MiÉist^iiidé slag iïïett^ëëdé tunnel Wolk fosfaat bedwelmt 4 man 'Ik zie de ratten alü^tól Ambtelijk extraatje kan Fotograaf hard aangepakt 'Sensatiezoeker' dient klacht in Topman Frisol stapt op Vandaag mets Veenweg-arts in ziektewet 4-4-4- Meer chemiebedrijven 4-1-4- Sport Kunstijsbaan voor Capelle I Raadslid gegriefd Gedronken voor ongeval (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Vuilnismannen, publiek en po litici lopen te hoop tegen de komst van 20.000 mi ni-containers voor het huisvuil in Rotterdam. Vol gend jaar wil de reinigingsdienst de plastic zak ken de straat uit hebben, maar grote groepen pu bliek zien daar een bedreiging in.' Weinig begrip Dikke zwarte rookwolken hingen gisteren tot vier keer toe boven de Kralinger Hout. Evenzovele malen hadden baldadige jongeren aan de Bosdreef in Crooswijk speelwerktuigen in brand gestoken. Alle keren rukte de brandweer uit en, bluste het vuur. Geert Wolf: „Voor mijn deur duld. ik geen contai ner!" I (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Omstreeks 1986 wil de minister van Verkeer en Waterstaat een beslissing nemen over een tweede tunnel onder de Nieuwe Water weg. K)Njn«| tiv fa 4v>-^- DONDERDAG 11 FEBRUAR11982 Massaal verzet tegen vui] [containers Bejaarden vrezen „tientallen meters met volle vuilniszak ken te moeten slepen", de So cialistische Partij spreekt van „een bedreiging van de volks gezondheid" en vuilnismannen zelf laten zich ook niet onbe tuigd: „Er komen te weinig containers, het afval belandt dan naast die verzamelplaat sen". Een nieuwe kans voor ratten, zeggen sommige actie voerders. Vuilnismannen Gerrit Kos ter en Geert Wolf zien de bui al hangen. Verloedering wordt troef, zeggen ze, ook al omdat we de helft minder zouden gaan vegen, wanneer die dienst wordt gehalveerd. Ook de verhoging van de reini- gingskosten nu nog zo'n 120 gulden per jaar voor elke Rotterdammer, zal volgens hen demoraliserend werken. „Minder service en verhoogde onkosten spreken het publiek niet erg aan. Dat verhoogt de motivering van de mensen be slist niet". „Over het algemeen is cr al weinig begrip voor ons be roep", zegt Wolf. „Ikzelf zou geen afvalcontainer voor mijn deur dulden. Hij is zó vol en dan zie ik de ratten al komen. Maar ook lorreboeren zullen het er niet beter op maken, wanneer ze het huisvuil uitzoe ken". Vrouwenclub Clara in het Liskwartier verzamelt handtekeningen tegen de mini- containers; bejaarden in Hille- sluis schreven een brief tegen de invoering aan de ROTEB. Ook andere groepen in Rotter dam komen in het geweer. Koster en Wolf, sprekend uit ervaring: „In Capelle -Scholle vaar en in Kreekhuizen is de proef geiukt. Mini-containers bleken ideaal. Dat kan best, maar let op mijn woorden, in de binnenstad en vooral de oude wijken van Rotterdam zal het helemaal fout gaan". Onze bazen gokken op mede werking van het publiek, maar ik maak te vaak mee dat die er niet is. Zet een man zijn auto op een juist verzamelde vuilhoop en zegt tegen mij: Ach joh, wat kan jou het sche len? Of gooit een vrouw haar huisvuilzakken van twee hoog uit het raam. Vuilnisman kun nen die zakken ook nog even mee? En dat zijn niet de ergste voorbeelden". VLAaRDINGEN Bijver dienen in de baas z'n tijd még, zo hebben vijf hoge ambtena ren uit Vlaardingen te horen gekregen van de ambtenaren rechter. Ze waren naar de rechter ge stapt toen de gemeente besloot de "schnabbels" (7500 gulden voor vier van de vijf) van hun salaris af te trekken. Het vijf tal doceert in diensttijd aan de Bestuursschool Zuid-Holland. Al eerder probeerde Vlaar dingen de bijverdiensten van hun loon af te trekken. De ambtenarenrechter verbood dat echter. Ditmaal wilde de gemeente zijn zin krijgen door een overgangsregeling in te nu voeren, maar ook hier is een stokje voor gestoken. In zijn vonnis verwijt de rechter de gemeente onzorgul- dig te werk te zijn gegaan. Vol gens hem heeft er niet vol doende overleg met de betrok kenen plaatsgevonden en is er er sprake van verworven rech ten. ROTTERDAM Onder toe diening van zuurstof zijn vier werknemers van Aluchemie gisteravond ijlings overge bracht naar het St. Franciscus Gasthuis en het Dijkzigt-zie- CAPELLE A.D. IJSSEL Op een vier hectare groot stuk land aan de Hoofdweg in Ca pelle kan een kunstijsbaan ko men. De gemeente staat niet afwijzend tegen het voorstel van Ballast/Nedamconcern om voor de ijsclub Rotterdam zo'n baan te realiseren. Wan neer de IJsclub ja zegt tegen de plannen, moet Capelle het bestemmingsplan voor het ge bied wijzigen. Op z'n vroegst kan men dan over twee jaar beginnen met de bouw. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Jean Paul Grund, een medewerker van de Rotterdamse Junkiebond, is gistermiddag gearresteerd in de restauratie van het Cen traal Station, waar hij bezig was foto's te maken. Hij had zijn camera gericht op twee agenten van de Spoorwegre- cherche. Grund (24) zou zich bij zijn arrestatie "hinderlijk" hebben gedragen. Hij ontkent dit, en vertelt dat de agenten hem een "speciale behandeling" gaven. Zo werd zijn arm omgedraaid en kreeg hij de knevelketting om de polsen. De fotograaf heeft een aanklacht wegens mishandeling ingediend. Na opmaking van een proces-ver baal is hij heengezonden. Nico Adriaans van de Jun kiebond ziet in het gebeurde een voorbeeld van "criminali sering" waarmee mensen die connecties onderhouden met de Junkiebond worden gecon fronteerd. "Tijdens gesprekken met de gemeente is ook altijd iemand van de politie aanwezig. Ons eethuis wordt met sluiting be dreigd. Ook individueel wor den leden van de bond stren ger aangepakt," zegt Adriaans, "Wij vechten eerlijk maar worden smerig aangepakt." Jean Paul Grund was foto's aan het maken die zullen bij dragen aan de tentoonstelling over genot- en roesmiddelen door de eeuwen heen in het Museum voor Land- en Vol kenkunde. M (Van een onzer verslaggevers) as I PAPENDRECHT Het D'66-raadslid Martin van Kleef uit Papendrccht bc- schuldigt wethouder Piet ;j! Jonker (CDA) van smaad. Hij heeft bij de politic een j§ klacht ingediend. 0 Jonker noemde Van S Kleef openlijk een "sensa- :f ticzoeker" cn het raadslid eist nu dat dc wethouder die bewering terugneemt. "Ik voel me ernstig ge- 1 griefd," aldus de D'66-er. I Maar wethouder Jonker 'I is dat allerminst van plan. "Ik zie wel wat de rechter Er zijn twee mogelijkheden: een geheel nieuwe tunnel bou wen ter hoogte van Rozenburg (dc Blankenburgtunnel), of de bestaande Beneiuxtunnei uit breiden met een twee buis. Een brug is bij voorbaat uitgeslo ten in verband met de zeesche pen op de Waterweg. Minister Zeevalking (Ver keer en Waterstaat) laat deze mogelijkheden thans bestude ren op hun gevolgen voor het milieu. Deze zogenoemde mi- HARDERWIJK De politie gaat nieuwe getuigen horen over het ernstige verkeerson geluk van dinsdagavond op Rijksweg 28 bij Harderwijk, waarbij twee oudere Rotter damse echtparen om het leven kwamen. Niet uitgesloten is dat één of meer van de betrokkenen bij het ongeval eerder op de dag alcohol hebben gebruikt in een restaurant langs de rijksweg. kenhuis. Ze waren bij het los sen van het binnenschip Re3 Nova in de 3e Petroleumhaven in contact gekomen met de stof ferro silicium (chroom erts). Ais gevolg daarvan kregen ze last van hoofdpijn, braak neigingen en ademhalings stoornissen. Andere werkne mers die met dc stof in contact waren geweest werden ge waarschuwd, Vier meldden zich bij de bedrijfsgeneeskun dige dienst van Aluchemie. Een van hen. de 38-jarige M. J. Mendes uit Rotterdam werd in de ziekenboeg van het be drijf opgenomen. Drie konden na behandeling naar huis. De vier die in het ziekenhuis lig gen zijn de 24-jarige S. J. G. de Roos, de 23-jarige C. J. Ver hoek, de 32-jarige P. W. Buster (alle uit Spijkenisse) en de 22-jarige J. J. M. Blok (uit Hoogvliet). Bij de loswerkzaamheden was vocht op het chroomerts terecht gekomen waardoor foa- faatgas vrijkwam. lieu-effect-rapportage (MER) is een van dc eerste proefpro jecten op dit gebied. Gekeken wordt ook naar de mogelijkheid om zonder nieu we tunnelbouw meer verkeer door de Beneiuxtunnei te krij gen (verbetering van het open baar vervoer; andere indeling van de rijstroken; andere ver keersregeling). Over de MÉR is schriftelijk inspraak mogelijk. Een notitie over de te plegen studies ligt tot 9 april ter inzage bij Rijn mond en op de gemeentehui zen van de Waterweggemeen ten. ervan vindt." zegt hij. De CDA-er vindt dat Van Kleef over hem veel erge re dingen heeft gezegd. Volgens de wethouder zet het raadslid de bewo ners van de wijk Molen vliet op tegen het gemeen tebestuur. Daarbij speelt de vraag of er in de ge luidswal langs Rijksweg 15 giftige stoffen zitten of niet. De bewoners zijn wat dat betreft niet gerustge steld na de mededelingen van de gemeente. "En ik help ze met het organise ren van acties," aldus Var. Kleef. DORDRECHT Mr. A. J. Deknatel, regionaal direkteur van de Amro-bank in Rotter dam, is uit de Raad van Com missarissen van het in op spraak geraakte Frisol in Dor drecht gestapt. Mr. Deknatel vindt dat de twee functies door het onderzoek naar groot scheepse fraude met de omzet belasting bij Frisol niet meer verenigbaar zijn. De heer Deknatel zegt door de verdwijning van de procu ratiehouder van Frisol. John Uylen, en de inmiddels gecon stateerde fraude geheel te zijn verrast. „De commissarissen hebben nergens weet van ge had," aldus de heer Deknatel. De Amro-bank is huisbankier van Frisol.

Het Vrije volk | 1982 | | pagina 1