mag er meer bij' s 't Was tè uitnodig en Toch geen gratis film ter meuten natuurlijk 7980 575 gulden? Bla Bla Bla! Fraude met Hema-bonnen Vandaag meti Topberaad euthanasie Speurtocht naar Isolde 4*4*+ Sport Politie spaart benzine Leugenachtige eerlijkheid na aanrijding ÉliSP IÜ "Saisü 23 en on- "SS 8.38 uur. H #0® t Schijnt ook heel uitnodi gend te zijn, zo'n glazen kaartenhou- ier die "van niemand" is. Uitnodigend voor ste nengooiers ian. De man van buiten lie de voeg oil weten in Hoogvliet, He zit er naar mee loms een nethode om vreemd volk dt de wijk le weren? r-zmm? j (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De Hoogvlietse kabelpiraat Regionale Omroep Europoort wil in het Rijn mondgebied één piratenzender oprichten om dag en nacht uit te zenden. Onder de naam Pieter Ga land Televisie Stichting moet deze legaal onder dak bieden aan piraten. Alle piraten worden mor genavond om zeven uur verwacht in nachtclub Studio 54 om erover te praten. 'Afremmen' Klachten ROTTERDAM De plotselinge dood van zes rijpaarden door een soort griep heeft mane ge-houders in Zuid-Hol land doen opschrikken. Onmiddellijk zijn maat regelen genomen om besmettingsgevaar te voorkomen. Paarden blijven binnen, niemand mag er bij. Bij manege Noorland in 's Gravenzande stier ven vorige week vier merries en een ruin. Be drijfsleider B. J. A. de Groot: „Het is een onge looflijke klap. We leven nu in angst om onze an dere zeventig paarden. De dierenarts is hier vrijwel constant aanwe zig. We hebben contact gelegd met Amerika, waar momenteel ook een paardengriep heerst." Wedstrijden Een prachtig sieraad- M: ROTTERDAM De Rotterdamse wethouder voor Haven en Economische Ontwikkeling, drs. Jan Riezenkamp, wordt met ingang van i mei plaatsvervangend secretaris-generaal op het Mi nisterie van Cultuur, Recreatie cn Maatschappe lijk Werk. De 37-jarige Riezenkamp zal speciaal worden belast met bezuinigingen in de kunst en welzijns sector. Drs. Jan Riezenkamp: geen staatssecretaris maar secretaris-gene raal. al \\- De Nierave Veste (hoek Westblaak - Churchill- plein) staat al een jaar leeg. Krakers uw, later «I terugkeer! :hte vorst 1 icht on oei En wat e it uit zal en laat iki even in I en. Hopeliji tent het v® baatslrefl de aanzet] lerde votd tdruk in A m vanm n uur 1020 •ar (765 ras* >de tandem dinsdag 3ri: zon o en onder uur, t: 23 en on- 8.33 uur. Virus doodt al zes afiaarden in maneges 4 3 2 3 1 5 3 2 2 1 5 0 11 2 2 4 -8 -1 0 15 3 7 3 15 19 12 2 14 -3 4 11 -9 •2 2 19 22 De op komt var oleum 0 ent. Het ïgint in i zal ont maand iSiSWMiyw 'TV-piraten: de koppen elkaar k Van onze aoc.- econ. redactie ROTTERDAM - De gra tia bioscoopvoorstellingen die onlangs door de vakbon den werden aangekondigd gaan niet door. Bonden en directie van het theatereon- éern Tuschinski zijn het toch nog eens geworden over de inkrimpingsplan nen. Er zullen nu niet 94 ont jagen vallen, zoals aan vankelijk de bedoeling was, maar 36; voor het grootste deel bij de Rotterdamse bioscopen. Daarnaast zullen nog ongeveer 30 VUTters en 65-plussers afvloeien. De directie is akkoord gegaan met een arbeidsplaatsen- overeenkomst voor 350 Mensen voor de komende twee jaar. Tuschinski heeft 436 mensen in dienst en zes tien theaters in de vier gro te steden. De stichting zal bij CRM aankloppen voor een zend machtiging. De Hoogvlietse pi raat wil niet wachten tot de ge meente plannen heeft voor de oprichting van een regionale televisie-omroep. In zo'n om roep zou eventueel plaats zijn voor piraten. De piraten willen los van de gemeente en los van de reeds elf jaar bestaande Regionale Omroep Rijnmond (SROR) hun eigen zender hebben. De Pieter Caiand t.v. zal moeten worden bekostigd door reclame. Zij denkt aam wijk- programma's, interviews, films en reportages "in de meest uitgebreide zin van het woord". "We trachten het inbreken in het bestaande t.v.-bestel door malafide figuren af te rem men," aldus een woordvoerder van de Hoogvlietse piraat. Maar volgens de statuten mo gen ook instellingen die gebon den zijn aan één of meer poli tieke partijen, kerken of le vensbeschouwelijke opvattin gen en bedrijven niet op de zender terecht. Volgens Rotterdam is de Hoogvlietse piraat al de tiende die iets wil ondernemen nu de kabel op slot zit. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Minder surveillances met grote overvalwagens hebben de Rotterdamse politie in de laatste drie maanden van het vorig jaar een bespa ring opgeleverd van 40.000 liter benzine. Volgens plaatsvervan gend hoofdcommissaris S. B. Methorst heeft deze be zuinigingsmaatregel geen gevolgen voor de dienstver lening aan het Rotterdam se publiek. "Binnen het korps is de maatregel niet temin goed merkbaar", al dus Methorst. "Vooral de kleinere dienstauto's wor den nu vaker ingescha keld." Vanuit de wijken Middel land en Feijenoord echter zijn klachten gekomen over de verminderde contactmo- gelijkheden met het korps. Bewoners van het Noorder- eiland, die vroeger bij het wijkbureau aan de Maas haven terecht konden, moe ten nu naar bureau IJssel- monde om aangifte te doen. Mensen die in Middelland wonen of in Overschie moe ten naar het bureau Marco- niplein. Volgens hen is dit een di rect gevoig van de bezuini gingen binnen het Rotter damse korps, die onder an dere Inhouden dat de klei nere wijkposten niet meer worden gebruikt. Juist méér kosten gaat het besluit om de regionale politleschietbaan in Alphen aan den Rijn aan te leggen. Commissaris Methorst zegt dat het vervoer daarheen vanuit Rotterdam te duur zal zijn. Ook op de manege Hiilegers- berg in Rotterdam is vorige week een paard overleden, een zevenjarige merrie. Het dier had verlammingsverschijnse len. „Het dier ging op een zeker moment liggen. We hebben nog geprobeerd het omhoog te krijgen, maar dat lukte niet," vertelt eigenaar M. Bossché. „We zijn nog een dag en een nacht in touw geweest om het dier te redden." Het diergeneeskundig insti tuut van de Rijksuniversiteit in Utrecht heeft de zes sterfge vallen onderzocht. De gecon stateerde griep, rhino-pneumo- nie, is geen onbekende ziekte in paardenland. Zij uit zich in ademhalingsmoeilijkheden en is in de meeste gevallen on schuldig. „De ziekte is ditmaal wat agressiever," zo zegt men in Utrecht. Mogelijk gaat deze paarden griep gepaard met een andere paardenziekte die ook het ze nuwstelsel aantast en verlam mingen veroorzaakt. De Nederlandse Hippische Sportbond had vanmorgen nog geen beslissing genomen over het afgelasten van wedstrijden voor het komende weekeinde. Bij het diergeneeskundig in stituut noemt men de quaran tainemaatregelen "een beetje paniekerig". Maar het is zeker in Zuid-Holland wel verstandig om de situatie even rustig af te wachten, aldus een woordvoer der. voor uw slaapkamer, zo'n Zwitserse geborduurde sprei met twee volants Verkrijg baar in 2 maten 2-persoons, 140 x 200 cm. van 125,- voor Lits-jumeaux maat van 155,- voor 99,80 (Van een onzer verslagge vers) ROTTERDAM „Zeg meid, bla, bla, bla, voor 575 gulden per maand woon je In je eigen koop appartement aan de Lcu- vehaven." Met die tekst voert Eurowoningen B.V. actie om de laatste tach tig woningen op de Leuve- havenpieren aan de man te brengen. Kopers moeten echter rekening houden met een minimale maandlast van 1275 gulden. Eurowonin gen vergeet voor het ge mak te vermelden, dat men eerst een jaar in zo'n appartement moet wonen, eer men 3000 gulden rijks premie krijgt. Ook zegt Eurowoningen er niet bij dat er maandelijks 380 gulden aan servicekosten en stadsverwarming bij komt. In het tweede jaar beta len eigenaars zo'n 1000 gulden per maand, inclu sief stook- en servicekos ten. Door dat bedrag niet in de advertentie te ver melden komt Eurowonin gen aan het "schijntje" van 575 gulden, dat slechts een "indicatie" is. Het juiste bedrag is af hankelijk van het Inko men en de gezinssamen stelling. Het Makelaarskantoor Van der Hammen ver zorgt de verkoop. „Drie weken voeren we nu deze advertentie-actie," zegt de heer De Jong. „Hoeveel die kost weet ik niet, maar het zal nooit zoveel kosten als leegstand." Luxe flats in de reclame (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Halvering van de verkoopprijs heeft een run veroorzaakt op de tachtig luxe-, appartementen aan de kop van de Coolsingel. De twee- en driekamerwoningen in het door prof. Carl Weeber ontworpen gebouw De Nieuwe Veste staan al een jaar leeg. Vele honderden belangstel lenden hebben de afgelopen da gen het pand bezocht. Ruim dertig meldden zich als kandi daat-koper. De prijsverlaging van vijftig procent is niet de enige lokker. Ook krijgen kopers een abon nement voor drie jaar op een parkeerplaats in de Cometon- parkeergarage aan de Karei Doormanstraat, maar boven dien een goedkope hypotheek aangeboden. Eigenaar Centraal Beheer van De Nieuwe Veste wil ko pers geld lenen tegen een rente van 8,9 procent voor vijf jaar vast. Ruim drie procent onder de geldende norm. Woordvoerder Munts van Centraal Beheer zegt te reke nen op een vlotte uitverkoop van de appartementen, elk voorzien van open haard, lig bad en allerlei andere luxe. "Deze manoeuvre is ons in gegeven door de marktsituatie. Door snelle verkoop hopen we het verlies op dit project zo veel mogelijk te beperken. We schieten er nu elf miljoen op in." Centraal Beheer is een grote coöperatie van Nederlandse ondernemingen, die onderlinge schadeverzekeringen en pen- sioenvcrzekcringen verzorgt. Het bezit onroerend goed door Jan Liezenkamp gaat van der Louw achterna Van een onzer verslaggevers Bij ingewijden is het bekend dat Riezenkamp een post ais minister of staatssecretaris ambieerde in het tweede kabi net Van Agt. Ook toonde de PvdA-wethouder enige tijd ge leden belangstelling voor de post van eerste secretaris-ge neraal van het ministerie van CRM. Vlak voordat André van der Louw benoemd werd tot minis ter van CRM benoemde zijn voorgangster Til Gardeniers CDA-lid dr. W. Lemstra in de ze functie. Van der Louw liet in het openbaar blijken hier over zeer ontstemd te zijn, niet vanwege de persoon van Lemstra, maar omdat hij niet betrokken was geweest bij de benoeming van de man die de hoogste ambtelijke positie op het ministerie inneemt. Riezenkamp kondigde zijn heengaan als wethouder enige weken geleden aan. Hij zei "al les wel gezien te hebben in de politiek". Hij had behoefte aan een nieuwe uitdaging nu hij zich dit "op zijn leeftijd" nog kon permitteren. Direct nadat Riezenkamp bekendmaakte bij de volgende gemeenteraadsverkiezingen niet meer beschikbaar te zijn kreeg hij verscheidene aanbie dingen van het bedrijfsleven. Riezenkamp is ook lange tijd wethouder financiën cn kunst zaken geweest. i 41 ,f heel Nederland. Babyion Den Haag en Entre Deux in Maas tricht maken daarvan deel uit. De Nieuwe Veste kreeg het noodgedwongen in handen. Centraal Beheer was hypo theekverstrekker van Home Select, dat Van Wijnen Dor drecht het geesteskind van Carl Weeber liet bouwen. Nog voor de oplevering ging Home Select failliet cn werd Centraal Beheer eigenaar. De verkoop van de apparte menten stokte van begin af aan. Centraal Beheer schakel de ondertussen van makelaar over. Makelaardij Stijkel Partners, die een plan omtwik- kelde om studenten tijdelijk in de appartementen te huisves ten teneinde krakers te weren, maakte plaats voor Ooms. Eind januari vorig jaar bezet ten Rotterdamse krakers het pand toch één dag onder het motto "Woningnood is speku- lantenbrood". In het voorjaar van 1981 le verde een grote verkoopcam pagne van Ooms niet meer dan vijf kopers op. Dat tegenval lende resultaat deed Centraal Beheer besluiten de apparte menten in de uitverkoop te gooien. Oplossingen ais ver huur of ombouw tot verzor gingstehuis zijn ook overwo gen, maar uiteindelijk ge schrapt. Kandidaat-kopers krijgen op computermodellen van Cen traal Beheer voorgerekend wat hun maandelijkse lasten zijn. Bij de koop van een wo ning voor 137.000 gulden met volledige financiering bedra gen die voor mensen met een inkomen van zestigduizend gulden bijna elfhonderd gul den, inclusief servicekosten. Fiscale voordelen zijn hierin wel. maar stookkosten niet be grepen. De koopprijzen variëren van 125 tot 230 duizend gulden. CAPELLE AAN DEN IJ5- SEL Een zogenaamd eerlij ke vrouw is gisteren na het veroorzaken van een aanrij ding door de politie gepakt. Dc dame liet op de beschadigde wagen een briefje met gege vens achter. Een voorbijgan ger die getuige was van de aanrijding, noteerde "voor alie zekerheid" het kenteken van de wagen van de vrouw. Ach teraf bleek dat de gegevens op het briefje niet gelijk waren aan die van de vrouw. De poli tie kon haar dank zij de getui ge achterhalen. FAPENDRECHT De Papendrechtse politie heeft bij toeval een nieuwe vorm van oplichting ontdekt, zon der iemand te kunnen ar resteren. Twee vrouwen blijken bij Hema-vcstigin- gen in Delft en Siiedrecht kassabonnen te hebben op geraapt. In het Papen drechtse filiaal zochten zij de bij de bonnen behorende kleding op en daarmee stapten zij naar de klach ten-afdeling. Zij vertelden dat de kleren niet pasten en vroegen hun geld terug. Dat kregen zij. Later werd ont dekt dat de bonnen uit an dere Hema-vestigingcn kwamen en werd de politie gealarmeerd. De vrouwen waren toen al spoorloos verdwenen.

Het Vrije volk | 1982 | | pagina 1