken over de "CAO Niet-Stukgoed- Poo) aan te gaan op basis van de CAO die geldt bij het cont- ainerbedrijf ECT Met deze toezeggingen komt de SHB voor een groot deel te gemoet aan het ultimatum dat de Vervoersbond FNV deze week heeft gesteld Of de door de bond aangekondigde sta kingsacties voigende week doorgaan, hangt volgens dis trictsbestuurder Kees Voor- mculen af van het gesprek van maandag „Het ziet er op het ogenblik allemaal weer wat positiever uit," zo zegt hij. ROTTERDAM "Doe toch wat. Torn Poes"' Dat is vol gens FNV man Wlm Vijg de Bommeliaanse hulpkreet die de gemeente Rotterdam slaakt in haar nota "Brood op de plank". Vijg sprak op een gis teren gehouden hoorzitting over dit werkgelegenheids plan. De FNV in Zuid-Holland vindt dat Rotterdam zelf maar actief moet worden als onder nemer indien het bedrijfsle ven te kort schiet. Verdienste van 'Brood op de plank' is vol gens de vakcentrale wel, dat "wurgende problemen" er cen traal in worden gesteld. Wet houder Jan Riezenkamp heeft gezegd dat Rotterdam de werkgelegenheid slechts in "geringe mate" kan stimule-

Het Vrije volk | 1982 | | pagina 1